تفریحات آلانیا مورد علاقه‌ی کسانی است که تابستان‌ها سفر می‌کنند. کسانی که لذت بردن از آفتاب و طبیعت را دوست دارند. آلانیا از مقصدهای مهم گردشگری میان توریست‌های ایرانی است. سفرزون در این مقاله تفریحات آلانیا را به شما معرفی می‌کند. برای سفر خود، از میان آن‌ها تفریحات مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید.

تفریحات آلانیا یا چه‌طور در آلانیا خوش بگذرانیم؟ عکس اول
همنشینی با طبیعت و آفتاب در تفریحات آلانیا

با ما باشید تا همنشین آفتاب و طبیعت آلانیا شویم. ما بهترین تفریحات آلانیا را برای شما یک‌جا جمع کرده‌ایم.

تفریحات آلانیا ، مهمانی در شهر سانکن 

تفریحات آلانیا یا چه‌طور در آلانیا خوش بگذرانیم؟ سانکن سیتی ۲
شاید هنوز کسی در شهر «سانکن» منتظر مهمان باشد

آلانیا از شهرهای مهم استان آنتالیای ترکیه است. اگر به آلانیا سفر کردید حتما از بقایای شهر «سانکن» در «کِکُوا» دیدن کنید. کِکُوا ساحلی بزرگ در منطقه‌ی مدیترانه‌ای ترکیه است. در تور این شهر قدیمی، سوار بر قایقی که کف شیشه‌ای دارد، روی آب حرکت می‌کنید و این شهر زیر آب را می‌بینید. فرصت را از دست ندهید. صبح زود، حوالی ساعت ۴، از خواب بیدار شوید. بعد از یک دوش آب‌گرم به طرف سانکن حرکت کنید. فاصله‌ی آلانیا با شهر سانکن کمی زیاد است؛ اما این شهر ارزش آن را دارد که برایش وقت بگذارید.

حوالی ساعت ۷ صبح به شهر آنتالیا می‌رسید. حدود ۱۵ دقیقه در این شهر استراحت می‌کنید. این پانزده دقیقه را برای لذت بردن از هوای مطبوع آنتالیا از دست ندهید. بعد از استراحت به طرفِ کِمِر می‌روید. صبحانه را فراموش نکنید؛ آن‌هم در یکی از رستوران‌های «کِمِر» با منظره‌ای وسیع از شهر «کوملوکا». جاده‌ای که به طرف بندر کِکُوا می‌رود بسیار زیبا و خوش آب‌وهوا است. سمتِ چپ‌تان آب‌های فیروزه‌ای دریای مدیترانه است. در سمت راست هم شهرهای کوچک و زیبای بنا شده در کوه‌های «توروس» زیبایی خودشان را به رخ می‌کشند.

در کِکُوا سوار بر قایق به تماشای بقایای شهر سانکن می‌روید. قایق شیشه‌ای آرام روی آب حرکت می‌کند. شهر قدیمی از زیر آب‌های فیروزه‌ای و زیبای مدیترانه‌ای، به شما خوش‌آمد می‌گوید. از کجا معلوم؟ شاید هنوز هم کسی در این شهر باستانی امپراتوری لیسیان، چشم‌انتظار مهمان باشد!


در سفرزون بخوانید : بهترین تفریحات مارماریس : ۱۰ کاری که باید در این شهر انجام دهید


کشتی دزدان دریایی در میان تفریحات آلانیا

تفریحات آلانیا یا چه‌طور در آلانیا خوش بگذرانیم؟ کشتی دزدان دریایی ۱
سوار بر کشتی، منظره‌های کم‌نظیر آلانیا را تماشا کنید

اگر دوست دارید از زاویه‌ای دیگر به تماشای دیدنی‌های «آلانیا» بروید، باید با کشتی به سراغ آن‌ها بروید. تماشای جاذبه هایی مثل برج قرمز، قلعه‌ی آلانیا، کارخانه‌ی قدیمی و بناهای دیدنی دیگر در این منطقه و از زاویه‌ای دیگر جذابیت کم‌نظیری دارد.

در مسیر این کشتی، جاذبه‌های توریستی اصلی آلانیا را می‌بینید و منظره‌های بی‌نظیری از آلانیا، از پیش چشمان شما می‌گذرد. می‌توانید به تماشای سه غار هم بروید. غار «دزدان دریایی»، غار «عشاق» و غار «فسفر». اگر کشتی‌تان نزدیک ساحل «کلئوپاترا» توقف کرد، حتما از شنا لذت ببرید. بهترین بخش این سفر دریایی اما دراز کشیدن روی عرشه‌ی کشتی، لذت بردن از آفتاب، پیدا کردن کمی آرامش و گوش دادن به موزیک دلخواه‌تان است!

اسب‌سواری و محبوبیت آن در تفریحات آلانیا

تفریحات آلانیا یا چه‌طور در آلانیا خوش بگذرانیم؟ اسب سواری در آلانیا ۱
این‌جا سوار بر اسب‌های زیبا، از منظره‌ها و طبیعت لذت ببرید

از تفریحات آلانیا که در میان توریست‌ها از محبوبیت زیادی برخوردار است، اسب‌سواری در کوه‌های توروس و باغ‌های موز تا شهر «سیِدرا» است. اگر اسب‌سواری بلد نیستید، نگران نباشید. در باشگاه‌ اسب‌سواری آلانیا، کسانی هستند که به شما سوار شدن بر اسب را یاد می‌دهند. آن‌ها شما را در میان این منظره‌های باشکوه می‌چرخانند.

لازم نیست به خطر فکر کنید. همراهان شما از باشگاه اسب‌سواری، حسابی مراقب‌تان هستند. خیال‌تان راحت باشد که مسیر را در سلامت کامل طی می‌کنید. این‌جا سوار بر اسب‌های زیبا، از منظره‌ها و طبیعت لذت ببرید. در طول مسیر می‌توانید چند‌بار توقف کرده و موبایل‌تان را از سلفی‌های زیبا پر کنید. در ادامه‌ی مسیر هم می‌توانید به شهر سیدرا بروید. بقایای این شهر باستانی، هنوز هم بسیار زیباست و غنی از تاریخ.

یادتان باشد با خودتان یک سیب ببرید. با این سیب در پایان سفر از همراهی صمیمانه‌ی اسب‌های زیبا حسابی تشکر کنید!

کمی هیجان با سافاری در آلانیا

تفریحات آلانیا یا چه‌طور در آلانیا خوش بگذرانیم؟ کواد سافاری ۱
تور کواد سافاری از تفریحات محبوب آلانیاست

«کواد سافاری» را در آلانیا از دست ندهید. تور کواد سافاری از تفریحات محبوب آلانیاست. «کواد» مینی‌موتورسیکلت پرقدرتی است که مناسب هر مسیری‌ست. این سفر کوتاه یک ساعت و نیمه در میان جنگل‌های کاج و جوی‌های گِلی و کوه‌های توروس، تجربه‌ای خاطره‌انگیز برای شماست.
پس از رسیدن به محل، کلاه‌های ایمنی را به شما می‌دهند. بعد از آن‌که آماده شدید تجربه‌ی فراموش‌نشدنی شما در کوه‌های توروس آغاز می‌شود. تمام کوادها امنیت بالایی دارند و کار با آن‌ها راحت است. به گواهینامه نیازی نیست و تجربه‌ی قبلی هم لازم ندارد. این‌جا فقط لذت مهم است و خاطره‌ای که در ذهن‌تان ثبت می‌شود.

 غواصی برای مبتدیان و کشف دنیای زیرآب

تفریحات آلانیا یا چه‌طور در آلانیا خوش بگذرانیم؟ غواصی در آلانیا ۱
در آب‌های آلانیا از دیدن ردیف صخره‌های مرجانی لذت ببرید

در تجربه‌ی غواصی می‌توانید خودتان را در دنیای زیر آب‌های آلانیا غرق کنید. برای این تجربه‌ی لذت‌بخش لازم نیست حتما غواص باشید. در آب‌های شفاف آلانیا، شیرجه بزنید، غواصی کنید، و از دیدن ردیف صخره‌های مرجانی و ماهی‌های رنگارنگ لذت ببرید. بعد که روی قایق برگشتید، یک ناهار دلچسب بخورید و از آفتاب مدیترانه‌ای غرق در خوشی شوید. در روزی که به غواصی می‌روید باید حسابی برای غوطه‌ور شدن در آب‌های فیروزه‌ای ترکیه و یک تجربه‌ی آبی ناب آماده باشید.

کانیونینگ و رافتینگ در آلانیا

تفریحات آلانیا یا چه‌طور در آلانیا خوش بگذرانیم؟ کانیونینگ و رافتینگ۱
با رافتینگ در آلانیا برای خودتان خاطره بسازید

برای کانیونینگ و رافتینگ در پارک ملی تنگه‌ی «کوپرولو» باید یک روز کامل وقت بگذارید. به این فکر نکنید که یک روزتان را فقط برای یک کار می‌گذارید. این تجربه، ارزش یک روز کامل را دارد. این پارک بسیار زیباست. در تنگه‌ی کوپرولو حسابی بچرخید و از تصویرهای زیبا و دوست‌داشتنی آن لذت ببرید. رافتینگ روی رودخانه‌ی «کوپروچای» هم شکوه و هیجان کم‌نظیری دارد. گشت و گذار در پارک کوپرولو و رافتینگ، برایتان حسابی خاطره می‌سازد. فراموش نکنید که از این سفر کوتاه در آلانیا لذت ببرید.