رستوران های وین طیف گسترده‌ای از خوشمزه‌ترین غذاهای اتریشی، اروپایی و بین‌المللی را در اختیار گردشگران قرار می‌‌دهند. این رستوران‌ها با غذاهای شاهانه، محیطی آرام و کارمندانی خوش‌برخورد، خاطره‌ گشت‌‌و‌گذار در یکی از بهترین شهرهای اروپا را برای همیشه در ذهن گردشگران ماندگار می‌‌کنند. جالب است بدانید وین بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید، رستوران دارد. جالب‌تر اینکه رقابت تنگاتنگی میان این رستورا‌ن‌ها برقرار است. خوشبختانه این رقابت به نفع مشتریان تمام شده و غذاهای این رستوران ها در کنار طعم‌خوش، با مواد تروتازه‌ای درست می‌شود. قیمت غذاهای این رستوران‌ها نیز متنوع است. در نتیجه اطلاعات کاملی از این رستوران‌ها، شرایطی فراهم می‌کند تا غذایی جانانه را در رستورانی اروپایی با قیمتی مناسب نوش جان کنید. به همین منظور در ادامه فهرست کاملی از بهترین رستوران های وین آماده کرده‌ایم. به شما قول می‌دهیم با مطالعه‌ این فهرست تا انتها، شکم‌گردی فراموش‌نشدنی در وین پیش روی شما باشد.

saadatrent

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مکان های دیدنی تهران کلیک کنید.

رستوران کنستانتین فیلیپو (Konstantin Filippou)

رستوران های وین یکی از دیگری تماشایی‌تر هستند. با این حال اگر در حین گشت‌و‌گذار در این شهر هوس کردید به یکی از جدیدترین رستوران‌های این شهر سری بزنید، رستوران کنستانتین فیلیپو را به شما پیشنهاد می‌کنیم. کنستانتین فیلیپو، رستورانی تازه‌ساز و مدرن در دل وین است. برای تعریف از این رستوران کافی است به این نکته اشاره کنیم که یکی از بهترین سرآشپزهای دنیا در رستوران کنستانتین فیلیپو مشغول به کار است. این سرآشپز، پدری یونانی و مادری اتریشی دارد. علاقه‌مندان غذاهای اروپایی به خوبی می‌دانند که یونانی‌ها یدطولایی در پخت خوراکی‌های مدیترانه‌ای دارند. به لطف مهارت‌های سرآشپز رستوران کنستانتین فیلیپو، با یکی از بهترین رستوران های وین روبه‌رو هستیم. آشپزخانه‌ رستورانی که از آن صحبت می‌کنیم، به‌گونه‌ای تعبیه‌شده تا مشتریان نمایی از سازوکار پخت غذا داشته‌ باشند. با توجه به تعریف‌و‌تمجید‌هایی که از رستوران کنستانتین فیلپو کردیم، حتماً‌ متوجه شده‌اید خوراکی‌های متنوعی در منوی این رستوران خودنمایی می‌کند.

این رستوران از لحاظ موقعیت نیز در منطقه‌ای خوش‌مسیر قرار دارد و به بسیاری از جاهای دیدنی وین نزدیک است. از مهارت سرآشپز رستوران کنستانتین و غذاهای خوشمزه‌ای که درست می‌کند، بگذریم، به دکوراسیون شیک این رستوران می‌رسیم. این دکوراسیون، رستوران کنستانتین را به مکانی دنج و آرام برای خوردن خوراکی‌های اروپایی تبدیل کرده است. به لطف این ویژگی‌ها، رستوران کنستانتین فیلیپو، جای خود را در دل علاقه‌مندان شکم‌گردی به‌عنوان یکی از بهترین رستوران های وین محکم کرده است. غذاهای این رستوران ممکن است کمی گران باشد. با این حال طعم آن‌ها به اندازه‌ای خوشمزه‌ است که ارزش دارد هزینه‌ای بیشتر برای صرف غذایی جانانه انجام دهید. اگر حرف ما را زمین نینداختید و سری به رستوران کنستانتین فیلیپو زدید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً شنیسل گوشت، سوسیس ویَنی و کنودل‌های این رستوران را امتحان کنید. در حین خوردن این خوراکی‌های خوشمزه، مواظب انگشتانتان هم باشید!

آدرس: Dominikanerbastei 17, 1010 Wien, Austria

کافه سنترال (Café Central)

انصافاً باید گفت کافه‌ های وین از لحاظ خوراکی‌های خوشمزه، چیزی کمتر از بهترین رستوران های وین ندارند. برای نمونه می‌توان به کافه سنترال اشاره کرد. این کافه در سرتاسر اتریش به داشتن شیرینی‌های خوشمزه و نوشیدنی‌های گوارا معروف است. کافه سنترال وین، یکی از محبوب‌ترین کافه‌های این شهر است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم هر زمان که از گشت‌و‌گذار در جاهای دیدنی وین خسته شدید، سری به کافه سنترال بزنید و با خوردن فنجانی نوشیدنی گوارا یا غذاهایی خوشمزه، انرژی لازم را برای سیاحت بیشتر در این شهر زیبای اروپایی بدست آورید. پیشنهاد می‌کنیم اگر راهی کافه سنترال وین شدید، لینزراوگن، را حتماً‌ امتحان کنید. این خوراکی، نوعی شیرینی بسیار خوشمزه‌ است که اتریشی‌ها به‌عنوان دسر میل می‌کنند. موتزارتکوگول، کیک لینز، کایسرشمارن و دونات کراپفن، از دیگر خوراکی‌هایی است که در منوی این کافه خودنمایی می‌کند.

رستوران های وین، همگی غذاهایی خوشمزه‌ با موادی تازه و سالم دارند. کافه سنترال نیز در این زمینه چیزی از رقبای خود کم نمی‌آورد. محبوبیت این کافه در دل شکم‌گردها بی‌حکمت نیست. انصافاً باید گفت دکور این کافه و محیط داخلی آن به اندازه‌ای باشکوه و اشرافی است که یاد و خاطره سفر به اتریش را برای همیشه در ذهن گردشگران ماندگار می‌کند. سقف بسیار بلند این کافه، نمایی باشکوه و اشرافی برای آن ایجاد کرده است. این سقف روی ستون‌هایی مرمرین بنا شده است. از این سقف بلندوبالا، لوسترهایی اشرافی آویزان شده است. مبل‌هایی سلطنتی و میزهایی بزرگ را می‌توان از دیگر ویژگی‌های بصری کافه سنترال وین دانست. نمای داخلی این کافه، طراحی عمارت‌های دوران سده نوزدهم میلادی را در ذهن مشتریان تداعی می‌کند. این ویژگی‌ها کافه سنترال را به رقیبی جدی برای بهترین رستوران های وین تبدیل کرده است.

آدرس: Herrengasse 14, 1010 Wien, Austria

رستوران پلاخوتا (Plachutta)

امکان ندارد از اهالی پایتخت اتریش، آدرس یکی از بهترین رستوران های وین را بپرسید و به شما رستوران پلاخوتا را معرفی می‌کنند. سر آشپز این رستوران تاس‌کباب‌هایی درست می‌کنید که در عمرتان نخورده‌اید. ناگفته پیداست تاس‌کبابی که اتریشی‌ها می‌پزند با تاس‌ کبابِ ما ایرانی‌ها تفاوت‌هایی دارد. با این حال همین تفاوت‌ها باعث شده تا تنوع غذایی چشمگیری را میان خوراکی‌های اتریشی شاهد باشیم. جالب است بدانید تاس‌کباب،‌ جایگاه ویژه‌ای در دل شکم‌گردهای اتریشی دارد. جالب‌تر اینکه سرآشپز رستوران پلاخوتا، گوشت گوساله تازه‌ ذبح‌شده را برای پخت تاس‌کباب استفاده می‌کند. این گوشت در آب‌ سبزیجات پخته می‌شود و طعمی لذیذ می‌گیرد. غذایی که به آن اشاره کردیم، خوراکی ملی اتریش است.

در نتیجه اگر در سفر به اتریش، به فکر این بودید که سری به یکی از بهترین رستوران های وین بزنید و غذایی جانانه بخورید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً تاس‌کباب‌های این رستوران را امتحان کنید. این خوراکی در منوی غذایی اتریشی با نام Stew، شناخته می‌شود. سرآشپز رستوران پلاخوتا در کنار خوراکی‌ خوشمزه‌ای که اشاره کردیم، مهارت خاصی در پخت تافه اِشپیتز (Tafelspitz) دارد. این خوراکی نیز یکی دیگر از غذاهای پرطرفدار در بین اتریشی‌هاست. رستوران پلاخوتا در کنار غذاهایی خوشمزه، جاذبه‌های دیگری نیز دارد. این رستوران از محیطی بسیار خودمانی و آرام برخوردار است. به لطف این شرایط، در حین صرف غذا در رستوران پلاخوتا، احساس غربت نمی‌کنید و غذا به جانتان می‌چسبد.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که پلاخوتا را به یکی از بهترین رستوران های وین تبدیل کرده، مسیر سرراست این رستوران‌ است. رستورانی که از آن صحبت می‌کنیم در فاصله‌ای بسیار نزدیک با قصر شونبرون خودنمایی می‌کند. تاریخ ساخت رستوران پلاخوتا به ۱۹۸۷ از می‌گردد. در نتیجه با رستورانی روبه‌رو هستیم که سالهاست در وین از گردشگران بین‌المللی پذیرایی می‌کند.

آدرس: Wollzeile 38, 1010 Wien, Austria

رستوران فابیوس (Fabios)

رستوران های وین همگی ریشه‌ای اتریشی ندارند. بعضی از این رستوران‌ها، بین‌المللی هستند و سرآشپزهای دیگر کشورهای دنیا در آن‌ها مشغول به کارند. یکی از این رستوران‌ها که اسم‌و‌رسم خوبی در وین برای خودش دست‌و‌پا کرده، رستوران فابیوس است. این رستوران مدیری ایتالیایی دارد. در نتیجه رستوران فابیوس به بورس غذاهای ایتالیایی در وین مشور است. خوشمزه‌ترین خوراکی‌های ایتالیایی در منوی رستوران فابیوس خودنمایی می‌کنند. اگر در سفر به اتریش، هوس خوردن غذایی ایتالیایی به سر شما زد، رستوران فابیوس را به یاد داشته باشید. انصافاً باید گفت غذاهای این رستوران یکی از دیگری خوشمزه‌تر است. با این حال پیشنهاد می‌کنیم اگر سری به رستوران فابیوس زدید، حتماً پریمی اِ سِکاندی (Primi e Secondi) را امتحان کنید. آوازه طعم خوش این غذا در سرتاسر ایتالیا پیچیده است.

اکنون که صحبت از صرف غذایی جانانه در یکی از بهترین رستوران های وین مطرح است، خالی از لطف نیست اگر به این نکته اشاره کنیم که فابیوس، در منطقه‌ای خوش‌مسیر قرار دارد. این رستوران از ایستگاه اتوبوس و مترو چندان دور نیست. به لطف این شرایط، هر جای وین که باشید، در عرض چند دقیقه به رستوران فابیوس می‌رسید. فابیوس، رستورانی است اشرافی با دکوراسیونی مجلل. صندلی‌های این رستوران همگی روکشی از چرمی اعلا دارند. میزهای رستوران فابیوس نیز صیقل‌خورده و بزرگ است. این رستوران از لحاظ فضای سالن غذاخوری، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. محیطی آرام و دنج، دکوراسیونی اشرافی و کارمندانی خوش‌برخورد، فابیوس را به یکی از بهترین رستوران های وین تبدیل کرده است.

بسیاری از اعیان و اشراف وین، راه رستوران فابیوس را در پیش می‌‌گیرند. این رستوران جان می‌دهد برای شام‌های دونفره و قرارهای رمانتیک. پیشنهاد می‌کنیم اگر راهی رستوران فابیوس شدید، حتماً گنوچی، توتلینی و پاستای کاربونارا را امتحان کنید.

آدرس: Tuchlauben 4/6, 1010 Wien, Austria

رستوران اشتیررک (Steirereck)

بهترین رستوران های وین غذایی برای سلیقه‌های مختلف عرضه می‌کنند. یکی از این رستوران‌ها که هر خوراکی بنا به هر ذائقه‌ای در آن پیدا می‌شود، رستورانی است با نام اشتیررک. این رستوران افتخار ۲ ستاره میشلن را در کارنامه‌اش دارد. برای علاقه‌مندان شکم‌گردی در رستوران‌های بین‌المللی باید بگوییم ستاره میشلن، افتخاری است ارزشمند که نصیب رستوران‌های درجه‌یک دنیا می‌شود. بازرسان میشلن به صورت ناشناس به رستوران‌ها سر می‌زنند و بر اساس کیفیت غذا، مهارت سرآشپز، کیفیت مواد اولیه، و ثبات کیفیت غذا در طول زمان، به آن‌ها امتیاز می‌دهند. ستاره‌های میشلن به عنوان بالاترین نشان افتخار در صنعت آشپزی شناخته می‌شوند. دریافت این ستاره‌ها می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر محبوبیت و موفقیت یک رستوران داشته باشد. در نتیجه می‌توان گفت اگر به دنبال رستورانی در حد استانداردهای بین‌المللی در بین بهترین رستوران های وین می‌‌گردید، رستوران اشتیررک بهترین گزینه برای شماست.

سرآشپزهای رستوران اشتیررک به خلاقیت معروف هستند. به لطف این خلاقیت، دستور پخت‌غذاهایی ابداع کرده‌‌اند که نظیر آن‌ها را در کمتر رستورانی سراغ داریم. در کنار این خوراکی‌های خوشمزه، نان‌های محلی بسیار خوش‌طعمی در این رستوران پخته می‌شود. بوی خوش نان محلی همیشه از رستوران اشتیررک به مشام می‌رسد. رستورانی که از آن صحبت می‌‌کنیم دکوراسیونی بسیار شیک دارد. این دکوراسیون، جان می‌دهد برای شام‌های اشرافی و شب‌نشینی‌های شاهانه. از برخورد کارکنان رستوران اشتیررک نیز هر چقدر تعریف کنیم، کم گفته‌ایم. جاذبه‌های رستوران ماشتیررک به همین‌جا خلاصه نمی‌شود. همان‌گونه که حتماً‌ شنیده‌اید، اتریشی‌ها پنیرهای بسیار خوشمزه‌ای دارند. سرآمد این پنیرها در رستوران اشتیررک پیش روی مشتریان قرار می‌گیرد. این رستوران در محله‌‌ای اشرافی قرار دارد و به بسیاری از جاهای دیدن وین نزدیک است. تمامی این شرایط دست‌به‌دست هم داده تا اشتیررک به یکی از بهترین رستوران های وین تبدیل شود.

آدرس: Am Heumarkt 2A, 1030 Wien, Austria

رستوران گلسی بایسل (Glacis Beisl)

یکی از بهترین رستوران های وین که حیف است راهی اتریش شوید و سری به آن نزنید، گلسی بایسل است. اولین چیزی که در این رستوران خودنمایی می‌کند، منویی پرُوپیمان از خوراکی‌های خوشمزه است. در این منو هر خوراکی بین‌المللی که فکرش را بکنید پیدا می‌شود. در کنار غذاهای رایج اروپایی، خوراکی‌هایی در منوی غذای رستوران گلسی بایسل وجود دارد که نظیر آن‌ها را در کمتر رستورانی پیدا می‌کنید. جالب است بدانید سرآشپز این رستوران وسواس زیادی برای طبخ غذاهای محلیِ اتریشی دارد. به لطف این شرایط، گردشگرانی که می‌خواهند طعم خوش و اصلی غذاهای اتریشی را مزه‌کنند، راه رستوران گلسی بایسل را در پیش می‌گیرند. جالب‌تر اینکه هنرنمایی سرآشپز رستوران گلسی بایسل به همین‌جا خلاصه نمی‌شود. این سرآشپز غذاهایی خلاقانه ابداع کرده است. وجود مواد غذایی تازه از بهترین مزارع و دامداری‌های اتریش، طعم خوش غذاهای رستوران گلسی بایسل را دوچندان می‌کند.

یکی از بهترین رستوران های وین که حیف است راهی اتریش شوید و سری به آن نزنید، گلسی بایسل است. اولین چیزی که در این رستوران خودنمایی می‌کند، منویی پرُوپیمان از خوراکی‌های خوشمزه است. در این منو هر خوراکی بین‌المللی که فکرش را بکنید پیدا می‌شود. در کنار غذاهای رایج اروپایی، خوراکی‌هایی در منوی غذای رستوران گلسی بایسل وجود دارد که نظیر آن‌ها را در کمتر رستورانی پیدا می‌کنید. جالب است بدانید سرآشپز این رستوران وسواس زیادی برای طبخ غذاهای محلیِ اتریشی دارد. به لطف این شرایط، گردشگرانی که می‌خواهند طعم خوش و اصلی غذاهای اتریشی را مزه‌کنند، راه رستوران گلسی بایسل را در پیش می‌گیرند. جالب‌تر اینکه هنرنمایی سرآشپز رستوران گلسی بایسل به همین‌جا خلاصه نمی‌شود. این سرآشپز غذاهایی خلاقانه ابداع کرده است. وجود مواد غذایی تازه از بهترین مزارع و دامداری‌های اتریش، طعم خوش غذاهای رستوران گلسی بایسل را دوچندان می‌کند.

آدرس: Breite G. 4, 1070 Wien, Austria

رستوران رینتالر بایسل (Reinthaler’s Beisl)

رستوران های وین هر کدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. بعضی از این رستوران‌ها با دکوراسیونی اشرافی از مشتریان استقبال می‌کنند و بعضی دیگر با طعم خوش غذا. رستوران رینتالر بایسل، یکی از این رستوران‌هایی است که ممکن است دکوراسیونی شاهانه نداشته باشد، اما از طعم خوش غذای این رستوران به‌راحتی نمی‌توان گفت. رینتالر بایسل، از آن دسته رستوران‌هایی است که خوراکی‌های سنتی و اصیل پیش روی مشتریان قرار می‌دهد. از آنجایی که خوراکی‌های اروپایی و به‌خصوص غذاهای اتریشی، طعمی خاص دارند و دستورپختی پیچیده، به‌راحتی نمی‌توان این خوراکی‌ها را آماده کرد. در نتیجه علاقه‌مندان خوراکی‌های اروپایی، حضور در رستوران رینتالر بایسل را فرصتی غنیمت می‌دانند برای شکم‌گردی جانانه‌ای در پایتخت اتریش. غذاهای محلی این رستوران، یکی از دیگری خوش‌طعم‌تر هستند. پیشنهاد می‌کنیم اگر راهی رستوران رینتالر بایسل ششدید، حتماً‌ گولاش‌ سیب‌زمینی این رستوران را امتحان کنید.

کنودل، سوسیس وینی، اشترودل سیب‌زمینی و تافل اشپیتز رستوران رینتالر بایسل هم حرف ندارد. انصافاً باید گفت این رستوران نسبت به دیگر رستوران های وین، محیطی خودمانی‌تر دارد. ناگفته پیداست صرف غذا در رستورانی اروپایی با حال‌و‌هوایی خودمانی،‌حسابی می‌چسبد. به ویژگی‌‌هایی که گفتیم، برخورد خوش کارمندان این رستوران را هم اضافه کنید. رستورانی که از آن صحبت می‌کنیم در همسایگی منطقه یک وین قرار دارد. جالب است بدانید بسیاری از جاهای دیدنی وین به این رستوران نزدیک است. جالب‌تر اینکه این رستوران مسیر دسترسی بسیار راحت‌و‌سرراستی دارد. قیمت خوراکی‌های رستوران رینتالر بایسل، مناسب و منصفانه است. این شرایط باعث شده تا رینتالر بایسل جای خود را در دل اهالی وین باز کند. امکان ندارد در وین سراغ یکی از بهترین رستوران های این شهر را بگیرید و آدرس رینتالر بایسل را به شما ندهند.

آدرس: Dorotheergasse 2-4, 1010 Wien, Austria

رستوران کیم کوخت (Kim Kocht)

رستوران های وین فقط خوراکی‌های این سرزمین را پیش روی مشتریان قرار نمی‌دهند. بعضی از این رستوران‌ها، غذاهایی خاص با طعم‌هایی متفاوت از سرتاسر دنیا برای مشتریان آماده می‌کنند. رستوران کیم کوخت، یکی از آن‌هاست. جالب است بدانید خوراکی‌های خوشمزه‌ای از خاور دور در منوی این رستوران خودنمایی می‌کند. جالب‌تر اینکه سرآشپزی سرشناس از کره‌جنوبی در رستوران کیم کوخت مشغول به کار است. نام این سرآشپز را به‌راحتی می‌توان از نام رستوران تشخیص داد. سرآشپز «کیم»، بانویی کره‌ای است که یدطولایی در پخت غذاهای خوشمزه این دیار دارد. این سرآشپز خوراکی‌های خوشمزه کره‌ای آماده می‌کند. هما‌‌ن‌گونه که حتماً‌ شنیده‌اید، سوشی، معروف‌ترین غذای خاور دور به‌حساب می‌آید. سرآشپز رستوران کیم کوخت، سوشی‌هایی درست می‌کند که نظیر آن‌ها را کمتر جایی در بین بهترین رستوران های وین پیدا می‌کنید.

«کیم» سرآشپزی خوش‌سلیقه است. در نتیجه خوراکی‌هایی به مشتریانش پیشنهاد می‌کند. تجربه ثابت کرده خوراکی‌های پیشنهادی سرآشپز «کیم»، همیشه نظر مشتریان را جلب کرده است. به همین دلیل اگر حرف ما را زمین نینداختید و در سفر به اتریش، رستوران کیم کوخت را به‌عنوان یکی از بهترین رستوران های وین انتخاب کردید، حتماً‌ از سرآشپز این رستوران درخواست کنید شما را با پیشنهاد غذایی خوشمزه، شگفت‌زده کند. طعم خوش غذاهای رستوران کیم کوخت، بی‌دلیل نیست. این غذاها در کنار اینکه با دستور پختی آسیایی و سنتی آماده می‌شود، مواد اولیه ارگانیکی دارد. این رستوران در کنار غذاهای خوشمزه، دکوراسیونی شیک، اما ساده دارد. به لطف این دکوراسیون، آرامشی خاص و آسیایی به مشتریان در حین صرف غذا منتقل می‌شود.

رستوران کیم کوخت بی‌دلیل به یکی از بهترین رستوران های وین تبدیل نشده است. سرآشپز این رستوران وسواس زیادی برای انتخاب مواد اولیه خوراکی‌های مختلف دارد. ماحصل این تلاش را می‌توان در طعم خوش غذاهای رستوران کیم کوخت مشاهده کرد.

آدرس: Währinger Str. 46/1, 1090 Wien, Austria

رستوران پِرشتنِر (Pürstner)

جالب است بدانید پایبندی به سنت‌های قدیمی و حفظ فرهنگ اتریش، جایگاه ویژه‌ای در بین رستوران های وین دارد. به همین دلیل است که بسیاری از این رستوران‌ها، دکوراسیونی سنتی و غذاهایی محلی دارند. به لطف این شرایط، گردشگران با حضور در این رستوران‌ها، فرصتی برای آشنایی بیشتر با فرهنگ اتریش و سبک‌و‌سیاق زندگی مردمان این کشور اروپایی پیدا می‌کنند. رستوران پرشتنر، یکی از بهترین رستوران های وین است که با تاکید بر معرفی فرهنگ اتریشی‌ها ساخته شده. در نتیجه با حضور در این رستوران، متوجه خواهید شد که با رستورانی متفاوت در قلب وین روبه‌رو هستید. دکوراسیون این رستوران کاملاً‌ سنتی و محلی است. در حین ورود به رستوران پرشتنر، با دیوارهایی چوب‌کاری‌شده مواجه می‌شوید. این دیوارها، شکل‌‌و‌شمال کلبه‌های اتریش قدیم را در ذهن مشتریان تداعی می‌کند. در گوشه و کنار رستوران پرشتنر، درخت‌های مصنوعی خودنمایی می‌کند.

مشتریان این رستوران در زمستان‌های سرد اتریش، دور شومینه‌ای گرم جمع می‌شوند و غذاهای محلی این دیار را نوش جان می‌کنند. سرِ حیوانات نیز در دیوارهای این رستوران آویزان شده تا یادآور شجاعت و شکار مردمان اتریش قدیم باشد. بیشتر غذاهای رستورانی که از آن صحبت می‌کنیم، محلی است. طعم خوش این غذاها، برای همیشه در زیر دندان گردشگران باقی می‌ماند. در کنار غذاهای محلی، سرآشپز این رستوران یدطولایی در پخت غذاهای بین‌المللی دارد. به لطف این شرایط مشتریان هر ذائقه‌ای که داشته باشند، غذای دلخواه خود را پیدا می‌کنند. این رستوران در منطقه‌ای خوش‌مسیر قرار دارد و به بسیاری از جاهای دیدنی وین نزدیک است. خوشبختانه رستوران پرشتنر، منویی خوش‌قیمت دارد و غذاهای آن به‌رغم طعم بسیار خوشمزه، هزینه‌ای چندانی روی دست مشتریان نمی‌‌گذارند.

آدرس: Riemergasse 10, 1010 Wien, Austria

رستوران حلال آسالا

گردشگران بی‌شماری را سراغ داریم که اصرار ویژه‌ای برای خورن غذاهای حلال در سفرهای بین‌المللی دارند. به همین دلیل دلیل در این قسمت از معرفی بهترین رستوران های وین، به رستورانی می‌پردازیم که فقط در آن غذاهای حلال پیدا می‌شود. سرآشپز این رستوران، برای پخت غذا از گوشتی بهره می‌گیرد که با روش‌های اسلامی ذبح شده است. در این رستوران خبری از نوشیدنی‌های الکلی و دیگر خوراکی‌های غیرحلال نیست. رستورانی که از آن صحبت می‌کنیم در بین اهالی وین با نام رستوران حلال آسالا شناخته می‌شود. این رستوران در منطقه‌ ۸ وین خودنمایی می‌کند. انصافاً باید گفت رستوران‌های زیادی در وین سراغ نداریم که فقط غذای حلال داشته باشند. خوشبختانه رستوران آسالا در منطقه‌ای خوش‌مسیر واقع شده است. دسترسی به این رستوران با وسیله‌های حمل‌و‌نقل عمومی بسیار راحت است. در نتیجه پس از گشت‌و‌گذاری جانانه در وین، می‌توانید راه رستوران آسالا را در پیش بگیرید.

جالب است بدانید خانواده‌ای مصری، رستوران آسالا را تاسیس کرده‌‌اند. به همین دلیل در کنار اینکه تمامی غذاهای این رستوران، حلال هستند، خوراکی‌های مصری نیز در بین غذاهای آن خودنمایی می‌کند. به همراه خوراکی‌های مصری، غذاهای دیگری از کشورهای عربی نیز در این رستوران طبخ می‌شود. فرصت امتحان غذاهای عربی در شهری اروپایی،‌ موهبتی است که گردشگران خوش‌سلیقه قدر آن را به‌خوبی می‌دانند. رستورانی که از آن صحبت می‌کنیم از لحاظ قیمت نیز نسبت به دیگر رستوران های وین، حرف‌های بیشتری برای گفتن دارد. این رستوران با غذاهای خوشمزه و خوش‌قیمت از مشتریان پذیرایی می‌کند. اگر راهی رستوران آسالا شدید، حتماً‌ اسکالا اسکندرانی این رستوران را امتحان کنید. غذایی که از آن صحبت می‌کنیم، با تکه‌های جگر گاو پخته می شود و طعمی لذیذ دارد. شاورما، شاکوشوکا، سوپ مولوخیا، فتاح، کبدا، ماه شی، فلافل، کوشاری، باباغانوج و سماک از دیگر غذاهای مصری است که در منوی رستوران آسالا پیدا می‌شود.

آدرس: Alser Str. 21, 1080 Wien, Austria

رستوران سیکستا (Sixta)

رستوران های وین فقط خوراکی‌های سنتی و غذاهای دارای گوشت پیش روی مشتریان قرار نمی‌دهند. در منوی بعضی از این رستوران‌ها، غذاهای مخصوص گیاه‌خواران نیز پیدا می‌شود. برای نمونه می‌‌توان به رستوران سیکستا اشاره کرد. این رستوران دکوری زیبا و هنرمندانه دارد. طراحی رستوران سیکستا به‌گونه‌ای انجام شده تا خوراکی‌های این رستوران حسابی به دل مشتری بنشیند. از آنجایی که با رستورانی روبه‌رو هستیم که دکوراسیونی با سبک‌و‌سیاقی هنرمندانه دارد، تابلوهای نقاشی در گوشه‌و‌کنار این رستوران خودنمایی می‌کند. سیکستا، درواقع بار رستوران است. به همین دلیل قسمتی از این رستوران به باری پر از نوشیدنی‌های گوارا اختصاص دارد. در نتیجه هر زمان که احساس خستگی کردید و خواستید در وین گلویی تازه کنید، سری به رستوران سیکستا بزنید. این رستوران سرآشپز بسیار خلاقی دارد. یکی از خلاقیت‌های جالب این سرآشپز، منوی فصلی در رستوران سیکستا است. به این ترتیب غذاهای منوی رستوران با آغاز هر فصل، تغییر می‌کند.

به لطف این شرایط، مشتریان در هر فصلی از سال با طیف گسترده‌ای از خوراکی‌های متنوع روبه‌رو هستند. این شرایط باعث می‌شود تا حتی مشکل‌پسندترین مشتری‌ها نیز از رستوران سیکستا، خوشنود بیرون بیایند. از طعم خوش خوراکی‌های رستوران سیکستا هرچقدر تعریف کنیم، کم گفته‌ایم. این رستوران غذایی بسیار خوشمزه دارد که با گوشت لُخم گاو پخته می‌شود. این غذا همراه با تخم بلدرچین و نان تست پیش روی علاقه‌مندان خوراکی‌های گوشتی قرار می‌گیرد. به علاقه‌مندان غذاهای گیاهی نیز پیشنهاد می‌کنیم ریزوتو مارچوبه وگان این رستوران را حتماً امتحان کنند. سرآشپز رستوران سیکستا، سس‌های مخصوصی درست می‌کند. این سس‌ها، فرمولی خاص دارند و مزه‌ای فراموش‌نشدنی. آوازه گوشت با سس هلندیِ این رستوران در سرتاسر اتریش پیچیده است. پیشنهاد می‌کنیم اگر راه اتریش شدید، حتماً سری به رستوران سیکستا بزنید و غذاهای معرکه این رستوران را نوش جان کنید.

آدرس: Schönbrunner Str. 21, 1050 Wien, Austria

رستوران تونل (Tunnel)

با این واقعیت باید روبه‌رو شد که بهترین رستوران‌ های وین، عموماً خوراکی‌هایی گران‌قیمت دارند. به همین دلیل بسیاری از گردشگرانی که نمی‌خواهند هزینه‌ای گزاف برای صرف غذا در وین خرج کنند، دنبال رستوران‌هایی باکیفیت، اما ارزان می‌گردند. اینجاست که ویژگی‌های رستوران تونل، خودنمایی می‌‌کند. خوراکی‌های تونل از بهترین رستوران های وین چیزی کم‌و‌کسر ندارد.با این حال انصافاً باید گفت قیمت این خوراکی‌ها مناسب‌تر است. در نتیجه اگر به دنبال رستورانی خوش‌قیمت در حد استانداردهای اروپایی می‌گردید، حتماً سری به رستوران تونل بزنید. این رستوران پاتوق جوان‌ها و دانشجوهای وینی است. حضور در جمع جوان‌هایی اروپایی و گفتگو با آن‌ها، فرصتی است که در رستوران تونل بدست می‌آید. این رستوران ویژگی‌هایی دارد که در دیگر رستوران های وین نظیر آن‌ها را سراغ نداریم. برای نمونه می‌توان به سالن زیرزمین رستوران تونل اشاره کرد. جوان‌های موسیقدان وینی در این سالن دور هم جمع می‌شوند و موسیقی‌های گوش‌نوازی اجرا می‌کنند.

شرکت در این دورهمی‌ها، کاملا‌ً آزاد است و با سفارش غذا از رستوران تونل، مجوز حضور در برنامه‌های اجرای موسیقی را بدست می‌آورید. نکته دیگری که درباره رستوران تونل جالب به نظر می‌رسد، صبحانه‌های این رستوران است. تونل، صبحانه‌هایی خوش‌قیمت و مقوی پیش روی مشتریان قرار می‌دهد. در نتیجه می‌توانید صبح اول وقت سری به رستوران تونل بزنید و با خوردن صبحانه‌ای جانانه، مشغول بازدید از جاهای دیدنی وین شوید. این رستوران دکوری زیبا و ساده دارد. دکوراسیونی که از آن صحبت می‌کنیم، آرامش‌بخش است و لذت خوردن غذاهای اتریشی را دوچندان می‌کند. رستوران تونل از لحاظ تنوع غذا نیز چیزی کم‌و‌کسر ندارد. سرآشپز این رستوران انواع خوراکی‌های اتریشی و بین‌المللی را آماده می‌کند. از آنجایی که جوان‌ها بیشتر مشتری این رستوران هستند، تونل به خوراکی‌های فست‌فودی در بین اهالی وین معروف شده است.

آدرس: Florianigasse 39, 1080 Wien, Austria

سخن پایانی

رستوران های وین یکی از دیگری امکانات شاهانه‌تری دارند. طعم خوش غذاهای این رستوران‌ها، سفر به اتریش را به خاطره‌ای ماندگار تبدیل می‌کند. امیدواریم به لطف اطلاعاتی که از رستوران های وین مطرح کردیم، غذاهایی جانانه در سفرِ اروپایی خود نوش جان کنید. در پایان از آنجایی که مطمئن هستیم شما هم تجربه‌های سودمند و خاطره‌های شیرینی از گشت‌و‌گذار در گوشه‌و‌کنار دنیا و خوردن غذاهای اعیانی در رستوران‌های یک و ترازاول دنیا دارید، خواهشمندیم این تجربه‌های مفید و خاطره‌های خوش خود را در قسمت نظرات با ما و دیگر خواننده‌ها به اشتراک بگذارید.