اگر مسافر شهر زیبای تفلیس هستید، این مطلب، پیشنهاد‌های خوبی برای‌تان دارد. در این‌جا تعدادی از تفریح‌های شهر تفلیس را که بیش‌تر در بین گردشگران طرفدار دارد، معرفی می‌کنیم. با سفرزون تا پایان این مطلب همراه باشید.

استخر و مجموعه ورزشی ویک از تفریح‌های شهر تفلیس

این استخر بدون شک بهترین استخر شهر تفلیس است. مجموعه‌ی ورزشی «ویک» (Vake) شامل یک استخر بزرگ با تجهیزات مناسب و یک باشگاه با امکانات فراوان است. عضویت محدود ماهانه، با ۳۰۰ لاری (همه روزه از ساعت ۷:۰۰ تا ۱۸:۰۰ به جز شنبه و یکشنبه) و عضویت بدون محدودیت با ۴۴۰ لاری (همه روزه از ۷:۰۰ تا ۲۳:۰۰) امکان پذیر است. هر دو نوع عضویت شامل دسترسی به استخر، سونا و باشگاه ورزشی هستند. اگر بخواهید تنها یک روز از مجموعه استفاده کنید، قیمت ۹۰ لاری و برای کودکان ۸ تا ۱۶ سال، ۳۰ لاری است.

نشانی: خیابان چاوچاوادزه (chavchavadze 49B)

تلفن: ۳۲۲۲۵۲۵۷۵(۹۹۵+)

ساعات کار: هر روز از ۷:۰۰ تا ۲۳:۰۰، شنبه‌ها ۹:۰۰ تا ۲۲:۰۰، یکشنبه‌ها ۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰

حمام آبگرم گولو

«حمام گولو» (Gulo’s Thermal)، حمامی زیبا و نوساز با فضای داخلی از جنس مرمر است. ازصاحب این مکان به عنوان حافظ سنت حمام «سولفور» تفلیس تقدیر شده. این حمام شامل ۸ اتاق است که هر کدام می‌توانند به بیش از ۷ نفر سرویس بدهد، اما اگر چند نفری به آن‌جا می‌روید، پیشنهاد می‌کنیم اتاق «وی.آی.پی» رزرو کنید؛ این اتاق بزرگترین حوضچه‌ی حمام را در کل تفلیس دارد.

حدود قیمت اتاق‌های دارای سونا از ۱۰۰ تا ۲۰۰ لاری متفاوت است و اتاق‌های کوچک‌تر با قیمت ۳۰ تا ۸۰ لاری هم پیدا می‌شود. امکاناتی مثل حوله، خشک کننده‌ی مو، چای رایگان و سفارش غذا از رستوران هم وجود دارد. حمام، معمولاً عصرها شلوغ است، بنابراین، اگر می‌توانید، بعدازظهر به آن‌جا سر بزنید.

نشانی: خیابان گریشاشویلی (Grishashvili 5)

تلفن: ۵۵۷۵۸۸۱۲۲(۹۹۵+)

وبسایت: http://thermal.ge/en/

ساعات کار: هر روز از ۷:۰۰ تا ۲:۰۰

شهربازی متاتسمیندا

شهربازی متاتسمیندا
شهربازی متاتسمیندا

شهربازی «متاتسمیندا» (Mtatsminda Amusement Park) روی کوه بلند متاتسمیندا قرار گرفته. تله‌کابین مشهور این کوه یکی از مهیج‌ترین تفریح‌های شهر تفلیس و خوراک افراد معتاد به آدرنالین است! در این شهربازی بخش‌هایی مثل بازی‌های کامپیوتری، کارتینگ و سرسره‌ی آبی برای کودکان قرار گرفته شده. با تنها ۲ لاری سوار «چرخ و فلک فریس» (Ferris Wheel) که در لبه‌ی تپه قرار گرفته، شوید تا منظره‌ی فوق‌العاده‌ای از تفلیس و کوه‌های «کاکاسوس» (Caucasus Mountains) جلوی چشم‌های‌تان قرار گیرد.

برای رفتن به شهربازی می‌توانید از اتوبوس خط ۱۲۴ از خیابان «روستاولی» (Rustaveli Avenue) استفاده کنید. اگر سوار این اتوبوس شوید، ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا به متاتسمیندا برسید. همچنین می‌توانید، از تله‌کابین خیابان «کاکابادزه» (Kakabadze) استفاده کنید. کارت قابل شارژ تله‌کابین، به قیمت ۲ لاری، باید در ایستگاه اول بخرید.

نشانی: محوطه‌ی متاتسمیندا (Mtatsminda Plateau)

تلفن: ۳۲۲۴۹۲۳۲۳(۹۹۵+)

وبسایت: http://park.ge

ساعات کاری: هر روز از ۹:۰۰ تا ۲۳:۰۰

اپرای تفلیس

خانه‌ی اپرای تفلیس پیشینه‌ای ۱۶۰ ساله دارد. پروژه‌ی ساخت اپرا، به افتخار موسیقیدان بزرگ و پایه‌گزار موسیقی مدرن گرجستانی، «زکریا پالیاشویلی» (Zakaria Paliashvili)، هم‌زمان با نیابت سلطنت «کائوکاسوس-میکائیل ورونتسو» (Caucasus-Mikhail Vorontsov) به‌عنوان «تزار روسیه» اجرا شد. این ساختمان در سال ۱۸۳۲ با هدف پایان دادن تنش‌ها در گرجستان و بها دادن به سیاست‌های فرهگی امپراتوری روسیه ساخته شد.

نویسنده‌ی فرانسوی، «الکساندر دوما»، در سال ۱۸۵۸، یعنی ۷ سال بعد از تکمیل خانه‌ی اپرا از تفلیس دیدن کرد. او در کتابش می‌نویسد: «هیچ سرسرایی به زیبایی خانه‌ی اپرای تفلیس در طول عمر خود ندیدم.»

خانه‌ی اپرا در طول عمرش دوبار دچار آتش‌سوزی شده است؛ یکی در سال ۱۸۷۴ و دیگری در ۱۹۷۳. خانه‌ی اپرا بعد از یک دوره بازسازی ۶ ساله، دوباره در ژانویه سال ۲۰۱۶ بازگشایی و نمایش «ابسالم و اتری» (Abesalom and Eteri)، یکی از معروف‌ترین کارهای زکریا پالیاشویلی (Zakaria Paliashvili)، در آن‌جا اجرا شد. اگر می‌خواهید به دل تاریخ بروید، حتماً از این مکان بازدید کنید.

نشانی: خیابان روستاولی (Rustaveli 25)

تلفن: ۳۲۲۰۰۴۴۶۶(۹۹۵+)

ایمیل: info@opera.ge

ساعات بازدید: از ۱۱:۰۰ تا ۱۹:۰۰