جزیره‌ی کوچک کیش در «خلیج فارس» با آب‌و‌هوای گرم و مرطوب، «جزیره‌های مرجانی»، تنوع زیستی و آب‌های زلال، توریست‌های را سمتش می‌کشاند. در کیش حداقل یک جاذبه‌ی گردشگری برای هر سلیقه‌ای پیدا می‌شود. در سفرزون جاهای دیدنی کیش در سال ۱۴۰۱ را به‌ شما معرفی می‌کنیم تا به آن‌جا بروید و از یک سفر ناب ساحلی لذت ببرید.

سرفصل های مقاله

شهر باستانی حریره یکی از بهترین جاهای دیدنی کیش

شهر باستانی حریره | جاذبه های گردشگری کیش
شهر باستانی حریره | جاذبه های گردشگری کیش

«حریره» نام شهری باستانی، در شمال جزیره‌ی کیش است که سال‌‌های چندانی از کشفش نمی‌گذرد. حریره از پر راز‌ترین جاهای دیدنی کیش است. قدمت این شهر به ۸۰۰ سال و وسعتش به ۱۲۰ هکتار می‌رسد. در حال حاضر با کاوش‌های باستان‌شناسی، قسمت‌هایی مانند خانه‌ی «اعیانی»، حمام، محدوده‌ی صنعتی و مسجد آن، آماده‌ی بازدید توریست‌ها شده‌اند. شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما تهران کیش از Snapptrip از این جاذبه کنید.

کشتی یونانی ، جایی برای گرفتن بهترین‌ عکس‌های سفرتان

کشتی یونایی
کشتی یونایی | مکان های دیدنی کیش

« کشتی یونانی » نامی‌ست که بر روی بقایای یک کشتی به‌گل‌نشسته در ساحل غربی جزیره‌ی کیش گذاشته شده. این کشتی یکی از جاهای دیدنی کیش است که خوراک عکاس‌ها است. مشاهده‌ی غروب خورشید در کنار این کشتی، بسیار زیباست و سوژه‌ی نابی برای عدسی دوربین‌هاست.

پارک ساحلی میرمهنا؛ لمس جنوب با همه جزئیات

پارک ساحلی میرمهنا
پارک ساحلی میرمهنا

پارک ساحلی میرمهنا، بزرگ‌ترین پارک ساحلی کیش است. فاز اول این پارک تفریحی، از مسجد خاتم شروع شده و تا اسکله ماهی‌گیری امتداد می‌یابد و فاز دوم پارک، از اسکله ماهی‌گیری شروع شده و تا میدان جاسک ادامه پیدا می‌کند.

همین وسعت زیاد پارک است که باعث تنوع امکانات و تفریحات پارک می‌شود و در نهایت، آن را تبدیل به یکی از جاهای دیدنی کیش می‌کند.

معروف‌ترین نماد پارک ساحلی میرمهنا کیش اسکله میرمهناست که از طریق آن، می‌توان در عرض دریا قدم زد، بوی دریا را استشمام کرد و صدای موج دریا را شنید. نورپردازی‌های هنرمندانه پارک ساحلی میرمهنا، پیاده‌روی در شب را حتی از روز هم دلچسب‌تر می‌کند.

یکی از تجربه‌های جالبی که می‌توانید در این پارک ساحلی تجربه کنید، ماهی‌گیری است.

البته، این امکان تنها در زمان‌هایی که ماهی‌ها تخم‌ریزی ندارند وجود دارد.

اگر قصد کمپ زدن خانوادگی دارید هم این پارک یکی از پیشنهادات سفرزون به شماست. وجود آلاچیق‌های متعدد، منقل‌های ثابت و سرویس بهداشتی، پارک ساحلی میرمهنا را مناسب پیک‌نیک خانوادگی کرده است.

علاوه بر امکانات تفریحی این پارک، بیشتر رستوران‌ها و مراکز خرید کیش مانند بازار پارس بازار خلیج، بازار صفین، بازار زیتون و بازار ونوس نیز در این منطقه ساخته شده‌اند؛ همین هم باعث شلوغی همیشگی این محوطه است.

درست است که بازار همیشه جذابیت‌های خاص خودش را دارد اما اگر سری به بازار سنتی  ماهی‌فروشان نزدیک این پارک نزنید، احتمالا بخش زیادی از لذت جنوب را از دست داده‌اید. بوی ماهی‌ و سبزی تازه که با آوازخوانی فروشندگان محلی تلفیق شده، یکی از زیباترین قاب‌های زندگیتان را به شما هدیه می‌دهد.

مهم ترین مکان‌های دیدنی کیش که اطراف پارک میرمهنا هستند شهر زیرزمینی کاریز در نزدیکی پارک، مجموعه ورزشی مریم و سالن بولینگ است.

درخت سبز کیش؛ عنصری سورئال در زندگی رئال

درخت سبز کیش
درخت سبز کیش

درخت سبز کیش، قدیمی‌ترین و کهن‌سال‌ترین درخت لور یا انجیر همان انجیر معبد کیش است.  قدمت این درخت، چیزی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال تخمین زده شده است. این درخت در ابتدا چیزی جز یک تنه نیست اما بعد چنان رشد می‌کند، که چندین ساقه از آن به روی زمین معلق می‌شوند و پس از مدتی، شبیه یه یک فیلم سورئال به زمین فرو می‌روند و خود یک تنه جدید می‌سازند.

مردم محلی و مسافران، با گره زدن پاره‌های سبز به شاخه‌های درخت وجه اعجاب‌انگیز و افسانه‌ای این درخت را بیشتر کرده‌اند و هیبتی خیره‌کنند برای آن ساخته‌اند. ترکیب افسانه‌های محلی و زیبایی طبیعی این درخت، این مکان را تبدیل با یکی از جاهای دیدنی کیش کرده است.

آلاچیق‌ها و منقل‌هایی که برای رفاه حال مسافران در این محل ساخته شده است، یکی دیگر از عوامل جذب گردشگران کنجکاو است.

در نزدیکی همین محل، یک شربت‌خانه نسبتا قدیمی وجود دارد که می‌تواند بعد از بازدید از درخت اعجاب‌انگیز کیش، با نوشیدنی و دم‌نوش‌های سنتی خوشمزه، پذیرای شما باشد.

گذر هنرمندان کیش؛ آیینه‌ ای از دیروز رو به فردا

گذر هنرمندان کیش
گذر هنرمندان کیش

این مکان، در سال ۱۳۷۸، با الهام از بوستان دانشوران و به منظور احیای نام مفاخر گذشته و آشنایی گردشگران داخلی و خارجی به آنان، ساخته شده است.

مشاهیری که پیکره‌ آنان در این تالار دیده می‌شوند افراد بزرگواری همچون غلامحسین بنان، شریف لطفی، حسین بهزاد، کریم پیرنیا، پروین اعتصامی، فرشچیان، شهریار و امیرکبیر هستند

هنرمندان پیکرساز، این تندیس‌ها را در ظریف‌ترین و هنرمندانه‌ترین شکل ممکن ساخته‌اند. در کنار هر پیکره، خلاصه‌ای از زندگی و فعالیت مشاهیر نوشته شده است.

نورپردازی‌های کلاسیک، فضای این مکان را به شدت جذاب کرده و طراحی زیبای این مکان، بر ارزشمندی آن اضافه می‌کند.

به طور کلی اینجا، یکی از جاهای دیدنی کیش است که توانسته به خوبی حق مشاهیر و مفاخر درگذشته‌ را ادا کند.

این مکان برای دسترسی بهتر و نیل به مهم‌ترین هدفش، یعنی آشنایی نسل جوان و گردشگران خارجی با مفاخر وطن، در یکی از اصلی‌ترین خیابان‌های کیش،سنایی، ساخته شده است.

بعد از بازدید این مجموعه فاخر، می‌توانید از سایر مراکز نزدیک به آن مانند اسکله تفریحی، بولینگ مریم و ساحل مرجان نیز استفاده کنید.

ساحل مرجان کیش؛ عروس زیبایی‌ها

ساحل مرجان کیش
ساحل مرجان کیش

ساحل مرجانی کیش، یکی از سواحل زیبای صخره‌ای کیش است و دلیل آن، وجود مرجان‌هاست که باعث شفافیت آب دریا شده‌اند. این زلالی آن قدر زیاد است که می‌توانید دستتان را در خنکی آب زلال فرو برده و به بچه ماهی‌های شیطان، غذا دهید!

پوشش جانوری متنوع این ساحل، یکی دیگر از عوامل زیبایی بی حد و حصرش است. صدف‌های رنگی زیبا، حلزون‌های بامزه در حال حرکت که شما را یاد کارتون‌های کودکی می‌اندازد، شقایق‌‌های دریایی‌ عجیب، عروس‌های دریایی که به جد زیبایند و در نهایت، گونه‌های متفاوت ماهی‌های زینتی که انگار چندین ساعت گریم شده‌اند، همه و همه از عوامل محبوبیت این ساحل زیبا و رنگی است.

اگر غروب یا طلوع خورشید را در کنار این ساحل تجربه کنید، احتمالا هرگز صحنه‌ای که به گرد پای زیبایی آن نزدیک شود، پیدا نخواهید کرد. تلالو نور خورشید روی آب زلال هنگام غروب، محشرترین قابی است که در چشمانتان پدیدار می‌شود.

این پارک ساحلی، علاوه بر نکاتی که بر شمارده شد مکانی مناسب برای پیک‌نیک است، زیرا دارای آلاچیق‌های زیاد، منقل برای طبخ غذا و سرویس بهداشتی است.

از جمله امکانات تفریحی این ساحل هم می‌توان به بازی‌های آبی مانند جت‌ سواری، فلای برد، غواصی، پاراسل، شاتل و پیست دوچرخه اشاره کرد.

بازار مرجان و پارک ساحلی مرجان در مجاورت این بازار ساخته شده‌اند برای همین، اکثر مسافران، ترجیح می‌دهند برای رفع خستگی و صرف غذا، به این ساحل بروند.

اطراف این ساحل، با بوفه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها احاطه شده تا در این ساحل، هرگز دغدغه غذا خوردن نداسته باشید.

همه این موارد این ساحل را تبدیل به پیشنهاد ویژه سفرزون به شما مخاطب گرامی می‌کند.

پارک شهر؛ پارک ساده و دوست داشتنی

پارک شهر کیش
پارک شهر کیش

یکی از جاهای دیدنی کیش، پارک شهر است. این پارک، شامل فضاهای سبز، دریاچه مصنوعی، پیست دوچرخه‌سواری و اسکیت، تجهیزات ورزشی، ایستگاه شطرنج، سه محوطه بازی کودکان، غرفه‌های عرضه هنرهای سنتی مردمان بومی کیش و سازه‌های چادری است.

آب نمایی زیبا همراه با موسیقی پیاده‌روی در این پارک را لذت بخش کرده است. خوشبختانه، در این پارک، ترتیبی اتخاذ شده که شهروندان معلول هم امکان استفاده از تمام فضا را داشته باشند.

نیمی از پارک شهر، فضای سبز با پوشش گیاهی است. دیوارهای کناری پارک، به کمک هنرمندی نقاشان محلی، پیرایه شده است. در این پارک هم آلاچیق‌های زیادی برای رفاه حال گردشگران ساخته شده و همچنین، دریاچه این پارک، تعدادی قایق پدالی دارد که می‌تواند تفریح خوبی برای کودکان باشد.

سازندگان پارک شهر کیش، به علت گرمای کلافه‌کننده هوا در تابستان، برخی از محوطه‌های پارک شهر کیش مانند زمین بازی کودکان را به شکل سر بسته ساخته‌اند تا کودکان در روزهای گرم هم به راحتی از امکانات زمین بازی این پارک بهره ببرند.

آدرس پارک شهر کیش: کیش، بلوار خلیج فارس

کلبه‌ هور ، تماشای برخورد موج آب در یکی از مکان های دیدنی کیش

یکی از جذابیت‌های کلبه هور تماشای برخورد موج‌ها به صخره‌ها است
کلبه هور | دیدنی های کیش

در غربی‌ترین قسمت کیش، دماغه‌ی کوچکی قرار دارد که « کلبه‌ هور » نامیده می‌شود. بستر اطراف این دماغه‌، سنگی و صخره‌ای‌ست و ماهی‌ها، صدف‌ها و لاک‌پشت‌ها، این دماغه را به جایی مناسب برای صید تبدیل کرده‌اند. هچنین غارهای بسیار درون صخره‌ها این منطقه را خوراک غواص‌ها کرده است. سری به آلاچیق، رستوران و کافه‌ی ساخته شده در این منطقه بزنید تا در کنار چند لحظه‌ای آرامش، تماشاچی بازی موج‌ها و صخره‌ها باشید.

پارک دلفین‌ها، باغ پرندگان و آکواریوم

در پارک دلفین‌ها می‌توانید انواع پستانداران دریایی را مشاهده کنید

پارک دلفین‌ها یکی از بهترین جاهای دیدنی کیش است که با مساحت ۱۰۰ هکتار در جنوب شرقی جزیره ساخته شده است. در این پارک انواع مختلف پستانداران دریایی مانند دلفین و «شیر دریایی» وجود دارد. همچنین « آکواریوم کیش » با انواع ماهی‌های ریز و درشت در همین مجموعه قرار دارد. اگر می‌خواهید، از دنیای زیر آب خارج شوید و گذری به دنیای رنگ‌و‌وارنگ پرندگان بزنید، سری به « باغ پرندگان » این مجموعه هم بزنید.

اسکله‌ تفریحی کیش ، شب گردی در کیش

اسکله تفریحی کیش | شب گردی در کیش
اسکله تفریحی کیش | شب گردی در کیش

« اسکله‌ی تفریحی کیش » کیش در ساحل شرقی این جزیره است و جای مناسبی برای استراحت و ماهیگیری‌ست. اگر اهل هیجانید، از ورزش‌های دریایی مانند «جت‌اسکی»، «پاراسل»، غواصی و سایر تفریح‌های هیجان‌انگیز این مجموعه نگذرید. نزدیک این اسکله فروشگاه‌های «ونوس» و «بولینگ مریم» و همچنین رستوران‌ها و کافه‌های بسیاری قرار دارند که وقت‌گذرانی در آن‌ها، کنار تفریح‌های دریایی‌تان حسابی می‌چسبد.

باغ‌وحش کیش و بوستان آهوان از زیباترین دیدنی های کیش

 باغ‌وحش کیش | مکان های دیدنی کیش
باغ‌وحش کیش | مکان های دیدنی کیش

باغ‌وحش و بوستان آهوان از جاهای دیدنی کیش است که بزرگ و کوچک از آن لذت می‌برند. پارک آهوان با ۲ هکتار مساحت پر از قفس‌های حیوان‌های مختلفی، مثل: شیر، شغال، میمون است، اما جذابیت اصلی این مجموعه آهوانی هستند که آزادانه و بیرون از قفس‌ در میان درخت‌ها زندگی می‌کنند.

کاریز کیش ؛ شهر زیرزمینی

کاریز کیش | مکان های دیدنی رامسر
کاریز کیش | جاذبه های دیدنی کیش
شهر زیرزمینی کاریز | جاذبه های دیدنی کیش
شهر زیرزمینی کاریز | جاذبه های دیدنی کیش

برخلاف آنچه که اکثر آدم‌ها فکر می‌کنند، جاهای دیدنی کیش ، تنها محدود به دریا و تفریحات آبی و پاساژ‌ها نمی‌شود. یکی از جاذبه‌های محبوب این جزیره، کاریز یا شهر زیرزمینی است. کاریز کیش بیش از دو هزار و ۵۰۰ سال قدمت دارد و در حقیقت نمونه‌ای بسیار کهن از حفر قنات در میان ایرانیان است. قنات‌های عجیبش، در عمق ۱۶ متری زیر زمین جاری هستند. این قنات‌ها زمانی آب شیرین را برای مردم جزیره تامین می‌کردند. سنگ بنای این جاذبه از جنگ مرجان است و اگر به سقف کاریز دقت کنید، می‌توانید مرجا‌های بی‌نظیر و نمونه‌های نادری از فسیل‌های جذاب را در آن ببینید.

در این شهر زمینی، آب شیرین جریان دارد و هوای آن بسیار مطبوع و خنک است. اگر به جزیره زیبای کیش سفر می‌کنید، حتما از این کاریز کم‌نظیر دیدن کنید.

« شهر زیرزمینی کاریز » از آن جاهایی‌ست که در فیلم‌های «ایندیانا جونز» انتظارش دارید ببینید. امروزه این اثر تاریخی با غرفه‌های صنایع دستی، رستوران‌ها و گالری‌های هنری به جایی تفریحی تبدیل شده است.

اطلاعات بازدید از کاریز کیش:

ساعات بازدید: ۹ صبح اای ۲۱:۳۰ شب

قیمت بلیت: ۴۰ هزار تومان

آدرس کاریز کیش: استان هرمزگان، جزیره کیش، بلوار میرمهنا، حدفاصل میدان المپیک و میدان فارور.

خانه مردم‌شناسی بومیان کیش؛ موزه زنده

خانه مردم‌شناسی بومیان کیش | مکان های دیدنی کیش
خانه مردم‌شناسی بومیان کیش | مکان های دیدنی کیش

از دیگر دیدنی‌های جزیره، می‌توان به خانه مردم‌شناسی بومیان کیش اشاره کرد. این خانه زیبا در بنایی به قدمت ۲۰۰ سال و در یکی از محله‌های قدیمی جزیره کیش به نام «سفین قدیم» قرار گرفته است. خانه مردم‌شناسی بومیان کیش، دارای ۱۵ اتاق، دو حیاط مجلسی و یک حیاط خانوادگی است که با هدف آشنایی گردشگران با فرهنگ، سبک زندگی، معیشت، صنایع دستی و … بومیان جزیره برپا شده. این خانه سنتی که به سبکی کاملا بومی ساخته شده است، باعث شده تا اشتغالزایی نیز برای مردم جزیره به وجود آید.

اگر به کیش سفر می‌کنید و دوست دارید از نزدیک با سبک زندگی و معیشت مردم منطقه آشنا شوید، حتما از این جاذبه دیدن کنید.

اطلاعات بازدید از خانه مردم‌شناسی بومیان کیش :

ساعات بازدید: ۱۰ صبح تا ۱۳ بعدازظهر و ۱۶ عصر الی ۲۱ شب.

قیمت بلیت:

آدرس خانه مردم‌شناسی بومیان کیش : استان هرمزگان، کیش، محله سفین قدیم و در ۲۰۰ متری بازار ماهی به سمت کشتی یونانی روبروی بندرگاه صیادی.

خانه اعیانی؛ یادگار ایلخانیان و یکی از جاذبه های گردشگری کیش

خانه اعیانی | جاذبه های گردشگری کیش
خانه اعیانی | جاذبه های گردشگری کیش

خانه اعیانی، از جمله بهترین جاهای دیدنی کیش است که طرفداران زیادی دارد. این خانه که قدمت آن را به دوره ایلخانی نسبت داده‌اند، در شهر باستانی حریره واقع شده است. نوع معماری و مصالح به کار رفته در این خانه تاریخی و کاشیکاری‌های ستاره‌ای به کار رفته در بنا، احتمال اینکه خانه اعیانی متعلق به خاندانی ثروتمند بوده است را تقویت می‌کند

این جاذبه دیدنی دارای بخش‌های همچون میهمان‌خانه، ایوان، آشپزخانه و همچنین محل سکونت بانوان است.

در سفر به جزیره زیبای کیش، خانه اعیانی را از یاد نبرید.

اطلاعات بازدید از خانه اعیانی :

ساعات بازدید:

قیمت بلیت: رایگان

آدرس خانه اعیانی : استان هرمزگان، جزیره کیش، شهر باستانی حریره.

آب انبار دو گنبد و پنج بادگیر؛ زیباترین سازه کیش

آب انبار دو گنبد و پنج بادگیر | دیدنی های کیش
آب انبار دو گنبد و پنج بادگیر | دیدنی های کیش

می‌توان گفت که آب انبار دو گنبد و پنج بادگیر کیش، یکی از زیباترین سازه‌های مهم در جزیره است که مورد توجه بسیاری از افراد و گردشگران قرار گرفته است.

این آب انبار دوقلو که با نام دو گنبد و پنج بادگیر مشهور است، در قسمت شمالی جزیره کیش واقع شده. سال ساخت این آب انبار به سال ۱۳۷۲ باز می‌گردد که بر روی پایه‌های یک انبار باستانی بنا شده است. این آب انبار از دو گنبد و پنج بادگیر تشکیل شده است که سبک معماری آن، آدم را به یاد معماری دلنشین یزدی می‌اندازد. کاربرد این پنج بادگیر، در واقع کردن فضای داخلی آب انبار است. بازدید از این جاذبه زیبا، می‌تواند اطلاعات مفیدی درباره آب‌انبار‌ها و شیوه‌های سنتی جمع‌آوری آب به شما بدهد.

اطلاعات بازدید از آب انبار دو گنبد و پنج بادگیر :

ساعات بازدید:

قیمت بلیت:

آدرس آب انبار دو گنبد و پنج بادگیر : استان هرمزگان، شمال جزیره کیش، نزدیکی درخت سبز کیش و شهر باستانی حریره.

پارک ساحلی سیمرغ کیش ؛ محلی برای گردش و تفریح

پارک ساحلی سیمرغ | جاهای دیدنی کیش در پاییز 
پارک ساحلی سیمرغ | جاهای دیدنی کیش در پاییز

از جمله‌های دیدنی در هر شهر و استان، پارک‌های شهر هستند. البته اگر این پارک، یک پارک ساحلی در جزیره کیش باشد، محبوبیت دوچندانی پیدا می‌کند. پارک ساحلی سیمرغ از پارک‌های توریستی، زیبا و با امکانات در جزیره کیش است که در ضلع جنوب شرقی جزیره واقع شده است. این پارک محیطی خانوادگی دارد و امکان انواع تفریحات و سرگرمی‌ها برای گردشگران در آن فراهم است. در فصل پاییز که یکی از بهترین فصل‌های سفر به کیش است از این پارک ساحلی حتما دیدن کنید.

از جمله امکانات رفاهی_گردشگری در پارک ساحلی سیمرغ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فضای بازی کودکان، پارک لوله، آلاچیق، باربیکیو، زمین بدمینتون، پیست اسکیت، میز پینگ پونگ، جاده سلامتی، مسیر پیاده روی، ایستگاه دوچرخه سواری، سرویس بهداشتی، فضای سبز و پارکینگ‌هایی در طول پارک.

ساحل شنی پارک سیمرغ نیز از بخش‌های محبوب آن است که بسیار مورد توجه گردشگران، مسافران و بومیان کیش قرار دارد و امکان ساخت مجسمه‌های شنی را به علاقه‌مندان می‌دهد.  اگر در این جزیره دیدنی، به دنبال یک پارک با امکانات تفریحی_گردشگری می‌گردید، پارک ساحلی سیمرغ بهترین گزینه پیش روی شماست.

اطلاعات بازدید از پارک ساحلی سیمرغ :

ساعت بازدید: همه روزه، ۲۴ ساعته

قیمت بلیت: رایگان

آدرس پارک ساحلی سیمرغ : استان هرمزگان،ضلع جنوب شرقی جزیره کیش، در امتداد جاده جهان.

روستای کهن باغلو؛ طبیعت بکر و تماشایی

روستای کهن باغلو | جاذبه های دیدنی کیش
روستای کهن باغلو | جاذبه های دیدنی کیش

از دیگر بهترین جاهای دیدنی کیش که بسیار مورد توجه گردشگران است، می‌توان به روستای کهن باغلو یا باغو اشاره کرد. قدمت این روستای تاریخی به سال ۸۸۱ هجری قمری باز می‌گردد و قدیمی‌ها معتقدند که در زمان پرتغالی‌ها، پیرزن ۱۰۰ ساله‌ای به نام باغو در این منطقه می‌زیسته که نام روستا نیز الهام گرفته از اسم اوست.

این روستای کهن که در قسمت جنوب غربی کیش قرار دارد، هر روزه پذیرای تعداد زیادی از گردشگران است. طبیعت روستای کهن باغلو آنقدر بکر و دیدنی است که چشم هر بیننده‌ای را به خودش خیره می‌کند. درختان انبوه و سرسبز، خصوصا درخت لور و انجیر معابد در این روستا به وفور به چشم می‌خورد که جذابیت بصری باغلو را دو چندان کرده‌اند. پاییز این روستا نیز زیبایی خاصی دارد و روستای کهن باغلو را می‌توان یکی از جاهای دیدنی کیش در پاییز نیز به حساب آورد. اگر خوش شانس باشید می‌توانید شاهد گردش آهوان زیبا نیز در این منطقه دیدنی باشید. در ورودی روستا نیز سیاه‌ چادرهای سنتی و بومی منطقه کیش برپا شده است که شما را به خوبی با آداب و رسوم و نوع زندگی مردم منطقه آشنا می‌کند.

دریای خروشان و آرامشی که صدای آن به شما می‌بخشد، سرسبزی و طبیعت بکر روستا، دیدن آهوان و هم‌نشینی با مردم خونگرم باغلو، بازدید از این روستا را برایتان خاطره‌انگیزتر می‌کند.

اطلاعات بازدید از روستای کهن باغلو :

ساعات بازدید: همه روزه، ۲۴ ساعته

قیمت بلیت: رایگان

آدرس روستای کهن باغلو : استان هرمزگان، جنوب غربی جزیره کیش، روستای کهن باغلو.

پارک ماهیگیر کیش ؛ ایده‌ای نو برای تفریح

پارک ماهیگیر کیش | جاهای دیدنی کیش در پاییز
پارک ماهیگیر کیش | جاهای دیدنی کیش در پاییز

در بخش شرقی جزیره کیش، پارکی قرار دارد که از حیث زیبایی و محبوبیت در رده بالایی نزد گردشگران قرار دارد.

پارک ماهیگیر کیش، از جمله پار‌ک‌های پرطرفدار جزیره است که جذابیت زیادی نیز دارد. در اولین برخورد با این پارک، مجسمه بزرگ و ۱۲ متری موسوم به مرد ماهیگیر به چشم می‌خورد که به زیبایی و هنرمندی خاصی در آنجا قرار گرفته است‌. آبنماهای شرقی و غربی و همچنین جوی ۱۰۰ متری که این دو آبنما را به یکدیگر وصل کرده است، از دیدنی‌ترین قسمت‌های پارک ماهیگیر است. با غروب آفتاب و تاریک شدن هوا، نورپردازی‌های بی‌نظیر و فضای تاریک و روشن پارک، جلوه و زیبایی خاصی را به آن می‌بخشد. این پارک ساحلی، محیطی خانوادگی دارد و برای چند ساعت استراحت و تفریح بسیار مناسب است.

اطلاعات بازدید از پارک ماهیگیر کیش :

ساعات بازدید: همه روزه، ۲۴ ساعته

قیمت بلیت: رایگان

آدرس پارک ماهیگیر کیش : استان هرمزگان، ساحل شرقی جزیره کیش.

باغ راه ایرانی کیش ؛ شب گردی در کیش

باغ راه ایرانی | جاهای دیدنی کیش در شب
باغ راه ایرانی | جاهای دیدنی کیش در شب

باغ راه ایرانی از زیباترین جاهای دیدنی کیش در شب است که با هدف ‌معرفی فرهنگ و جاذبه‌های دیدنی کل کشور به گردشگران داخلی و خارجی ایجاد شده است. این باغ وسیع و زیبا، شامل هشت باغ ایرانی و ۹ دروازه و اثر تاریخی_باستانی ایران است. دیدنی‌های خاص این پارک از میدان سعدی و دروازه قرآن شیراز آغاز می‌شود و به ترتیب در باغ راه دروازه سی و سه پل اصفهان ، دروازه هارونیه مشهد، دروازه رق آباد کرمان، پل دختر لرستان، دروازه ارگ علیشاه تبریز، دروازه طاق بستان کرمانشاه و دروازه‌های شمیران امتداد می‌یابد. در آخر نیز به سردر باغ ملی در تهران می‌رسد و پایان می‌یابد.

باغ راه ایرانی | جاذبه های گردشگری کیش
باغ راه ایرانی | جاذبه های گردشگری کیش

قدم زدن در این باغ، تماشای جاذبه‌های زیبا از جای جای ایران و رقص آب‌نماها در میانه پارک، شما را غرق در خود می‌کند و خاطره این گردش بی‌نظیر برایتان همیشگی می‌شود.

اطلاعات بازدید از باغ راه ایرانی:

ساعات بازدید: همه روزه، ۲۴ ساعته

قیمت بلیت: رایگان

آدرس باغ راه ایرانی: استان هرمزگان، جزیره کیش، ضلع جنوبی بلوار ولایت، حد فاصل میدان هرمز تا میدان سعدی.

آپدیت جاهای دیدنی کیش

جزیره هندورابی

فراموش نکنید که سفر به معنای ماجراجویی است و بیشترین لذت سفر نصیب کسانی خواهد شد که به دنبال ماجراجویی هستند. هندورابی نام جزیره‌ای بکر و آرام است که در همسایگی کیش قرار دارد. این جزیره تنها دارای ۲۳ کیلومتر مربع مساحت است و از سطح دریا ۲۹ متر ارتفاع دارد. با وجود آنکه کیش به نوبه خود دارای طبیعتی زیبا و دیدنی است، اما طبیعت جزیره هندورابی، طبیعتی بکر و دست نخورده است که از دیدن آن شگفت زده خواهید شد. مردم بومی منطقه به همان روش سنتی مشغول زندگی هستند و اکثرا از طریق ماهیگیری امرار معاش می‌کنند.

جالب است بدانید که جزیره هندورابی در قرن پانزدهم میلادی، در اشغال دولت پرتغال بود و هنوز هم ابنیه استعماری و توپ‌های جنگی آن دوران، به یادگار باقی مانده‌اند. همچنین باید در نظر داشته باشید که برای دسترسی به جزیره هندورابی، باید سوار بر قایق‌هایی شوید که در اسکله ماهیگیری حضور دارند.

آدرس جزیره هندورابی: شمال غرب جزیره کیش

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

مرکز غواصی کیش

جالب است بدانید که در سال ۱۳۷۰، مرکزی برای آموزش غواصی و همچنین شناخت دنیای زیر آب خلیج همیشه فارس، در کیش افتتاح شده است. در این مرکز شما می‌توانید در دوره‌های آموزش غواصی شرکت کنید و با گذراندن یک دوره ۱۵ دقیقه‌ای تئوری، برای سفر به صد فرسنگ زیر دریا آماده شوید! در این مرکز هیچ گونه محدودیتی لحاظ نمی‌شود و شما می‌توانید با هر سن و جنسیتی در کلاس‌های آموزش غواصی شرکت کنید، تجهیزات را کرایه نمایید و دل به دریا بزنید!

غواصی یکی از مهم‌ترین تفریحاتی است که می‌توانید در کیش تجربه کنید. البته لازم نیست که نگران کوسه یا موجودات خطرناک آبزی دیگر باشید. زیرا این مجموعه مناطق خاصی را برای غواصی شما در نظر می‌گیرد که اصلا برای شما خطری ندارند!

آدرس مرکز غواصی کیش:کیش، ضلع جنوبی هتل شایگان

شماره تماس: ۰۹۳۴۷۶۹۱۲۹۶

ساعت کار: ۹ صبح الی ۱۶ عصر

هزینه دوره: ۱۲۵ هزار تومان

ساحل لاک پشت‌ها

جالب است بدانید که گونه‌ای بسیار خاص از لاک پشت‌های پوزه عقابی، در بین ماه‌های اسفند تا مرداد ماه برای تخم گذاری به مناطق حفاظت شده سواحل جنوبی و همچنین سواحل غربی جزیره مرجانی کیش می‌روند. اگر در این دوره زمانی از سال عازم کیش شدید، حتما سری به سواحل مرجانی بزنید تا از دور بتوانید شاهد حضور لاک پشت‌های کوچک پوزه عقابی باشید که به سمت آب می‌دوند و زندگانی خود را آغاز می‌کنند. فقط به یاد داشته باشید که بیش از حد به این لاک‌پشت‌های زیبا نزدیک نشوید. زیرا در صورتی که این لاک‌پشت‌ها احساس خطر کنند، دیگر به ساحل باز نخواهند گشت.

ساحل لاک پشت‌ها: کیش، سواحل جنوبی و جنوب غربی

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

مجموعه پارس سافاری کیش

سفر به کیش سفری هیجان انگیز و منحصر به فرد است که هر آنچه تصور می‌کنید را در آن تجربه خواهید کرد. شاید شما نیز به تورهای سافاری هیجان انگیزعلاقه داشته باشید اما تا به حال فرصت آن پیش نیامده باشد تا بتوانید سوار بر خودروهای آفرود، این هیجان را از نزدیک احساس کنید. اما در مجموعه ورزشی تفریحی توریستی پارس سافاری، ده‌ها نوع تفریح برای سنین و سلایق مختلف وجود دارد. به همین خاطر است که مجموعه پارس سافاری را جزء جاهای دیدنی کیش قرار داده‌ایم. جالب است بدانید که بازدید از این مرکز، یک روز کامل شما را خواهد گرفت و می‌توانید تفریحات مختلف را بر اساس علاقه خود انتخاب نمایید.

آدرس مجموعه پارس سافاری کیش: کیش، بلوار امام خمینی، بلوار سافاری، جنب فاز ۳ صنعتی

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۵۰۴۴۰

ساعت کار: ۱۶ عصر تا ۲۱

هزینه ورودی: ۴۵ هزار تومان

تم پارک آبی اوشن

همانطور که می‌دانید، در خلیج فارس بر خلاف دریای خزر، امکان آب بازی و شنا در آب وجود ندارد و این کار می‌تواند خطرناک باشد. به همین خاطر، یک پارک آبی بسیار بزرگ که یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های آبی ایران نیز محسوب می‌شود، در کیش بنا شده است که تم پارک آبی اوشن نام دارد. در این پارک سه نوع تم مختلف آرام، تند و همچنین هولناک وجود دارد که به صورت پلکانی هیجان شما را به حداکثر خود خواهند رساند! علاوه بر بازی‌های آبی، در این پارک انواع حوضچه و استخر برای شنا و همچنین جکوزی برای رفع خستگی روزمره وجود دارد. تم پارک در دو سانس مختلف برای خانم‌ها و آقایان خدمات ارائه می‌دهد و ورود کودکان زیر دو سال در هر دو سانس آزاد است.

آدرس تم پارک آبی اوشن: جزیره کیش، جاده جهان، تم‌پارک آبی اوشن

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۶۵۹۸۵

ساعت کار: ۱۰ صبح تا ۱۹ عصر

هزینه ورودی: ۱۸۸ هزار تومان

قلعه جنی، اسرارآمیزترین قلعه‌ی جزیره

در نزدیکی کشتی یونانی، یک قلعه‌ی اسرارآمیز وجود دارد که ممکن است توجه کمتر کسی را به خود جلب کند اما داستان و ماجرایی اسرارآمیز در این قلعه پنهان شده! ساکنین منطقه اعتقاد دارند نباید شب برای دیدن این قلعه بروید زیرا این قلعه محل زندگی جن‌ها است!

این ساختمان در اصل پاسگاه هنگ مرزی بود و سربازان و درجه‌داران ژاندارمری در این قلعه اقامت داشتند. در سال‌های دهه ۴۰، چندین داستان ترسناک و اتفاقی که در آن حوالی افتاد، شک ساکنین قلعه و محله را به این سمت برد که جن‌ها در این قلعه زندگی می‌کنند. همین باعث شد تا پاسگاه هنگ مرزی به‌طور کلی تخلیه شود و تا به امروز، این قلعه‌ را به نام قلعه‌ی جنی‌ها بشناسند. اتفاق‌هایی که برای پرسنل سربازهای این پاسگاه اتفاق افتاد تا همیشه بی‌جواب و سربه‌مهر ماند و از آن به سال به بعد، دیگر هیچ‌گاه کسی حاضر به سکونت و شب‌نشینی در این قلعه نشد.
اگر شما جزء آن دسته از افرادی باشید که به زندگی‌های ماورایی اعتقاد دارید و علاقه‌مند ماجراجویی در دنیایی از هیجان، آدرنالین و ترس‌اید، شاید دیدن این قلعه و شنیدن داستان‌های آن برایتان خالی از لطف نباشد.

آکواریوم کیش، گشت‌وگذاری در دل آب‌های نیلگون خلیج‌فارس

جاهای دیدنی کیش

برای ماجراجویی در دنیای زیرآب آماده‌اید؟ اگر آمادگی لازم برای غواصی و رفتن به دنیای زیرآب را ندارید اما هنوز هم دل در گرو زیبایی‌ها و شگفتی‌های زیرآب دارید، آکواریوم کیش جایی است که از دیدن آن هیجان‌زده خواهید شد. در این کشتی آکواریومی ۷۰ نوع ماهی تزئینی و کمیاب وجود دارد و سالانه حدود یک میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند.

آکواریوم کیش شامل دو مجموعه محزا است. در آکواریوم بزرگ‌تر با حجم ۵۰هزارلیتر، کوسه‌ها و ماهی‌های بزرگ خلیج‌فارس دیده می‌شوند و در آکواریوم دوم با حجم ۲۰هزارلیتر، انواع مختلف ماهی‌های تزئینی و کمیاب زندگی می‌کنند.
لاک‌پشت دومتری این مجموعه، حیوانات تاکسیدرمی شده و بخش دیرینه‌شناسی هم از دیگر قسمت‌های آکواریوم کیش است.

بازار عرب ‌های کیش

جاهای دیدنی کیش

اگر دوست دارید قدمی در بازارهای سنتی و قدیمی شهرهای مختلف بزنید، بازار عرب‌ های کیش یا بازار صفین هم می‌تواند مقصد خوبی برای گردش در جزیره کیش باشد. نزدیکی بازار عرب‌ های کیش به یکی از بی‌‌نظیرترین ساحل‌ها و اسکله‌ی جزیره به نام اسکله میرمهنا، باعث شده دیدن آن حال‌وهوای دیگری داشته باشد. معماری خیره‌کننده و زیبای این بازارهم دلیل دیگر جذابیت آن است. اگر مسافر جزیره بودید و قصد دیدن بازارهای کیش را داشتید، برای یک بار هم که شده بازار عرب ها را ببینید. چرا که دیدن این بازار برای هر مسافری جذاب و دوست داشتنی خواهد بود.

ساحل درختان نارگیل

جاهای دیدنی کیش

برای شب گردی در کیش و دیدن غروب آفتاب که یکی از زیبا‌ترین و خیره‌کننده‌ترین تصاویر و صحنه‌ها در دنیاست، چه جایی بهتر از ساحل آرام و زیبای درختان نارگیل! ساحل درختان نارگیل کیش در شرق جزیره قرار گرفته و مشرف به خلیج نیلگون همیشه فارس است. بیش از ۲۵۰۰ درخت نارگیل در این ساحل وجود دارد. پرورش و کاشت درخت نارگیل در این ساحل، جاذبه‌ای زیبا و نمادین است. به این دلیل که درخت نارگیل مختص مناطقی با آب‌وهوای استوایی است و هر منطقه‌ای فضای لازم برای رشد مناسب آن را ندارد. در نتیجه، آب‌ و هوای کیش در این منطقه باعث شده تا درخت‌های نارگیل زیادی پرورش پیدا کنند و مقصدی زیبا و چشم‌نواز برای مسافران و ساکنین این جزیره‌ی جادویی باشد.

قلعه وحشت کیش

رفتن به جزیره و تجربه کردن تفریحات کیش یکی از بخش‌های جذاب سفر است.برای هر کسی تفریح‌های مختلفی وجود دارد. از دیدن آرامش و زیبایی دریا و خروش طلایی آب‌های روان زیر نور آفتاب گرفته تا گردش در بازارها و خرید کردن، جزء تفریح‌های متنوع و جذاب افراد محسوب می‌شود. در جزیره کیش هر چیزی که سراغ بگیرید را پیدا خواهید کردو اگر دوست‌دار هیجان و بالارفتن آدرنالین هستید، قلعه وحشت کیش پیشنهادی بی‌نظیر برایتان است.

این قلعه اولین قلعه وحشت در ایران است که به تازگی کار خود را شروع کرده. قلعه وحشت کیش یک مسیر۱۰۰متری با پیچ‌وخم‌های فراوان است که هیچ‌ کس نمی‌داند با رفتن به درون آن،‌ چه چیزی در انتظار اوست. برای تجربه‌ کردن ساعاتی پر از ترس، هیجان، وحشت و ماجراجویی در دل اتفاق‌های ناشناخته، به قلعه وحشت کیش بروید.
یکی از بهترین و جالب‌ترین ویژگی‌های این قلعه وجود عکاسانی است که در طول مسیر از عکس‌العمل و قیافه‌ی شما عکس‌برداری می‌کنند. دیدن این تصاویر بعدها می‌تواند خاطره‌ای خنده‌آوری را به یادتان بیاورد.

شهربازی هایلند

مهم‌ترین هدف سفر گردش، تفریح، زندگی کردن تجربه‌های جدید و شناخت آدم‌های مختلف است. چه با خانواده سفر کنید چه با دوستان خود یا تنهایی به فکر رفتن به یک سفر باشید، تفریح و گردش بخش جدایی‌ناپذیر سفر است. هرچقدر که سفر شما کوتاه یا کم باشد. شهربازی‌ها یکی از جاهای تفریحی کیش برای کودکان است که دوست دارند اوقات خود را در آن بگذارنند. مکانی مناسب برای تخلیه انرژی کودکان و نوجوانان و فرصتی مغتنم برای خاطره‌سازی بزرگسالان.
از جمله بازی‌های مختلفی که در شهربازی هایلند کیش وجود دارد شامل: اتاق فرار، اتاق ارواح، سالن گیم‌نت، سینما هفت‌بعدی، سالن‌های مخصوص کودکان و… است.
اگر دوست دارید ساعات خوش و مفرحی را در طول سفر خود در جزیره کیش داشته باشید، رفتن به شهربازی هایلند را فراموش نکنید.

مجموعه هنری و موزه خلیج فارس

مجموعه هنری و موزه خلیج فارس از دیگر جاهای دیدنی کیش به حساب می‌آید. این مجموعه با هدف تبدیل شدن به یکی از قطب‌های مهم فرهنگی و هنری در کیش افتتاح شد. در این مجموعه می‌توانید شاهد نمایشگاه‌های مختلف هنری و فرهنگی باشید. مجموعه هنری و موزه خلیج فارس دارای سازه‌ای بتنی با ارتفاع ۵۲ متر و قطر ۱۰ متر است. این سازه از نظر ظاهری بر اساس یک صدف دو کفه‌ای و مروارید ساخته شده است. مجموعه هنری و موزه خلیج فارس از جمله مهم‌ترین جاهای دیدنی کیش محسوب می‌شود. این مجموعه به بخش‌های مختلف از قبیل سالن آمفی تئاتر، کافی‌شاپ و گالری‌های مختلف هنری تبدیل شده است.

موزه کیش نیز یکی از مهم‌ترین بخش‌های این مجموعه هنری به حساب می‌آید. بخش موزه در قسمت زیرزمین این مجموعه قرار دارد. موزه کیش شامل پنج گالری مختلف می‌شود. در این موزه از اثار مختلف و اسناد تاریخی نگهداری می‌کنند. بازدید از این موزه و مجموعه هنری خلیج فارس، می‌تواند یکی از خاص‌ترین خاطرات سفرتان به کیش را رقم بزند. در ایام نوروز، در این مجموعه انواع برنامه سرگرم‌کننده هنری و فرهنگی همانند انواع کنسرت موسیقی برگزار می‌شود. با توجه به اینکه مجموعه هنری و موزه خلیج فارس درست رو‌به‌روی کشتی یونانی واقع شده است، پس می‌توانید یک تیر و دو نشان بزنید.

آدرس: کیش، جاده جهان، روبروی کشتی یونانی

ساعت بازدید: بستگی به نوع رویداد دارد

هزینه بازدید: بستگی به نوع رویداد دارد

دره پرتغالی‌ ها

دره پرتغالی‌ ها از دیگر جاهای دیدنی کیش است. در این دره می‌توانید شاهد یکی از قدیمی‌ترین و کهنسال‌ترین درختان در تمام جزیره کیش باشید. درخت سبز در میان این دره قرار دارد. عمر این درخت بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال تخمین زده شده است. بد نیست بدانید که این درخت در بین مردم محلی اهمیت بسیاری دارد. مردم بر این باور هستند که این درخت دارای مقدس است. به همین خاطر برای برآورده شدن آرزو و نذرهای خود، به این درخت پارچه‌های رنگی گره می‌زنند و نیت می‌کنند. همین پارچه‌های رنگی گره زده شده، به یک جاذبه جهانی در کیش تبدیل شده است. بسیاری از گردشگران نیز برای تجربه سفری خاطره‌انگیز، روی شاخه‌ای این درخت یک پارچه گره می‌زنند و نیت می‌کنند. گرفتن عکس یادگاری کنار این درخت در بین گردشگران بسیار مرسوم هست. لازم به ذکر است که در دره پرتغالی‌ ها می‌توانید از امکانات رفاهی همانند آلاچیق، باربکیو، سرویس بهداشتی و رستوران استفاده کنید.

آدرس: کیش، دره پرتغالی‌ها

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

نمایشگاه خزندگان کیش

نمایشگاه خزندگان کیش از دیگر جاهای دیدنی خاص کیش است. خزندگان شاید موجودات چندان محبوبی نباشند؛ اما طرفداران خاص خود را دارند. اگر به خزندگان همانند انواع مار، پیتون آفریقا، مارهای عظیم، سوسمار ایگوانا ماداگاسکاری، مار پرنده تایلند، عقرب سیاه امپراتور آفریقا و سایر خزندگان خاص علاقه‌مند هستید، حتماً باید سری به نمایشگاه خزندگان کیش بزنید. در این نمایشگاه می‌توانید از گونه‌های خاص خزندگان دیدن کنید و با زندگی آن‌ها بیشتر آشنا شوید. در این نمایشگاه، اطلاعات بسیار مفیدی از اشرایط زندگی، تولید مثل و تغذیه خزندگان ارائه می‌شود.

آدرس: کیش، خیابان فردوسی، جنب پارک آهوان

ساعت بازدید: ۸ صبح الی ۱۶ عصر

هزینه بازدید: ۱۰هزار تومان

سواحل نقره ‌فام

خاک کیش از بهترین و جذاب‌ترین جاهای دیدنی کیش است. خاک جزیره کیش ساختاری مرجانی دارد و در زیرنور آفتاب، درخششی خیره‌کننده‌ از رنگ نقره‌ای خود نشان می‌دهد! آب دریا در سواحل این جزیره شفاف و روشن است. وجود مرجان‌ها در پیرامون جزیره کیش باعث شده تا به‌خاطر زندگی و چرخه‌ی زیست آنها، آب‌های جزیره شفاف‌تر و درخشان‌تر از آب دریاها و دریاچه‌های دیگر کشور باشد.
بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند سفرهای زمستانی خود را به مناطق گرم و خوش‌ آب‌وهوا بروند. جزیره کیش هم یکی از همین گزینه‌هاست. ساحل نقره فام می‌تواند مقصدی زیبا و منحصرفه‌فرد برای دیدن جاهای دیدنی کیش در زمستان باشد که به آن می‌روید و از طبیعت زیبا و بی‌نظیرش لذت می‌برید.

این سواحل هم در فصل سرد و هم در فصل گرم برای مسافران قابل دیدن است و هرگونه تفریحات دریایی را برای گردشگران در خود جا داده است.

باشگاه سوارکاری کلهر

در سفر به کیش انتظار هر نوع تفریحی از تفریحات آبی تا انواع خودروهای لوکس را دارید؛ اما خب سوارکاری شاید در بین این تفریحات نباشد. با این حال باید بدانید که باشگاه سوارکاری کلهر یکی از جاهای دیدنی کیش به حساب می‌آید. تصویر کنید در دشت‌های خاکی کیش از سوارکاری لذت ببرید و در سرعت، رطوبت خلیج همیشه فارس را روی صورت خود احساس کنید. البته که باشگاه سوارکاری کلهر نیازمند مهارت سوارکاری است. در دوران آف سیزن و خلوتی، می‌توانید از مربیان بخواهید تا به شما سوارکاری ابتدایی را بیاموزند؛ اما خب این کار نیازمند مهارت و تجربه و طولانی است. با این حال بازدید از باشگاه سوارکاری کلهر و تماشای اسب‌های زیبا نیز می‌تواند بسیار جذاب باشد.

آدرس: استان هرمزگان، کیش، میر مهنا

شماره تماس: ۰۹۱۸۳۵۹۱۹۶۱

سفرزونی‌های عزیز، با دیدن تصاویر بالا برای رفتن به کیش ترغیب شدید؟ اگر به کیش سفر کرده‌اید، خاطراتتان را با سفرزون به اشتراک بگذارید و از بهترین جاهایی که دیده‌اید برایمان بنویسید.


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های کیش کلیک کنید.


جاهای دیدنی کیش در شب کدامند؟

اسکله‌ تفریحی کیش ، کشتی یونانی ، کلبه‌ هور ، پارک ساحلی سیمرغ کیش

کدام یک از جاهای دیدنی کیش را می توانیم رایگان ببینیم؟

کلبه‌ هور ، شهر باستانی حریره ، خانه اعیانی ، باغ راه ایرانی کیش ، پارک ماهیگیر کیش

جاهای تفریحی کیش برای کودکان کدامند؟

تم پارک آبی اوشن ، شهربازی هایلند کیش ، پارک دلفین‌ها ، باغ پرندگان ، پیست اسکیت روی یخ دامون