در این مطلب، قصد دارم در مورد تور ترکیه و شرایط رزرو تور ترکیه صحبت کنم. علاوه بر آن، توضیحاتی در مورد تور لحظه آخری ترکیه یا به اصطلاح تور ارزان ترکیه نیز خواهم داد. اما درمورد قیمت تور ترکیه ، اگر قصد مشاهدۀ قیمتها را دارید، حتما به سایت ما مراجعه کنید و از قیمتها مطلع شوید.

برای اینکه بتوانید قیمت تور ترکیه را مشاهده کنید، به لینک سایت مراجعه کنید و از قیمتها مطلع شوید. و با وجود توضیحات، اگر باز سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های ۳۳ و ۲۶۷۱۲۷۳۱ تماس بگیرید تا راهنمای شما باشیم و یا پاسخگوی سوالات شما باشیم.

همچنین در ادامه، توضیحاتی در مورد دو اصطلاح تور لحظه آخری ترکیه و یا تور ارزان ترکیه ، که سالیانی است در بین مسافران و آژانسهای مسافرتی ایرانی رایج شده است خواهم داد. در مورد شهرهای توریستی آن نیز توضیحاتی ارائه خواهد شد.

بلیط هواپیما

تور لحظه آخری ترکیه

در این قسمت توضیح خواهم داد که تورها، چه زمانی با تخفیف به فروش میرسند و چه زمانی تورها به صورت آفری به فروش میرسند و چرا ارزانتر از قیمت اصلی به فروش میرسند.

در توضیح این مورد باید بدانید که تورها، از مجموع، بلیط پرواز رفت و برگشت، اقامت هتل، ویزا در مقاصدی که ویزا لازم است، بیمۀ مسافرتی، ترانسفر فرودگاهی و سایر خدمات گردشگری تشکیل میشوند. در دو حالت ممکن است این اتفاق رخ دهد که تورها به صورت آفری به فروش برسند.

اولین حالت زمانی است که پروازی که بخشی یک تور است، شامل تخفیف شوند. آژانسهای مسافرتی از مدتها قبل، اقدام به خرید صندلی های پرواز در یک مسیر پرطرفدار توریستی میکنند. مثلا در اینجا، پروازهای ترکیه را از قبل خریداری کرده و به اصطلاح چارتر میکنند. زمانیکه با نزدیک شدن به تاریخ پرواز، تمام ظرفیت آن پرواز پر نشود، با اعمال تخفیف سعی میشود که پروازها به فروش برسند. در اینجا با عنوان مثال، تور لحظه آخری ترکیه ایجاد و آفر تور ترکیه تبلیغ میشود.

تور ترکیه1

تور ارزان ترکیه

در حالت دوم، زمانی تور به صورت آفری به فروش میرسد که هتلهای یک تور، کاملا پر نشود. آژانسهای مسافرتی یا کارگزاران، از مدتها قبل، اقدام به رزرو هتلها در مسیرهای محبوب گردشگری میکنند. مثلا کشور ترکیه که دارای مقاصد توریستی محبوبی است، هتلها در شهرهای مختلف آن، برای تعداد شبهای مشخص، در یک بازۀ تاریخی مشخص، رزرو میشوند و کارگزار متعهد میشود که طبق قرارداد، تعداد اتاقهای مشخص شده را پر کند.

اگر با نزدیک شدن به پایان بازۀ مشخص شده در قرارداد، تمام ظرفیت تعهد شده پر نشود، آژانس مسافرتی اقدام به اعمال تخفیف روی تور خود میکند تا بتواند تمام یا بخشی از ضرر را جبران کند.

در این حالت، آفر تور ترکیه تبلیغ شده و تور ارزان ترکیه تبلیغ میشود و شما می توانید در آن مقصد تبلیغ شده، اقدام به رزرو تور ارزان ترکیه نمایید و خریدی به صرفه را داشته باشید. البته برای انجام این سفرها، باید که آمادۀ سفر باشید و ساکتان بسته باشد و خود و همراهانتان مشکلی برای سفر رفتن نداشه باشید.

از گذشته تا امروز

کشور پهناور ترکیه، در مکانی واقع شده است که از نظر جغرافیایی، بسیار مهم و مورد توجه بوده است. همین امر باعث شده که گذشته تا امروز، مورد توجه امپراتوری های قدرتمند قرار گیرد. کشوری بین تمدن قدرتمند ایران و روم که، هرکدام که قدرت بیشتری داشتند، به رویای کشور کشایی، به سوی آن می تاختند و آنرا تصرف میکردند.

این منطقه، زمانی در تصرف ایران و زمانی در تصرف رومیان بوده و بعد از آن، امپراتوری قدرتمند عثمانی بر آن حکمرانی میکرده است. این گذشتۀ تاریخی، باعث ایجاد آثار شکوهمندی از گذشته در آن شده است.

علاوه بر آن، جغرافیا و طبیعت آن نیز، به تنهایی میتواند باعث جذب گردشگر و توریست به آن شود. وجود کانال بسفر و تنگۀ داردانل در ادامۀ آن، باعث شده تا امروزه، راه آبی غرب به شرق و بلعکس، از این کشور بگذرد که خود به تنهایی، باعث جذب گردشگری تجاری به آن شده است.

از طرف دیگر، دولت ترکیه، اهمیت زیادی برای صنعت گردشگری و درآمد حاصل از آن قائل است که این مورد باعث ایجاد زیرساختهایی اساسی و درست برای این صنعت سودآور شده است. تمام این موارد در کنار هم، صنعت گردشگری این کشور را ممتاز کرده و هر ساله، گردشگران بسیاری برای دیدن این کشور زیبا و جذاب، از سرتاسر جهان به آن سفر می کنند.

اما در گوشه گوشۀ این کشور، هرجا که چه از لحاظ طبیعی و چه از لحاظ تاریخی، امکانی برای گردشگری بوده است، به عنوای مرکز گردشگری پایه ریزی شده و اقدام به جذب گردشگر کرده است.

تور ترکیه2

شهرهای ترکیه

کشور ترکیه، با توجه به وسعت خود، شهرهای زیادی دارد و با توجه به قدمت و طبیعت خود نیز، شهرهای مهم بسیاری در صنعت گردشگری دارد. شهر آنکارا، به عنوان پایتخت آن، هم از نظر گردشگری و هم از نظر تجاری مهم است و شهر استانبول را به عنوان مهمترین مقصد گردشگری ترکیه میشناسند و تورهای استانبول ، در بین گردشگران بسیار محبوب است.

این شهر، هم از نظر تاریخی مهم است، زیرا زمانی به عنوان پایتخت امپراتوری عثمانی بوده و بناهای بسیاری در آن ساخته شده است که همگی زیبا و جذاب هستند، هم از نظر طبیعی، با توجه به اینکه در ساحل دریای سیاه و دریای مرمره قرار گرفته است، زیبایی های خاص خود را دارد. کانال بسفر نیز، با تردد کشتی های عظیم تجاری و قایق ها و کشتی های تفریحی، همواره جذاب و چشم نواز است.

شهر ساحلی آنتالیا و تورهای آنتالیا نیز، جزو تورهای محبوب هستند. و شهرهای ساحلی کوش آداسی و آلانیا نیز، از دیگر شهرهای مهم توریستی در کشور ترکیه محسوب می شوند. شهر کاپادوکیا، شهری سنگی، با خانه هایی که در دل کوه کنده شده اند، همانند شهر کندوان در ایران، بسیار جذاب و زیبا، برای گردشگران آماده شده است.

در زمان جنگهای ایران و روم، و در زمان جنگهای مذهبی، این شهر به عنوان شهری در میان دو امپراتوری، همواره محل درگیریهای آن دو بوده است. از این بابت، مردمان، برای پنهان ماندن از گزند مهاجمین، خانه های خود را در دل کوهها کنده اند.

اما سایر شهرهای این کشور که برای گردشگران شناخته شده است، شامل ازمیر، ارزروم، وان و بدروم است. علاوه بر آن، قبرس ترک نیز جزء خاک ترکیه شناخته شده و یکی از مقاصد گردشگری این کشور می باشد.

در آخر

و در آخر، سعی شد در این مطلب، اطلاعاتی هر چند کوتاه از کشور ترکیه و تورهای ترکیه ارائه شود تا اگر قصد سفر به این کشور را داشتید، با آن و مقاصد گردشگری آن بیشتر آشنا شوید.

و با وجود توضیحات اگر باز سوالی داشتید، یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، از طریق لینک سایت، وارد سایت ما شوید و اطلاعات کاملتر را آنجا مشاهده کنید و یا حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های ۳۳ و ۲۶۷۱۲۷۳۱ تماس بگیرید تا راهنما و پاسخگوی سوالات شما باشیم، و یا کار رزرو تور ترکیه را برایتان انجام دهیم.