بهترین زمان سفر به آنتالیا بر کیفیت سفرتان تاثیر زیادی دارد. بهترین زمان سفر به «آنتالیا» با توجه به عادت‌های هوایی هر فرد، متفاوت است. در این مطلب آنتالیا را در فصل‌های مختلف تعریف می‌کنیم تا دوستداران سفر به آنتالیا بهترین تجربه سفر به آنتالیا را داشته‌باشند. با سفرزون باشید تا بهترین زمان برای سفر به آنتالیا را انتخاب کنید.

بهترین زمان سفر به آنتالیا کدام فصل است؟

بهترین زمان سفر به آنتالیا ، سفر ارزان در آب‌وهوایی دلچسب - آنتالیا شهری زیبا
«آنتالیا»، شهر خوب تابستان‌ها

در فصل بهار، وقتی هنوز در بیش‌تر اروپا هوا بارانی است، آب‌و‌هوای آنتالیا معتدل و دلچسب می­‌شود. همین موضوع آنتالیای زیبا را تبدیل به محل مناسبی برای آغاز تعطیلات تابستانی می‌کند؛ قدم ­‌زدن­ طولانی و دلچسب در کنار ساحل، خوردن غذاهای محلی، غرق شدن زیر آفتاب گرم تابستانی، تفریحات، جشن و پایکوبی، خوردن نوشیدنی‌­های خنک و دلچسب در جشن­‌های بی­‌شمار تابستانی. این‌ها فقط بخش کوچکی از تفریحات لذت بخش تابستانی در آنتالیاست که شاید بعد از این مقاله خودتان بخواهید آن‌ها را تجربه کنید. اما شاید یک نفر تابستان را برای سفر به آنتالیا انتخاب نکند، پس چه زمانی برای سفر به آنتالیا مناسب است؟ سفرزون در این مقاله به آنتالیا و آب‌وهوای آن نگاهی می‌اندازد. بعد از پایان این مقاله، می‌توانید خودتان بهترین زمان سفر به آنتالیا را انتخاب کنید.

تابستان آنتالیا ، فصلی برای تفریح‌های ساحلی

سفر به آنتالیا در بهترین زمان ، سفر ارزان در آب‌وهوایی دلچسب - تابستان
لذت سفر به «آنتالیا» در تابستان، یک تجربه‌ی به‌یادماندنی

تابستان­‌های آنتالیا گرم و خشک و زمستان­‌های آن معتدل و بارانی است. آب و هوای آنتالیا در فصل تابستان از ماه تیر تا اواسط شهریور، گرم و مرطوب است. ماه مرداد را می‌توان گرم‌ترین ماه آنتالیا دانست. دما در این ماه به بالاترین حد خود یعنی ۳۸ درجه‌ی سانتی­‌گراد می‌رسد. کم‌ترین میزان دما در ماه ۳۲ درجه‌ی سانتی­‌گراد است. اگر در فصل تابستان و تعطیلات تابستانی در ساحل ناهموار آنتالیا قدم بزنید شلوغی ساحل را کاملا حس می‌کنید. اوج مسافرت به آنتالیا در این زمان از سال است. آفتاب درخشان و آبی آرام مدیترانه‌ای مطلوب تمام مسافران آنتالیاست. در این فصل می‌شود از مکان‌های تفریحی آنتالیا، لذت بسیار زیادی برد.

سفر به آنتالیا در فصل پاییز و یک شنای دلچسب

سفر به آنتالیا در بهترین زمان ، سفر ارزان در آب‌وهوایی دلچسب - پاییز
تجربه‌ی «آنتالیا» در پاییز زیبا

فصل پاییز درآنتالیا از ماه شهریور تا اواسط آذر است. از ماه مهر، دمای هوا به تدریج کاهش پیدا می‌کند. اما اگر آب‌تنی کردن در هوایی با یک نسیم پاییزی مطبوع را دوست دارید، می‌توانید در مهرماه به آنتالیا بروید. خرید در آنتالیا، در اوایلِ فصل پاییز انتخاب خوبی برای گشت‌وگذار در این شهر است.

سفر به آنتالیا در زمستان یا سفر به قطب

سفر به آنتالیا در بهترین زمان ، سفر ارزان در آب‌وهوایی دلچسب - زمستان
زمستان «آنتالیا» برای آن‌ها که برف در طبیعت بکر را دوست دارند

اگر با سرما مشکل دارید زمستان را انتخاب نکنید. در این فصل بارش‌­های ناگهانی بسیار عادی است. زمستان آنتالیا از اواخر آذر تا اوایل اسفندماه است. در این ماه‌ها، آنتالیا هنوز آفتابی اما کمی سرد است. بالاترین میزان دما ۱۶ درجه‌ی سانتی‌­گراد و پایین­‌ترین میزان آن ۴ درجه‌ی سانتی­‌گراد است.

بهار بی‌نظیر آنتالیا لذتبخش‌ترین سفر

سفر به آنتالیا در بهترین زمان ، سفر ارزان در آب‌وهوایی دلچسب - بهار
زیبایی شگفت‌انگیز «آنتالیا» در بهار

می‌توان گفت بهترین زمان سفر به آنتالیا، فصل بهار است. این فصل از اواخر اسفند تا اواخر اردیبهشت ادامه دارد. طبیعت در این فصل از سال در زیباترین حال خود است. حال خوش و زیبایی که می‌تواند به شما هم منتقل شود. همه چیز در رشد و شکوفایی و زیبایی است و اگر به اطراف خود نگاه کنید بهار را کاملا حس می‌کنید. می‌توانید در شهر بچرخید و از بهار آنتالیا لذت ببرید.

مراکز خرید آنتالیا - میگروس
مراکز خرید آنتالیا – میگروس

با تمام این حرف‌ها این شمایید که زمان مناسب سفرتان را انتخاب می‌کنید. بهترین زمان سفر به آنتالیا بسته به اولویت‌های توریست‌ها متفاوت است. عواملی مثل آب‌و‌هوا، تراکم گردشگران و … در انتخاب بهترین زمان سفر به آنتالیا تاثیر دارد.

اگر شما فصل‌های مختلف آنتالیا را تجربه کرده‌اید، تجربه‌های خود را با درمیان بگذارید.


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های آنتالیا کلیک کنید.


طبیعت گردی

طبیعت گردی

برای مشاهده‌ی تورهای طبیعت گردی سفرزون کلیک کنید.

null

تور آنتالیا

برای مشاهده‌ی تور آنتالیا سفرزون کلیک کنید.

null

تور یک روزه

برای مشاهده‌ی تورهای یک روزه سفرزون کلیک کنید.

null

تور چند روزه

برای مشاهده‌ی تورهای چند روزه سفرزون کلیک کنید.