به‌خاطر تنگه بزرگ بسفر در چند قدمی استانبول، شنا کردن در نزدیکی یا داخل این شهر جزو محبوب‌ترین فعالیت‌های تابستانی است. با وجود آن‌که هیچ ناحیه ساحلی دقیقا در داخل شهر وجود ندارد، اما در فاصله نزدیکی از استانبول می‌توان سواحل فراوانی را یافت. یافتن بهترین ساحل استانبول کار سختی است چون هردو دریای مرمره و سیاه بهترین ساحل های ترکیه را در خودشان جا داده‌اند. به همین خاطر در ادامه سفرزون بهترین ساحل استانبول را از میان ساحل های زیبای این شهر برای‌تان انتخاب می‌کنیم تا در سفر به استانبول به آن‌جا بروید و لذت ببرید.

جزایر پرنسس : سفری خاطره‌انگیز و ماجراجویانه به طبیعتی بکر

Princes Islands | ساحل زیبای استانبول بر کرانه‌های جزیره پرنس
Princes Islands | ساحل زیبای استانبول بر کرانه‌های جزیره پرنس

جزایر پرنسس قطعا جزو محبوب‌ترین مقصد‌ها برای شنا کردن در فصل تابستان و بهرتنی سواحل استانبول است. این جزایر به‌وسیله مناظر دست نخورده طبیعی و گستره‌ای بی‌پایان از دریا احاطه شده‌اند. رسیدن به این منطقه با کشتی ۴۵ دقیقه طول می‌کشد، اما قطعا ارزشش را دارد. استفاده از اتومبیل در این جزایر ممنوع است، اما جایگاه‌های کرایه دوچرخه را در هر کجای آن می‌توان پیدا کرد. حتما از سواحل دور‌افتاده بورگازادا، کلوپ‌های ساحلی فراوان در بویوکادا و یا کلوپ ساحلی بسیار شیک آدا در هی بلیادا را برای گذراندن یک روز خاطره‌انگیز در زیر نور خورشید دیدن کنید.


برای دریافت راهنمای سفر به استانبول کلیک کنید.


صدف آداسی : نگینی گمشده در نزدیکی استانبول

Sedef Adası یکی از سواحل زیای استانبول با امکاناتی ویژه
Sedef Adası یکی از سواحل زیبای استانبول با امکاناتی ویژه

با این‌که صدف آداسی جزو یکی از جزیره‌های استانبول است، اما معمولا در مجمع الجزایر پرنسس به آن اشاره‌ای نمی‌شود. احتمالا علت کم‌تر شناخته شدنش آن است که تنها یک کشتی از بوستانچی در بخش آسیایی شهر به مقصد آن حرکت می‌کند و دسترسی به آن اندکی سخت‌تر است.

در این جزیره رستوران و کلوپ ساحلی الیو صدف را خواهید یافت که بسیار محبوب است و برای برگزاری جشن‌ها جایی عالی است. اگر در قالب گروهی پر تعداد سفر می‌کنید کرایه کردن یک تاکسی دریایی برای‌تان بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود.

کیلیوس ؛ بهترین ساحل استانبول در دریای سیاه

Kilyos ساحلی جادویی در نزدیکی شهر استانبول که نباید از دستش داد
Kilyos ساحلی جادویی در نزدیکی شهر استانبول که نباید از دستش داد

دهکده کوچک کیلیوس در ساحل دریای سیاه قرار گرقته و حدود یک ساعت با ماشین از شهر فاصله دارد. در این مکان بهترین کلوپ‌های ساحلی استانبول را که تنها در فصل تابستان باز هستند می‌توانید پیدا کنید. اگر از طرفداران موسیقی دی‌جی هستید به ساحل سوما بروید، جایی که عصر هنگام و پس از گذراندن یک روز در ساحل تبدیل به کلوپ فضای باز می‌شود.
ساحل بورک مکانی عالی برای دوستداران تفریحات دریایی است و می‌توانید فعالیت‌های گوناگونی از موج‌سواری با کایت گرفته تا اسکی روی آب را در آن‌جا امتحان کنید. علاوه بر این‌ها در این ساحل می‌توان والیبال هم بازی کرد.

شیله : بهترین‌جا برای اقامت در کنار دریای سیاه

Şile | بهترین ساحل استانبول
Şile | بهترین ساحل استانبول

در فاصله حدود ۷۰ کیلومتری استانبول ساحل شیله قرار دارد که یکی از بهترین سواحل استانبول است. اگر قصد وقت گذراندن در کنار دریای سیاه را دارید رفتن به شیله یکی از بهترین سفرهای دریایی را برای‌تان رقم خواهد زد. اتوبوس ۱۳۹ شما را از استانبول به شیله می‌رساند. مسافرت با اتوبوس حدود ۲ ساعت زمان می‌برد. زمانی که در شیله هستید یکی از ساحل های فراوان آن را برای رفتن انتخاب کنید و حتما خوردن ماهی کبابی تازه و محلی در یکی از رستوران‌های متعدد شهر را از دست ندهید. اگر قصد اقامت شبانه در این‌جا را داشته باشید تعداد زیادی پانسیون و محل کمپ برای مسافران وجود دارد. شیلی بهترین ساحل استانبول در کنار دریای سیاه است.


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های استانبول کلیک کنید.