مسکو سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است در مسکو کجا را ببینم ؟ این سوالی است که احتمالا ذهن خیلی از توریست‌ها را به خودش مشغول می‌کند. با این مطلب سفرزون به تماشای بهترین جاذبه های دیدنی مسکو بروید. مسکو پایتخت سیاسی و اقتصادی روسیه است و شهری اداری حساب می‌شود. این شهر را نباید فقط پایتخت سیاسی و اقتصادی حساب کرد زیرا به دلیل قدمت و تاریخ پرفراز‌ونشیبی که پشت سر گذاشته، غنای فرهنگی بی‌نظیری دارد. در این شهر جاذبه‌های زیادی پیدا می‌کنید که خاطره‌ی خوبی برای شما می‌سازند. مسکو سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است.

بهترین جاذبه های دیدنی مسکو : دیدنی‌ها کم نیست

بهترین جاذبه های دیدنی مسکو یا در مسکو کجا را ببینم 2مسکو سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است

دیدنی‌های مسکو کم نیست. می‌شود ساعت‌های زیادی در شهر چرخید و لذت برد. از میدان سرخ تا مقبره‌ی لنین ، مسکو همه چیز دارد برای لذن بردن از یک سفر زیبا و دوست‌داشتنی. پیش از این مطلبی داشتیم درباره‌ی راهنمای سفر به مسکو که در آن با هم به سفر و گشت‌وگذار در مسکو پرداختیم. در این مقاله‌ی سفرزون به این سوال شما می‌پردازیم که در مسکو کجا را ببینم ؟ بهترین جاذبه‌ های دیدنی مسکو را در این مقاله برایتان جمع کرده‌ایم.

میدان سرخ و جادوی تاریخ مسکو

بهترین جاذبه های دیدنی مسکو یا در مسکو کجا را ببینم 4
تعدادی از دیدنی‌های مسکو در اطراف میدان مسحورکننده‌ی سرخ قرار دارند

قلب شهر مسکو است که خیابان‌های اصلی منتهی به بزرگراه‌ها در نهایت به این میدان ختم می‌شوند  و در بالای لیست بهترین جاذبه های دیدنی مسکو قرار دارد. برخلاف تصور عمومی نام سرخِ به دلیل آجرهای قرمز نیست بلکه کراسنایا که نام روسی این میدان، به معنای زیبا است که قرمز در زبان روسی هم از آن گرفته شده. تعدادی از دیدنی‌های مسکو در اطراف این میدان مسحورکننده قرار دارند؛ کاخ کرملین در غرب، موزه تاریخ در شمال، مرکز خرید گوم در شرق و کلیسای جامع سنت بازیل در جنوب میدان سرخ قرار دارند. اما پیش از هر کاری لحظاتی در میدان سرخ بیایستید و فقط زیبایی اش را نگاه کنید.

کاخ کرملین و شکوه یک معماری کهن

بهترین جاذبه های دیدنی مسکو یا در مسکو کجا را ببینم 5
تاریخ روسیه در زیبایی‌های کرملین

کرملین که در زبان روسی به معنای قلعه و یا دژ است، یکی از مهم‌ترین نماد‌های روسیه و همین‌طور از اصلی‌ترین بهترین جاذبه های دیدنی مسکو است چرا که تمام اتفاقات تاریخی روسیه در این کاخ رخ داده‌‌اند، حکومت وحشت ایوان مخوف تا ناپلئون که آتش گرفتن مسکو را از کرملین تماشا کرد و لنین و استالین هم  انقلاب بلشویکی را این‌جا رهبری کردند و پایان دوره‌ی کمونیسم و اعلام موجودیت روسیه‌ی جدید هم از این کاخ بود.

تماشای تعویض نگهبانان در مجموعه‌ی کرملین

بهترین جاذبه های دیدنی مسکو یا در مسکو کجا را ببینم تعویض نگهبانان
مراسم تعویض نگهبانان در مقابل کاخ کرملین بسیار تماشایی است

مجموعه‌ی کرملین بیش از ۷۰۰ اتاق و ۴ کلیسای جامع دارد که بازدید از دو سوم آن همیشه ممنوع است. برای وارد شدن به محوطه کرملین باید بلیت تهیه کنید و با این بلیت از همه‌ی ساختمان‌های قابل بازدید به جز اسلحه‌خانه و نمایشگاه صندوق الماس دیدن کنید و برای این دو قسمت باید بلیت مجزا تهیه کنید. در محوطه‌ی این کاخ می‌توانید بزرگ‌ترین زنگ کلیسای جهان را ببینید. مراسم تعویض نگهبانان که از آوریل تا اکتبر برگزار می‌شود هم یکی دیگر از دیدنی‌های این کاخ است. تورهای راهنمای کرملین هم وجود دارند که با قیمت‌های مختلف شما را در کاخ می‌گردانند. این موضوع را فراموش نکنید که کرملین روزهای پنج‌شنبه تعطیل است.

کلیسای سنت‌باسیل و یک زیبایی باشکوه

بهترین جاذبه های دیدنی مسکو یا در مسکو کجا را ببینم ۶
مهمانی رنگ‌های در کلیسای سنت باسیل

این کلیسای زیبای رنگارنگ با گنبدهای پیازی شکل‌اش از بهترین جاذبه های دیدنی مسکو است که تصویرش روی بیش‌تر کارت‌پستال‌ها و پوسترهای گردشگری روسیه، به عنوان یکی از نمادهای این کشور، دیده می‌شود. اما در واقع هیچ عکسی نمی‌تواند زیبایی این بنا، شکل‌ها و رنگ‌هایش را درست و کامل نشان دهد. کلیسای جامع سنت‌باسیل که در واقع شامل ۹ کلیسای کوچک در کنار هم در قرن شانزدهم میلادی و به عنوان شکرانه‌ی پیروزی ایوان مخوف بر تاتارها ساخته شد و در روایت‌ها آمده پس از تمام شدنش ایوان مخوف دستور داد چشمان معمارش کور شود تا دیگر نتواند بنایی مشابه آن بسازد. هنوز هم برای‌تان این سوال مطرح است که در مسکو کجا را ببینم ؟ باز هم با ما همراه باشید. بهترین جاذبه های دیدنی مسکو هنوز تمام نشده است.

مرکز خرید گوم و شکوه یک خرید روسی

بهترین جاذبه های دیدنی مسکو یا در مسکو کجا را ببینم ۷
حتی اگر قصد خرید هم ندارید «گوم» ارزش یک بار دیدن را دارد

وقتی در میدان سرخ ایستاده‌اید اگر به سمت شرق نگاه کنید ساختمانی بزرگ و باشکوه را می‌بینید که کنارش باغچه‌های بزرگ با گل‌های رنگارنگ وجود دارد. این ساختمان مرکز خرید گوم است که سومین مرکز خرید لوکس و گران جهان است، اما اهمیتش صرفا به این خاطر نیست و ساختمان تاریخی آن که در اواخر قرن نوزهم ساخته شده هم بسیار زیبا است. حتی اگر خرید در برنامه سفر شما جا ندارد، گوم ارزش یک بار دیدن را دارد.

موزه‌ی تاریخ روسیه

بهترین جاذبه های دیدنی مسکو یا در مسکو کجا را ببینم 8
موزه‌ی تاریخ ، برای آن‌ها که شیفته‌ی داستان‌های تاریخی‌اند

در شمال میدان سرخ ساختمان سرخ زیبایی توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند، این بنا موزه‌ی تاریخ مسکو است که در قرن نوزدهم بنا شده و در گذشته داروخانه‌ی اصلی شهر بوده و امروز به موزه‌ی تاریخ تبدیل شده و آثاری از اولین اقوامی که در سرزمین روسیه ساکن شدند، بزرگترین گنجینه‌ی سکه‌ی کشور و همین‌طور گنجینه‌ی هنری که سلسله‌ی رومانوف جمع‌آوری کرده بودند، در آن نگهداری می‌شود.

مقبره‌ی لنین و تاریخ روسیه

بهترین جاذبه های دیدنی مسکو یا در مسکو کجا را ببینم 9
هم‌نشینی کاج‌ها با مقبره‌ی لنین

یکی از بهترین جاذبه های دیدنی مسکو که هر سال حدود سه میلیون گردشگر از آن بازدید می‌کنند، مقبره‌ی ولادیمیر لنین از رهبران انقلاب بلشویکی روسیه است. جسد مومیایی شده‌ی لنین که در سال ۱۹۲۵ درگذشت، امروز با لباس رسمی در محفظه‌ای شیشه‌ای در سالن مخصوصی نگهداری می‌شود که در حاشیه‌ی میدان سرخ قرار دارد. برای آسیب نرسیدن به جسد لنین تنها یک بار در هفته امکان بازدید از آن وجود دارد. به همین دلیل صف بازدید از مقبره بسیار طولانی است و در روزهای بازدید، تمام راه‌های میدان سرخ بسته می‌شوند.

صومعه‌ی نُوودِویچی 

بهترین جاذبه های دیدنی مسکو یا در مسکو کجا را ببینم ۱۰
فضای این صومعه‌ بسیار سرسبز، گل‌کاری‌شده و دلنشین است

امیدواریم که تا به حال به این سوال شما پاسخ داده باشیم که در مسکو کجا ببینم ؟ اما هنوز یک جا باقی مانده است. یکی از زیباترین بهترین جاذبه های دیدنی مسکو، زیباترین صومعه‌ی شهر است. صومعه‌ی نُوودِویچی که شانزده گنبد دارد و در جنوب غربی رودخانه‌ی مسکو واقع شده در قرن شانزدهم برای گرامیداشت پیروزی روسیه بر لهستان و لیتوانی، ساخته شده. فضای این صومعه‌ که گورستانی هم در جوارش وجود دارد و به گورستان مشاهیر معروف است، بسیار سرسبز، گل‌کاری‌شده و دلنشین است و به موزه‌ی تراشه‌های سنگی و مجسمه‌ها شبیه است.

مزار بزرگان در نُوودِویچی

بهترین جاذبه های دیدنی مسکو یا در مسکو کجا را ببینم تعویض نگهبانان 11
گورستان نُوودِویچی مزار بسیاری از مشاهیر است

در گورستان مشاهیر افرادی مانند نیکلای گوگول، آنتوان چخوف، خروشچف، بوریس یلتسین، سرگئی آیزنشتاین، مایاکوفسکی و بسیاری دیگر به خاک سپرده شده‌اند. مزار ابوالقاسم لاهوتی شاعر و فعال سیاسی دوران مشروطه هم در این گورستان است. برای بازدید از صومعه باید بلیتی به قیمت ۲۵۰ روبل بخرید. توجه داشته باشید که عکاسی از راهب‌ها و راهبه‌هایی که در محوطه‌ی صومعه می‌‌بینید ممنوع است.