بلگراد چندین منطقه برای خرید دارد که تمام نیازهای شما را برآورده می­‌کند. برای صرفه‌جویی در وقت، سفرزون این مطلب مختصر راهنمای خرید در بلگراد را برای شما آماده کرده است تا از میان مراکز خرید بلگراد بتوانید دقیقا همان چیزی را پیدا کنید که به دنبال آن هستید. مناطق مختلفی در بلگراد برای بهترین خرید وجود دارد. نه تنها مراکز خرید، که خیابان‌های معروفی هم وجود دارند که می‌­توانید از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در آن‌ها پیدا کنید.

تجربه‌ی خریدی دلچسب در خیابان معروف در بلگراد

Knez Mihailova یکی از خیابان‌های معروف بلگراد برای خرید
Knez Mihailova یکی از خیابان‌های معروف بلگراد برای خرید

خیابان میهایلوا منطقه­‌ای بسیار معروف برای خرید در ماه‌های گرم سال است. آب‌و‌هوا در این زمان خوب و گرم است. در طول این دوره، خیابان­‌‎ها با حضور مردمی که راه می‌روند زیبا می‌شود. آدم‌هایی که با دوستان خود مشغول تفریح هستند و یا بستنی بلگرادی می‌خورند و به خیابان روح و حیات می‌بخشند. خیابان میهایلوا یک خیابان طولانی مخصوص عابر پیاده یکی از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین خیابان‌های بلگراد است.

در این خیابان می‌توانید برندهای مشهوری مثل زارا، لویس، دیزل، ترانوا و بسیاری از فروشگاه‌های معتبر مثل کاوالی، سزار پاچیوتی و ایس برگ را پیدا کنید. این خیابان خودش محل تجمع بهترین مراکز خرید بلگراد است.

بلوار کرایالا الکساندرا ، جایی برای خرید دختران نوجوان

bulevar kralja aleksandra یکی از خیابان‌های مهم بلگراد که دخترهای جوان به آن علاقه دارند
bulevar kralja aleksandra یکی از خیابان‌های مهم بلگراد که دخترهای جوان به آن علاقه دارند

بلوار کرایالا الکساندرا از دیگر مناطق معروف خرید در بلگراد است. فروشگاه‌ها در فضای باز این بلوار محلی مناسب را برای خرید در فصل تابستان است. این‌جا یکی از طولانی‌ترین خیابان‌های بلگراد است و در واقع نوعی بلوار محسوب می‌شود. در بلوار کرایلا الکساندرا بسیاری از مارک‌ها و محصولات ترکیه و چین را می‌توانید پیدا کنید.

اگر به‌دنبال فروشگاه‌های لوکس و گران‌قیمت هستید، این خیابان محل مناسبی نیست و فروشگاه‌های لباس با کیفیت و قیمت خوب ندارد؛ اما دختران نوجوان می‌توانند در این خیابان چیزهای جالبی پیدا کنند.

دلتا سیتی ، محبوب در میان مراکز خرید بلگراد

Delta City یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید بلگراد
Delta City یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید بلگراد

«دلتا سیتی» مرکز خریدی بسیار بزرگ در بلگراد است. بزرگ‌ترین تفاوت این مرکز خرید و «یوسکه» در این است که در این فروشگاه نمی‌توانید مغازه‌های برندهای مطرح دنیا مثل کاوالی، آرمانی، آیس‌برگ، هوگو‌ باس، گوچی و پرادا را پیدا کنید.

اگر با کودک به این مرکز خرید می‌روید نگران نباشید چون امکانات و محل‌های بسیاری برای تفریح و نگهداری کودکان وجود دارد تا با خیالی آسوده به خرید خود بپردازید.

یوسکه ، بزرگ و باشکوه

usce
usce

اگر به‌دنبال کشف مراکز محبوب خرید در بلگراد هستید، مرکز خرید یوسکه گزینه‌ی بسیار خوبی برای شماست. این مرکز خرید دومین مرکز خرید بزرگ شهر است که در تقاطع بین بلگراد قدیم و جدید قرار دارد. در این مرکز خرید می‌توانید بهترین مارک‌ها و فروشگاه‎های مُد را پیدا کنید.

یوسکه محل بسیار مناسبی برای قرارگذاشتن و ملاقات با دوستان، صحبت کردن و خوشگذرانی است. مرکز خرید یوسکه در بلگراد تفریحات بسیاری برای کودکان دارد و به راحتی می‌توانید آن‌ها را همراه با خود به خرید بیاورید.

تعدد مراکز خرید در بلگراد

بیش از ۵۰ مرکز خرید در بلگراد وجود دارد که برخی از آن‌ها کوچک و بسیاری از آنها بزرگ هستند؛ اما یک ویژگی مشترک در بین تمام مراکز خرید بلگراد این است که تمام آن‌ها بسیار زیبا هستند!

بیگ فشن ، یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید بلگراد

Big Fashion بزرگ با تمام چیزهایی که شما می‌خواهید
Big Fashion بزرگ با تمام چیزهایی که شما می‌خواهید

مرکز خرید «بیگ فشن» در منطقه‌ی کارابورما (شهرداری بلگراد) در نزدیکی مرکز شهر است و بیش از ۱۰۰ فروشگاه معتبر با مارک‌ها و برندهای مطرح جهانی را در دو طبقه‌ی خود جای داده است. در طبقه‌ی سوم این مرکز خرید می‌توانید شکم‌گردی خوشمزه و آرامش و تفریح را از بین گزینه‌های متعدد رستوران تجربه کنید. برای شما امکان انتخاب از بین هشت سینما، زمین بازی برای کودکان و غذاخوردن با چشم اندازی زیبا از دانوب وجود دارد.

رایی سوا ، موسیقی و خرید باهم

TC Rajiceva مرکز خرید پر از هیجان
TC Rajiceva مرکز خرید پر از هیجان

«رایی سوا» مرکز خریدی پنج طبقه (طبقه ۵ برای کودکان است) و بسیار جالب برای گردشگران است؛ چون موقعیت جغرافیایی آن در منطقه‌ی اصلی پیاده‌روی در بلگراد در محله‌ی میهایلوا است، می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید.

علاوه بر مارک‌ها و برندهای مشهور و مطرحی همچون تامی هیلفیگر، اسکاچ اند سودا، لیندکس، اسپرینگ فیلد، لیوایس، تیمبرلند و بسیاری مارک‌های دیگر، مارک‌های جدیدی را می‌بینید که هر چند تازه هستند اما کیفیت بالایی دارند و مطرح شده‌اند.

فشن پارک ؛ یکی دیگر از جاذبه‌های خریدگردی

Fashion Park
Fashion Park

چندین بازار در بلگراد وجود دارد که مهم‌ترین و بزرگ‌ترین آن در ایندیجا (شهری کوچک در ۵۸ کیلومتری بلگراد) واقع شده است. فشن پارک اولین مرکز بازار در صربستان است. در اینجا شما مجموعه‌ای از مارک‌ها و برندهای معروف دنیا را با تخفیفی از ۳۰ تا ۷۰ درصد پیدا می‌کنید.

این بازار مجموعه‌ای از مارک‎های جهانی و محلی است. این بازار دارای ۶۵ مغازه است که با طراحی بسیار جذاب شبیه به یک شهر کوچک واقعی شده است.