استانبول گردی می‌تواند متفاوت باشد. ما این‌جا، چند کار فوق‌العاده و عجیب را ردیف کرده‌ایم؛ کارهایی که می‌توانید در استانبول گردی انجام دهید و از انجام کارهای معمولی در سفر به استانبول فاصله بگیرید. اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید در سفر به شهر استانبول، کارهای متفاوت و عجیب‌و‌غریب انجام دهید، حتما این مقاله را بخوانید، چون همه‌ی کارهای متفاوت و عجیب‌و‌غریب در آن نوشته شده است. با سفرزون همراه باشید.

استانبول گردی در دوقاره

یکی از کارهای فوق‌العاده و عجیب‌وغریب در استانبول گردی، سفر به ۲ قاره است. استانبول تنها شهر دنیاست که در ۲ قاره قرار دارد. این شهر توسط تنگه‌ی «بُسفر» به ۲ قسمت اروپایی و آسیایی تقسیم می‌شود و شما می‌توانید در یک صبح تابستانی قدم‌زنان از روی پل بزرگ روی تنگه بگذرید و به اروپا برسید. امتحان این کار برای هر کسی که به استانبول سفر می‌کند، مجانی‌ست.

در حال بارگزاری

برای دریافت راهنمای سفر به استانبول کلیک کنید.


شنا در استخر روی آب

استانبول گردی متفاوت را با این کارها تجربه کنید - سودا
برای استانبول گردی می‌توانید در استخر باشگاه «Suada» روی آب شنا کنید

تنها در استانبول است که می‌توانید شنا بین ۲ قاره را امتحان کنید. این کار سخت نیست؛ برای استانبول گردی می‌توانید در استخر باشگاه «Suada» روی آب شنا کنید و بین دو قاره‌ی اروپا و آسیا غوطه‌ور شوید. باشگاه « Suada » در جزیره‌ی «گالاتاسرای» قرار دارد و دقیقا در خط تقسیم ۲ قاره‌ی کهن آسیا و اروپا قرار گرفته است.

سفر به جزیره‌های پرنسس

استانبول گردی متفاوت را با این کارها تجربه کنید - جزیره
هم‌نشینی آفتاب و تاریخ در جزیره‌های پرنسس

در استانبول‌ گردی، برای فرار از شلوغی شهر استانبول به جزیره‌های «Princess» سفر کنید. جاذبه‌های جزیره‌های پرنسس کم نیست؛ معماری عثمانی، صومعه‌های آرام یونانی و عمارت محل زندگی «لئون تروتسکی»، تنها بخش کوچکی از دیدنی‌های جزیره‌های پرنسس است.

تماشای گرافیتی‌ها در استانبول گردی

استانبول گردی متفاوت را با این کارها تجربه کنید - گرافیتی
وقت بگذارید، راه بروید و گرافیتی‌های استانبول را تماشا کنید.

استانبول شهری پر از نقاشی‌های رنگارنگ است، اما اگر می‌خواهید به جایی بروید که تراکم این نقاشی‌ها بیش‌تر باشد، محله‌های «سیسهانه»، «کاراکوی» یا «کادیکوی» را انتخاب کنید. وقت بگذارید، راه بروید و این گرافیتی‌ها را تماشا کنید. گرافیتی یا نقاشی شهری، نماد هویت شهرهای مدرن است و در تمامی شهرهای بزرگ دنیا از جمله تهران، این نقاشی‌ها هویت جدیدی برای شهر می‌سازند.

آشپزی وسط خیابان به وقتِ استانبول‌ گردی!

استانبول گردی متفاوت را با این کارها تجربه کنید - آشپزی
در استانبول گردی «نان سیمیت» را حتما امتحان کنید

خیلی از توریست‌های حرفه‌ای اعتقاد دارند که استانبول را باید با غذاهای خیابانی‌اش کشف کرد. غذای خیابانی بخش کلیدی فرهنگ ترکیه است و از این راه می‌توانید غذاهای بسیار خاص را با قیمت خیلی ارزان امتحان کنید. با امتحان غذاهای متنوع می‌توانید در سفر به استانبول به‌خوبی وقت بگذراید. در بین غذاهای خیابانی، نان «سیمیت»های استانبول حرف اول را می‌زند، پس حتما آن را امتحان کنید.

مسجد سلطان احمد | برنامه سفر 4 روزه در استانبول
مسجد سلطان احمد

تماشای موزه‌ی راه‌آهن در شهر فرهنگ‌ و هنر

مثل ایران در ترکیه هم راه‌آهن بخش مهمی از تاریخ کشور را تشکیل می‌دهد. در استانبول گردی، برای باخبر شدن از تاریخ ترکیه به موزه‌ی راه‌آهن استانبول بروید و بخش مهمی از تاریخ ترکیه را کشف کنید. این موزه، در معروف‌ترین ایستگاه راه‌آهن این شهر، یعنی «ترمینال سیرکِجی» قرار دارد. در این موزه‌ی کوچک ۳۰۰ اثر باستانی پیدا می‌شود.

غذادادن به گربه های استانبول

استانبول گردی - غذادادن به گربه های استانبول
تماشای گربه‌های استانبول سرگرمی جذابی است

هفتمین کار عجیب‌و‌غریب در استانبول گردی، سرو‌کله زدن با گربه های استانبول است. استانبول به‌خاطر داشتن گربه های پرسه‌زنِ خیابانی خیلی معروف است. این گربه ها با وجود خیابانی بودن، اما محبوب مردم‌اند و توریست‌ها و مردم استانبول به آن‌ها غذا می‌دهند. آن‌ها خیلی مراقب گربه های استانبول هستند. مردم عاشق گربه های استانبول هستند. کسی نمی‌داند چه‌طور، اما این گربه ها دیگر بخشی از روح شهر شده‌اند. در شهر قدم بزنید، گربه ها را تماشا کنید، از آن‌ها کمی عکس بگیرید و عاشق‌شان شوید. اگر هم خیلی به گربه علاقه دارید به کافه‌های که تِمِ گربه دارند، بروید. یکی از این آن‌ها کافه‌ی «الیف» است. حتما آن‌جا حسابی به شما خوش می‌گذرد!


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های استانبول کلیک کنید.


طبیعت گردی

طبیعت گردی

برای مشاهده‌ی تورهای طبیعت گردی سفرزون کلیک کنید.

null

تور استانبول

برای مشاهده‌ی تورهای استانبول سفرزون کلیک کنید.

null

تور یک روزه

برای مشاهده‌ی تورهای یک روزه سفرزون کلیک کنید.

null

تور چند روزه

برای مشاهده‌ی تورهای چند روزه سفرزون کلیک کنید.