سایدا سفر

خرید هر چیزی با تخفیف شیرین‌تر می‌شود. قبول دارید؟ حالا اگر پای سفر در ‌میان باشد و تخفیف‌هایی برای خرید بلیط در دسترس باشد که این شیرینی دوچندان هم می‌شود. خرید بلیت هواپیمای تخفیف دار از اپلیکیشن پرواز اسنپ از آن امکانات و فرصت‌هایی است که به شما کمک می‌کند سفری ارزان‌تر برای خود تدارک ببینید. اما چطور می‌توانید از تخفیف‌های اسنپ برای خرید بلیط هواپیما استفاده کنید؟

تنوع در انتخاب نوع بلیط، کلاس پرواز و نوع بلیط

استفاده از اپلیکیشن اسنپ برای تهیه بلیت پرواز های داخلی و خارجی مدیریت هزینه‌های سفر را ساده‌تر می‌کند. علاوه بر اینکه برنامه‌های تخفیفی و کدهایی برای خرید ارزان‌تر بلیط در آن وجود دارد، تنوعی هم ارائه می‌کند که حق انتخاب و ارزان‌ترشدن خرید را برایتان شدنی می‌کند. چطور؟ در اسنپ، انواع شرکت‌های هوایی بلیط‌شان را به‌فروش می‌رسانند. برخی بلیط‌هایی ارزان‌تر دارند و برخی هم گران‌تر. سطح قیمت بلیط ایرلاین‌ها در گرو خدماتی است که ارائه می‌کنند. گران‌ترها خدمات بیشتر دارند و ارزان‌ترها هم خدماتی کمتر. شما می‌توانید با مرور و رصد شرکت‌های مختلف دست به انتخاب بلیطی مقرون‌به‌صرفه بزنید.

از طرف دیگر، کلاس‌های پرواز متنوعی در اسنپ وجود دارند. برای خرید بلیط پرواز خارجی ارزان یا بلیط‌های داخلی مقرون‌به‌صرفه می‌توانید از کلاس‌های پرواز ارزان‌تر استفاده کنید. شاید بپرسید که منظور از کلاس پرواز چیست؟

کلاس پرواز و انواع آن

پروازها کلاس‌های متفاوتی دارند؛ یعنی سطح رفاه و خدمات متنوعی در پروازها ارائه می‌شود. تقسیم‌بندی‌ها به این شرح است:

 • پروازهای درجه یک (first class)؛
 • تجاری (Business)؛
 • اقتصادی (Economy).

پروازهای درجه یک صندلی‌هایی راحت و فضایی خصوصی در اختیار مسافر قرار می‌دهند. مسافران این کلاس از پرواز دیرتر از مسافران دیگر سوار هواپیما و زودتر از همه پیاده می‌شوند. امکانات رفاهی متنوعی مانند پخش فیلم، پذیرایی عالی و خدماتی ویژه هم برایشان در نظر گرفته می‌شود.

اما دو کلاس پروازی دیگر هم وجود دارد. پروازهای تجاری سطح رفاهی و خدماتی پایین‌تری نسبت به درجه‌یک دارند. با این حال، امکانات رفاهی و پذیرایی این کلاس از پرواز هم مطلوب است. ضمن اینکه مسافران کلاس پرواز تجاری در صندلی‌های ردیف جلوی هواپیما می‌نشینند و به امکانات خوبی مانند انتخاب غذایشان از منو دسترسی دارند.

اگر بلیط ارزان می‌خواهید، باید به‌سراغ خرید بلیط‌های اقتصادی یا در اصطلاح اکونومی بروید. این بلیط‌ها خدمات رفاهی خاصی ندارند و وضعیت صندلی‌هایشان هم به‌خوبی دو کلاس پروازی دیگر نیست. اما اگر می‌خواهید هزینه سفر هوایی‌تان کم شود، باید از میان کلاس‌های مختلف همین مورد را انتخاب کنید.

چگونه بلیط هواپیما را با تخفیف بخریم؟

اسنپ سوپراپلیکیشنی با امکانات فوق‌العاده است. تخفیف‌هایی که برای کاربرانش فراهم می‌کند هم از جذاب‌ترین ویژگی‌هایش است. این تخفیف‌ها در شکل و قالب‌های متنوعی قابل‌استفاده هستند.

در زمینه تهیه بلیط هواپیما هم تخفیف‌هایی وجود دارد. این تخفیف‌ها چگونه هستند؟

 • تخفیف‌ها در قالب کمپین‌ها و برنامه‌های مختلف
 • کدهای تخفیف یا امتیازات همراهی

۱. تخفیف‌ها در قالب برنامه‌های مختلف

با رزرو آنلاین بلیط هواپیما از اسنپ می‌توانید در تمام طول سال از تخفیف‌هایی مناسب بهره ببرید. اسنپ همیشه برنامه‌ها و کمپین‌هایی را ساماندهی می‌کند که نتیجه‌شان خرید ارزان‌تر بلیط برای کاربران است.

به‌طور عادی و زمانی که به‌دنبال تهیه بلیط پرواز های داخلی و خارجی هستید، چنین فرصتی به‌ندرت نصیب‌تان می‌شود. در آژانس‌های هواپیمایی و شرکت‌های مسافرتی فروش بلیط معمولا بی‌تخفیف و مقطوع است.

اگر هم خبری از جشنواره‌های فروش بلیط و تخفیف‌دهی باشد، همه‌چیز محدود و موقت خواهد بود اما اسنپ فرق می‌کند. با مراجعه به اپلیکیشن یا نسخه وب آن در رایانه می‌توانید از انواع تخفیف رزرو آنلاین بلیط هواپیما بهره ببرید. در تمام طول سال، حتی زمان‌هایی که تقاضا برای سفرهای هوایی بالا است هم اسنپ ارائه برنامه‌های تخفیفاتی‌اش را ادامه می‌دهد.

این تخفیف‌ها یا در خود اپلیکیشن معرفی می‌شوند یا به‌صورت پیامک برای شما ارسال می‌شوند. در هر دو صورت، باید اپلیکیشن اسنپ را روی گوشی خود نصب و در آن ثبت‌نام کرده باشید.

روش استفاده از تخفیف‌های اسنپ در اپلیکیشن

برای استفاده از تخفیف‌ها در هنگام خرید بلیط هواپیمای داخلی یا خارجی مسیر زیر را طی کنید:

 • وارد سوپراپ اسنپ شوید و گزینه بلیت سفر را انتخاب کنید؛
 • از میان ۴ گزینه موجود، پرواز را انتخاب کنید؛
 • مبدأ، مقصد، تاریخ سفر و تعداد مسافران را وارد کنید؛
 • فهرست ایرلاین‌های مختلف و برنامه‌های پرواز مناسب آنها برایتان ظاهر می‌شود؛
 • از فیلتر بیشترین تخفیف کمک بگیرید تا بلیط‌های ارزان‌تر برایتان نمایش داده شوند؛
 • بلیط مناسب را شناسایی کنید و آن را به‌طور آنلاین بخرید.

در هنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیمای اسنپ علاوه بر انتخاب فیلتر بهترین تخفیف می‌توانید از فیلترهای دیگری مانند نوع پرواز، کلاس پرواز، دیرترین ساعت، زودترین ساعت و… هم استفاده کنید. این فیلترها کارتان را برای انتخاب ساده‌تر می‌کنند و شما را زودتر به نتیجه دلخواه می‌رسانند.

۲. کدهای تخفیف یا امتیازات همراهی

با عضویت در اسنپ و فعالیت در اپلیکیشن می‌توانید امتیازاتی دریافت کنید. این امتیازها در پروفایلتان در باشگاه مشتریان ثبت می‌شوند. امکان استفاده از این امتیازها در قالب کدهای تخفیف برای استفاده از خدمات مختلف اپلیکیشن وجود دارد.

اگر هم دلتان بخواهد، امکان استفاده از امتیازها برای شرکت در قرعه‌کشی‌هایی فراهم است که جوایز نفیسی در اختیارتان می‌گذارند. بنابراین، یکی دیگر از راه‌های خرید بلیط ارزان هواپیما استفاده از امتیازات همراهی و کدهای تخفیف است.

روش استفاده از کدهای تخفیف یا امتیازهای باشگاه مشتریان

برای استفاده از کدهای تخفیف در هنگام خرید هم باید مسیری مشابه تهیه بلیت پرواز های داخلی و خارجی در قسمت قبل را طی کنید. فقط زمانی که بلیط مناسب را شناسایی کردید و زمان پرداخت آنلاین رسید، در بخشی که مخصوص واردکردن کد تخفیف در نظر گرفته شده، کد خود را وارد کنید. با این کار، به‌طور خودکار به‌اندازه کد تخفیف از مبلغ لازم برای پرداخت هزینه بلیط کسر می‌شود.

یک راه ساده برای خرید با تخفیف بلیط هواپیما

یکی دیگر از راه‌هایی که در کنار موارد گفته‌شده به شما برای خرید ارزان‌تر بلیط کمک می‌کند، انتخاب از میان بلیط‌های چارتری است. بلیط‌های چارتری هم ارزان‌تر هستند. گاهی بعضی از شرکت‌ها و آژانس‌های مسافرتی اقدام به خرید کل بلیط‌های یک پرواز می‌کنند.

اما با نزدیک‌شدن به تاریخ پرواز، برخی از صندلی‌ها خالی می‌ماند. برای تکمیل‌شدن ظرفیت هواپیما، بلیط‌های فروش‌نرفته با قیمتی ارزان‌تر به مسافران عرضه می‌شوند. اگر بتوانید از این بلیط‌ها بخرید، هزینه سفرتان بسیار کمتر می‌شود.