افرادی که کشور کانادا را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند، یکی از سوالات مهمی که مطرح می‌کنند این است که چگونه می‌توان اقدام به تحصیل رایگان در کانادا کرد؟ به منظور پاسخ به این سوال با ما همراه باشید تا در مورد روند مهاجرت تحصیلی رایگان در کانادا اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

شرایط کلی برای تحصیل رایگان در کانادا

در صورتی که قصد دارید تا به صورت رایگان در کشور کانادا تحصیل کنید، نیاز است تا شرایط و پیش نیازهای کلی داشته باشید. البته موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای رایگان نیاز است تا بورسیه فول فاند دریافت کنید. مجموعه‌های مختلفی در کشور کانادا این بورسیه‌ها را به شما ارائه می‌دهند. در این بین اما هر یک از بورسیه‌ها شرایط خاصی را در نظر می‌گیرند. در این بین اما اگر بخواهیم شما را با شرایط تحصیل رایگان در این کشور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

معدل و ریز نمرات بالا

یکی از مهم‌ترین شرایط برای تحصیل رایگان در کشور کانادا، داشتن نمرات بالا است. معدل و ریز نمرات مورد نیاز برای تحصیل رایگان در این کشور به رشته و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید وابسته است. به همین دلیل نیاز است تا به منظور کاهش هزینه مهاجرت به کانادا و تحصیل رایگان در این کشور مشخص کنید که قصد دارید تا در چه رشته و دانشگاهی درس بخوانید، سپس باید معدل و ریز نمرات مورد نیاز برای رسیدن به این هدف را بررسی کنید. با این حال پیشنهادی برای رسیدن به این هدف، معدل بالای ۱۷ یا حداقل ۱۶.۵ است اما همان طوری که بیان کردیم، هر دانشگاهی شروط خودش را دارد.

بلیط هواپیما

نمره مدرک زبان

به منظور تحصیل در دانشگاه های کانادا نیاز است تا مدرک زبان داشته باشید. برای رسیدن به این هدف باید به سراغ یکی از آزمون‌های آیلتس، تافل، PTE، دولینگو و… و با شرکت در این امتحان‌ها، میزان تسلط خود به زبان انگلیسی را تعیین کنید.

در صورتی که بتوانید نمره بالایی را در هر یک از این آزمون‌ها دریافت کنید، شانس شما برای تحصیل رایگان در کشور کانادا به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند. لازم به ذکر است که حداقل مدرک زبان مورد نیاز به دانشگاه و رشته تحصیلی شما وابسته است، با این حال پیشنهاد ما این است که حداقل آیلتس ۷.۵ یا ۸ به بالا داشته باشید تا بتوانید با شانس بیشتری برای دریافت بورسیه فول فاند کانادا اقدام کنید.

تجربیات تحقیقاتی

دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، باید همواره رزومه عملی قابل قبولی داشته باشند. انجام تحقیقات و پژوهش‌های مختلف، باعث می‌شود تا رزومه علمی شما بهتر شده و از این طریق شانس تحصیل رایگان در کشور کانادا برای شما به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند.

لازم به ذکر است که داشتن تجربه تحقیق در قالب پروژه، تولید مقاله چاپی و… از دیگر مواردی است که باعث افزایش شانس شما برای دریافت بورسیه تحصیلی خواهد شد.

محل تصویر: داشتن روزمه علمی قوی از مهمترین شرایط برای دریافت بورسیه فول فاند است.

سابقه کار و تجربه کارآموزی

از دیگر مواردی که باعث می‌شود تا بتوانید هزینه مهاجرت به کانادا را کاهش داده و بورسیه فول فاند را دریافت کنید، داشتن سابقه کاری و یا تجربه کارآموزی است. به همین دلیل داشتن سابقه کار یا تجربه حضور در دوره‌های کارآموزی مخصوصاً به میزان ۱ تا ۲ سال یا بیشتر نیز نقش مهمی در اخذ بورسیه تحصیلی برای شما به همراه خواهد داشت.

انواع بورسیه‌های تحصیلی رایگان کانادا

برای آن که بتوانید به صورت رایگان به کشور کانادا مهاجرت کرده و مهاجرت تحصیلی به کانادا را به ارزان‌ترین شکل ممکن انجام دهید، نیاز است تا دید کاملی در مورد انواع بورسیه‌های تحصیلی کشور کانادا داشته باشید. اگر بخواهیم شما را با انواع این بورسیه‌ها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بورسیه بین المللی LESTER B. PEARSON

برنامه بورسیه تحصیلی بین المللی Lester B. Pearson یکی از بورسیه‌های فول فاند است که برای دانشگاه تورنتو بوده و به دانشجویان بین المللی با استعداد اعطا می شود. به صورت کلی این بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی بوده و در آن تمامی هزینه‌های مربوط به شهریه‌ها، خرید کتاب، هزینه‌های جانبی و… به مدت چهار سال تحت پوشش قرار می‌گیرد و می توانید از این طریق به صورت رایگان در دانشگاه تورنتو تحصیل کنید.

بورسیه KAREN MCKELLIN INTERNATIONAL LEADER OF TOMORROW AWARD

بورسیه رهبر فردا یکی از بورسیه‌های تحصیلی است که توسط دانشگاه بریتیش کلمبیا و به دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی اعطا می شود. مدت زمان این بورسیه ۳ تا ۴ سال بوده و در آن هزینه‌های شهریه و زندگی شما تامین می شود.

بورسیه بین المللی دانشجویی DONALD A. WEHRUNG

این بورسیه از سوی دانشگاه بریتیش کلمبیا به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارائه می‌شود که از مناطق فقیر نشین یا جنگ زده هستند. این بورسیه برای پوشش هزینه‌های زندگی و هزینه تحصیل کافی است.

بورسیه دانشگاه CALGARY

دانشگاه کلگری از دیگر دانشگاه‌های کشور کانادا است که بورسیه فول فاندی را به دانشجویان بین المللی اعطا می‌کند. شما می‌توانید با دریافت این بورسیه، اقدام به مهاجرت تحصیلی به کانادا به صورت رایگان کنید.

بورسیه‌ VANIER CANADA

بورسیه تحصیلی Vanier CGS برای جذب دانشجویان دکتری است. هر ساله حداکثر ۱۶۶ نفر این بورسیه را دریافت کرده و به مدت سه سال می‌توانند به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند.

مشاوره تخصصی برای تحصیل رایگان در کانادا

ما در مجموعه رویال مهاجرت با داشتن تیم وکلا و کارشناسان خبره در کنار شما هستیم تا بتوانید با توجه به شرایط خود، به بهترین شکل ممکن اقدام به تحصیل رایگان در کانادا کنید. اگر قصد تحصیل پزشکی در کانادا ۲۰۲۳ دارید و یا به دنبال تحصیل در سایر رشته‌ها هستید، می‌توانید از خدمات تیم ما استفاده کنید.

همچنین ما از ابتدا تا انتها مسیر مهاجرت تحصیلی در کنار شما هستیم تا بتوانید چالش‌های موجود در مسیر مهاجرت را کاهش داده و در رشته مورد نظر خود در کانادا تحصیل کنید. تمامی این ویژگی‌ها باعث شده تا مجموعه رویال مهاجرت جایگاه ویژه‌ای در بین دانشجویان پیدا کند.