تله کابین توچال یک مجموعه با سابقه تفریحی _ ورزشی در تهران است که بویی ازروزهای دودی و پر ترافیک پایتخت نبرده است. تله کابین توچال، در بام تهران، بر روی دامنه جنوبی رشته کوه‌های البرز قرار دارد. میعادگاه اسکی‌بازان و کوهنوردان تهرانی و جایی برای تفریحی شاد کنار دوستان و خانواده. در مجموعه توچال، انواع تفریحات و ورزش‌های مهیج و خدمات رفاهی در کنار طبیعتی باشکوه و زیبا، هوایی لطیف و تازه و منظره مبهوت‌کننده تهران بزرگ از طرفی و کوه‌های اطراف توچال از طرف دیگر، همه لذت تفریح در این مجموعه را چند برابر می‌کند. با سفرزون همراه باشید تا تله کابین توچال را بیشتر به شما معرفی کنیم:

 

تله کابین توچال کجاست؟

تله کابین توچال

دامنه جنوبی البرز به کوهستان توچال معروف است و در کنار قله توچال دریاچه‌ای به همین نام به معنای دریاچه کوچک قرار گرفته است. انتهای خیابان ولنجک، بام تهران، ابتدای محدوده توچال است. برای خوش‌گذرانی در تله کابین توچال باید به میدان تجریش بیایید. در میدان تاکسی‌های بام را سوار شوید یا با ماشین شخصی همین مسیر را پیش بگیرید تا به ابتدای منطقه توچال برسید. وقتی از تاکسی پیاده شدید یا ماشین را در پارکینگ بزرگ بام پارک کردید، از همان ابتدا می‌توانید شروع به خوش‌گذرانی کید. می‌توانید پیاده مسیر توچال را پیش بگیرید یا سوار میدی‌باس‌های توچال شوید.

آدرس تله کابین توچال در نقشه گوگل

خوش‌گذرانی در بام تهران

خوشگذرانی در بام تهران

در بام انواع امکانات رفاهی برای تفریح و ورزش وجود دارد. همین طور که پیاده به‌ سمت ایستگاه یک توچال پیش می‌روید و از مسیر کوهستانی و خوش آب و هوا لذت می‌برید رستوران‌ها و کافه‌های خوبی سر راهتان پیدا می‌کنید که می‌توانید استراحت کنید و از غذا و خوراکی‌های خوشمزه‌اش لذت ببرید. علاوه بر این، جاهای مختلف برای تجربه هیجان و لذت، نرسیده به ایستگاه یک، منتظر شماست:

در اسکیپ روم بام تهران، می‌توانید خود، قهرمان داستانی معمایی یا اکشن باشید و راز فرار از اتاقی که خطری بزرگ در آن تهدیدتان می‌کند کشف کنید. این مجموعه شامل ۳ اتاق فرار است که می‌توانید با گروه‌هایی از ۳ تا یازده نفره در آن به این بازی شاد و پرهیجان بپردازید. در منطقه بام تهران، با سوار شدن بر زیپ‌لاین بام مسیری ۲۰۰ متری را در ارتفاع ۶۰ متری سر بخورید و جیغ بکشید. زیپ‌لاین بام تهران، روبروی بوستان سلامتی ۲ قرار دارد و از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب به لحظاتی شاد دعوتتان می‌کند.

آدرس بام تهران روی نقشه گوگل


برای دریافت راهنمای سفر به تهران کلیک کنید.


سورتمه سایر تفریحات

سورتمه توچال

طولانی‌ترین سورتمه ایران هم در بام تهران است که توانسته معتبرترین تاییدیه‌های استاندارد ایران و جهان را کسب کند. سوار سورتمه شوید، هیجان سرعت را تجربه کنید و در آخر هم عکس‌های بانمک‌تان از سواری بر سورتمه تهران را به یادگار ببرید. یکی از بهترین سینماهای ۵ بعدی هم در بام تهران وجود دارد. در سینما ۵ بعدی بام تهران تجربه قرار گرفتن در طوفان، زیرباران، در سرعتی باور نکردنی و… را بدون خطر تجربه خواهید کرد. این مجموعه همه روزه از ۹ صبح تا ۱۲ شب پذیرای شماست. مجموعه واقعیت مجازی با انواع بازی‌های هیجان‌انگیز هم در بام تهران منتظرتان است.

همه این تفریحات بزرگ و کوچک به کنار، بام تهران را خیلی‌ها با شب‌های زیبای چراغانی‌اش می‌شناسند. شب ها، بام منظره‌ای فوق‌العاده از تهران بزرگ و زیبا به نمایش می‌گذارد که نشستن روی نیمکت‌ها و دیدن آن همه زیبایی آرامشی وصف‌ناپذیر به هر کسی می‌دهد. اگر شب از توچال باز می‌گشتید یا بعد از غروب به سمت تله کابین توچال می‌رفتید، این تجربه آرام‌بخش را از دست ندهید.

ایستگاه اول تله کابین توچال

تله کابین توچال یکی از بلندترین خطوط پیوسته تله کابین جهان را داراست. خط اصلی تله کابین که حدود ۷۵۰۰ متر طول دارد، با ظرفیت ۶۰۰ نفر در ساعت شما را تا ارتفاع ۳۶۸۰ متری از سطح دریا خواهد برد. کل مسیر تا ایستگاه ۷ حدود یک ساعت طول می‌کشد و شما منظره‌ای زیبا از کوهستان زیر پایتان خواهید داشت. برای سوار شدن به تله کابین در همین ایستگاه باید بلیط بخرید و اگر به خوراکی یا چیز دیگری احتیاج دارید هم می‌توانید از بوفه‌های ایستگاه اول خرید کنید. همه روزه از ساعت ۸ و نیم و پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها از ساعت ۶ و نیم صبح بلیط فروشی آغاز می‌شود و بلیط رفت را فقط تا ساعت ۱۲ ظهر می‌فروشند. تا هر ایستگاهی می‌خواهید بروید همین جا بلیط تهیه کنید و اگر تا ایستگاه‌های ۵ یا ۷ می‌روید بلیطتان را تا آخر مسیر به همراه داشته باشید.

باشگاه تیراندازی با کمان توچال

باشگاه تیراندازی با کمان توچال

در ایستگاه اول تله کابین توچال هم امکانات ورزش‌های پرهیجان وجود دارد. باشگاه تیراندازی با کمان توچال روبروی پارک سلامتی یک امکانات تیراندازی با کمان و دارت را در استاندارترین باشگاه تیراندازی کشور فراهم کرده است. علاوه بر تیراندازی تفریحی، در این مرکز آموزش‌های حرفه‌ای این ورزش و مسابقات تفریحی و حرفه‌ای هم برگزار می‌شود. باشگاه تیراندازی هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب زیر نظر مدیران و مربیان مجرب فعال است. این باشگاه کافه خوبی هم مخصوص به خود با خوردنی‌های خوشمزه دارد.

باشگاه تیراندازی با کمان توچال روی نقشه گوگل

باشگاه بگ جامپ تله کابین توچال

باشگاه بگ جامپ تله کابین توچال

باشگاه بگ جامپ توچال هم در ایستگاه اول می‌تواند روزتان را شادتر و پرهیجان‌تر کند. بگ جامپ ورزشی است که شخص خود را از ارتفاعی زیاد به روی تشکی حرفه‌ای پرتاب می‌کند. از ۵ سال به بالا اگر اهل هیجان هستید و بیماری خاصی ندارید می‌توانید با گذراندن آموزش‌های ابتدایی، پرش از ارتفاع را تجربه کنید. دکل باشگاه بگ جامپ توچال ۲۸ متر ارتفاع دارد و تشک اتریشی درجه یکش شما را از هر گونه آسیبی حفظ می‌کند.

بجز سقوط آزاد، باجی جامپینگ هم یکی از مهیج‌ترین ورزش‌ها در این باشگاه است. بانجی جامپیگ از ارتفاعی ۴۰ متری، در بام تهران می‌تواند تجربه‌ای فوق‌العاده مهیج باشد که طرفداران زیادی هم دارد. در باشگاه بگ جامپ توچال، پیست اسکیت خوبی با مربیان مجرب هم وجود دارد. به علاوه کافه و رستورانی خوب، اسلک لاین، ترامپولین و سنگ نوردی. ساعات کاری مجموعه در ایام هفته  ۱۲ ظهر تا ۹ شب و پنجشنبه و جمعه ۱۰ صبح تا ۱۱ شب است.

باشگاه تنیس توچال

 

باشگاه تنیس توچال

در ایستگاه اول تله کابین توچال، باشگاه تنیس توچال با سابقه‌ای ۱۵ ساله نیز وجود دارد. این باشگاه با ۶ زمین استاندارد برای همه سنین، آقایان و خانم‌ها با مربیانی مجرب آماده خدمت رسانی است. این باشگاه چشم‌اندازی فوق‌العاده به تهران زیبا دارد و برای گذراندن روزی شاد می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد.

آدرس باشگاه تنیس توچال روی نقشه گوگل

تله‌سیژچشمه

تله‌سیژ چشمه از جنب ایستگاه اول شما را به سفری هیجان‌انگیز با منظره‌ای زیبا و رویایی از تهران بزرگ می‌برد. این خط تله‌سیژ که حدود یک کیلومتر طول دارد شما را از ایستگاه اول تله کابین توچال به محل رستوران چشمه در نزدیکی ایستگاه دوم می‌برد. ایستگاه دوم تله کابین توچال جان می‌دهد برای عکاسی از خودتان در حالی که تهران زیر پایتان است و نفس کشیدن در آب و هوای فوق‌العاده‌ای که باورتان نمی‌شود متعلق به تهران باشد. آن‌هایی که اهل پیاده‌روی و کوهنوردی‌اند تا ایستگاه دوم را پیاده می‌آیند و در ایستگاه دوم استراحتی می‌کنند و از غذا خوردن در این آب و هوای خوب لذت می‌برند.

آدرس تله‌سیژچشمه روی نقشه گوگل

ایستگاه ۵ تله کابین توچال

جذاب‌ترین مقصد برای آن‌هایی که اهل اسکی نیستند یا با خانواده برای گذراندن روزی شاد راهی توچال شده‌اند،ایستگاه ۵ تله کابین توچال است. ایستگاه ۵ تله کابین توچال برای کوهنوردان درجه یک به راحتی با  کوهنوردی و پیاده‌روی نیز قابل دسترسی است. ایستگاه ۵ محیطی دلپذیر برای برف‌بازی ساده‌ای کنار دوستان و خانواده دارد. همین طور وقتی برف نیست می‌توانید از برنامه‌های فرهنگسرای توچال در این ایستگاه استفاده کنید. پارک بازی کودکان، رستوران زیبایی برای اینکه دلی از عذا در بیاورید و آلاچیق‌هایی برای دورهمی، از نقاط قوت ایستگاه ۵ است. اگر بچه کوچک به همراه دارید یا نمی‌خواهید به ارتفاع خیلی زیاد برای اسکی بازی بروید، وقت و پول بیشتری برای رفتن به ایستگاه ۷ هزینه نکنید.

ایستگاه ۷ تله کابین توچال

ایستگاه ۷ تله کابین توچال

خب اگر اهل اسکی‌بازی هستید به ایستگاه هفت خوش آمدید. در ایستگاه هفت با ارتفاع ۳۸۵۰ متری، یک دنیا برف و سرما و البته هیجان و نشاط پیش رویتان است. برای رسیدن به ایستگاه هفت باید در ایستگاه ۵ تله کابین پیاده شوید و سوار خط دیگری از تله کابین شوید. از ایستگاه ۵ حدود ۲۰ دقیقه‌ای در راه هستید. در ایستگاه ۷ هوا بیشتر از آنچه فکرش را بکنید سرد است پس لباس گرم کامل به تن داشته باشید. در ایستگاه ۷ دو پیست اسکی، هتل و دو رستوران به علاوه مدرسه اسکی قرار گرفته است که به بهترین شکل از اسکی‌بازی و تفریح در برف لذت ببرید.

پیست‌های اسکی تله کابین توچال

پیست‌های اسکی تله کابین توچال

دو پیست اسکی در ایستگاه هفت تله کابین توچال وجود دارد. یکی پیست ۱۱۰۰ متری پوما از ایستاه هفتم تا هتل توچال و دومی پیست ۱۶۰۰ متری دوپل مایر از قله توچال تا هتل توچال. پیست‌های اسکی توچال به عنوان اولین پیست‌های برف‌گیر ایران هشت ماه در سال میزبان علاقه‌مندان به اسکی است. از اوایل آبان ماه تا خرداد می‌توانید به پیست اسکی توچال مراجعه کنید. این پیست‌های بین‌المللی و استاندارد میزبان مسابقات بین‌المللی نیز هست و پنجمین پیست اسکی مرتفع جهان نیز محسوب می‌شود.

هر دو پیست دارای خطوط تله‌سیژ جداگانه و تله‌اسکی هستند. اگر در اسکی تازه‌کار هستید یا اولین بار است می‌خواهید این ورزش مفرح را امتحان کنید، می‌توانید با مراجعه به مدرسه اسکی، مربی بگیرید و لباس و وسایل اسکی را با بهترین کیفیت تهیه کنید. مدرسه اسکی توچال با مدیریت محمد نظر و مربیان درجه یک، از ساعت ۸ و نیم صبح تا ۳ عصر به جز یکشنبه‌ها آماده خدمت‌رسانی به شماست. برای اجاره تجهیزات اسکی باید با کارت شناسایی معتبر در ایستگاه اول اقدام به این کار کنید.

آدرس پیست اسکی توچال روی نقشه گوگل

هتل توچال

هتل توچال

به مرتفع‌ترین هتل کوهستانی جهان خوش آمدید. هتل توچال با نمایی چوبی و زیبا و اتاق‌هایی رو به ارتفاعات زیبای کوهستان‌های اطراف، قطعا خاطره‌ای به‌یاد‌ماندنی از اقامت در کوهستان برای شما خواهد ساخت. در لابی شیک هتل سه ستاره توچال منظره‌ای زیبا و بی‌نظیر از پیست اسکی پیش رویتان است و در رستوران مجلل رستوران می‌توانید غذایی عالی نوش جان کنید. اتاق‌های متنوع هتل توچال هم با انواع امکانات پذیرای شماست. امکانات ورزشی هتل توچال هم شامل سالن بیلیارد، پینگ پونگ و … است. پزشکی هم به صورت دائمی در هتل توچال مستقر است تا در صورت نیاز انواع خدمات درمانی را ارائه دهد. برای شب‌مانی در این هتل مرتفع باید پزشک وضعیت سلامتی‌تان را تایید کنید. برای رفتن به هتل توچال در ایستگاه هفتم یا از اسکی استفاده کنید یا سوار تله‌سیژ شوید و نزدیک هتل پیاده شوید.

در مجموعه تله کابین توچال می‌توانید روزهایی خاطره‌انگیز در کنار دوستان و خانواده داشته باشید پس وقت را تلف نکنید. توچال در هر فصلی جاذبه‌های خاص خود را دارد. شما تا به حال به تله کابین توچال سری زده‌اید؟ از بین مراکز تفریحی و گردشگری تهران به تله کابین توچال چه نمره‌ای می‌دهید؟ خاطرات و نظرات خود را درباره این جاذبه گردشگری با مخاطبان سفرزون به اشتراک بگذارید.


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های تهران کلیک کنید.


بگرد، بخند، زندگی کن
تور های سفرزون تور های سفرزون