بازدید از آبگرم‌ها یکی از بهترین انتخاب‌های سفری، مخصوصا در فصل‌های سردِ سال است. انتخابی که می‌تواند آرامشی بی‌مثال را به قلب و جان هر مسافری ببخشد. این هدیه‌ی زیرزمینی طبیعی خواص سلامتی‌بخش بسیاری دارد و می‌تواند بیشتر دردهای جسمانی را با جادوی مواد معدنی موجود در خود، تسکین دهد و درمان کند. یکی از این آبگرم‌های معروف، آبگرم لاویج در روستایی به همین نام است که این‌روزها طرفداران بسیاری دارد. برای شناخت بیشتر آبگرم لاویج با سفرزون همراه باشید.

آبگرم لاویج ، گرمای لذت بخش طبیعت

آبگرم لاویج
مجتمع آبگرم لاویج ، چاشنی طبیعی و سالم جنگل‌های مازندران

در دل دره‌های جنگلی البرز، میان سرسبزی بی‌نهایتی که شوق زندگی به چشم آدم‌ها می‌آورد، آبِ‌گرمی طبیعی از دل زمین می‌جوشد که به عقیده‌ی محلی‌ها و مسافران، به‌خاطر وجود املاح و گوگرد فراوان در آن، درمان‌گر بسیاری از دردها و رنج‌های جسمانی است. آبِ گرمی که تنها تسکین‌دهنده‌ی جسم‌تان نیست، بلکه تنفس مواد معدنی و حس خوب گرمای طبیعی آن در زیر پوستتان، آرامش خیالی مثال زدنی را برای دقایقی به شما هدیه می‌دهد. و البته که اسم این چشمه‌ی آبِ‌گرم طبیعی، لاویج است.

در روستای لاویج چهار مجتمع آب‌گرم طبیعی فراهم شده که دارای بخش‌های جداگانه‌ای برای زنان و مردان نیز هست. از هر حوضچه‌ی آبگرم لاویج تقریبا۱۰ تا ۲۰ نفر می‌توانند استفاده کنند. اسم این مجتمع‌ها «فیل سنگ»، «بی بن او»، «ایران زمین» و «مجتمع مرکزی» ا‌ست. درجه گرمای آب در اینجا حدود ۴۸ درجه سانتی‌گراد است و در روزهای سرد زمستان قرار گرفتن در آن حسابی می‌چسبد.

لاویج و همه‌ی زیبایی‌های طبیعی‌اش

طبیعت زیبای اطراف روستای لاویج

آبگرم لاویج در یکی از دهستان‌های شهر چمستان نور در استان مازندران قرار دارد و شما می‌توانید علاوه بر آبگرم از سایر جاذبه‌های طبیعی این منطقه نیز لذت ببرید. جایی که انبوه جنگل‌های مازندران شما را به قلب خود می‌کشاند. درختان راش و بخشی از جنگل‌های هیرکانی سرسبزی بی‌نهایتی ایجاد کرده‌اند. باغ‌های میوه و درختانی که در بهار شکوفه و در پاییز نارنجی دلنوازی به شانه دارند، همان منظره‌ی جادویی است که نمی‌توانید از آن بگذرید.

آبگرم لاویج
خرید سوغات از لاویج را فراموش نکنید

همچنین روستای لاویج، عسل مرغوبی دارد و لبنیاتی مثل ماست و کره محلی و شیر را هم می‌توانید از روستایی‌ها بخرید و از خوردن یک وعده‌ی سالم و طبیعی لذت ببرید.

اقامت در حوالی آبگرم لاویج

آبگرم لاویج
اقامت در لاویج ، یک استراحت رویایی

در حال حاضر روستای لاویج چند مسافر خانه در کنار آبگرم لاویج و دو سوئیت و صدها خانه و ویلای اجاره‌ای دارد که می‌توانید در آن‌ها مستقر شوید. اما در ایام تعطیلی و شلوغی این منطقه ممکن است پیدا کردن محلی برای اسکان مشکل باشد. پس بهتر است در این مواقع خاص، پیش از سفر محل اقامت خود را رزرو کنید. همچنین برای وعده‌های غذایی هم می‌توانید به رستوران‌های محلی سربزنید و از طعم یک غذای شمالی لذت ببرید.

مسیر دسترسی به روستای لاویج

حال و هوای صمیمی روستای لایج، یک تجربه‌ی فراموش نشدنی

برای اینکه بتوانید به لاویج برسید باید از طریق جاده‌ی هراز-آمل به شهرستان چمستان بروید، سپس از سمت غرب شهرستان به سمت تابلو لاویج یا جنگل کشپل حرکت کنید. فاصله‌ی روستا تا چمستان حدود ۱۸ کیلومتر است. اگر هم از سمت جاده چالوس بخواهید بروید باید به سمت شهرستان نور رفته و از آنجا به سمت لاویج حرکت کنید که در فاصله‌ی ۲۵ کیلومتری نور قرار گرفته است.

 


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های مازندران کلیک کنید.