ابتکاری جالب از فنلاندی‌ها باعث شده شما که کلیشه‌ی حضور بابانوئل تنها در یکی از شب‌های سال آن‌هم در خانه‌ی افراد مختلف تغییر کند. در روستای سانتا کلاوس که به سرزمین بابانوئل معروف است شما می‌توانید در هر فصل سال به دیدن بابانوئل بروید، مهمان او باشید و با او به تفریح و صحبت بپردازید و دیگر منتظر پر شدن جوراب‌های شب کریسمس نمانید.

کلید خانه‌ی بابانوئل در دست شما

به گزارش سفرزون بر اساس نوشته‌ای از بی‌بی سی تراول، طبق تمهیداتی که مقامات گردشگری کشور فنلاند در سال ۱۹۸۴ بر اساس استراتژی Postmodern Tourism انجام داده‌اند، روستایی خیالی طراحی و ساخته شده است که مسافران می‌توانند به آن سفر کنند و علاوه بر لذت بردن از طبیعت سراسر سفیدپوش سانتا کلائوس از داشتن لحظاتی هیجان‌انگیز و بی‌تکرار در کنار بابانوئل شگفت‌زده شوند. بابانوئل تمام سال در این روستا در خانه‌اش در خدمت گردشگران است، با آن‌ها حرف می‌زند و وقتی سرش خلوت می‌شود نامه‌هایی را که مردم از سراسر دنیا برایش فرستاده‌اند می‌خواند و پاسخ می‌دهد. سالی صدها هزار نامه!

همین استراتژی سالانه هزاران مسافر را به سوی روستا فرا می‌خواند و باعث شده صنعت گردشگری این کشور متحول شود. در حال حاضر سانتا کلاوس یکی از ده مقصد گردشگری در کریسمس است که به مسافران توصیه می‌شود. مسافران با همراهی بابانوئل به تفریحات دیگری همچون: به تماشای شفق قطبی بروند و نیمه‌شب آفتابی را تماشا کنند. فنلاندی‌ها در کنار بابانوئل ده‌ها جاذبه‌ی تفریحی دیگر را برای مسافران در نظر گرفته‌اند که از پرهیجان‌ترین آن‌ها می‌توان به تفریحات برفی مختلف اشاره کرد. همچنین غذایی که بسیار در این منطقه محبوب است سانتا کلاوس نام دارد و مسافران با علاقه‌ی بسیار آن‌را سفارش می‌دهند.

اگر می‌خواهید تجربه‌ای متفاوت از دیداری کریسمسی داشته باشید و قاب همیشگی انتظار در یک شب برفی برای رسیدن کالاسکه‌ای به همراه گوزن‌های شمالی را بشکنید برای سفر به فنلاند و روستای سانتا کلاوس آماده شوید! و آماده باشید تا جادوی این قصه‌ی تصویری خیال‌انگیز شما را در بر بگیرد.

4/5 ( 1 نظر )