آمریکا به کشور فرصت‌ها معروف است و همواره به عنوان یک مقصد ایده آل برای مهاجرت از آن یاد می‌شود. بر اساس آمار، ۳۷ درصد از ایرانیان مقیم خارج از کشور در آمریکا سکونت دارند که نشان از محبوبیت این مقصد مهاجرتی است. بسیاری از افراد به صورت تحصیلی، کاری یا سرمایه‌گذاری به آمریکا مهاجرت می‌کنند. سیستم آموزشی استاندارد، اقتصاد قوی، ثبات سیاسی، داشتن معتبرترین دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی دنیا و همچنین کیفیت بالای زندگی از جمله دلایلی هستند که موجب افزایش مهاجرت ایرانیان به این کشور شده اند.

مراحل مهاجرت به آمریکا

  1. ابتدا روش‌های مهاجرتی را بررسی کنید.
  2. متناسب با شرایط خود، برای انتخاب بهترین روش تصمیم بگیرید.
  3. مدارک موردنیاز را متناسب با روش مهاجرتی انتخابی آماده کنید.
  4. چنانچه با درخواست پذیرش شما موافقت شد، برای اخذ ویزا اقدام نمایید.
  5. بعد از دریافت ویزا، هتل یا محل اقامت خود را مشخص کرده، بلیط هوایپما تهیه کنید و مسیر زندگی خود را تغییر دهید.

مهاجرت تحصیلی آمریکا

مهاجرت تحصیلی آمریکا

برای این روش مهاجرتی نیاز است از یک دانشگاه یا مرکز آموزشی دانشگاهی پذیرش دریافت کنید. بعد از اخذ پذیرش، برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اقدام نمایید. برای مهاجرت تحصیلی آمریکا یکسری شرایط وجود دارد که داشتن تمکن مالی یکی از آن‌ها است. اثبات تمکن مالی نشان می‌دهد توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در آمریکا را دارید. برای این مورد باید صورت حساب بانکی، تاییدیه دریافت بورسیه تحصیلی و… را ارائه کنید. داشتن مدرک معتبر زبان از دیگر شرایط مهاجرت تحصیلی به آمریکا است. داشتن آیلتس با حداقل نمره ۶ تا ۶.۵ یا تافل با حداقل نمره ۸۰ قابل قبول خواهد بود.

مهاجرت کاری آمریکا

داشتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر اولین قدم برای مهاجرت کاری است. برای این منظور باید یک کارفرمای آمریکایی برای شما پیشنهاد کاری ارسال کند تا بتوانید به این کشور مهاجرت کنید. داشتن رزومه و سابقه کاری مرتبط می‌تواند مسیر شما را بسیار هموارتر کند. همچنین تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک معتبر زبان نکته ضروری است که باید به آن توجه کنید؛ زیرا نداشتن مهارت زبان کار شما را برای فعالیت در آمریکا سخت می‌کند.

مهاجرت سرمایه‌گذاری آمریکا

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری بهترین روش برای افرادی است که وضعیت مالی خوبی دارند. این روش مهاجرتی به راحتی منجر به اقامت دائم می‌شود. شما می‌توانید حداقل ۸۰۰ هزار دلار در مناطق از پیش تعیین شده مانند مناطق روستایی محروم یا مناطقی در آمریکا که نرخ بیکاری بالایی دارند، سرمایه‌گذاری کنید. سرمایه‌گذاری در سایر مناطق حداقل ۱ میلیون دلار تعیین شده است. در این روش نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی، سابقه مدیریتی و تحصیلات دانشگاهی نیست و سرمایه مالی شما بعد از چند سال به شما باز می‌گردد. شرکتی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید باید بعد از سال ۱۹۹۰ تاسیس شده باشد و در دسته شرکت های جدید سودآور قرار بگیرد.

مهاجرت استارتاپی آمریکا

اصطلاح استارتاپ برای شرکت‌های تازه کاری به کار می‌رود که در مرحله آغازین خود به سر می‌برند. چنانچه طرح یا ایده تجاری نو و خلاقانه‌ای دارید که می‌تواند به یک کسب و کار موفق و قابل رشد تبدیل شود، این روش مهاجرتی مختص شما است. سرمایه اولیه برای راه اندازی یک استارتاپ کم است و به همین دلیل مهاجرت استارتاپی می‌تواند بهترین روش برای صاحبین کسب و کار باشد. در این روش مهاجرتی، کارآفرین باید به زبان انگلیسی تسلط داشته و بتواند سرمایه اولیه برای راه اندازی کسب و کار خود را تامین کند.

مهاجرت استارتاپی آمریکا

جمع‌بندی

مهاجرت به آمریکا می‌تواند پروسه‌ای پیچیده و زمان بر باشد؛ به همین دلیل مشورت با افراد آگاه و باتجربه در زمینه امور مهاجرتی می‌تواند بسیار به شما کمک کند. موسسه مهاجرتی اپلاییکا در طی سال‌ها فعالیت خود، کارنامه‌ای درخشان در به نتیجه رسیدن پرونده‌های مهاجرتی مختلف دارد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان، از طریق پل‌های ارتباطی قید شده با کارشناسان این مجموعه معتبر در ارتباط باشید.