جاهای دیدنی اسپانیا،سرزمین غروب خورشید

برای تصویر کردن چهره‌ی زیبای جاهای دیدنی اسپانیا کافی است چشم هایتان را ببندید و قطعه‌ای از موسیقی بی نظیرش که حال و هوای جنوب آمریکا و آفریقا را تداعی می‌کند در ذهنتان مرور کنید، این کشور به رنگارنگی لباس‌های پر نشاط و خیره کننده‌ی مردمانش است. به لطافت و ارزشمندی زیباترین صنایع دستی‌اش،همانقدر چشم نواز و پر از ظرافت. برای شناخت بیشتر این کشور با راهنمای سفر به اسپانیا در مجله‌ی سفرزون همراه باشید.

جاهای دیدنی اسپانیا
غروب خورشید بر فراز ساختمان‌های تاریخی اسپانیا

شرایط دریافت ویزا اسپانیا

جاهای دیدنی اسپانیا
ویزا ، شروع سفر برای کشف جاهای دیدنی اسپانیا

پیش از سفر به اسپانیا از طریق سفارت این کشور در تهران اقدام به دریافت ویزا کنید.

سفارت اسپانیا در تهران

 • نشانی: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، شماره ۱۰
 • تلفن: ۲۲۵۶۸۶۸۱ (۰۲۱)
 • ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه ۸ صبح تا ۱۴:۳۰ بعد از ظهر
 • وب‌سایت سفارت: www.exteriores.gob.es

انواع ویزای اسپانیا

 • ویزای توریستی یا گردشگری : به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد اقامت کوتاه‌ مدت در اسپانیا به منظور تفریح یا بازدید را داشته باشند. ویزای توریستی اسپانیا برای مدت مشخصی صادر می‌شود و به مسافر اجازه‌ کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا را نمی‌دهد.
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی
 • ویزای اقامت بلند مدت برای تحصیل و کار

مراحل دریافت ویزا توریستی اسپانیا

جاهای دیدنی اسپانیا

اولین مرحله دریافت ویزای توریستی دریافت فرم تقاضای ویزا و تعیین وقت مصاحبه است که از طریق مرجعه حضوری به دفتر کنسولی سفارت اسپانیا در تهران انجام می‌شود. متقاضی باید در تاریخی که به عنوان وقت ملاقات و تحویل مدارک مشخص شده، در محل سفارت برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه حاضر شود. تصمیم سفارت در مورد ویزا بستگی به مجموعه‌ای از عوامل از جمله کامل بودن مدارک و مصاحبه حضوری متقاضی در سفارت دارد.

نکته قابل توجه اینکه امکان تعیین وقت از طریق تلفن وجود ندارد. تکمیل این فرم در دو نسخه و ارائه آن در زمان مصاحبه به همراه سایر مدارک الزامی است. در صورتی‌که خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید. فرم تقاضای ویزا در دو نسخه باید تکمیل شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا

جاهای دیدنی اسپانیا

 • ۱) شناسنامه
 • ۲) گذرنامه: اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد.
 • ۳) سه قطعه عکس رنگی زمینه سفید؛ در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی ویزا ذکر شده باشد، دو قطعه عکس رنگی از هر کدام از همراهان نیز باید در مدارک موجود باشد.
 • ۴) آدرس محل کار و منزل به طور دقیق
 • ۵) اسناد وضع اجتماعی حرفه‌ای و تمکن مالی:
 • الف) ترجمه‌ آخرین حکم کارگزینی کارمندان بخش دولتی
 • ب) گواهی اشتغال به کار برای کارمندان بخش خصوصی‌
 • ج) ترجمه‌ روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی برای صاحبان شرکت‌های خصوصی.
 • د) کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها.
 • ه) ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی برای مشاغل آزاد.
 • ۶) مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی؛ پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.
 • ۷)‌ ترجمه‌ سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
 • ۸)‌ بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اسپانیا.
 • ۹) در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌ شده‌ هتل در اسپانیا برای کل مدت اقامت.
 • ۱۰) بیمه نامه بین‌المللی پزشکی و بازگشت به کشور مبدأ: متقاضیان ویزا باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو است. شرکت بیمه‌گذار باید دارای نماینده‌ای معتبر در کشور اسپانیا باشد.

نکات مهم ویزا برای سفر به اسپانیا

) در زمان مصاحبه یک کپی از کلیه مدارک را به همراه داشته باشید، زیرا اصل مدارک بعد از مطابقت به شما عودت داده شده و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت اسپانیا باقی می‌ماند.

۲) کلیه‌ مدارک فارسی باید دارای ترجمه رسمی باشند.

۳) در صورت عدم پذیرش مدارک ارائه شده عودت نخواهد شد.

۴)‌ به دلیل تعداد بالای متقاضیان در ماه‌های تابستان و همچنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت مصاحبه چند هفته طول بکشد؛ علاوه بر این بررسی مدارک و صدور ویزا نیز ممکن است زمان بیشتری نیاز داشته باشد. از این رو، بهتر است برای تعیین تاریخ سفر، این موارد لحاظ شوند.

زمان لازم برای صدور ویزا اسپانیا

جاهای دیدنی اسپانیا

بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور ویزا دو هفته به طول می‌انجامد. ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، وضعیت متقاضی مشخص می‌شود.

هزینه صدور ویزا اسپایناجاهای دیدنی اسپانیا

هزینه صدور ویزای توریستی اسپانیا ۶۰ یورو به ازای هر بزرگسال و ۳۵ یورو برای کودکان شش تا دوازده سال است که در زمان ارائه‌ مدارک به صورت نقد در سفارت توسط متقاضی پرداخت می‌شود. این مبلغ بابت بررسی درخواست و مدارک است و در هیچ حالتی عودت داده نمی‌شود.

هزینه حمل و نقل در اسپانیا

جاهای دیدنی اسپانیا
حمل و نقل در اسپانیا

برای بازدید از جاهای دیدنی اسپانیا بهترین گزینه‌های حمل و نقل را انتخاب کنید. سیستم حمل و نقل در اسپانیا شامل اتوبوس، مترو، قطار و تاکسی می‌شود.گزینه‌ی مناسب برای جا به جایی در نقاط مختلف این کشور استفاده از اتوبوس‌ها و قطارها هستند که قیمت مقرون به صرفه‌ای دارند. برای گردش در شهرهای بزرگ تاکسی‌ها دارای تاکسی متر هستند. در شهرهای کوچک و دهکده‌‎ها، تاکسی‌ها این شرایط را ندارند پس سعی کنید قبل از سوار شدن سر قیمت توافق کنید.

هزینه بلیط تک سفره ۱٫۴۰ یورو

هزینه بلیط ماهانه ۴۳ یورو

هزینه تاکسی زمانی که در آن می‌نشینید تقریبا ۳  یورو و به ازای هر یک کیلومتر ۱٫۰۵ یورو به مبلغ اضافه می‌شود. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند ۲۰ یورو باید پرداخت کنید.

چگونه به اسپانیا سفر کنیم؟

جاهای دیدنی اسپانیا
نقشه‌ی اسپانیا

بهترین زمان سفر به اسپانیا با توجه به ویژگی‌های آب و هوایی آن از اواسط بهار است و همچنین خنکای پاییز که سفر را برای شما راحت تر می‌کند و شهرهای ساحلی شب های لذت بخشی را با نواهای محلی می‌آفرینند. می‌توانید با تورهای مادرید یا بارسلونا همراه شوید و از امکانات آن‌ها لذت ببرید و همچنین اگر قصد دارید به تنهایی سفر کنید با خرید بلیط به مقصد یکی از فرودگاه‌های این کشور به سوی جاهای دیدنی اسپانیا حرکت کنید.

 • فرودگاه مادرید-باراخاس
 • فرودگاه بارسلونا
 • فرودگاه لاکرونیا
 • رودگاه ساراگوسا

اسپانیا ، هر همسایه یک نقش نو

جاهای دیدنی اسپانیا
جزایر والنسیا

 

اسپانیا در همسایگی فرانسه و پرتغال قرار دارد و همچنین از لطف و زیبایی مراکش و ایتالیا بی بهره نمانده،این را می‌توان در زبان، پوشش، موسیقی و طعم بی نظیر غذاها دید و فهمید هرکدام از این کشورها چگونه وامدار میراث یکدیگرند. جاهای دیدنی اسپانیا که در نقطه‌ی مرزی قاره‌ی اروپا جان گرفته است آنقدر زیبایی و شگفتی در خود جا داده‌اند تا با هر شعبده‌ای چشم بیننده را متحیر کنند، از شاعرانگی و جنبه‌ی رمانتیک این خاک همین بس که نامش تلفظ شاعرانه ی واژه یونانی “هیسپریا” است، به معنای سرزمین غروب خورشید.

سرآغاز زندگی در نقاشی‌ها

جاهای دیدنی اسپانیا
نقاشی های غار آلتامیرا

معروف‌ترین ردپای حضور انسان ها در این کشور مربوط به نقاشی های غار آلتامیرا است که راوی زندگی و زایش در ۳۵۶۰۰ سال پیش از میلاد است. در فراز و فرودهای تاریخی همیشه سرزمینی با ارزش و مورد توجه بوده و همین نکته باعث تنش‌هایی فراوانی در قلب اسپانیا شده است اما هیچکدام آن ها مانع رشد و توسعه اش نشد.

گردش در دل جاهای دیدنی اسپانیا

جاهای دیدنی اسپانیا
قدم زدن در کوچه‌های رنگارنگ شهرها را فراموش نکنید

به لطف موقعیت جغرافیایی چندگانه‌اش و به برکت کوهای بلند،جنگل‌ها و جزایر کوچک و بزرگ در شهرهای مختلف می توانید آب و هوای گوناگونی از مدیترانه‌ای تا نیمه گرمسیری را تجربه کنید. از پیاده روی‌های طولانی خسته نشوید و سعی کنید تا می‌توانید در شهرها بچرخید و جاهای دیدنی اسپانیا را بهتر بشناسید. حتی گاهی می توانید با تورهای پیاده روی رایگان به همراه راهنمای انگلیسی زبان همقدم شوید. برای گشت و گذار می‌توانید از اتوبوس،قطار و تاکسی استفاده کنید اما اگر ممکن است سفرتان به درازا بکشد برای صرفه‌ی اقتصادی یک ماشین از شرکت Auto Europ اجاره کنید.

اسپانیا رنگارنگ‌ترین بازارها را دارد و اگر در فصل حراج سفر کنید می‌توانید از مرکز مد و طراحی بهترین لباس ها را تهیه کنید. برای اینکه مسیرمان را به سمت جاهای دیدنی اسپانیا بهتر بشناسیم با گردش در شهرهای مهم آن آغاز می‌کنیم.

بارسلون ، شهر پریان با کاشی های هزار رنگ

جاهای دیدنی اسپانیا
ساگرادا فامیلیا ، کلیسایی برای ابدیت

بارسلون یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا است که به دلیل سازه‌ها و معماری بی نظیرشان در میان جاهای دیدنی اسپانیا معروف است. یکی از معروف‌ترین معماری‌های بارسلون، کلیسای خیره‌کننده ساگرادا فامیلیا است که توسط معمار مشهور، آنتونی گائودی طراحی شده و با گذشت ۱۲۰ سال از آغاز ساخت این بنا که نماد بشریت نامیده شده هنوز تکمیل نشده و طبق اسناد ۱۳۴ سال زمان کافی برای پایان ساخت است. معمار این اثر می‌گفت : مشتری من عجله ندارد!

سایر دیدنی های بارسلون:

موزه پیکاسو دربارسلون است با بیش از ۴۰۰۰ اثر، بزرگ‌ترین مجموعه از آثار هنری این هنرمند اسپانیایی را در خود جا داده. هر یکشنبه بعد از ساعت ۳ بازدید رایگان دارد و همچنین موزه تاریخ شهر بارسلونا یادآور امپراطوری‌ها و پادشاهی‌ها است.

سواحل رویایی بارسلونا محل خوبی برای انواع بازی و تفریح های آبی و ساحلی است. بازارها و آنتیک فروشی‌های شهر را در روزهای شنبه،دوشنبه،چهارشنبه و جمعه ساعت ۹صبح تا ۸ عصر  از دست ندهید،شاید گنج پیدا کردید!

قصر موسیقی کاتالان، در هر سال بیش از ۵۰۰ هزار نفر از اجراهای کنسرت‌های موسیقی در قصر موسیقی کاتالان اسپانیا لذت می‌برند. این مکان یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری بارسلون است.

جاهای دیدنی اسپانیا
قصر موسیقی کاتالان ، جادوی هنر و رنگ

از دیگر زیبایی‌های بارسلونا می‌شود به نمایش فواره‌ها در میدان اسپانیا در ماه‌های جولای و آگوست اشاره کرد که با نور پردازی‌های بی نظیر یادآور قصه‌های پریان است. لذت تماشای غروب آفتاب را در پناهگاه لذت ببرید.


در سفرزون بخوانید: ۱۵کاری که باید در سفر به بارسلون انجام دهید


مادرید ، خانه‌ی مزه‌ها و هنر در میان جاهای دیدنی اسپانیا

جاهای دیدنی اسپانیا
مناظر بی‌نظیر معماری در مادرید

مادرید، پایتخت اسپانیا، شهری برای عاشقان هنر است و روی هنرمندانه‌ی جاهای دیدنی‌ اسپانیا است. از دیدنی‌های مادرید می‍توان به موزه پرادو اشاره کرد که در آن آثار هنرمندان بزرگ اسپانیایی از جمله ولاسکز، گویا و روبنس به نمایش در آمده است. پلازا مایور از مشهورترین میدان‌های اسپانیا است که رستوران‌ها ،فروشگاه‌ها و کافه‌های اطراف آن به این مکان تپندگی داده اند.بدانید مادرید بهترین محل برای چشیدن غذاهای محلی و معطر اسپانیا است.

 

جاهای دیدنی اسپانیا
قصر سلطنتی مادرید

کمی آن طرف‌تر قرار گرفته که شکوهش مخاطب را محسور می‌کند. این قصر بیش از ۳۰۰۰ اتاق دارد و با گنجینه‌هایی چون نقاشی‌های هنرمندان معروف، مبلمان آنتیک و سرویس‌های نقره تزئین شده است.

جیرونا ، صد رنگ سحر آمیز

جاهای دیدنی اسپانیا
نمای خوش رنگ جیرونا

این شهر رنگارنگ و روح نواز در شمال شرقی اسپانیا واقع شده است. معماری قرون وسطایی گالری‌های هنری فوق‌العاده و کلیساهای گوتیک نام این شهر را آواز داده‌اند تا جادوی رنگ در جاهای دیدنی اسپانیا را جاوادانه کنند.

محله یهودیان و کلیسای جامع جیرونا از دیگر دیدنی های جیرونا است، همچنین موزه سینما در خیابان Carrer de la Sèquia را فراموش نکنید. این موزه یک ساختمان سه‌ طبقه ا‌ست که به بزرگداشت تاریخ سینما و هنر فیلم‌سازی اختصاص یافته.

جاهای دیدنی اسپانیا
موزه‌ی سینمای جیرونا

باغ ها زیبای شهر محل آسایشی است. علاوه بر این، Fundacio Mona مکان خوبی برای بازدیدکنندگانی است که دوستدار حیوانات هستند. این مکان که توسط بنیاد حیات‌ وحش اسپانیا راه‌اندازی شده، با هدف نجات و بازپروری شامپانزه‌های مورد آزار قرار‌‌ گرفته و پستانداران دیگری که از سیرک‌ها و برنامه‌های تلویزیونی نجات داده می‌شوند پایه گذاری شده است.

سویل ، پله‌هایی برای رویا پردازی

جاهای دیدنی اسپانیا
سویل ، شهر تاریخی اسپانیا

سویل پایتخت بخش خودمختار آندلُس در اسپانیا است و از این‌رو مقصد محبوبی برای گردشگران به‌شمار می‌رود. این شهر پر‌جنب‌و‌جوش به‌واسطه‌ی رقص فلامنکو و خرابه‌های تاریخی‌اش در میان جاهای دیدنی اسپانیا شهرت دارد.

در این شهر حتما باید از میدان Plaza de Espana دیدن کنید و از معماری خاص و کاشی‌های جاندارش لذت ببرید و پاهایتان را با خیال راحت دراز کنید و به خیال بپردازید. بازدید از این مکان رایگان است و وجود درشکه‌ها در اطراف این محل زیبایی آن را دو چندان کرده.

جاهای دیدنی اسپانیا
قصر سلطنتی آلکازار (Reales Alcázares)، میراث معماری اسلامی

از دیگر دیدنی‌های سویل می توان به  قصر سلطنتی آلکازار (Reales Alcázares) اشاره کرد این قصر با‌شکوه در قرن۱۴ میلادی و در دوران حکومت موروها در اسپانیا ساخته شده است. صبح زود بهترین زمان برای بازدید از قصر سلطنتی است؛ چرا که در بیشتر ساعات روز صفی طولانی از بازدیدکننده‌ها در مقابل این جاذبه گردشگری ایستاده‌اند.

والنسیا ، دوستی سنت و مدرنیته پشت اقیانوس شیشه‌ای

جاهای دیدنی اسپانیا
آبی بی‌انتها زیر سقف اقیانوس نما

والنسیا در سواحل جنوب شرقی اسپانیا، بین دریای مدیترانه و رودخانه توریا (Turia) واقع شده است، سومین شهر بزرگ اسپانیاست و بین اهالی هنر و علم محبوب است. در این شهر همنشینی سنت و مدرنیته را در معماری می‌بینید که جذاب‌ترین جاهای دیدنی اسپانیا را خلق کرده است.

یکی از معروف‌ترین دیدنی‌های والنسیا، یک اقیانوس‌نمای بزرگ به نام Oceanografic است. این اقیانوس‌نما، بزرگ‌ترین آکواریوم در قاره اروپاست و در آن می‌توانید انواع حیوانات دریایی را از نزدیک ببینید و حتی در رستورانی زیر دریا غذا بخورید.

جاهای دیدنی اسپانیا
آرامش در پارک البوفرا

یک محل فوق‌العاده‌ی دیگر برای دیدن حیات‌وحش، پارک البوفرا (Albufera Park) است که محلی برای حفاظت از گونه‌های مختلف حیات‌دریایی محسوب می شود و بازدید از شگفتی فراونی به همراه دارد.

اگر قصد خرید میوه‌ی تازه، سبزیجات، گوشت یا ادویه دارید، سری به بازار مرکزی (Central Market) بزنید که یکی از قدیمی‌ترین و رنگارنگ‌ترین بازارهای والنسیا است.

جزایر قناری ، قلم سحرآمیز طبیعت

جاهای دیدنی اسپانیا
جزایر قناری ، رویای دل‌انگیز طبیعت

یکی دیگر از شهرهای رویایی اسپانیا جزایر قناری است که یکی از جادویی‌ترین تصاویر سفر به اسپانیا را در برابر چشم گرشگران می‌آفریند.خاطره‌ی بازدید از جزایر قناری فراموش نشدنی است. همنشینی رویایی از دریای بی‌انتها، طبیعت زیبا و سواحل منحصر به فرد، حس واقعی زندگی را در رگ‌هایتان جاری می‌کند. جزایر قناری مجموعه‌ای از ۷ جزیره و تعدادی جزیره فرعی آتشفشانی است که در اقیانوس اطلس قرار گرفته اند. این هفتگانه از زیبایی‌هایی طبیعی است که در جاهای دیدنی اسپانیا سبزترین خاطره‌ را برای شما می‌سازد.

گرانادا ، یادگار خوش نقش معماری اسلامی

جاهای دیدنی اسپانیا
همنشینی معماری اسلامی و طبیعت در گرانادا

این شهر قدیمی که روزگاری محل اقامت موروها یا همان مسلمانان اسپانیا بوده در جنوب اسپانیا قرار دارد و بسیار دیدنی است. گشت‌و‌گذار در خیابان‌های قدیمی مرکز شهر را فراموش نکنید و بازدید از کاخ الحمرا را در لیست خود قرار دهید، این مسجد یکی از مشهورترین بناهای اسلامی جهان است.

جاهای دیدنی اسپانیا
مسجد جامع قرطبه ، مجسد ارزشمند اسپانیا

مسجد جامع قرطبه (Mezquita de Cordoba)  یکی از جذاب‌ترین آثار تاریخی مسلمانان در اسپانیا است. طاق‌های بزرگ، ستون‌های یشمی، زمین مرمرین، محراب‌های طلاکاری شده و گنبدهای این مسجد، شما را قلب تاریخ دعوت می‌کند.

از دیگر شهرهای مهم اسپانیا ساراگوسا، سویا و سویلنیز را می‌توان نام‌برد.

فستیوال‌هایی که جاهای دیدنی اسپانیا را کامل می‌کنند

جاهای دیدنی اسپانیا
شور و هیجان در فستیوال های اسپانیایی

از دیگر جاذبه‌های مهم اسپانیا که هر ساله هزاران مسافر را به این مرکز ارزان گردشگری می‌کشاند می‌توان به فستیوال‌ها و جشن‌های مردم اشاره کرد که با روح زندگی شادمانه‌ی اسپانیایی پیوند خورده‌اند. از مهم ترین آن‌ها می‌توان به جشنواره پنیر( سیزدهمین دوره اش در پاییز ۲۰۱۸ از ۲۸ آوریل تا ۱ می )اشاره کرد که در میدان اصلی (تروژیلو) برگزار می‌شود.

جاهای دیدنی اسپانیا
توماتینا ، سرخ سرخ به رنگ هیجان

همچنین جشن‌های لاس فالاس در والنسیا که به مدت ۵ روز در ماه مارس برگزار می‌شود، هفته‌ی مقدس، فستیوال بانوی ما فرسکین، شام آخر مسیح از دیگر مراسم‌های محلی است. اما پر شور‌ترین این جشن‌ها  توماتینا است که در سال ۲۰۰۲ به عنوان یک رویداد گردشگری بین المللی ثبت شد و در آخرین چهارشنبه‌ی ماه آگوست برگزار می‌شود و مردم در این جشن در خیابان‌ها به سمت هم گوجه پرتاپ می‌کنند و این مراسم با رقص،آواز و سرو غذاهای محلی همراه است. همه‌ی این شور و نشاط‌ها تکمیل کننده‌ی تصویر خوش رنگ جاهای دیدنی اسپانیا است.

 در هنگام بازدید از جاهای دیدنی اسپانیا کجا اقامت کنیم؟

همه ی شهرهای اسپانیا دارای بهترین هتل‌ها هستند و سرویس دهی آن‌ها بسیار معروف است.

جاهای دیدنی اسپانیا
هتل های رویایی اسپانیا

معروف‌ترین هتل‌های اسپانیا:

هتل یورو استارز بی سی ان دیزاین بارسلونا

هتل اکسیدنتال مادرید

هتل کاتالونیا کستلنوبارسلونا

جاهای دیدنی اسپانیا
هاستل های صمیمی در اسپانیا

در شهرهای کوچک و روستاها نیز می‌توانید در هاستل‌ها اقامت کنید و از ویژگی‌های خاص آن ها که مهمترین‌شان آشنایی بیشتر با فرهنگ منطقه است استفاده کنید. هزینه‌ی نسبی اقامت در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپای غربی، پایین‌تر است. هزینه‌ی اقامت در هاستل‌ها از شبی ۱۵ یورو شروع می‌شود و در شهرهای بزرگ مثل بارسلونا و مادرید به ۳۰ یورو نیز می‌رسد. کرایه‌ی اتاق‌های خصوصی در هاستل‌ها با یک تخت دونفره، شبی ۴۰ یورو هزینه دارد. هزینه‌ی هتل‌های ارزان‌قیمت نیز از همین رقم شروع می‌شود و بالا می‌رود. در شهرهای کوچک‌تر می‌توانید امکانات اقامتی ارزان‌تری نیز پیدا کنید.

در اسپانیا چه چیزهایی بخوریم؟

جاهای دیدنی اسپانیا
یک بشقاب غذایی دریایی در اسپانیا

در سفر به اسپانیا انتخاب‌های زیادی برای گذراندن وعده‌های غذایی دارید و می‌توانید خوشمزه‌های زیادی را تجربه کنید. در گشت و گذار میان جاهای دیدنی اسپانیا رستوران‌ها، کافه‌ها و غذافروشی‌های خیابانی را فراموش نکنید. در ادامه چند غذای معروف اسپانیایی را بشناسیم:

بوکادیوها ساندویچ های مخصوص اسپانیایی که از مواد تشکیل دهنده ی متفاوتی تهییه می شوند که می توانید بر اساس ذائقه خودتان انتخاب کنید

کرما کاتالانا یک دسر معروف اسپانیا است که هر جایی که در کاتالانیا باشید می توانید بخرید ومیل کنید. روی این دسر کرما کاتالانا پوشیده از سس کاستارد است و یک لایه شکر کاراملی هم روی آن قرار دارد. سس کاستارد، ترکیبی از شکر، آرد، زرده تخم مرغ، شیر و یا خامه است.

جاهای دیدنی اسپانیا
کرما کاتالانا، طعم خوش کارامل

Pan De Calatrava  برای مشتاقان شیرینی دسر  پیشنهاد می شودبرای تهیه این دسر از شیر و تخم مرغ استفاده می کنند و  پس از پخت در فر روی آن کارامل می ریزند.

تاپاس تاپاس خوشمزه ترین و به یادماندنی است. از شمال تا جنوب این کشور هم که بروید می توانید  تاپاس را پیدا کنید.تاپاس ها خوراکی های کوچکی هستند که به عنوان پیش غذا سرو می شوند.بسته به ذائقه ای که دارید می توانید تاپاس سبزیجات، سیب زمینی، تاپاس ماهی مرکب سرخ شده و …سفارش دهید.

جاهای دیدنی اسپانیا
تاپاس ، یک لقمه‌ی کوچک خوشمزه

هزینه‌ی خورد‌ و خوراک در اسپانیا به‌طور میانگین برای یک وعده‌ی سبک ۶٫۱۰یورو است و همچنین برای اقامت یک ماهه چیزی حدود ۱۸۹٫۲۱ یورو لازم دارید.

مراکز خرید در اسپانیا

در کنار بازدید از جاهای دیدنی اسپانیا، مراکز خرید را فراموش نکنید. خصوصا در ایام حراج‌های فصلی که تمام برندهای محبوب تخفیف‌های بزرگی روی اجناس‌شان اعمال می‌کنند.

جاهای دیدنی اسپانیا
مرکز خرید لی لا دیاگونال بارسلون | L’illa Diagonal Barcelona
 • مرکز خرید زانادو مادرید | Madrid Xanadú

آدرس: Calle Puerto de Navacerrada, km 23,5, 28939 Arroyomolinos, Madrid, Spain

 • مرکز خرید ماری مگنوم بارسلونا | Maremagnum mall

آدرس: Edifici Maremàgnum, Moll d’Espanya, 5, 08039 Barcelona, Spain

 • مرکز خرید ال کورت اینگلز بارسلونا | El Corte Ingles Barcelona

آدرس: Placa Catalunya 14, 08002 Barcelona, Spain

 • مرکز خرید پلازا نورته ۲ مادرید | Plaza Norte ۲ Shopping Center

آدرس: Plaza del Comercio, 11-12, 28703 San Sebastián de los Reyes, Madrid, Spain

 • مرکز خرید ای بی سی مادرید | ABC Serrano mall madrid

آدرس: Calle de Serrano, 61, 28006 Madrid, Spain

چیزهایی که نباید در سفر به اسپانیا فراموش کنید:

 • آب لوله کشی در کشور اسپانیا قابل خوردن نیست، حتما از فروشگاه‌ها آب معدنی بخرید و همراه داشته باشد.
 • اسپانیا کشور امنی است و تنها خطری که ممکن است تهدیدتان کند جیب بری است. باید مراقب جیب برها و کیف قاپ هایی که در مناطق شلوغ و پر بازدید هستند باشید. خصوصا در ایستگاه‌های قطار و مترو و مکان‌هایی که توریست‌ها در آنجا رفت و آمد می‌کنند.
 • برای گشت و گذار در شهرها و اماکن شلوغ، همیشه حداقل پول نقد را همراه داشته باشید و فراموش نکنید که اشیاء گران قیمت را در گاوصندوق هتل نگهداری کنید.
 • سعی کنید یک کتاب از جملات ضروری اسپانیایی همراه خودتان ببرید کمک بسیار زیادی به شما در این کشور می نماید. چرا که در شهرهای ساحلی تعدا افرادی که به انگلیسی مسلط باشند کم است.
 • حتما در سفرتان به اسپانیا کارت هوشمند City Pass را تهیه کنید زیرا استفاده از این کارت‌های هوشمند، هزینه‌های بازدید از اماکن دیدنی و ورودی آنها را ۲۰ درصد کاهش می‌دهد.

 

ماجراجویی خود را آغاز کنید و ما را در تجربه‌های خودتان سهیم کنید!