به روی آب‌های نیلی رود کارون خوزستان، مرواریدی زیبایی به نام جزیره کوشک جا خوش کرده که هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری شیفته وقت‌گذرانی در آن می‌شوند. با سفرزون تا پایان این مطلب همراه باشید تا به سراغ این جزیره خواستنی برویم.

جزیره کوشک ، تفریح دلچسب آب‌های جنوب

جزیره کوشک ، تفریح دلچسب آب‌های جنوب
تفرجگاهی پشت سد شهید عباسپور

سد شهید عباسپور روی رود کارون واقع شده و درون دریاچه‌ی این سد، جاذبه‌ی تفریحی جزیره کوشک خودنمایی می‌کند. این جزیره طبق تقسیمات کشوری از توابع شهرستان اندیکا است و در بین توریست‌های داخلی و خارجی محبوبیت فوق‌العاده‌ای دارد. آب‌وهوای مطلوب و طبیعت خوش‌منظره‌ی آن برای این گردشگرها راضی کننده و دلنشین است. طبیعت خواستنی جزیره کوشک ، تنوع رنگی جذابی را از سبزینگی چمنزار و درخت‌ها تا رنگارنگی گل‌های خوش‌بو در خود جا داده است.

دیگر دیدنی‌های حوالی این جزیره

اطراف جزیره به‌واسطه‌ی حضور رود پر خروش کارون و کوه‌های همیشه استوار زاگرس، طبیعت ناب و خوش‌منظره‌ای دارد که تا مدت‌ها در ذهن‌تان باقی خواهد ماند. اگر سری به ایستگاه‌های قایق‌رانی در حوالی جزیره کوشک بزنید، می‌توانید گشتی در دریاچه‌ی سد بزنید و از این طبیعت بکر لذت ببرید. منطقه‌ی سید احمد و امام زاده سلطان ابراهیم (ع) از دیگر دیدنی‌های این ناحیه است که قایق‌ها شما را به آن‌جا می‌برند.

بلیط هواپیما

سید احمد در همسایگی سد شهید عباسپور قرار دارد و جاذبه‌ی گردشگری بی‌نظیری به شمار می‌رود. این منطقه چندان فاصله‌ای تا کوشک ندارد و به راحتی در دسترس مسافران است. زیبایی منطقه‌ی سید احمد در بهار بیش‌تر خودش را نشان می‌دهد و نمی‌شود از تماشایش دل کند. اگر خودتان را به جاده گلزار برسانید، می‌توانید از قایق‌های ایستگاه قایق‌رانی استفاده کنید و در تمام مسیر قایق‌سواری به طبیعت دلفریب جنوب چشم بدوزید و غرق لذت شوید.

امکانات رفاهی و اقامتی جزیره کوشک

عکس از turquoisedomes.com

فضای جزیره کوشک ، مدرن و شهری طراحی شده و برای ماندن در آن امکانات اقامتی خوبی در نظر گرفته شده تا مشکلی برای تویست‌ها در این زمینه وجود نداشته باشد. ویلاهای کوچک و جذاب این ناحیه، با فضاهای سرسبز و پر دار و درخت، حسابی به دلتان می‌نشیند و به شما فرصت لذت بردن از منظره‌ی آبی دریاچه و قد و قامت کوه‌ها را می‌دهد. پیاده‌روها و پله‌های سنگی، تصویر دلچسبی از این سرزمین بهشتی به‌وجود آورده و قدم زدن را به یکی از لذت‌های آرامش‌بخش تبدیل کرده است. در این نقطه‌ی جنوبی به‌هیچ‌وجه حوصله‌تان سر نمی‌رود؛ تفریح‌های مهیجی همچون کوه‌نوردی، قایق‌سواری، دوچرخه‌سواری، استفاده از زمین فوتبال و سال‌های ورزشی منتظرتان است. حسابی از امکانات جزیره لذت ببرید و یک خاطره‌‎ی فراموش نشدنی برای خودتان بسازید.

عکس از turquoisedomes.com

برای رفتن به جزیره، در جاده‌ی مسجد سلیمان به سمت شهرستان اندیکا حرکت کنید و در نهایت خودتان را به دریاچه سد شهید عباسپور برسانید.

آدرس دریاچه سد شهید عباسپور و جزیره کوشک روی نقشه گوگل

آرامش و سکوت جزیره، در کنار زیبایی خوش‌نقش طبیعت آن، یک سفر ناب برایتان رقم خواهد زد. به این جزیره بروید و از غروب و طلوع خورشید و انعکاس آن درون آب‌های کارون لذت ببرید. سفرزون منتظر نظرات و خاطرات شیرین شما از سفر به جزیره کوشک است. امیدواریم لحظه‌های خوبی را در این منطقه تجربه کنید.