سایدا سفر

جاهای دیدنی پاریس، این سرزمین را به بهشت گردشگران تبدیل کرده است. برای اثبات این ادعا کافی است نگاهی به آمار تعداد گردشگران پاریس داشته باشید. سالانه چیزی بیشتر از ۳۰ میلیون گردشگر از پاریس دیدن می‌کنند. ناگفته پیداست حضور این تعداد گردشگر در پاریس از زیبایی‌های بی‌نظیر این شهر حکایت دارد. پاریس به اندازه‌ای جاهای دیدنی دارد که برای گشت‌و‌گذار در تمامی آن‌ها باید چندین سفر خارجی برای این دیار کنار بگذارید. با این حال انصافاً باید گفت بعضی از جاهای پاریس تماشایی‌تر هستند. از آنجایی که رسم داریم همیشه بهترین‌ها را به همراهان خود معرفی کنیم، در این مطلب فهرستی از بهترین جاهای دیدنی پاریس آماده کرده‌ایم. به شما قول می‌‌دهیم مطالعه این فهرست تا انتها، اطلاعات کاملی درباره گردشگری در پاریس در اختیارتان قرار دهد. امیدواریم به لطف این اطلاعات حسابی در پاریس به شما خوش بگذرد و یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهای خارجی خود را تجربه کنید.

برج ایفل

جاهای دیدنی پاریس را با برج ایفل آغاز می‌‌کنیم که گل سرسبد جاذبه‌های گردشگری این شهر است. برج ایفل به عنوان نمادی از پاریس شناخته می‌شود. این برج به عنوان یادبودی از انقلاب فرانسه ساخته شده است. برج ایفل، یکی از سازه‌های بلند دنیاست که در کنار جاذبه‌های گردشگری، شگفتی‌های زیادی دارد. جالب است بدانید برج ایفل ۳۲۴ متر طول دارد. جالب‌تر اینکه برای ساخت برج ایفل از ۱۸ هزار میله‌ فولادی مختلف کمک گرفته شده است. مجموع وزنِ این میله‌ها بیشتر از ۱۰ هزار تن است. میله‌هایی که به‌آن‌ها اشاره کردیم با حدود ۲ و نیم میلیون و پیچ‌و‌مهره در هم کلاف شده‌اند. در هیچ‌ کدام از قسمت‌های‌ برج ایفل جوشکاری انجام نشده است. برج ایفل به اندازه‌ای مرتفع است که منظره آن در قسمت‌های مختلف پاریس خودنمایی می‌کند.

از آنجایی که با برجی مرتفع روبه‌رو هستیم، پلکان‌های بی‌شمار و چندین آسانسور در این برج تعبیه شده است. طبقه اول برج ایفل ۳۶۰ پله دارد. برای رسیدن به طبقه دوم نیز باید ۳۴۴ پله دیگر را قدم‌رنجه فرمایید. جاذبه‌های برج ایفل فقط به منظره زیبا و ارتفاع بلند آن خلاصه نمی‌شود. در اطراف این برج تا چشم کار می‌کند سرگرمی‌های متنوع انتظار گردشگران را می‌‌کشد. این برج به بسیاری از جاهای دیدنی پاریس نزدیک است. پیشنهاد می‌‌کنیم پس‌ از اینکه گشت‌و‌گذاری جانانه در برج ایفل زدید، راهی رستوران ژول وِرن شوید. این رستوران فاصله کمی با برج ایفل دارد و غذاهای جانانه‌ای پیش روی گردشگران قرار می‌دهد. برج ایفل روزها حسابی تماشایی است، با این حال نورپردازی‌ شبانه این برج، آن را تماشایی‌تر می‌کند. منظره پاریس از بلندای برج ایفل در شب‌ها جلوه‌ای زیباتر دارد.

آدرس: Champ de Mars, 5 Av. Anatole France, 75007 Paris, France

شماره تماس: ۳۳۸۹۲۷۰۱۲۳۹

وب‌سایت رسمی: www.toureiffel.paris

ساعت کاری: ۹:۳۰ صبح تا ۲۲:۴۵ شب

هزینه بازدید: ۲۵ یورو برای تاج برج (طبقه‌های پایین‌تر ارزان‌تر است)

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام نه تنها در پاریس، بلکه در تمامی دنیا شناخته شده است. این کلیسا یکی از معروف‌ترین کلیساهای جهان به حساب می‌آید. برای تعریف از کلیسای نوتردام پاریس کافی است به این نکته اشاره کنیم که با کلیسایی روبه‌رو هستیم که ساخت آن حدود ۲ سده به طول انجامیده است. دیرینگی این کلیسا به ۱۳۴۵ میلادی باز می‌گردد. نوتردام در آن زمان یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای جهان بود. این کلیسا جاذبه‌های گردشگری چشمگیری دارد. مهم‌ترین جاذبه نوتردام، معماری زیبای آن است. این کلیسا شاهکار معماری گوتیک شناخته می‌شود. در قسمت‌های مختلف کلیسای نوتردام تندیس‌های خوش‌تراش، تابلوهای قدیمی و عتیقه‌جات باستانی خودنمایی می‌کند.

اگر خاطر شما باشد همین چند سال پیش آتش به جان نوتردام افتاد. ماجرای آتش‌سوزی کلیسای نوتردام به فروردین ۱۳۸۹ باز می‌گردد. در آن زمان بخش‌هایی از این کلیسا در آتش سوخت. خوشبختانه قسمت‌های مهم نوتردام از آتش جان سالم به در برده است. کلیسای نوتردام، اثری هنری است که جلوه‌های مختلفی از تاریخ مسیحیت و تمدن پاریسی‌های قدیم را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد.

آدرس: Paris, Île de la Cité

شماره تماس: ۳۳۱۴۲۳۴۵۶۱۰

وب‌سایت رسمی: https://notredamecathedralparis.com

ساعت کاری: ۹:۳۰ صبح تا ۱۸:۰۰ پس‌ازظهر

هزینه بازدید: ورودی کلیسا نوتردام رایگان است. برای گردشگری در برج و سرداب کلیسا باید ۱۰ یورو پرداخت کنید.

معبد پانتئون پاریس

معبد پانتئون از آن دسته جاهای دیدنی پاریس است که در طول تاریخ کاربردهای مختلفی داشته. این معبد در روزگاران دور مکانی برای پرستش بود. مدت‌های زیادی مومنین پاریسی در معبد پانتئون به رازونیاز با معبود مشغول می‌شدند. به دنبال انقلاب فرانسه، اتفاق‌های زیادی در این سرزمین افتاد و بسیاری از مکان‌های مهم پاریس تغییر کاربری دادند. یکی از این مکان‌ها،‌ معبد پانتئون پاریس بود. از زمان انقلاب فرانسه به بعد، معبد پانتئون پاریس به مکانی برای خاکسپاری شخصیت‌های مهم این سرزمین تبدیل شد.

چهره‌های سرشناسی مانند الکساندر دوما، ماری کوری و ویکتور هوگو در معبد پانتئون آرمیده‌اند. معبدی که از آن صحبت می‌کنیم معماری یونانی دارد و تاریخ ساخت آن به دوران پادشاهی لویی پانزدهم باز می‌گردد. گشت‌و‌گذار در معبد پانتئون پاریس فرصتی است تا در کنار آشنایی با یکی از معرو‌ف‌ترین جاهای دیدنی پاریس، ادای احترامی به چهره‌های شهیر فرانسوی داشته باشید و با فرهنگ و تمدن این سرزمین بیشتر آشنا شوید.

آدرس: Campo de Santa Clara, 1100-471 Lisboa, Portugal

شماره تماس: ۳۵۱۲۱۸۸۵۴۸۲۰

وب‌سایت رسمی: https://www.paris-pantheon.fr/en/

ساعت کاری: ۱۰ صبح تا ۱۸:۰۰ پس‌از‌ظهر

هزینه بازدید: ۱۱.۵ یورو

کلیسای سنت شاپل پاریس

انصافاً باید گفت به‌ غیر از رُم، کمتر شهر اروپایی را سراغ داریم که کلیساهایی به عظمت کلیساهای پاریس داشته باشد. برای نمونه می‌توان به کلیسای سنت پل شاپل اشاره کرد. معماری این کلسیا همانند بسیاری از جاهای دیدنی پاریس که جاذبه‌ای باستانی دارند، در سبک گوتیک انجام شده است. این طراحی، سرآمد معماریِ کلیساهای پاریس و دیگر شهرهای مهم دنیا به حساب می‌آید. حتی اگر از کنار معماری زیبای برون کلیسای سنت شاپل بتوان گذشت، از معماری زیبای داخل این کلیسا نمی‌توان چشم پوشید. طراحی داخلی کلیسای سنت شاپل پاریس به اندازه‌ای زیباست که هوش از سر گردشگران می‌برد.

جالب اینجاست در کلیسای سنت شاپل عتیقه‌ها و آثار هنری معروفی نگهداری می‌شود. جالب‌تر اینکه ارزش عتیقه‌های داخل این کلیسا حتی از بنای اصلی کلیسا نیز بیشتر است. مراسم مذهبی باشکوهی در کلیسا سنت شاپل برگزار می‌شود. اگر اهل گشت‌و‌گذار در بهترین کلیساهای اروپا هستید و از گردشگری در اماکن مذهبی سیر نمی‌شوید، کلیسا سنت شاپل را به برنامه‌ پاریس‌گردی خود اضافه کنید.

آدرس: ۱۰ Bd du Palais, 75001 Paris, France

شماره تماس: ۳۳۱۵۳۴۰۶۰۸۰

وب‌سایت رسمی: https://www.sainte-chapelle.fr/en/

ساعت کاری: ۹ صبح تا ۱۷ پس‌ازظهر

هزینه بازدید: ۱۸.۵ یورو (بلیط فقط آنلاین فروخته می‌شود)

موزه لوور پاریس

مطمئن هستیم با ما هم عقیده‌اید که بی‌انصافی است اگر به جاهای دیدنی پاریس اشاره کنیم و نامی از موزه لوور پاریس نیاوریم. موزه لوور یکی از معروف‌ترین موزه‌های دنیاست. گردشگران بی‌شماری را سراغ داریم که از سرتاسر دنیا فقط به قصد تماشای موزه لوور راه پاریس را در پیش می‌گیرند. موزه‌ای که از آن صحبت می‌کنیم سالانه ۲.۸ میلیون بازدید کننده دارد. به جرات می‌توان گفت قاره‌ای در دنیا وجود ندارد که قسمتی از آثار باستانی آن در موزه لوور نگهداری نشود. به همین دلیل بخش‌هایی مخصوص تمدن مصر، روم، یونان، چین و آفریقا در موزه لوور پاریس خودنمایی می‌کند. علاقه‌مندان تمدن ایران باستان به‌خوبی می‌‌دانند که بخش ایران در موزه لوور یکی از پربازدیدترین بخش‌های این موزه به حساب می‌آید. سال‌ها پیش فرانسوی‌ها قسمت‌های زیادی از تخت جمشید را به ناجوانمردی غارت کردند و به این موزه آوردند.

موزه لوور در کنار آثار باستانی،‌ گالری ارزشمندی برای نگهداری آثار هنری به حساب می‌آید. پیشنهاد می‌کنیم اگر در سفر خود به فرانسه سری به موزه لوور زدید، حتماً از تابلو معروف لبخند ژکوند بازدید کنید. تابلوی شام آخر، بانوی صخره‌ها و تندیس ونوس میلو از دیگر آثاری هنری است که در موزه لوور نگهداری می‌شود.

آدرس: Rue de Rivoli, 75001 Paris, France

شماره تماس: ۳۳۱۴۰۲۰۵۰۵۰

وب‌سایت رسمی:

ساعت کاری: ۹ صبح تا ۱۸:۰۰ پس‌ازظهر

هزینه بازدید: ۱۵ یورو

مرکز پمپیدو پاریس

از آنجایی که رسم داریم شرایطی برای گردشگری خاطره‌انگیز و متفاوت برای همراهان خود فراهم کنیم، پیشنهاد می‌کنیم پس از گشت‌و‌گذار در موزه لوور، راه مرکز پمپیدو پاریس را در پیش بگیرید. پمپیدو، گالری هنری است که تفاوت مهمی با دیگر جاهای دیدنی پاریس دارد. این مرکز بر خلاف دیگر جاهایی که تاکنون به آن‌‌ها اشاره کردیم، به جای هنر باستان، به هنر مدرن اختصاص دارد. در قسمتی از مرکز پمپیدو آثار هنری از سال ۱۹۰۵ تا ۱۹۶۰ نگهداری می‌شود. قسمت دیگری از این مرکز نیز به آثار هنری چندین دهه گذشته تاکنون اختصاص یافته است. آثار هنرمندان ترازاول دنیا مانند پیکاسو، ماتیس و ژان دوبوفه در مرکز پمپیدو خودنمایی می‌کند. با توجه به اینکه با ساختمانی برای هنرهای مدرن روبه‌رو هستیم، بنای مرکز مپمیدو نیز معماری مدرن و امرزی دارد. اگر به فرهنگ و هنر معاصر اروپا علاقه دارید، مرکز پمپیدو همان‌جایی است که دنبال آن می‌گردید.

آدرس: Place Georges-Pompidou, 75004 Paris, France

شماره تماس: ۳۳۱۴۴۷۸۱۲۳۳

وب‌سایت رسمی: https://www.centrepompidou.fr/en/

ساعت کاری: ۱۱ صبح تا ۲۱:۰۰ شب

هزینه بازدید: ۱۴ یورو

موزه هنرهای زیبا پاریس

اکنون صحبت از گشت‌و‌گذار در جاهای دیدنی پاریس با جاذبه هنری به میان آمده، خالی از لطف نیست اگر به موزه هنرهای زیبا پاریس به عنوان مقصد بعدی گردشگریِ شما اشاره کنیم. این موزه در روزگاری نه چندان دور، کاخی نُقلی بود. این کاخ پس از اینکه بازنشسته شد، به موزه‌ای برای هنرهای زیبا پاریس تغییر کاربری داد. در کنار هنرهای زیبای نقاشی و صنایع‌دستی، عتیقه‌هایی از قرون وسطی، اسنادی ارزشمند از دوران رنسانس و تابلوهای نقاشی فرانسوی و دیگر قسمت‌های اروپا در موزه هنرهای زیبا پاریس خودنمایی می‌کند. این موزه در خیابان شانزلیزه قرار دارد. در نتیجه می‌توانید با یک تیر دونشان بزنید و در کنار گشت‌و‌گذاری خاطره‌انگیز در موزه هنرهای زیبا، خیابان‌گردی جانانه‌ای را در یکی از معروف‌ترین خیابان‌های دنیا تجربه کنید.

آدرس: ۱۰۷ Rue de Rivoli, 75001 Paris, France

شماره تماس: ۳۳۱۴۴۵۵۵۷۵۰

وب‌سایت رسمی: ندارد

ساعت کاری: ۱۱ صبح تا ۱۸:۰۰ پس‌از‌ظهر

هزینه بازدید: ۸،۵ یورو

کاخ ورسای

ورسایِ، کاخی است که فاصله‌ای کمی با مرکز پاریس دارد. با این حال این کاخ به اندازه‌ای تماشایی است که ارزش دارد فاصله‌ مرکز پاریس تا حومه این شهر را سپری کنید. لوئی چهاردهم، لوئی پانزدهم و لوئی شانزدهم، ۳ تن از پادشاهان برجسته فرانسه در کاخ ورسای زندگی می‌کردند. این کاخ در کنار معماری زیبا و شاهانه، باغی دلگشا و تماشایی دارد. سالن آینه، یکی از زیباترین سالن‌های شاهانه در بین تمامی کاخ های فرانسه است. در گوشه‌و‌کنار این سالن تندیس‌های زیبا، آثار هنری و لوسترهای اشرافی خودنمایی می‌کند.

آدرس: Place d’Armes, 78000 Versailles, France

شماره تماس: ۳۳۱۳۰۸۳۷۸۰۰

وب‌سایت رسمی: https://en.chateauversailles.fr

ساعت کاری: ۹ صبح تا ۱۸:۳۰ پس‌ازظهر

هزینه بازدید: ۱۲ یورو

کاخ اُپرا گارنیه

ناپلئون سوم در سده نوزدهم فرمان ساخت کاخی باشکوه را برای اجرای مراسم هنری صادر کرد. بهترین خواننده‌های اپرا، بازیگرهای تئاتر و خواننده‌های فرانسوی به کاخ اپرا گارنیه می‌آمدند و به هنرنمایی مشغول می‌شدند. جالب است بدانید سالن اصلی کاخ اپرا گارنیه چیزی حدود ۲۱۰۰ نفر ظرفیت دارد. از آنجایی که با کاخی برای اجرای نمایش‌های هنری روبه‌رو هستیم، تابلوهای نقاشی و تندیس‌های زیبا در گوشه‌و‌کنار کاخ اپرا گارنیه خودنمایی می‌کند. کاخ اُپرا گارنیه در بین دیگر جاهای دیدنی پاریس برای علاقه‌مندان هنر اروپا و تمدن فرانسه تماشایی‌تر به نظر می‌رسد.

آدرس: Pl. de l’Opéra, 75009 Paris, France

شماره تماس: ۳۳۱۷۱۲۵۲۴۲۶

وب‌سایت رسمی: https://www.operadeparis.fr/en/visits/palais-garnier

ساعت کاری: ۱۰ صبح تا ۱۷:۰۰ پس‌ازظهر

هزینه بازدید: ۱۷ یورو

پَله رویال پاریس

در سال‌های بسیار دور، کاردینال ریشیلیو، صدر اعظم لویی سیزدهم در کاخی باشکوه با نام پله رویال زندگی می‌کرد. برای تعریف از عظمت کاخ پله رویال کافی است به این نکته اشاره کنیم که پله رویال ۶۰ سالن بزرگ و اشرافی برای برگزاری مراسم مختلف دارد. باغی بزرگ نیز در پله رویال پاریس خودنمایی می‌کند. این کاخ به اندازه‌ای بزرگ است که دست‌کم باید نصف روز برای گردشگری در آن وقت بگذارید. از طرف دیگر باغ، کاخ و سالن‌های بزرگ آن به اندازه‌ای زیباست که بعید می‌دانیم به‌راحتی از گردشگری در کاخ دل بکنید. به همین منظور چندین کافه دنج و رستوران شیک در کاخ پله رویال پاریس قرار دارد. به لطف این شرایط هر زمان که گردشگران خسته شدند، در این کافه‌ها می‌نشینند با جرعه‌ای نوشیدنی گوارا آماده گردشگری در دیگر جاهای دیدنی پاریس می‌شوند.

آدرس: ۷۵۰۰۱ Paris, France

شماره تماس: ۳۳۱۷۴۰۳۹۲۱۶

وب‌سایت رسمی: https://www.domaine-palais-royal.fr/en/

ساعت کاری: در ماه‌های اکتبر تا مارس همه‌روزه از ۸ صبح تا ۲۰:۳۰ شب. ماه‌های آوریل تا سپتامبر همه‌روزه از ۸:۰۰ صبح تا ۱۰:۳۰ پس‌ازظهر

هزینه بازدید: رایگان

قلعه کونسیرژوری

کونسیرژوری، در ابتدا با هدف کاخی باشکوه و شاهانه ساخته شد. با این حال دست روزگار برنامه‌های دیگری برای این کاخ در نظر داشت تا به زندان تغییر کاربری دهد. قلعه کونسیژوری یکی از مجهزترین قلعه‌های قرون وسطی در تمامی اروپا به حساب می‌آید. بسیاری از فرانسوی‌ها در قلعه کونسیرژوری به کام مرگ رفته‌اند. گفته می‌شود در این قلعه نزدیک به ۲۶۰۰ فرانسوی اعدام شده‌اند. همسر لویی شانزدهم، ماری آنتوان، از شخصیت‌های مشهوری است که در قلعه کونسیرژوری، به تیغه گیوتین سپرده شد. در قلعه کونسیرژوری ساعتی باستانی وجود دارد که دیرینگی آن به ۱۳۷۰ میلادی باز می‌گردد. این ساعتِ طلاکاری‌شده، قدیمی‌ترین ساعت پاریس به حساب می‌آید.

آدرس: ۲ Bd du Palais, 75001 Paris, France

شماره تماس: ۳۳۱۵۳۴۰۶۰۸۰

وب‌سایت رسمی: https://premium-conciergerie.com/en/contact-us/

ساعت کاری: ۹:۳۰ صبح تا ۱۸:۰۰ عصر

هزینه بازدید: ۹.۵۰ یورو

باغ لوکزامبورگ پاریس

پاریس بی‌دلیل به نگین گردشگری اروپا تبدیل نشده است. این سرزمین در کنار تاریخچه‌ای کهن و فرهنگی غنی، آب‌و‌هوای مطبوعی دارد. به لطف این آب‌و‌هوا، بسیاری از جاهای دیدنی پاریس را باغ و بوستان‌های سرسبز تشکیل می‌دهند. برای نمونه می‌توان به باغ لوکزامبورگ پاریس اشاره کرد. این باغ در سده هفدهم میلادی ساخته شده است. در مرکز باغ لوکزامبورگ حوضی بزرگ و پر آب خودنمایی می‌کند. در گوشه‌و‌کنار این حوض تندیس‌ها و گلدان‌های زیادی قرار دارند. لذت‌ گردشگری در باغی فرانسوی با منظره‌ای تماشایی به طبیعت، موهبتی است که در باغ لوکزامبورگ پاریس پیش روی گردشگران قرار می‌گیرد.

آدرس: ۷۵۰۰۶ Paris, France

شماره تماس: ۳۳۱۴۲۳۴۲۰۰۰

وب‌سایت رسمی: ندارد

ساعت کاری: ۷:۳۰ شب تا ۲۱:۳۰ شب

هزینه بازدید: رایگان (۲.۵ یورو برای قسمت کودکان)

باغ گیاهان پاریس

برای شما گفتیم که پاریس آب‌و‌هوای مطبوعی دارد. به همین دلیل باغی وسیع با گیاهان رنگارنگ در این شهر ساخته شده است. سنگ بنای باغ گیاهان پاریس که به آن باغ بوتانیک پاریس نیز گفته می‌شود، در سده هجدهم میلادی گذاشته شد. با این حال این باغ به اندازه‌ای تماشایی بود که محبوبیت آن روزبه‌روز در بین پاریسی‌ها افزایش پیدا کرد. اکنون نیز آوازه باغ گیاهان به عنوان یکی از جاهای دیدنی پاریس شناخته می‌شود. باغ گیاهان پاریس چیزی حدود ۲۶ هکتار مساحت دارد. اگر به گل‌و‌گیاه علاقه‌ دارید و از گردشگری در باغی پر از گیاهان سرسبز و گل‌های خوش‌رایحه در قلب پاریس لذت می‌برید، راه باغ گیاهان پاریس را در پیش بگیرید.

آدرس: ۵۷ Rue Cuvier, 75005 Paris, France

شماره تماس: ۳۳۱۴۰۷۹۵۶۰۱

وب‌سایت رسمی: https://www.jardindesplantesdeparis.fr/fr

ساعت کاری: ۸ صبح تا ۱۸:۳۰ عصر

هزینه بازدید: ۶ یورو

خیابان شانزه لیزه پاریس

در این قسمت از معرفی بهترین جاهای دیدنی پاریس به خیابانی رسیدیم که مطمئن هستیم نام آن را شنیده‌اید. خیابان شانزه لیزه یکی از زیباترین خیابان‌های پاریس به حساب می‌آید. خیابانی که از آن صحبت می‌کنیم در ۲ طرف با درخت‌های سربه‌فلک‌کشیده پوشیده شده است. در پشت این درخت‌ها نیز بهترین مغازه‌های پاریسی با اجناس برند انتظار مشتریان را می‌کشند. برند بین‌المللی و صاحب‌نامی را سراغ نداریم که در خیابان شانزه لیزه شعبه نداشته باشد. قسمت شمالی خیابان شانزه لیزه به طاق پیروزی منتهی می‌شود. در انتهای این مطلب برای شما از طاق پیروزی بیشتر صحبت خواهیم کرد. شانزه لیزه، یکی از خوش‌مسیرترین خیابان‌های پاریس است. پیشنهاد می‌‌کنیم اگر سری به شانزه لیزه زدید، اجازه ندهید ویترین رنگارنگ مغازه‌‌های این خیابان شما را وسوسه کند. تجربه نشان داده شانزه لیزه فروشنده‌‌های ناخن‌خشکی دارد که کالاهای خود را با قیمتی گزاف می‌فروشند.

آدرس: پاریس، خیابان شانزه لیزه (Champs-Élysées)

شماره تماس: ندارد

وب‌سایت رسمی: ندارد

ساعت کاری: شبانه‌روزی

هزینه بازدید: رایگان

محله مون مارت

مون مارت، یکی از محله‌های باصفای پاریس به حساب می‌آید. این محله حس‌و‌حالی خودمانی دارد و در گوشه‌و‌کنار آن بهترین کافه‌های پاریس صف کشیده‌اند. جالب است بدانید بسیاری از چهره‌های هنری اروپا در این محله روزگار خود را سپری کرده‌اند. برای نمونه می‌توان به ونسانس ون گوگ اشاره کرد. این محله خیابان‌هایی دلگشا و کوچه‌هایی خاطره‌ساز دارد. محله مون مارت را به علاقه‌مندان تفریح‌های شبانه نیز پیشنهاد می‌کنیم. مولن روژ (moulin rouge) عشرتکده‌ معروف پاریس در محله مون مارت واقع شده است. به لطف این شرایط محله مون مارت در گروه آن دسته از جاهای دیدنی پاریس قرار می‌گیرد که گردشگری در آن هم فال است و هم تماشا.

آدرس: ۷۵۰۱۸ Paris, France

شماره تماس: ندارد

وب‌سایت رسمی: ندارد

ساعت کاری: شبانه‌روزی

هزینه بازدید: رایگان

میدان کنکورد پاریس

کنکورد، میدانی معمولی در پاریس بود که پس از انقلاب فرانسه به یکی از معروف‌ترین میدان‌های این شهر تبدیل شد. جالب است بدانید پاریسی‌ها قبل از انقلاب فرانسه به کنکورد، میدان لویی پانزدهم می‌گفتند. با این حال پس از انقلاب فرانسه سرنوشت بسیاری از فرانسوی‌ها در این میدان رقم خورد. لویی شانزدهم، ماری آنتوانت و لاوازیه از افرادی بودند که در میدان کنکورد پاریس به تیغه گیوتین سپرده شدند. تندیس بزرگی در وسط میدان کنکورد قرار دارد. محمد علی پاشا، پادشاه مصر، این تندیس را در سده نوزدهم به پاریسی‌ها هدیه داد. به علاقه‌مندان پوشاک و مد این نوید را بدهیم که میدان کنکورد پاریس، بورس مُد این شهر است. در اطراف این میدان بهترین سالن‌های مد اروپایی قرار گرفته‌اند. میدان کنکورد به لحاظ موقعیت نیز در یکی از خیابان‌های خوش‌مسیر پاریس قرار دارد. به همین دلیل احتمال زیادی وجود دارد که در حین گردشگری در جاهای دیدنی پاریس گذارتان به این میدان بیفتد.

آدرس: پاریس، میدان کنکورد

شماره تماس: ندارد

وب‌سایت رسمی: ندارد

ساعت کاری: شبانه‌روزی

هزینه بازدید: رایگان

میدان جمهوری پاریس

میدان جمهوری، میدانی قدیمی است که طراحی مدرن و امروزی دارد. پاریسی‌ها در ۲۰۱۳ دستی به روی این میدان کشیدند تا با میدانی جدید روبه‌رو باشیم که بهشت کافه‌گردها و علاقه‌مندان سرگرمی‌های شبانه است. برای شما گفتیم که میدان جهموری طراحی جدیدی دارد. در کنار طراحی جدید، ترافیک این میدان نیز کنترل شده است. به همین دلیل میدان جمهوری پاریس نسبتاً خلوت است و پیاده‌روی در آن حسابی می‌چسبد. پاریسی‌ها با فرا رسیدن عصر به میدان جمهوری می‌آیند و در کافه‌های این میدان به گپ‌و‌گفتگو مشغول می‌شوند. اطراف میدان جمهوری پر است از مغازه‌های شیک. امکان ندارد راهی این خیابان شوید و با دستی پر از سوغات پاریس و کوله‌باری پر از خاطره‌های خوش از میدان جمهوری پاریس بیرون نیایید.

آدرس: ۷۵۰۰۳ Paris, France

شماره تماس: ندارد

وب‌سایت رسمی: ندارد

ساعت کاری: شبانه‌روزی

هزینه بازدید: رایگان

گالری لافایت پاریس

اکنون که صحبت از خرید سوغات پاریس به میان آمد، حیف است به گالری لافایت اشاره نکنیم. لافایت در گروه مراکز خرید پایس قرار دارد. با این حال به انداز‌ه‌ای زیباست که به عنوان یکی از جاهای دیدنی پاریس نیز شناخته می‌شود. گالری لافایت ۳ ساختمان بزرگ دارد که در هر کدام از این ساختمان‌ها برندهای مختلفی غرفه دارند. پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید خودتان را تحویل بگیرید و خرید و پاساژ‌گردی جانانه‌ای در پاریس داشته باشید، حتماً‌ راهی شعبه گالری لافایت در پاریس شوید. این شعبه در خیابان اوسمان پاریس واقع شده است. ساختمان این شعبه از گالری لافایت سقفی بلند و گنبدی‌شکل دارد. دیوارهای محیط داخلی این گالری با طاق‌های زیبا و شیشه‌های رنگی تزئین شده است.

در گالری لافایت تا چشم کار می‌کند غرفه‌های برند‌های بین‌المللی مشاهده می‌شود. این گالری بورس جدیدترین پوشاک مد روز دنیاست. مشتری را سراغ نداریم که سری به گالری لافایت بزنید و با دستی پر از سوغات پاریس از این گالری بیرون نیاید.

آدرس: ۴۰ Bd Haussmann Galeries Lafayette, 75009 Paris, France

شماره تماس: ۰۳۳۴۲۸۱۴۹۲۳

وب‌سایت رسمی: https://www.jaccede.com

ساعت کاری: ۱۰ صبح تا ۲۰:۰۰ شب

هزینه بازدید: رایگان

طاق پیروزی پاریس

اگر خاطرتان باشید برای شما گفتیم که طاق پیروزی یکی دیگر از جاهای دیدنی پاریس است. این طاق در نوع خود بزرگ‌ترین طاق در سرتاسر دنیا به حساب می‌آید. خیابان شانزه لیزه به طاق پیروزی منتهی می‌شود. طاق پیروزی پاریس در ۱۸۰۶ میلادی ساخته شد. از قرار معلوم در آن زمان سربازان ناپلئون، سپاه امپراتور اتریش را در هم شکستند. ناپلئون به مناسبت این پیروزی شکوه‌آمیز، فرمان ساخت طاق پیروزی را صادر کرد. در زیر این طاق پیکر سربازی گمنام به خاک سپرده شده است.

پاریسی‌ها طاق پیروزی را نمادی برای تمامی سربازان گمنام این سرزمین می‌دانند که جان خود را در جنگ جهانی اول از دست دادند. به همین منظور هر روز ساعت ۶:۳۰ عصر، شعله‌ای فروزان برای ادای احترام به سربازان گمنام فرانسه در طاق پیروزی روشن می‌شود. جاذبه‌های گردشگری طاق پیروزی فقط به این جا خلاصه نمی‌شود. در قسمتی از این طاق موزه‌ای به دلاورمردی‌های سربازان ارتش فرانسه اختصاص داده شده است.

آدرس: Pl. Charles de Gaulle, 75008 Paris, France

شماره تماس: ۳۳۱۵۵۳۷۷۳۷۷

وب‌سایت رسمی: https://www.paris-arc-de-triomphe.fr/en/

ساعت کاری: ۱۰ صبح تا ۱۰:۳۰ شب

هزینه بازدید: رایگان

گورستان پِر لاشِز

فهرست جاهای دیدنی پاریس را در حالی با گورستان پر لاشز به پایان می‌رسانیم که ممکن است از خود بپرسید آخر چه کسی در سفر به فرانسه از گورستان بازدید می‌کند؟ برای پاسخ به این پرسش کافی است به این نکته اشاره کنیم که گورستان پر لاشز مدفن معروف‌ترین چهره‌های سرشناس دنیاست. بسیاری از این چهره‌های ایرانی نیز در این گورستان آرمیده‌اند. گورستان پر لاشز، سنگ‌ قبرهای زیبایی دارد و به‌رغم اینکه با گورستان روبه‌رو هستیم، این مکان حس‌و‌حال قبرستان را در ذهن تداعی نمی‌کند. اگر اهل ادب و هنر هستید و می‌خواهید در سفر به پاریس ادای احترامی به بزرگان ادبیات و هنر ایران و جهان داشته باشید، حتماً‌ گورستان پر لاشز را به برنامه پاریس‌گردی خود اضافه کنید.

ژان پل بلموندو، ادیت پیاف، سارا برنارد، ژرژ ملیس، اسکار وایلد، و آلفرد دو موسه از چهره‌های سرشناسی فرانسوی هستند که در گورستان پر لاشز به خاک سپرده شده‌اند. صادق هدایت، منیر وکیلی، غلامحسین ساعدی و بهجت صدر نیز از چهره‌های سرشناس ایرانی به حساب می‌آیند که مدفن آن‌ها در گورستان پر لاشز پاریس است. اگر راهی این گورستان شدید، حتماً به قطعه ۸۵ آن بروید. غلامحسین ساعدی و صادق هدایت در این قطعه آرمیده‌اند.

آدرس: ۱۶ Rue du Repos, 75020 Paris, France

شماره تماس: ۳۳۱۵۵۲۵۸۲۱۰

وب‌سایت رسمی: https://pere-lachaise.com/en/useful-informations/

ساعت کاری: ۸ صبح تا ۱۷:۳۰ عصر

هزینه بازدید: رایگان

جاهای دیدنی پاریس را با این اطمینان به پایان می‌بریم که خاطرتان جمع باشد در این فهرست چیزی از قلم نیفتاده است. به همین دلیل امیدواریم با مطالعه این فهرست، گلچینی از بهترین جاهای دیدنی پاریس را به برنامه سفر فرانسه اضافه کنید. در پایان از آنجایی که مطمئن هستیم شما هم تجربه‌های سودمند و خاطره‌های خوشی از سفرهای داخلی و خارجی دارید، خواهشمندیم این تجربه‌های مفید و خاطره‌های شیرین را در قسمت نظرات با ما و دیگر خوانند‌ه‌ها به اشتراک بگذارید.

  • بهترین جاهای دیدنی پاریس کدام هستند؟

موزه لوور، برج ایفل، خیابان شانزه لیزه، کلیسای نوتر دام و کاخ ورسای از بهترین جاهای دیدنی پاریس به حساب می‌آیند.

  • کدام یک از پارک‌های پاریس برای گردشگری و طبیعت‌گردی پیشنهاد می‌شود؟

باغ گیاهان و باغ لوکزامبورگ از باغ‌های پاریس است که طبیعت سرسبز و منظره‌ای دلگشا دارد.

  • گردشگری در کدام یک از جاهای دیدنی پاریس رایگان است؟

محله مون مارت، خیابان شانزه لیزه، طاق پیروزی و گورستان پر لاشز در گروه جاهای دیدنی پاریس با هزینه‌ای رایگان قرار دارند.

  • برای خرید سوغاتی کدام یک از جاهای دیدنی پاریس پیشنهاد می‌شود؟

گالری لافایت یکی از بهترین گالری‌های پوشاک و سوغات پاریس است.

  • بهترین موزه‌های پاریس کدام هستند؟

موزه هنرهای زیبا و موزه لوور به همراه مرکز پمپیدو پاریس در گروه بهترین موزه‌های پاریس قرار دارند.