حتماً شما هم غذاهای کره‌ای عجیب را در اینستاگرام دیده‌اید. نودل، کیمچی، موچی و قارچ اینوکی از جمله غذاهای کره‌ای پرطرف‌دار در اینستاگرام هستند. درست‌کردن این غذاها خیلی سخت است و شاید خودتان نتوانید آنها را درست کنید. در این مطلب در وبلاگ سفرزون می‌خواهیم رستوران های کره ای در تهران را معرفی کنیم.

 

 

رستوران های کره ای در تهران ، تجربه غذاهای کره‌ای در قلب تهران

رستوران های کره ای در تهراناین روزها به لطف سریال‌ها و آهنگ‌های کره‌ای، افراد خیلی زیادی هستند که به فرهنگ، غذا و آداب‌ورسوم کره‌ای‌ها علاقه‌مند شده‌اند. اگر شما هم جزو علاقه‌مندان کره و غذاهای آن هستید، برای چشیدن مزه غذای آنها لازم نیست به کره سفر کنید، بلکه می‌توانید سری به رستوران های کره ای در تهران بزنید.

حتی اگر تابه‌حال چیزی از غذاهای کره‌ای نشنیده‌اید یا این غذاها را امتحان نکرده‌اید، بهتر است دلتان را به دریا بزنید و خودتان را به یک وعده غذای کره‌ای مهمان کنید. کافه رستوران مهر و ماه، رستوران لیز، رستوران بن سای، رستوران کره‌ای سوان، رستوران شب‌های کره و رستوران سو از جمله رستوران های کره ای در تهران هستند. پیشنهاد می‌کنیم حتماً برای امتحان غذاهای جدید و یک تجربه هیجان‌انگیز حتماً به این رستوران‌ها سر بزنید.

در سفرزون بخوانید :
رستوران های چینی در تهران | بیش از ۱۰ رستوران آسیایی در تهران

کافه رستوران کره‌ای مهر و ماه

رستوران های کره ای در تهراندر بین رستوران های کره ای در تهران ، رستوران مهر و ماه در مرکز شهر قرار دارد. برای رفتن بر این رستوران باید خودتان را به خیابان فلسطین شمالی، بن‌بست حاجیان برسانید. این رستوران غذاهای کره‌ای را با آداب‌ورسوم خود کره‌ای درست می‌کند و میز را هم به سبک کره‌ای برای مهمان‌ها می‌چیند. در رستوران مهر و ماه می‌توانید غذاهای محبوب کره‌ای، جاجانگ میون، جابچه و بیبیم باپ را سفارش دهید.

الان به دلیل شرایط کرونایی، امکان سفارش بیرون‌بر هم از این رستوران وجود دارد. برای سفارش بیرون بر باید به پیج اینستاگرام یا سایت رستوران سر بزنید. علاوه بر غذاهایی که گفتیم، می‌توانید بولگوکی، داک بولگی، جابچائه، چیکا و برنج سرخ‌شده هم سفارش دهید. جابچائه ترکیبی از گوشت، نودل، هویج، اسفناج و پیازچه است.

اگر نودل دوست دارید، می‌توانید جابچائه سفارش دهید. داگ بولکیو بولگوگی غذاهایی برپایه گوشت و مرغ هستند که علاوه بر گوشت، سس مخصوص، ترشی ترب، جوانه ماش و اسفناج هم دارند.

ساید کیمچی هم یکی دیگر از غذاهای محبوب کره‌ای است که در این رستوران سرو می‌شود. این غذا از کاهو چینی، سبزیجات و فلفل کره‌ای درست شده است. قیمت غذاهای رستوران نسبتاً بالا است؛ بنابراین انتظار قیمت مناسب نداشته باشید.

رستوران کره‌ای لیز

این رستوران در برج‌های آ. اس. پ در بزرگراه کردستان قرار دارد. مدیریت و سرآشپز رستوران کره‌ای است؛ بنابراین می‌توانید طعم اصیل غذاهای کره‌ای را با ادویه‌ها و سبزیجات کره‌ای بچشید. طبق تعریف‌های مشتریان این رستوران، سوخاری و نودل لیز از محبوب‌ترین غذاهای رستوران است. دو نوع نودل در رستوران لیز آماده می‌شود: نودل تخم‌مرغی و نودل گوشت. نودل تخم‌مرغی با تخم‌مرغ، مرغ، کلم، کرفس و سس صدف آماده می‌شود. در نودل بولگوگی هم فیله گوساله، هویج، فلفل و سس سویا می‌ریزند.

موقع سفارش‌دادن غذا حواستان باشد که غذاها با سه طعم مکوم، تانجان و باساک درست می‌شوند. تانجان طعم ترش و شیرینی به غذا می‌بخشد و مکوم هم غذا را تند می‌کند. این رستوران علاوه‌بر غذاهای کره‌ای، چیزبرگر و مرغ سوخاری هم دارد. غذاهای پرسی لیز تقریباً حجم زیادی دارند و گران‌قیمت هستند. از بین این غذاها، برنج میکس کیمچی با پنیر و برنج با مرغ و میگو طرف‌دار بیشتری دارند.

رستوران کره‌ای سوان

رستوران های کره ای در تهرانرستوران سوان در خیابان پیروزی است و یکشنبه‌ها هم تعطیل است. در حال حاضر این رستوران فقط به‌صورت بیرون‌بر سفارش می‌گیرد. انواع کورن‌داگ و سالادهای کره‌ای را در این رستوران می‌توانید سفارش دهید.

همچنین رستوران سوان ترشی معروف کره‌ای‌ها یعنی ترشی ترب را هم دارد. اگر دوست دارید نودل تند را امتحان کنید، پیشنهاد می‌کنیم نودل تند بولداگ بوگوم را از دست ندهید. این نودل از ترکیب نودل تند و تخم‌مرغ درست شده است.

رستوران سوان یک فضای فرهنگی هم هست و کتاب‌های کره‌ای زیادی دارد. اگر زبان کره‌ای بلدید، می‌توانید کتاب‌های کره‌ای اینجا را خریداری کنید. یکی از غذاهای محبوب اینجا کیمبابه که شبیه سوشی درست می‌شود. انواع نودل‌ها، مرغ سوخاری کره‌ای، رابوگی و دیگر غذاهای کره‌ای را در رستوران سوآن می‌توانید سفارش دهید. این رستوران تقریباً فضای کوچکی دارد و قیمت غذاهایش هم مناسب است.

رستوران کره‌ای سو

در بین رستوران های کره ای در تهران ، این رستوران گران‌ترین قیمت‌ها را دارد و همه مواد غذایی را از کره وارد می‌کند. این رستوران در خیابان گاندی، هتل وزرا قرار دارد و مشتری‌های زیادی هم به آن رفت‌وآمد می‌کنند.

رستوران کره‌ای بن سای

برای رفتن به رستوران کره‌ای بن سای باید به بزرگراه کردستان، خیابان ۲۷ بروید. این رستوران علاوه‌بر غذاهای کره‌ای، غذای ایرانی، پاستا، استیک و غذاهای فرنگی هم دارد. کیم چی چیگه، تنجان چیگه (سوپ خمیر دانه‌ای سویا)، بوکا گوک (سوپ ماهی هامور و تخم‌مرغ)، بولگوگی بکبان (گوشت سرخ‌شده همراه با برنج)، یوگ جانگ، کیم چی بوگومباب (برنج سرخ‌شده و کیم‌چی) و رامیون از غذاهای این رستوران هستند.

 

منوی رستوران بن سای متنوع است و همه سلیقه‌ها را پوشش می‌دهد. غذاهای بون سای همگی با مواد اولیه کره‌ای تولید می‌شوند و باکیفیت هستند. اگر طرف‌دار غذاهای تند هستید، اینجا می‌توانید نودل‌ها و سوپ‌های تند سفارش دهید. سیوتی کیم و چیلی سیو هم برای طرف‌دارهای غذاهای دریایی است. این دو غذا از میگو و سس‌های مختلف درست شده است.

در سفرزون بخوانید :
رستوران ژاپنی در تهران | معرفی بیش از ۱۲ رستوران برتر ژاپنی پایتخت

رستوران شب‌های کره

رستوران های کره ای در تهراندر بین رستوران های کره ای در تهران ، رستوران شب‌های کره از معروف‌ترین رستوران‌های کره‌ای است. شعبه سعادت‌آباد این رستوران خیلی وقت است که فعالیتی ندارد و فقط غذای نیمه آماده و کیمچی ارسال می‌کند.

این رستوران در صادقیه هم شعبه دارد و یک خانم مهندس کره‌ای هم مدیریت رستوران را به عهده دارد. در رستوران شب‌های کره می‌توانید انواع غذاهای دریایی، سوپ، سوشی و غذاهای آسیایی هم سفارش دهید.

رستوران مانسون

این رستوران علاوه‌بر غذاهای کره‌ای، غذاهای چینی و ژاپنی هم دارد. غذاهای کره‌ای اینجا تنوع زیادی ندارد. در رستوران مانسون می‌توانید برنج کره‌ای با گوشت یا مرغ اسپایسی سفارش دهید، ولی اگر دوست دارید غذاهای آسیایی بخورید، مانسون انواع غذاها را دارد. قیمت غذاهای مانسون بالاست؛ بنابراین دنبال غذاهای ارزان نباشید. رستوران مانسون سوشی، اسپرینگ رول و ماهی سالمون با سس تریاکی هم دارد.

 

دراگون رول و ماهی سالمون از جمله غذاهای محبوب مانسون هستند. همچنین این رستوران از جمله جاهایی است که پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا کاملاً رعایت می‌شود. خیلی از مشتری‌ها هم از دکوراسیون و محیط جذاب رستوران تعریف کردند. اگر دنبال یک رستوران برای قرارهای کاری هستید، مانسون می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

در سفرزون بخوانید :
رستوران هندی در تهران | گذری به غذاهای پر از ادویه هندی

جمع‌بندی

رستوران های کره ای در تهران دریایی از تنوع طعم‌ها هستند. این مکان‌ها برای شما تجربه‌ای جدید می‌سازند. در این مطلب از سفرزون به معرفی بهترین رستوران های کره ای در پایتخت پرداختیم و گفتیم هرکدام چه امکاناتی دارند.

شما تجربه حضور در این رستوران‌ها را دارید؟ به نظرتان بهترین آنها کدام‌اند؟ توصیه می‌کنید کدام غذا را حتماً امتحان کنیم؟