آیا چند وقتی است که فکر مهاجرت را در سر دارید اما دشواری‌های این مسیر شما را می‌ترساند؟ چنانچه پاسخ شما به این سوال مثبت است توصیه می‌کنیم حتما چند دقیقه از زمان خود را به خواندن این مطالب تا انتها اختصاص دهید. هر چند که مهاجرت کار آسانی نبوده و با دشواری‌های خاصی همراه است اما با انتخاب مقصد مناسب می‌توان تا حد زیادی سختی‌های مسیر را کاهش داد. یکی از اصلی‌ترین کارهایی که در قدم اول این راه باید انجام دهید، انتخاب راحت‌ترین کشور برای مهاجرت است. به این معنا که سیاست‌های برخی از کشورها با ایران، فرهنگ نزدیک مردم آن به ایرانیان، مسافت کم بین دو کشور و عوامل متعدد دیگر باعث می‌شوند تا مهاجرت به آن‌ها آسان‌ شود. در ادامه به معرفی کشورهای آسان برای مهاجرت ایرانیان در سال ۲۰۲۳ با اهداف مختلف می‌پردازیم.

راحت‌ترین کشور برای مهاجرت دائمی

اگر جز دسته‌ای از افراد هستید که قصد دارید ایران را برای همیشه ترک کرده و زندگی جدیدی را در محیطی جدید برای خود تشکیل دهید، باید پارامترهای مختلفی را برای سفر خود در نظر بگیرید. این موضوع می‌تواند برای هر شخصی باتوجه به ایده‌آل‌های زندگی، خصوصیات اخلاقی و غیره متفاوت باشد. شاید تعجب کنید اما مهاجرت به کشور روسیه با رضایت اغلب افراد در سال‌های اخیر روبرو بوده است. چرا که سیاست‌های بین دو کشور ایران و روسیه باعث شده تا ایرانیان بتوانند به راحتی مراحل اداری مورد نیاز را طی کرده و در حداقل زمان کارهای مهاجرتی خود را انجام دهند. از طرفی دیگر امروزه شاهد برگزاری تور روسیه توسط آژانس‌های مسافرتی کشور هستیم. بنابراین کسانی که شک دارند آیا روسیه کشور مناسبی برای مهاجرت است یا نه می‌توانند قبل از نهایی کردن این تصمیم سفری کوتاه به آن داشته باشند.
تنها کاری که نیاز است برای همراه شدن با تور روسیه برای گردش و آشنایی با فرهنگ و شرایط زندگی در آن انجام دهید، هماهنگ شدن با یک آژانس مسافرتی معتبر و قابل اعتماد است. از این طریق می‌توانید رزرو هتل، بلیط رفت و برگشت هواپیما و همچنین اخذ ویزای توریستی روسیه را در کوتاه‌ترین مدت انجام دهید. ویزای توریستی روسیه به مدت ۳۰ روز اعتبار داشته و شما می‌توانید کل این مدت را به گشت و گذار و بازدید از جاذبه‌های متعدد آن بپردازید. توجه داشته باشید که ویزای توریستی روسیه غیر قابل تمدید بوده و در صورت تمایل به اقامت بیشتر باید به ایران بازگشته و مجددا برای دریافت آن اقدام کنید. در نهایت نیز اگر همه چیز باب میل شما بود برای داشتن اقامت طولانی دریافت ویزای اقامتی روسیه الزامی است.

راحت‌ترین کشور برای مهاجرت کاری

اغلب کشورهای اروپایی که با مشکل محدودیت نیروی جوان برای کار روبرو هستند، در سال‌های اخیر سیاست‌هایی بابت جذب مهاجر جوان در نظر گرفته‌اند. یکی از اصلی‌ترین این کشورها، آلمان است. هر چند که زبان سخت آلمانی به کابوس مهاجران تبدیل شده اما پیشرفت‌های کاری که در این مسیر در انتظار آن‌ها هستند، باعث وسوسه و ترغیب آن‌ها شده است. از آنجایی که کشور آلمان در زمینه‌های مختلف به نیروی کار نیاز دارد با یک تحقیق ساده می‌توانید مهارت‌های لازم را در خود پرورش داده و برای مهاجرت به این کشور پیشرفته اروپایی آماده شوید. افراد می‌توانند از طریق مهاجرت کاری وارد آلمان شده و با زندگی در آن اقدامات لازم برای اخذ اقامت این کشور را نیز انجام دهند.

راحت‌ترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای مهاجرت از طریق تحصیل است. چرا که افراد می‌توانند با حداقل هزینه و بدون داشتن دغدغه ویزا و غیره مراحل مهاجرت را طی کنند. در سال‌های اخیر در نتیجه سیاست‌هایی که دولت کانادا در نظر گرفته ایرانیان می‌توانند از طریق تحصیل تجربه مهاجرت آسانی را به این کشور داشته باشند. چرا که کانادا با کمبود نیروی جوان برای انجام کارهای تخصصی روبرو بوده و از همین رو بساط مهاجرت را برای افراد اهل علم فراهم کرده است. جالب است بدانید که در سال گذشته کانادا با ۴۱۱ هزار مهاجر به عنوان مهاجرپذیرترین کشور شناخته شده و رکورد جدیدی را در جهان ثبت کرده بود.  در بین شهرهای مهاجرپذیر کانادا می‌توان به تورنتو، ونکور و مونترال اشاره کرد. ناگفته نماند که کانادا در لیست کشورهای امن جهان نیز قرار دارد.

راحت‌ترین کشور برای مهاجرت سرمایه‌گذاری

در حالت کلی مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای ایجاد یک زندگی جدید در کشوری دیگر است. چرا که در این روش شما اسنادی بابت داشتن بضاعت مالی را به کشور هدف ارائه داده و این چیزی است که همه کشورها به دنبال آن هستند. توجه داشته باشید که در انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت با هدف مالی بیش از هر چیزی باید سرمایه مورد نیاز برای شروع کاری که در نظر دارید را محاسبه کنید. از آنجایی که ترکیه کشوری اوراسیایی و روبه پیشرفت بوده و از طرفی اختلاف بسیار زیادی بین واحد پول آن با ایران وجود ندارد، می‌توان آن را آسانترین کشور برای مهاجرت سرمایه‌گذاری دانست. علاوه بر آن ترکیه در همسایگی ایران قرار گرفته و فرهنگی بسیار نزدیک به کشور ما دارد. از همین رو کسانی که برای کارآفرینی، خرید ملک، سرمایه‌گذاری و غیره ترکیه را انتخاب کنند مسیر آسانی را در مقایسه با دیگر کشورها پیش رو خواهند داشت.

تجربه مهاجرت آسان با آویسا تراول

همان طور که گفته شد تصمیم به مهاجرت یکی از سخت‌ترین کارهایی است که هر فردی می‌تواند در زندگی خود بگیرد. چرا که این کار به منزله ترک زندگی که به آن در کشور خودتان عادت کرده‌اید و شروع یک زندگی جدید در کشوری بیگانه است. علاوه بر آن پروسه‌های اداری و رسمی که بسته به سیاست‌های دو کشور باید صورت بگیرند از دیگر دشواری‌هایی است که در این مسیر شاهد آن خواهید بود. برای کسانی که به دنبال تسهیل بخشیدن به امور مهاجرتی خود هستند، می‌توان دو پیشنهاد کلیدی داد. اول انتخاب مقصد مناسب برای مهاجرت و دوم کمک گرفتن از افراد باتجربه و کاربلد در این زمینه. ما اینجا هستیم تا با معرفی گروه آویسا تراول بهترین خاطره مهاجرتی را برای شما عزیزان رقم بزنیم. از مزایای همراه شدن با آویسا تراول در امور مهاجرتی خود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    تنظیم بلیط سفر در تاریخ درخواستی
•    رزرو اقامتگاه موقت برای انجام امور اولیه قبل از جابجایی کامل
•    کمک به اخذ آسان ویزا
به عنوان نکته مهم دیگر توجه داشته باشید که آویسا تراول به دلیل برگزاری تورهای گردشگری چند روزه می‌تواند در مسیر مهاجرت نیز برای داشتن تصمیم صحیح در کنار شما باشد. توجه داشته باشید بارها افرادی را دیده‌ایم بدون هیچ تصور قبلی مقصدی را برای مهاجرت انتخاب کرده و بعد از چند مدت و زندگی در آن ابراز پشیمانی می‌کنند. در حالی که اگر با دانش قبلی و بررسی کاملا شرایط در این مسیر قدم بردارید، احتمال روبرو شدن با موارد ناخواسته بعد از مهاجرت بسیار کم خواهد بود. به عنوان مثال فردی که قبلا با تور روسیه سفر کرده و با شرایط زندگی و فرهنگ مردم آن آشنایی دارد، مهاجرتی با کمترین استرس و دغدغه را به این کشور خواهد داشت. برای بررسی تورهای مقاصد مختلف و انجام هماهنگی‌های لازم می‌توانید از طریق شماره ۴۱۵۳۵-۰۲۱ به کارشناسان وصل شوید.