در این مطلب سفرزون می‌خواهیم جاهای دیدنی آلمان را به شما معرفی کنیم و در کنار آن برخی از ساختمان‌های تاریخی و مهم هر منطقه را نام ببریم. پس بی‌مقدمه به سراغ دیدنی‌های اعجاب‌انگیز آلمان و شهرهای جذاب‌ خواهیم رفت. با ما همراه شوید.

مقصدهای گردشگری پرطرفدار آلمان

سفر به آلمان راهنمای اقامت و گشت‌وگذار در این کشور ۱a
از سفر به آلمان و گشت‌وگذار در این کشور لذت ببرید

آلمان کشوری با تاریخی کهن است و در عین‌حال از نظر تکنولوژیکی پیشرفته است و در هر گوشه از آن می‌توان نشانی از فرهنگ غنی و تکنولوژی را در کنار هم دید. آلمان پر از جاذبه‌های ارزشمند است که ارزش دیدن را دارند و در عین‌حال از نظر هزینه سفر بسیار اقتصادی است، پس وقت کافی را برای گشت‌و‌گذار در آن بگذارید و تا جایی که می‌توانید از بودن در آن لذت ببرید.

برلین ، یک پایتخت پر جنب‌وجوش

سفر به آلمان راهنمای اقامت و گشت‌وگذار در این کشور ۲
برلین | پایتخت پرجنب‌وجوش آلمان

پایتخت پر چنب‌و‌جوش آلمان که تعدادی از موزه‌های دنیا، معماری مدرن و درخشان و تفریحات شبانه امروزی را در خودش جای داده است. در برلین می‌توانید بنا‌های یادبود جذاب و بقایای دیوار قدیمی برلین را هم ببینید.

مونیخ ، شهری زنده و آرام

سفر به آلمان راهنمای اقامت و گشت‌وگذار در این کشور ۳
مونیخ | شهر بزرگ و سرزنده

شهری زنده با مرکز شهری بدون ترافیک، ساختمان‎‌های به سبک باروک، موزه‌های عالی، کلیساهای باشکوه، سالن‌های نوشیدنی‌فروشی شلوغ و پارک‌های زیبا است.

ناحیه آلپ باواریایی

سفر به آلمان راهنمای اقامت و گشت‌وگذار در این کشور ۴
قلعه زیبای نیوشوانستین در باواریا

در منطقه کوهستانی آلپ باواریایی (Bavarian) قلعه‌های فوق‌العاده زیبای نئوشوانشتاین (Neuschwanstein)، هوهنشوانگاوو (Hohenschwangau) و لیندرهوف (Linderhof) قرار دارند. روستاهای مهمان‌نواز فراوانی هم در این ناحیه می‌توان یافت. بلندترین قله آلمان یعنی زوگزپیتز (Zugspitze) هم در این‌جا قرار دارد که تله‌کابین و مسیرهای کوهنوردی چشم‌نوازی دارد. رفتن به این منطقه را حتما در برنامه سفر به آلمان بگنجانید.

سالزبورگ و برکتزگادن

سفر به آلمان راهنمای اقامت و گشت‌وگذار در این کشور ۵
کلیسای بارتلومیو در برکتزگادن

سالزبورگ و برکتزگادن (Berchtesgaden)، میعادگاه عاشقان موسیقی موتزارت هستند که قلعه‌ای بسیار دیدنی، کنسرت‌ها، کلیساهای باروک و شهری قدیمی و پر از خیابان‌های پیچ‌در‌پیچ در آن قرار دارند. به‌علاوه در اطراف برکتزگادن با وقایع تاریخی نازی و مناظر آلپی عجین شده است.

روتنبرگ و جاده رومانتیک

سفر به آلمان راهنمای اقامت و گشت‌وگذار در این کشور ۶
روتنبرگ | یک شهر رمانتیک

روتنبرگ (Rothenburg) شهری قدیمی است مربوط به قرون وسطی که به خوبی مورد حفاظت قرار گرفته و پر از ردیف‌های ساختمان چوبی همراه با دیوارهای قرون وسطایی است که می‌توان روی‌شان راه رفت. از همین نقطه جاده رومانتیک (Romantic Road) شروع می‌شود و از میان مناظر شگفت‌انگیز خارج شهری عبور می‌کند.

رود مرموز موسل

سفر به آلمان راهنمای اقامت و گشت‌وگذار در این کشور ۸
قلعه کوخم روی رودخانه موسل قرار دارد

رود مرموز دره موسل (Moselle Valley)، رودخانه‌ای عجیب و آرام که از شهرهایی کوچک پر از مزارع انگور مانند کوخم (Cochem) و بیلستین (Beilstein) و قلعه‌ی محبوب اروپایی یعنی بورگ التز (Burg Eltz) عبور می‌کند.

نورنبرگ و مراکز تاریخی

سفر به آلمان راهنمای اقامت و گشت‌وگذار در این کشور ۹
نورنبرگ | یک شهر تاریخی

نورنبرگ شهری است با مرکزی تاریخی از ماسه سنگ و بقایای نازی‌ها که‌ در حومه شهر قرار دارد.

بادن-بادن و جنگل سیاه

سفر به آلمان راهنمای اقامت و گشت‌وگذار در این کشور ۲۴
جنگل سیاه از معروف ترین دیدنی های آلمان

دهکده اقامتی بادن-بادن (Baden-Baden) تجربه‌ای کهن از آبتنی را در ساحل رودخانه‌ای آرام و کازینویی بزرگ ارائه می‌دهد. حاشیه شهر جنگل متراکم و زیبای سیاه با مسیرهای پیاده‌روی، موزه‌های محلی و دهکده‌های دوست‌داشتنی پر از کیک‌های خامه‌ای قرار دارد.

وورزبورگ ، خانه‌ی رزینز

سفر به آلمان راهنمای اقامت و گشت‌وگذار در این کشور ۱۱
یک تجربه متفاوت در وورزبورگ

وورزبورگ (Würzburg) منزل قصر فوق‌العاده چشمگیر رزینز (Residenz) با باغ‌های خیره‌کننده و کلیسای روکوکوی زیبایش است و در آن مراکز فروش نوشیدنی یافت می‌شود. این شهر مرکز بانکداری اروپا است که نمایی خیره‌کننده از آسمان‌خراش‌ها و آلمان امروزی را به ما نشان می‌دهد.

ترایر، قدیمی ترین شهر آلمان

سفر به آلمان راهنمای اقامت و گشت‌وگذار در این کشور ۹
ترایر | یک تجربه شهری متفاوت

ترایر (Trier)، قدیمی‌ترین شهر آلمان است با پیاده‌راه‌هایی شلوغ و بناهای تاریخی رومی از جمله دروازه پورتا نیگرا (Porta Nigra gate) است.

لوترلند ، یک شهر خاص

سفر به آلمان راهنمای اقامت و گشت‌وگذار در این کشور ۱۵
دانشگاه ارفورت در لوترلند قرار دارد

لوترلند (Lutherland) شهر زیبایی است که دانشگاه دوست‌داشتنی ارفورت (Erfurt) را در خود جای داده است. دانشگاهی که مارتین لوتر دوران جوانی‌اش را در آن گذراند و از دست آدم‌کش‌های پاپ به آن‌جا پناه برده بود. قلعه ویتنبرگ (Wartburg) جایی که در آن تدریس و سخنرانی کرد و مسیحیت را تغییر داد هر دو در لوترلند هستند.

هامبورگ ، یک شهر بندری بزرگ

سفر به آلمان راهنمای اقامت و گشت‌وگذار در این کشور ۱۷
هامبورگ | لاس وگاس اروپا

شهر بندری بزرگی که وقایع مهاجرت، جنگ جهانی دوم و تاریخچه‌ی جنگ‌ها را در خود دارد و در شب چهره‌ای به مانند لاس وگاس به خود می‌گیرد.

لایپزیگ ، شهر نواها و موسیقی‌ها

جاهای دیدنی آلمان | لایپزیک
جاهای دیدنی آلمان | لایپزیک

لایپزیک بزرگ‌ترین شهر آلمان در ایالت فدرال «ساکسونی» است. لایپزیگ به‌خاطر فضای هنری و فرهنگی دیدنی‌اش معروف است که در آن بزرگان موسیقی همچون «باخ»، «واگنر»، «فلیکس مندلسون» حضور داشته‌اند. گویی در فضای شهر، موسیقی‌ها واقعا دوباره شنیده می‌شوند.

جاهای دیدنی آلمان | لایپزیک
جاهای دیدنی آلمان | لایپزیک

در لایپزیک توریست‌ها می‌توانند از اجراهای باخ در کلیسای «سن توماس» لذت ببرند. یوهان سباستین باخ، موسیقیدان بزرگ آلمانی زمانی در همین کلیسا رهبر «ارکستر سمفونیک» بوده و حالا در همان‌جا دفن شده است. به‌علاوه مکان‌های تاریخی مثل مرکز شهر قدیمی و یا بناهای مهم شهر مثل یادبود «ناپلئون» برای نبرد ملت‌ها و «رایشگریخت» (دادگاه عالی پیشین رایش) جاهای دیدنی لایپزیک به‌حساب می‌آیند. یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های اروپا به نام «آگوستوس‌پلاتز» در محوطه‌ی مرکزی دومین دانشگاه قدیمی آلمان و در این شهر قرار دارد.

روگن ، بزرگ‌ترین جزیره‌ی آلمان

جزیره‌ی روگن | جاهای دیدنی آلمان
جزیره‌ی روگن | جاهای دیدنی آلمان

روگن، بزرگ‌ترین جزیره‌ی آلمان است و در پهنه‌ی دریای بالتیک قرار گرفته است. از راه پل، روگن به کشور آلمان متصل شده است. در این جزیره‌ چیزهای زیادی هست که آدرنالین را در رگ‌های‌تان به جریان بیندازد؛ ویلاهایی که شما را هیجان‌زده می‌کند و دریای رمانتیک و ساحل‌های عالی چیزهایی هستند که توریست‌های حرفه‌ای دنیا را به این‌جا می‌کشاند.

جزیره‌ی روگن | جاهای دیدنی آلمان
جزیره‌ی روگن | جاهای دیدنی آلمان

مهم‌ترین جاذبه جزیره‌ی روگن پارک ملی «جاسموند» است که صخره‌های گچی مشهوری دارد. صخره‌هایی که تا ۱۶۱ متر ارتفاع دارند. یکی دیگر از ویژگی‌های جزیره روگن غار «آرکونا»ست که در حوز‌ه‌ی آلمان شرقی بیش از هر جایی توصیه می‌شود.

راین رمانتیک و یک منظره‌ی فوق‌العاده

جاهای دیدنی آلمان | رودخانه‌ی راین
جاهای دیدنی آلمان | رودخانه‌ی راین

راین یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی آلمان است که از شهر «بینگن» تا «بُن» جریان دارد. راین میانی از میان منطقه‌ای به نام «راین جرج» جاری می‌شود. این منطقه یک منظره‌ی فوق‌العاده با ۴۰ قلعه‌ی دوران قرون وسطی‌ست که از خاص‌ترین ساختمان‌های تاریخی آلمان هستند. همین‌طور یک چشم‌انداز از دهکده‌ای زیبا در این‌جا پیش‌ روی شماست.

جاهای دیدنی آلمان | رودخانه‌ی راین
جاهای دیدنی آلمان | رودخانه‌ی راین

از جاهای دیدنی راین می‌توان به Lorelei اشاره کرد که عمیق‌ترین و باریک‌ترین قسمت راین جرج است. در این‌جا یک صخره‌ی بزرگ سنگی قرار دارد که در قرن نوزدهم جان بسیاری از قایق‌‌ران‌های راین را گرفت. بهترین راه تجربه راین رمانتیک با یک کشتی تفریحی و با یک سفر آبی است.

کلن ، از معروف‌ترین جاهای دیدنی آلمان

جاهای دیدنی آلمان | کلن
جاهای دیدنی آلمان | کلن

این شهر در کنار رود راین در ایالت فدرال Rhine-Westphlia قرار دارد. کلن یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی آلمان است. این شهر برای شما ساختمان‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد و به‌علاوه زندگی شبانه‌ی معروفی در میان شهرهای آلمان دارد.

جاهای دیدنی آلمان | کلن
جاهای دیدنی آلمان | کلن

یکی از جالب‌ترین ساختمان‌های تاریخی و گردشگری در آلمان «کلیسای جامع شهر کلن» است که نام دیگرش کلیسای سوخته است. این کلیسای «گوتیگ»، نماد شهر کلن است.

درسدن یا جعبه‌ی جواهر آلمان

جاهای دیدنی آلمان | درسدن
جاهای دیدنی آلمان | درسدن

با وجود بمباران‌های سهمگین جنگ جهانی دوم در این شهر هنوز هم ساختمان‌های تاریخی و گردشگری برای بازدید در این شهر بسیارند. درسدن به «جعبه‌ی جواهر» معروف است، چرا که در این شهر انواع و اقسام اشکال هنر و فرهنگ را می‌توان به نظاره نشست. بعد از سال‌های متمادی درسدن شکوه گذشته خود را رفته‌رفته بازمی‌یابد.
درسدن مرکز ایالت فدرال «ساکسونی»‌ست و تعداد زیادی بنا در لیست ساختمان‌های تاریخی آلمان دارد. ساختمان‌هایی مانند کلیسای جامع Frauenkirche. این شهر همچنین مراکز فرهنگی مهمی هم دارد که اپرای Semper  یکی از درخشان‌ترین آن‌هاست.

لوبک ، جایی پر از بناهای تاریخی و گردشگری

جاهای دیدنی آلمان | لوبک
جاهای دیدنی آلمان | لوبک

یکی از جاهای دیدنی آلمان و بزرگ‌ترین بندر آلمان در حوزه‌ی بالتیک است. لوبک در شمالی‌ترین ایالت آلمان، Schleswig-Holstein قرار دارد. این‌جا در سال ۱۱۴۳ ساخته شده است. با این‌که این شهر از اولین جاهایی بود که در جنگ جهانی دوم هدف بمباران قرار گرفت هنوز هم با وجود بناهای قرون وسطایی دارای تعداد زیادی از ساختمان‌های تاریخی و گردشگری آلمان است.

جاهای دیدنی آلمان | لوبک
جاهای دیدنی آلمان | لوبک

این شهر همه ساله به‌خاطر وجود لیستی از جاهای دیدنی آلمان مقصد توریست‌ها از همه‌جای دنیاست. با راه رفتن در خیابان‌های باریک آلتسات (ALtstadt) می‌توانید بسیاری از مناظر تاریخی از جمله کلیسای جامع، مرکز شهر قدیمی متعلق به سده‌ی دوازدهم میلادی و دروازه‌های قدیمی شهر  و Hosltentor (در میان آن‌ها از همه معروف‌تر است) را ببینید.

هایدلبرگ ، گنجینه‌ی گردشگری آلمان

جاهای دیدنی آلمان | هایدلبرگ
جاهای دیدنی آلمان | هایدلبرگ

این شهر دانشگاهی یکی از گنجینه‌های جاذبه‌های گردشگری آلمان است. هایدلبرگ در میان ساختمان‌های تاریخی و گردشگری آلمان به‌خاطر ساختمان‌های بی‌نظیرش مشهور و معروف است؛ پل‌های قرون وسطایی و قلعه‌ی هایدلبرگ. اما ماجرا این‌جا تمام نمی‌شود چرا که حتما باید به دیدن کلیسای روح مقدس (Holy Spirit) و خانه‌ی «سنت جورج جنگجو» بروید. با این‌همه ساختمان‌های تاریخی عصر گوتیگ تعجبی ندارد که هایدلبرگ یکی از مهم‌ترین حاهای دیدنی آلمان است.

جاهای دیدنی آلمان | هایدلبرگ
جاهای دیدنی آلمان | هایدلبرگ

خیابان اصلی مرکز شهر، Haupstraase، پر از کافه، رستوران، موزه، گالری، مراکز خرید و فروشگاه‌هاست. جای جالب دیگر در هایدلبرگ «کوچه‌ی فیلسوف‌ها»ست که یک راه بسیار زیباست که فیلسوف‌های دانشگاه هایدلبرگ در این راه درباره هستی و اخلاق حرف می‌زدند.

 نئوشوانشتاین یکی از بهترین جاهای دیدنی آلمان

جاهای دیدنی آلمان | Neuschwanstein
جاهای دیدنی آلمان | نئوشوانشتاین (Neuschwanstein)

یکی از اعجاب‌انگیزترین‌ جاهای دیدنی آلمان که شاید بیش از هر جای دیگری از آن عکس وجود داشته باشد قلعه‌ی نئوشوانشتاین یکی از مشهورترین مقاصد توریستی و ساختمان‌های تاریخی و گردشگری آلمان و حتی اروپاست. این عمارت باشکوه در میان زیبایی نفس‌گیر منظره‌ی کوه‌های آلپ در باواریا و در نزدیک‌ی شهر «فوسن» قرار دارد.

جاهای دیدنی آلمان | Neuschwanstein
جاهای دیدنی آلمان | نئوشوانشتاین (Neuschwanstein)

این قلعه‌ی اعجاب‌انگیز منبع الهام قلعه‌ی زیبای خفته‌ی «والت دیزنی» و حتی نماد این شرکت بوده است. این قلعه در اواخر ۱۸۰۰ ساخته شده و جالب است که هیچ‌گاه به‌منظور استفاده‌های دفاعی مثل دیگر قلعه‌ها نبوده است، بلکه این قلعه جایی برای پادشاه خیال‌باف باواریا، لودویگ دوم، بوده است. جایی برای خیال‌پردازی!

مونیخ ، جایی برای ضیافت در آلمان

جاهای دیدنی آلمان | مونیخ
جاهای دیدنی آلمان | مونیخ

مونیخ به‌خاطر Oktoberfest، درمیان گردشگران مشهور و معروف است. Oktoberfest مونیخ در سال ۱۸۱۰ با یک جشن عروسی سلطنتی شروع شد. این فستیوال نوشیدنی معروف دنیا همه ساله میلیون‌ها بازدیدکننده از سراسر جهان را به ضیافت آلمانی‌ها می‌برد.

جاهای دیدنی آلمان | مونیخ
جاهای دیدنی آلمان | مونیخ

مونیخ شهری پر از ساختمان‌های تاریخی و گردشگری که وقت‌تان را خالی نخواهد گذاشت. مونیخ، شهر اپراهای سنگین و بزرگ و تئاترهاست. تئاتر ملی آلمان در این شهر قرار دارد. مرکز شهر مونیخ ترکیب دل‌انگیزی از مدرن و کلاسیک است. کلیساهای تاریخی و دیوارهای قرون وسطایی و خیابان‌های پر از تفریح‌های شبانه و مراکز خرید.

 

0/5 ( 0 نظر )