اگر قصد خرید بلیط قشم یا کیش را دارید بهتر است این‌مطلب را تا پایان مطالعه کنید. در این‌مقاله قرار است تاثیر بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را بر قیمت بلیط کیش و قشم را بررسی کنیم. به‌نظر شما نزدیک شدن به بازی‌های جام جهانی چه تاثیری روی قیمت بلیط این‌جزیره‌ها خواهد داشت؟

کیش و قشم از مقصد‌هایی هستند که بسیاری از افراد برای ایام مختلف سال به آن‌ها سفر می‌کنند. تابستان یکی از فصل‌هایی است که مسافران زیادی برای سفر به کیش و قشم انتخاب می‌کنند. هوا در این‌فصل از سال گرم است و بهترین آب‌وهوا برای سفر به کیش یا قشم نیست.

اما تابستان و تفریحات آبی به هم گره خورده‌اند و جشنواره‌های بسیاری در این‌فصل در جزیره‌های جنوبی ایران برگزار می‌شود. به همین علت افراد زیادی در این‌‍فصل به جزایر جنوبی ایران سفر می‌کنند. نکته‌ای که وجود دارد در ایام نزدیک بازی‌های جام جهانی و نزدیکی قطر به ایران مسافران بیشتری به این‌جزایر از سراسر دنیا سفر خواهند کرد. افزایش تعداد مسافران می‌تواند بسیاری از پرواز‌ها یا هتل‌ها را زودتر از سال‌های قبل پر کند.

شاید با خود بگویید این‌موضوع چه ارتباطی با افزایش یا کاهش قیمت بلیط کیش یا قشم و دیگر موارد دارد. اما این‌چیزی است که در این‌مقاله می‌خواهیم به بررسی آن بپردازیم.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و ارتباط آن با مسافرت‌ها به کیش و قشم

جام جهانی یکی از مهم‌ترین رخداد‌های فوتبالی جهان است که علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب می‌کند. عده بسیاری برای تماشای بازی‌های جام جهانی به قطر سفر می‌کنند تا بازی‌ها را از نزدیک تماشا کنند. نزدیکی قطر به ایران سفر را برای ایرانی‌ها راحت‌تر کرده است.

حضور تیم ملی ایران در مسابقات نیز شور بیشتری به این‌موضوع داده است. افراد زیادی هستند که قطر را برای سفر انتخاب کرده و برای تماشای بازی‌های جام جهانی به آن سفر می‌کنند. کشور‌های همسایه نیز از این‌تعداد مسافران بهره می‌برند.

تاثیر جام جهانی روی قیمت بلیط قشم و کیش1

ایران یکی از کشور‌هایی است که بستر مناسبی را در جزایر جنوبی برای جذب مسافران دارد. جلساتی هم در بین سران کشور‌ها برای میزبانی از هواداران فوتبال و مسافران ترتیب داده شده که به همین موضوع رسیدگی می‌شود. برنامه‌‍ریزی‌ها برای این است که از مسافران به بهترین شکل پذیرایی شود.

در ادامه درباره سفر‌هایی که به کیش و قشم می‌شود و مسیر‌های رفتن به قطر نیز مطالبی را بیان خواهیم کرد. اگر قصد دارید بلیط قشم یا کیش تهیه کنید یا قرار است برای تماشای بازی‌های جام جهانی به قطر بروید، این‌مطلب را کامل مطالعه کنید و برای دوستان خود نیز ارسال کنید.

سفر به قطر برای تماشای حضوری بازی‌های جام جهانی

نزدیکی میزبان بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ یعنی قطر به ایران باعث شده تا افراد بیشتری بتوانند ساد‌ه‌تر برای تشویق تیم ملی ایران به قطر سفر کنند. کیش و قشم هم مانند دیگر بازه‌های مختلف سال مسافرانی را دارند که کاری به بازی‌ها نداشته باشند و برای تفریح و تماشای جاذبه‌های جزایر ایران به آن‌جا سفر می‌کنند.

به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود تعداد مسافران در بازه برگزاری بازی‌های جام جهانی بیشتر شود. تجربه نشان داده در نزدیکی برخی تعطیلات یا رویداد‌های خاص که تعداد مسافران زیاد‌تر می‌شود، احتمالا تخفیف‌های بلیط‌ها برداشته می‌شود و ممکن است شما بلیط کیش یا قشم را با قیمتی بالاتر از دیگر مواقع مشاهده کنید.

تاثیر جام جهانی روی قیمت بلیط قشم و کیش2

تاثیر جام جهانی روی قیمت بلیط قشم و کیش

همان‌طور که در قسمت بالا گفته شد، احتمالا نزدیک زمان برگزاری بازی‌های جام جهانی تعداد مسافرانی که به جنوب ایران و به‌خصوص قشم و کیش سفر می‌کنند بیشتر خواهد شد. همین موضوع باعث می‌شود انواع وسایل نقلیه مانند هواپیما زودتر پر شده و بلیط آن‌ها سریع‌تر به فروش برسد. این‌موضوع تخفیف‌های شگفت‌انگیز شرکت‌های هواپیمایی و سایت‌ها را از مشتریان سلب خواهد کرد.

پس شما ناچار خواهید بود بلیط‌ها را با قیمتی بالاتر از زمانی غیر از جام جهانی تهیه کنید. انواع تورهای کیش  یا قشم نیز احتمالا زودتر پر می‌شوند چون ممکن است مسافران دیگر کشور‌ها نیز بین بازی‌ها یا قبل و بعد آن‌ها سری هم به جزایر زیبای ایران برای تماشا، تفریح یا اقامت بزنند. اگر قرار است در بازه برگزاری بازی‌های جام جهانی بلیط قشم یا کیش تهیه کنید، بهتر است برنامه‌ریزی خود را زودتر انجام داده و بلیط خود را خیلی زودتر رزرو کنید.

سفر با بلیط چارتری!

البته هنوز تور‌ها و پرواز‌های لحظه آخری و بلیط چارتر به قوت خود باقی هستند و اگر کمی شانس داشته باشید، هنوز امکان رزرو بلیط با قیمت‌های فوق‌العاده را خواهید داشت. البته اگر سفر شما واجب است و نمی‌خواهید چیزی را به شانس واگذار کنید بهتر است همان برنامه شماره یک یعنی برنامه‌ریزی زود‌هنگام را انجام دهید.

برخی سایت‌های معتبر مانند علی بابا امکان رزرو انواع بلیط و هتل را برای شما از هفته‌ها زودتر می‌دهند. حتی بهتر است برای رصد قیمت‌ها نگاهی به سایت بیندازید و گوش‌به‌زنگ باشید. برای اطلاع‌رسانی سریع‌تر و این‌که زودتر در جریان بسیاری از موارد قرار بگیرید بهتر است اپلیکیشن یا نرم‌افزار تلفن همراه سایت علی بابا را نصب کنید.