آبادان هم مثل بیش‌تر سرزمین‌های جنوبی، پر از غذاهایی است که طعم گرم و دلچسبی دارد و بسیاری از ذائقه‌ها شیفته‌ی آن هستند. در این شهر رستوران‌ها و غذاخوری‌های متنوعی وجود دارد که با طعم‌های خوش جنوب از مردم پذیرایی می‌‎کنند. در این مطلب همراه سفرزون شوید تا با هم سری به مقر خوشمزگی‌های شهر بزنیم و با تعدادی از رستوران های آبادان آشنا شویم.

رستوران پاکستان ، از قدیمی‌ترین رستوران های آبادان

رستوران پاکستان | از رستوران های آبادان
رستوران پاکستان | از رستوران های آبادان

در راسته‌ی بازار ته‌لنجی‌ها، در خیابان امام خمینی، رستوران قدیمی و محبوب پاکستانی‌ها ، با دنیایی از خوشمزگی جا خوش کرده است. در منوی این رستوران تنوع غذایی جذابی از غذاهای هندی، پاکستانی، ایرانی و صد البته جنوبی به چشم می‌خورد و طعم و کیفیت معرکه‌ی عذاهای آن مثال زدنی است. میگو، قلیه ماهی، بریان مخصوص و دال عدس معرکه‌ی این رستوران بسیار خوشمزه و محبوب است و طرفدارهای خود را دارد.

رستوران پاکستان

اگر دل‌تان یک استانبولی خاص با طعمی متفاوت و جدید می‌خواهد، حتماً این غذا را در این رستوران امتحان کنید. ویژگی بیش‌تر غذاهای رستوران پاکستان طعم گرم و تند آن است که انتخاب خوبی برای عاشقان این نوع طعم است. برای نوش جان کردن غذا در رستوران پاکستانی باید صبور باشید، زیرا ممکن است جمعیت زیاد باشد و میز خالی پیدا نشود. کیفیت بالای غذاهای خوشمزه‌ی پاکستان در بین رستوران های آبادان ، شما را از این منتظر ماندن پشیمان نمی‌کند.

آدرس: آبادان، ابتدای خیابان امام خمینی، راسته بازار ته‌لنجی‌ها

تلفن: ۰۶۱۵۳۲۴۲۴۳۷

رستوران هتل پارسیان ، تجربه‌ی طعم معرکه‌ی ماهی‌شیر کبابی

رستوران هتل پارسیان آبادان

یکی از بهترین رستوران‌های هتلی آبادان را باید رستوران هتل پارسیان این شهر دانست که طعم محبوب غذاهایش در بین گردشگران بسیار پر طرفدار است. یکی از بهترین غذاهای رستوران هتل پارسیان که انتخاب برتر منوی آن در بین مردم است، ماهی‌شیر کبابی آن است. اگر هوس خوردن این غذای محبوب جنوبی را داشتید، حتماً سری به این هتل و رستوران محبوبش بزنید و این طعم معروف را امتحان کنید.

آدرس: آبادان، بلوار آزادی

تلفن: ۰۶۱۵۳۲۶۰۰۶۰

رستوران تاج محل ، طعم خوشحالی جنوب

رستوران تاج محل

نزدیک میدان انقلاب آبادان، روبه‌روی پارک شهرداری، رستورانی وجود دارد که طعم‌هایش هوش از سرتان می‌برد. رستوران تاج محل آبادان پر از خوشمزه‌های دلچسب جنوب است که یک‌بار تجربه‌اش، شما را پایبند طعم‌های آن می‌کند. از معروف‌ترین غذاهای این رستوران میگو پلو است که طرفدارهای پر و پا قرصی دارد.

آدرس: آبادان، خیابان شهید طالقانی، نرسیده به میدان انقلاب، روبه‌روی پارک شهرداری

رستوران پریمو ، دنیای خوشمزه‌ی انتخاب‌ها

پریمو

نزدیک بلوار نیایش آبادان، مجموعه‌ی تفریحی فوق‌العاده‌ای وجود دارد که لحظه‌های شما را با کیفیت خوبی پر می‌کند. رستوران مجوعه تفریحی پریمو یا همان قصر پریمو، یکی از امکانات دلچسب این مجموعه است که دنیایی از انتخاب‌های متنوع، از غذاهای محلی و ایرانی گرفته تا غذاهای غربی و فست‌فودهای مهیج را پیش روی‌تان قرار می‌دهد. این مجموعه یک کافه‌ی دنج هم دارد که گذران وقت در آن لذت‌بخش خواهد بود.

آدرس: آبادان، بلوار نیایش، مجموع تفریحی پریمو پلاس

تلفن: ۰۶۱۵۳۳۶۵۵۵۵

رستوران باباطاهر آبادان ، یک لقمه کباب خوشمزه

باباطاهر

در آبادان اگر هوس خوردن کباب‌های داغ و خوشمزه را داشتید، حتماً سراغ رستوران باباطاهر بروید. کباب‌های باباطاهر در بین رستوران های آبادان مثال زدنی است و طعمش تا مدت‌ها زیر زبان‌تان می‌ماند.

آدرس: آبادان، خیابان شهید طالقانی

تلفن: ۰۶۱۵۳۲۲۸۶۲۲

طعم تند و جنوبی فلافل‌های آبادان

فلافل

فلافل غذای خوشمزه و ساده‌ی جنوبی است که طرفدارهای آن محدود به مردم محلی نیستند و محبوبیتش به بیرون مرزهای شهرهای جنوبی هم رسیده است. در بیشتر فلافلی‌های آبادان می‌شود طعم اصیل این عذا را تجربه کرد و در میان همه‌ی آن‌ها فلافل سرای اکبر برزیلی و فلافلی نسیم مشهورتر است. اکبر برزیلی در خیابان شهید منتظری و نسیم در دو شعبه یکی در خیابان شهرداری و دیگری در پاساژ جمهوری واقع شده است.

آدرس فلافل سرای اکبر برزیلی: خیابان شهید منتظری، خیابان هتل کیوان، فرعی اول، راسته بازار روز آبادان

فلافل نسیم

آدرس فلافل نسیم شعبه ۱: خیابان شهرداری

آدرس فلافل نسیم شعبه ۲: پاساژجمهوری

آش آبادان و لذت سادگی یک طعم در دل شهر

آش آبادان

اگر از طعم ساده و صمیمی آش لذت می‌برید و این غذا از انتخاب‌های محبوب شماست، سفر به آبادان فرصت خوبی است تا طعم آش‌های معروف آن را هم بجشید. آش مخصوص آبادان ترکیباتی مانند آش شعله قلمکار دارد، اما مزه‌اش تند و تیزتر از آن است. یکی از بهترین جاهایی که در آبادان می‌شود این آش را پیدا کرد، آش معروف حاج عباس است که به عباس آشی مشهور شده و بیش‌تر اهالی شهر این آش فروشی را می‌شناسند. آش مقدم نیز از جاهایی است که طعم محبوب آن زبان زد است و در بین محلی‌ها طرفدار دارد. در گشت‌وگذارتان در رستوران های آبادان ، تجربه‌ی چشیدن آش‌های تند و تیز را هم فراموش نکنید.

آش مقدم

آدرس آش حاج عباس: آبادان، محله احمد آباد

آدرس آش مقدم: آبادان، خیابان امیری

انتخابی برای عاشقان فست‌فود در آبادان

فست‌فود حکیم - از بهترین رستوران های آبادان
فست‌فود حکیم – از بهترین رستوران های آبادان

اگر از غذاهای محلی خسته شدید و خواستید سری به غذاهای چرب و لذیذ فست‌فودی بزنید، در آبادان رستوران‌های خوبی برای این نوع غذاها وجود دارد که از بهترین‌شان فست‌فود آتش در خیابان امیری و پیتزا حکیم در خیابان زند است.

فست فود آتش

آدرس فست‌فود آتش: آبادان، خیابان امیری

آدرس پیتزا حکیم: آبادان خیابان زند

آبادان را با خوشمزگی‌هایش حتماً تجربه کنید و از طعم‌های محبوب آن لذت ببرید. این شهر پر از رستوران‌هایی است که برای بیش‌تر ذائقه‌های گردشگران، انتخاب‌های متنوعی دارد. از تجربه‌های خوشمزه‌ای که در آبادان داشتید، برای ما بنویسید و نظرتان را در مورد رستوران‌های آن با ما در میان بگذارید.


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های آبادان کلیک کنید.