سایدا سفر

جواهردشت رودسر ، قطعه بهشتی در شرق گیلان در ۲۶ کیلومتری منطقه سیاهکلرود است که با طبیعتی فوق‌العاده زیبا و آب و هوایی پاک گردشگران و مسافران زیادی را به خود جذب می‌کند. از زیبایی طول سفر برای رسیدن به این منطقه این است که با عبور از جنگل‌های انبوه و درختان سرسبز و رودخانه و دره و کوه در حدفاصل سیاهکلرود تا جواهردشت فرصت بی‌نظیری برای لذت بردن از طبیعت زیبای شمال خواهید داشت. جواهردشت حدودا ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. فاصله رامسر تا این منطقه با عبور از سیاهکلرود چیزی در حدود دو تا سه ساعت است و زیبایی مسیر باعث می‌شود که خستگی راه را حس نکنید به این خاطر که با رسیدن به جواهردشت رودسر به بهشتی رویایی خواهید رسید که در هوای بی‌نظیر آن حس سرزندگی فوق‌العاده‌ای خواهید داشت.

در این منطقه‌ی زیبا خود را در میان ابرها خواهید دید و می‌توانید ابرها را لمس کنید و همچون پرنده‌ای باشید که برای استراحت و آرامش به این توده ابرهای سفیدرنگ پناه آورده است. در این مطلب با سفرزون همراه شوید تا شما را با جاذبه‌های گردشگری جواهردشت یا عروس سبز گیلان آشنا کند.

طبیعت بکر مسیر جواهردشت رودسر

جواهر دشت ۲
جواهردشت رودسر | یک طبیعت بکر و زیبا

برای رسیدن به جواهردشت رودسر بطور حتم از جاده فوق‌العاده سرسبز و زیبایی خواهید گذشت که زیبایی آن منحصر به فرد است. اطراف این جاده را درختان بلند بسیار سرسبز  احاطه کرده و تا خود روستا تا جایی که چشم کار می‌کند همه چیز به رنگ سبز است.

یکی از لذت‌های بی‌نظیر در سفر به شمال خوردن صبحانه‌ در طبیعت فوق‌العاده با خرید لبنیات تازه و سالم محلی است؛ در طول مسیر به بازار جواهردشت هم حتما سربزنید.

تفریحات و سرگرمی‌های جواهردشت

جواهر دشت رودسر را ببینیم - سفرزون
در طبیعت جواهردشت فقط زیبایی است که به چشم می‌خورد

در قسمت جنوبی جواهردشت قله ۲۶۷۸متری سماموس وجود دارد که برای بسیاری از کوهنوردان تفریح بسیار دلچسبی خواهد بود و در اکثر مواقع و بیشتر هم در فصل زمستان به صورت حرفه‌ای کوهنوردان برای صعود به این قلعه می‌روند.

اگر به عکاسی علاقه‌مند باشید بطور حتم سفر به جواهردشت رودسر می‌تواند یکی از گزینه‌های بسیار خوب برای عکاسی کردن از طبیعت بکر، اسب‌ها، دام‌های درحال چرا در دشت سرسبز، آسمان‌مه‌گرفته و … باشد.

مسیر دسترسی به جواهردشت

آدرس دسترسی به جواهردشت رودسر گیلان روی نقشه گوگل

اگر بطور خلاصه بخواهیم مسیر جواهردشت را از تهران بگوییم این می‌شود که از طریق جاده چالوس در ابتدا به رامسر آمده و سپس وارد جاده‌ی رودسر شوید؛ سپس ادامه مسیر ورود به بخش کلاچای و بعد آن دهستان سیاهکلرود و درنهایت روستای جواهردشت است. برای دیدن مسیر دقیق برنامه‌های مسیریاب گزینه‌های خوبی هستند که به تازگی کاربران بسیاری از آنها استفاده می‌کنند.

اقامت و استراحتگاه

جواهر دشت رودسر را ببینیم ۳ - سفرزون
در خانه‌های محلی جواهردشت، یک تجربه‌ی خاص کسب کنید

اگر از آلودگی و شلوغی شهر فرار کرده‌اید و دوست دارید که چند روزی را در میان ابرهای تودرتو و نزدیک‌تر به آسمان سپری کنید در اقامتگاه‌های محلی که توسط تورهای مسافرتی معرفی می‌شود اقامت داشته باشید. تجربه‌ی دیدن صبحگاه این دشت بی‌نظیر با بوی معطر نان و طبیعی بودن همه چیز سفر خاطره‌انگیزی را برای شما ثبت می‎‌کند.

بهترین زمان سفر به جواهردشت

سفر به جواهر دشت
اوایل بهار و اوایل پاییز، زمان مناسب سفر به جواهردشت است

بهترین زمان سفر به این منطقه زمان برگزاری جشنواره‌هایی است که همه ساله در آن‌جا برگزار می‌شود: مثل مسابقات کشتی گیله‌مردی، طناب کشی و اسب دوانی و … در این زمان گردشگران بسیاری به این منطقه سفر می‌کنند چون باعث جذب توریست به ناحیه می‌شود.

به دلیل اینکه در منطقه کوهستانی واقع شده است بهترین زمان سفر به این منطقه اواخر فصل بهار تا اوایل پاییز است. سفر در ماه‌های گرم به این ناحیه‌ی سرسبز بی‌نظیر است؛ اما در فصل زمستان بدلیل بارش سنگین برف اصولا مسیرها به این روستا مسدود می‌شوند. توصیه‌ی ما به شما این است که در هرفصلی که به این منطقه می‌روید لباس گرم و کفش راحتی مناسب کوهنوردی داشته باشید.