یکی از خوشمزه‌ترین و اصیل‌ترین غذاهای ایرانی موضوع این بحث از مقاله سفرزون است. این بار قصد داریم در این مقاله شما را راهنمایی کنیم تا کشف کنیم بهترین دیزی تهران را کجا می‌شود نوش‌جان کرد. پس لطفاً تا پایان این بخش نیز ما را همراهی کنید. از ابتدا آبگوشت یکی از اصلی‌ترین غذاهای روستانشینان بوده اما زندگی کوچ‌نشینی بیشتر مناسب غذاهای کبابی بود و درنهایت کوچ‌نشینان که به مقصد می‌رسیدند یک آبگوشت بی‌نظیر برای رفع خستگی آماده می‌کردند. پس به‌گونه‌ای می‌شود گفت تاریخچه پخت دیزی از زندگی عشایری سرچشمه گرفته است.

اگر می‌پرسید تفاوت آبگوشت و دیزی چیست باید بگوییم که دیزی در ظروف سنگی مخصوص یک‌نفره آماده می‌شود و مواد اولیه آن به‌اندازه یک نفر در ظروف سنگی ترکیب و پخته می‌شود. آبگوشت همان مواد غذایی دیزی را دارد اما پخت آن برای چند نفر در ظروفی مثل قابلمه انجام می‌شود.

نام‌های دیگر دیزی همان آبگوشت یا پیتی است که البته ممکن است در زبان‌های محلی تغییر کند. شما می‌توانید از نوع خاص آبگوشت محلی‌تان برای ما بنویسید.

 

معرفی بهترین دیزی سراهای تهران

بهترین دیزی تهرانمواد اولیه این غذا شامل: نخود، رب یا گوجه‌فرنگی، دنبه گوسفندی، پیاز، سیب‌زمینی و اصلی‌ترین بخش آن گوشت گوسفندی تازه است. همه این‌ها در کنار مهارت یک آشپز خوش سلیقه غذایی کاملاً مقوی و خاص را می‌سازد. دیزی از آن دسته غذاهایی است که چه تنهایی چه با عزیزان میل کنید واقعاً دل‌چسب است.

تلیت کردن نان در آب دیزی و کوبیدن سایر مواد جداگانه از بهترین روش‌های میل کردن این غذای پر خاصیت است. حالا در ادامه به سراغ معرفی بهترین دیزی سراهای تهران می‌رویم.

در سفرزون بخوانید :
رستوران های تهران ؛ آشنایی با بهترین رستوران‌های پایتخت

سفره خانه سنتی آذری

سفره خانه سنتی آذریاگر روزگاری درگذشته شما یا یکی از نزدیکان تجربه بدی از خوردن آبگوشت داشته‌اید بدون شک ایراد از پخت آن بوده است. ما پیشنهاد می‌کنیم برای صرف یک دیزی بی‌نظیر به سفره‌خانه آذری حتماً سر بزنید.

این دیزی سرا فضا و دکوراسیون داخلی حال و هوایی کاملاً اصیل و ایرانی دارد. میز و تخت‌هایی راحت برای نشستن، محیط بهداشتی، ظروف تمیز مسی در کنار پرسنل خوش‌رفتار آماده پذیرایی از مهمانان است. پخت دیزی کاملاً باکیفیت با گوشت تازه گوسفندی انجام می‌شود. انواع ترشی‌ها، سبزی و نان سنگک در کنار دیزی برای یک وعده غذایی مقوی انتخابی بی‌نظیر است.

همچنین سرو چای در کنار شیرینی بامیه برای بعد از غذا خیلی دل‌چسب است. در این دیزی سرا شب‌ها موسیقی زنده نیز اجرا می‌شود. نکته مهم اینکه سفره خانه آذری با تمام خاطراتش در فهرست آثار ملی ایران ثبت‌شده است.

آدرس سفره‌خانه سنتی آذری:

میدان راه‌آهن، ابتدای خیابان ولیعصر، پلاک ۳۰

شماره تماس سفره‌خانه سنتی آذری:

۰۲۱۵۵۳۹۰۷۱۰

دیزی سرای بار آتیشبهترین دیزی تهران

 

بدون شک یکی از بهترین مکان‌های پخت دیزی در تهران همین دیزی بار آتیش است. شما از ابتدای ورود به غذاخوری متوجه کیفیت این دیزی سرا می‌شوید. سنگ‌ها و سرامیک‌های آبی فیروزه‌ای، تابلوی ورودی خوش‌نقش شما را بیشتر جذب خواهد کرد. در فضای داخلی دکوراسیون خیلی مرتبی برای این دیزی سرا طراحی شده است. محیط و میزهای تمیز و بهداشتی، ظروف پاکیزه و سفره‌های خوش‌طرح از امتیازات این دیزی سرا است. پخت دیزی با بهترین مواد اولیه و گوشت تازه باعث رضایت دوچندان مشتری‌ها شده است. سرو دیزی خوش‌طعم در کنار سبزی و ترشی و نان سنگک و دوغ حتماً شما را به یکی از مشتری‌های دائمی این دیزی سرا تبدیل می‌کند.

آدرس دیزی سرای بار آتیش:

سرپل تجریش، خیابان امیر ابراهیم دربندی (مقصود بیک سابق) روبروی خروجی پارکینگ همت، پلاک ۸۲

شماره تماس دیزی سرای بار آتیش:

۰۲۱۲۲۷۲۵۹۵۷

در سفرزون بخوانید :
رستوران گیلکی در تهران | معرفی بهترین رستوران‌هایی که می‌توانید در آنها غذای گیلکی پیدا کنید

رستوران و دیزی سرای تیلیت

بهترین دیزی تهراناز بهترین رستوران‌های تهران که یک دیزی خوب را طبخ می‌کند دیزی سرای تیلیت است. نام رستوران به‌خاطر سرو تخصصی دیزی در آن انتخاب‌شده است. طرف‌داران رستوران تیلیت از کیفیت دیزی‌های آنجا نهایت رضایت را داشته‌اند. سرو انواع مخلفات در کنار دیزی داغ با گوشت گوسفندی تازه همراه با رفتار خوب پرسنل یک وعده غذایی به‌یادماندنی را رقم خواهد زد. اگر به رستوران تلیت مراجعه کردید دیزی فلفلی آن را همراه با ترشی‌های خوش‌طعم حتماً امتحان کنید. قیمت مناسب غذاها و خصوصاً دیزی در کنار فضای کوچک اما خوش‌طرح و زیبا رستوران تلیت باعث می‌شود آن را مکانی برای سرو بهترین دیزی تهران بدانیم.

آدرس رستوران تیلیت:

سعدی شمالی، روبروی منوچهری، کوچه مصباح، ۱۹۴ پلاک

شماره تماس رستوران تیلیت:

۰۲۱۳۳۹۸۴۶۸۴

ساعت کاری رستوران تیلیت:

۱۲ تا ۱۶

دیزی سرای دیزی ما

بهترین دیزی تهراناگر از طرف‌داران دیزی هستید یا حتی اگر برای دفعه اول قصد دارید دیزی نوش‌جان کنید پیشنهاد ما این است که دیزی ما را از دست ندهید. دیزی مرغوب و باکیفیت که با گوشت تازه گوسفندی پخته‌شده را می‌توانید در اینجا امتحان کنید. در کنار غذای داغ، انواع مخلفات مثل نان تازه سنگک و ترشی لیته اصیل ایرانی سرو می‌شود. پرسنل خوش‌رفتار، سرو غذا در ظروف تمیز نشان‌دهنده کیفیت این مکان است. طراحی فضای اینجا ساده است و وسعت محیط برای پذیرایی از سی نفر جمعیت آماده‌شده. شما می‌توانید به‌راحتی در حوالی دیزی ما یک جای پارک مناسب پیدا کنید.

آدرس دیزی سرای دیزی ما:

خیابان بهشتی، بعد از چهارراه سهروردی، خیابان کاووسی فر، پلاک ۷۶

شماره تماس دیزی سرای دیزی ما:

۰۲۱۸۶۴۴۹۰۰

دیزی سرای ولیعصر

بهترین دیزی تهراناین دیزی سرای شناخته‌شده واقع در خیابان ولیعصر یکی از مکان‌هایی است که غذاهای خوش‌طعم و سالمی را برای مشتری‌های خود آماده می‌کند. انواع غذاهای ایرانی و صبحانه اینجا قابل سفارش است. این دیزی سرا به سبک قدیمی و نوستالژیک طراحی شده است که ساده و دل‌نشین به نظر می‌رسد. در محیط آن به‌طورکلی یک پیش‌خوان دونفره در بیرون و فضای داخلی برای هشت نفر فراهم‌شده است. دیزی سرای ولیعصر بین مردم، یک مکان شناخته‌شده است. کیفیت صبحانه و دیزی های آن خصوصاً برای جمعه‌ها افراد زیادی را به این دیزی سرا می‌کشاند. در نظر داشته باشید که روزهای تعطیل دیزی سرای ولیعصر نسبت به ایام دیگر خیلی شلوغ‌تر می‌شود. اما همچنان نمی‌توان از کیف بهترین دیزی تهران گذشت.

آدرس دیزی سرای ولیعصر:

خیابان ولیعصر، بین خیابان مطهری و بهشتی، نبش کوچه دل آویز

شماره تماس دیزی سرای ولیعصر:

۰۲۱۸۸۷۲۸۲۲۷

ساعت کاری دیزی سرای ولیعصر:

۶ تا ۱۶

دیزی گلفام

بهترین دیزی تهرانکیفیت بی‌نظیر دیزی های گلفام و طعم خوب آن بین مشتری‌ها حسابی جاافتاده است. تجربه خوردن یک دیزی اصیل و خوش پخت در کنار مخلفات باکیفیت مثل ترشی‌های متنوع، نان سنگک و دوغ در این دیزی سرا واقعاً دل‌چسب و به‌یادماندنی خواهد بود. گلفام یک دیزی سرای نقلی و با طراحی سنتی است. پرسنل خوش‌رفتار، منوی متنوع غذاهای ایرانی، همچنین جای پارک مناسب از مزیت‌های دیزی سرای گلفام است.

آدرس دیزی سرای گلفام:

جردن، خیابان گلفام، پاساژ امیر، پلاک ۶۲

شماره تماس دیزی سرای گلفام:

۰۲۱۲۲۰۵۹۱۹۷

ساعت کار دیزی سرای گلفام:

۱۲ تا ۱۶

دیزی سرای پیغامی

بهترین دیزی تهراندیزی سرای علی پیغامی یکی دیگر از جاهایی است که تجربه خوردن بهترین دیزی تهران را برایتان می‌سازد. دکوراسیون مرتب و سنتی در کنار دیزی‌های خوش پخت و خوش‌عطر این مکان قطعاً یک روز به‌یادماندنی را می‌آفریند. سرو دیزی سنگی‌های خوش‌رنگ و لعاب در کنار سبزی و ترشی تازه و نان سنگک می‌تواند یک وعده غذایی عالی برای یک پایان هفته باشد. همچنین سالاد، انواع مختلف‌ترشی، دوغ و سرویس چای از دیگر خدمات دیزی سرا است.

آدرس دیزی سرای پیغامی:

امام زاده عبدالله، خیابان غلامرضا عسگری

شماره تماس دیزی سرای پیغامی:

۰۹۳۸۲۸۸۷۰۰۶

ساعت کاری دیزی سرای پیغامی:

۶ تا ۲۲

دیزی سرای سلطان

ٰبهترین دیزی تهراندیزی سرای سلطان را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین رستوران‌ها و دیزی سراهای تهران معرفی کرد. در این دیزی سرا همه غذاهای اصیل ایرانی، قابل طبخ و سفارش است. یکی از باکیفیت‌ترین غذاهای این مکان دیزی آن است که توانسته به‌خوبی رضایت مراجعین را جلب کند. فضایی دنج و صمیمی، محیط تمیز، مدیریت و پرسنل خوش‌رفتار از امتیازات دیزی سرای سلطان است. شما می‌توانید در فضای آرام این مکان دیزی سنگی سالم و خاص را نوش‌جان کنید.

آدرس دیزی سرای سلطان:

شهرک غرب، بلوار دادمان، نرسیده به یادگار امام، خیابان جلیلوند

شماره تماس دیزی سرای سلطان:

۰۲۱۸۸۵۷۶۰۰۷

۰۲۱۸۸۵۷۶۰۰۸

دیزی سرای سالاری

بهترین دیزی تهراناگر علاقه‌مند به غذاهای ایرانی هستید و دوست دارید یک دیزی خوش پخت را بچشید دیزی سرای سالاری یک انتخاب خوب است. دیزی های بسیار خوش‌طعم و پرحجم در ظروف زیبا و تمیز همراه با ترشی و نان تازه برای وعده ناهار آماده پذیرایی از شما مهمانان است. کارکنان خوش‌برخورد و حرفه‌ای، کیفیت خوب و سلامت غذاها، پخت دیزی با گوشت تازه و بهداشتی، این رستوران را جزو بهترین‌های تهران در بین مردم معرفی کرده است.

آدرس دیزی سرای سالاری:

محله عباس‌آباد، اندیشه – سهروردی شمالی

شماره تماس دیزی سرای سالاری:

۰۲۱۸۸۷۵۷۶۷۵

ساعت کاری دیزی سرای سالاری:

۱۱:۳۰ تا ۱۵

دیزی سرای جیحون

بهترین دیزی تهرانیک دیزی خوش پخت با گوشت سالم و تازه در یک سینی بزرگ همراه با ترشی خوشمزه و نان تازه سنگک در جیحون آماده پذیرایی از طرف‌داران دیزی است. فضای جیحون به سبک قدیمی و ساده و صمیمی است. محیط تمیزی دارد و پرسنل با مهمانان رفتار خوبی دارند. شما می‌توانید در جیحون یکی از بهترین دیزی های تهران را نوش‌جان کنید.

آدرس دیزی سرای جیحون:

منطقه ده، محله کارون – جیحون، بین خیابان آزادی و طوس، پلاک ۷۶۱

شماره تماس دیزی سرای جیحون:

۰۲۱۶۶۰۳۵۷۲۹

دیزی سرای عزیز خان

بهترین دیزی تهراندر این دیزی سرای اصیل شما می‌توانید بهترین دیزی تهران را نوش‌جان کنید. فضای این دیزی سرا دل‌نشین و صمیمی است. دیزی های آن کاملاً سالم و مرغوب هستند. انواع ترشی‌های خوش‌طعم، نان تازه و دوغ از مخلفات همراه با دیزی داغ است. پرسنل خوش‌رفتار، مدیریت خوب رستوران، محیط بهداشتی و سرو غذا در ظروف مسی از زیبایی‌ها و امتیازات دیزی سرای عزیز خان است.

آدرس دیزی سرای عزیز خان:

خیابان اشرفی اصفهانی، تقاطع باغ فیض، جنب مجتمع تجاری هامون

شماره تماس دیزی سرای عزیز خان:

۰۲۱۴۴۲۸۵۴۳۷

 

۰۲۱۴۴۲۸۵۴۳۶

دیزی سرای ایرانیان

بهترین دیزی تهرانیکی دیگر از دیزی سراهای ساده و صمیمی و البته قدیمی تهران دیزی سرای ایرانیان است. کیفیت خوب دیزی ایرانیان با استفاده از مواد اولیه مرغوب و سالم افراد زیادی را هرروزه به اینجا دعوت می‌کند. سرو انواع مخلفات و ترشی و دوغ و سالاد همراه نان سنگک تازه در کنار دیزی داغ و خوش‌عطر برای یک آخر هفته بسیار عالی به نظر می‌رسد. فضای کوچک اما تمیز و پرسنل خوش و رفتار و جای پارک مناسب می‌تواند باعث آسایش بیشتر مشتریان شود.

آدرس دیزی سرای ایرانیان:

خیابان ولیعصر، بالاتر از ۴ راه طالقانی، خیابان گیلان

شماره تماس دیزی سرای ایرانیان:

۰۲۱۸۸۹۴۲۲۳۲

ساعت کاری دیزی سرای ایرانیان:

۷ تا ۱۹

دیزی سرای طرشت (ناصر خان)

بهترین دیزی تهرانفضای دیزی سرای طرشت کاملاً شبیه به سفره‌خانه‌های قدیمی تهران است. محیطی ساده و کوچک با دیوارهایی پر از عکس‌های تهران قدیم و خاطره‌انگیز در اینجا به چشم می‌خورد. پرسنل دیزی سرای ناصر خان از حیث اخلاق و خوش‌رفتاری در بین طرف‌داران اینجا کاملاً شناخته شده هستند. کیفیت دیزی های آن و مرغوب بودن و حجم مناسبش واقعاً بی‌نظیر و اصیل است.

قیمت مناسب دیزی، نان تازه و ترشی و دوغ می‌تواند لحظاتی به‌یادماندنی برای یک آخر هفته خصوصاً برای دورهمی‌های شما رقم بزند.

آدرس دیزی سرای طرشت:

ضلع شمالی میدان آزادی، خیابان شهید صالحی، چهارراه طرشت شمالی، انتهای کوچه اکبری، کنار حسینیه

در سفرزون بخوانید :
بهترین فینگر فود تهران |جستجو برای لقمه‌های کوچک و هیجان‌انگیز

دیزی سرای گل‌گندم

بهترین دیزی تهراناگر در حوالی محله اکباتان به دنبال یک دیزی سرای ساده و صمیمی اما باکیفیت هستید به گل‌گندم سر بزنید. کیفیت دیزی‌های گل‌گندم یکی از بهترین‌هاست. گوشت گوسفندی تازه و مواد اولیه مرغوب در پخت دیزی یکی از نکات اصلی طبخ دیزی در اینجا است. سرو غذا در محیط بهداشتی و ظروف ساده و تمیز و پرسنل خوش‌رفتار از امتیازات دیگر دیزی سرای گل‌گندم است.

آدرس دیزی سرای گل‌گندم:

شهرک اکباتان، کوی بیمه، بیمه چهارم، پلاک ۱۱۷

شماره تماس دیزی سرای گل‌گندم:

۰۹۱۹۳۰۷۹۰۳۴

جمع‌بندی

آیا شما هم از طرف‌داران دیزی هستید؟ آیا تابه‌حال لذت خوردن دیزی را در یک آخر هفته در دیزی سراهای تهران تجربه کرده‌اید؟ اگر پاسخ شما منفی است ما پیشنهاد می‌کنیم اولین تجربهٔ خوردن یک دیزی اصیل ایرانی را در یکی از دیزی سراهایی که ذکر کردیم امتحان کنید. همچنین اگر دیزی سراهای با کیفیتی را می‌شناسید می‌توانید نام آن را برای ما و دیگر خوانندگان ذکر کنید. این بخش از مقاله سفرزون با معرفی بهترین دیزی سراهای تهران نیز به پایان رسید.

تیم مجله سفرزون در تلاش است همیشه بهترین‌ها را برای شما بررسی و معرفی کند. شما می‌توانید نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.