شهرهای زیادی در خاورمیانه نیستند که سریع‌تر از «دوحه» تغییر کرده باشند. پایتخت کشوری با سبک زندگی سنتی و خلق‌وخوی عربی، اما با پیشرفتی خیره‌کننده در حاشیه‌ی خلیج فارس. با گشت کوتاه در یک نگاه به سراغ جاهای دیدنی قطر می‌رویم و آن‌ها را از نزدیک می‌بینیم تا بیش‌تر با این غول ثروت و پیشرفت پیش از آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ آشنا شویم. با سفرزون همراه شوید.

تا جام جهانی ۲۰۲۲ ، جاهای دیدنی قطر ، هر روز، بیش‌تر از دیروز

جاهای دیدنی قطر تا جام جهانی ۲۰۲۲
جاهای دیدنی قطر تا جام جهانی ۲۰۲۲

در اولین نگاه در سفر به قطر از مقابل هتل‌های لوکس و آسمان‌خراشی چشم‍‌تان را حسابی پر می‌کند. این ساختمان‌ها توسط بهترین معمارهای دنیا طراحی شده‌اند و از زیباترین دیدنی‌های دوحه. در بین آن‌ها مجموعه‌ای به سبک شهر «ونیز» با کانال‌های ساختمان‌های جذاب هست که حسابی شوکه‌تان خواهد کرد.

جاهای دیدنی قطر | ورزشگاه‌های تازه تاسیس قطر
جاهای دیدنی قطر | ورزشگاه‌های تازه تاسیس قطر

این‌ها تنها قسمتی از تلاش قطر برای آماده‌سازی تا جام جهانی ۲۰۲۲ است. ورزشگاه‌ها، فضاهای سبز و هتل‌ها برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ تغییرات زیادی خواهند کرد و هر روزی که می‌گذرد به جاهای دیدنی قطر افزوده می‌شود. تغییر این‌قدر زیاد است که کم‌تر کسی می‌داند تا آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ قطر چه شکلی خواهد شد.

ساحل کورنیش

ساحل corniche در کرانه‌های خلیج فارس
ساحل corniche در کرانه‌های خلیج فارس

دوچرخه‌سواری یا قدم زدن، بهترین راه برای شناخت و رفتن به جاهای دیدنی قطر محسوب می‌شود. ساحل توریستی «کورنیش» با چشم‌اندازهای زیبا و لوکس انتخاب خوبی برای لذت بردن از دوحه‌گردی‌ست. کورنیش جای دنجی برای پیدا کردن آرامش و فرار از شلوغی‌های شهری‌ست. رد سفر به قطر این ساحل را از دست ندهید.

کورنیش از آن جاهایی‌ست که احتمالا تا جام جهانی ۲۰۲۲ تغییرات زیادی را شاهد خواهد بود.

بازار سوق واقف

souk market | از جاهای دیدنی قطر
souk market | از جاهای دیدنی قطر

«سوق واقف» بازاری به سبک سنتی با حال و هوایی عجیب‌وغریب و نمایی از چوب و سنگ است. این بازار با معماری خاص قطری در شهر خودنمایی می‌کند و یکی از شلوغ‌ترین جاهای دیدنی قطر محسوب می‌شود.

گذراندن وقت در مغازه‌ها و رستوران‌های خوش‌ زرق‌وبرق دالان‌های این بازار حس فوق‌العاده‌ای‌ دارد. سراغ پارچه‌های رنگی، صنایع سنتی، ادویه‌های خوش‌رنگ‌وبو را در این بازار بگیرید. گشت‌وگذاری عربی و سوغاتی‌هایی از خاورمیانه در این بازار منتظرتان است.

سافاری کویر

جاهای دیدنی قطر | سافاری‌گردی در دوحه
جاهای دیدنی قطر | سافاری‌گردی در دوحه

برای تجربه‌ی‌ لذت سرعت، رزرو یک تور نیمروزه‌ی «سافاری» در صحراهای شنی، از بهترین انتخاب‌هاست. روی تپه‌های شیب‌دار نرم حرکت کنید و منتظر هجوم شن‌ و ماسه به سمت شیشه‌ها باشید، پمپاژ بالای آدرنالین در تمام این صحراگردی همراهی‌تان می‌کند. حتماً بعد از تمام شدن این لذت و خطر، یک عکس جانانه از خودتان و کویر، زیر آفتاب معرکه‌ی خاورمیانه بیندازید و این خاطر ه را ثبت کنید.

سافاری کویر در قطر از آن تفریح‌هاست که در روزهای جام جهانی ۲۰۲۲ حسابی خواهان پیدا خواهد کرد و در زمان مسابقات یک جای خالی برایش پیدا نمی‌کنید. اگر اهل سافاری‌گردی هستید آن را از دست ندهید.

مروارید قطر

مروارید قطر
مروارید قطر

اگر به قطر بروید و از مروارید درخشان آن دیدن نکنید، لذت بزرگی را از دست داده‌اید. «مروارید قطر» جزیره‌ای مصنوعی‌ست و به شکل دو قطعه زمین نعلی‌شکل در آب‌های خلیج فارس ساخته شده. این مروارید پر شده از کافه‌ها و رستوران‌هایی که در کنار آرامش خلیجی جزیره، پاتوق دنجی برای خوش‌گذرانی و تفریح توریست‌های قطری‌ به‌حساب می‌آیند.

در قطر در کجا بمانید؟

Shangri-la یکی از معروف‌ترین هتل‌های دوحه
Shangri-la یکی از معروف‌ترین هتل‌های دوحه

دوحه دارای بهترین هتل‌های پنج ستاره در کل جهان است. می‌توانید در هتل‌های «Ritz Carlton»، «Shangri-la» یا «St. Regis» با قیمت شبی در حدود ۲۰۰ دلار اتاق رزرو کنید. این قیمت‌ها در زمان جام جهانی ۲۰۲۲ قطعا بیش‌تر خواهد شد.

شاید بخواهید یک تجربه‌ی لوکس و در عین‌حال محلی را تجربه کنید، بنابراین به یکی از ۹ سوییت «سوق واقف» بی‌نظیر‌ بروید. اقامت در خانه‌های عربی، در قلب بازار شما را حسابی هیجان‌زده می‌کند و به حس واقعی شهر نزدیک‌تر. انتخاب با شماست، جاهای دیدنی قطر همه این انتخاب‌ها را برای‌تان فراهم کرده به‌علاوه آماده شدن برای جام جهانی ۲۰۲۲ .