بخش بزرگی از لذت سفر به گیلان، شکم‌گردی است. این استان زیبا و سرسبز انقدر غذاهای خوشمزه و متنوع دارد که نمی‌شود از خیر خوردن غذا در رستوران هایش گذشت. می‌توان به جرأت گفت با وجود وفور نعمت در جای جای این استان همیشه پربرکت، اکثر رستوران های گیلان هم با مواد اولیه درجه یکی که استفاده می‌کنند، غذاهای خوبی به مردم ارائه می‌دهند. در این مقاله، سفرزون به شما چند تا از بهترین رستوران های گیلان را معرفی می‌کند:

معرفی بهترین رستوران های گیلان

رستوران رازقی رشت

رستوران رازقی
رستوران رازقی

رستوران رازقی در شهر رشت، گلسار، بلوار سمیه، نبش خیابان ۱۲۳ قرار دارد. رستورانی بسیار شیک در دو طبقه با چیدمانی بی‌نقص که از همان ابتدای ورود دلتان را می‌برد. خدمه بسیار کار بلد و مؤدب رستوران از شما با نوشیدنی خوش‌آمدگویی استقبال می‌کنند و منو پر و پیمان رستوران را برای انتخاب تقدیمتان می‌کنند. در رستوران رازقی از غذاهای محلی گیلان تا غذاهای رسمی ایرانی و غذاهای فرنگی هر کدام را که بخواهید می‌توانید سفارش دهید. انواع سوپ، سالاد، دسر و نوشیدنی هم مهیاست. مشتری‌ها از بوفه صبحانه عالی رستوران رازقی هم حسابی تعریف می‌کنند. موسیقی زنده پیانو هم لذت نوش جان کردن غذاهای خوشمزه را دوچندان می‌کند. خلاصه اگر در رستوران های گیلان دنبال رستورانی شیک و باکیفیت می‌گردید و قیمت هم زیاد برایتان مهم نیست حتما به رستوران رازقی سر بزنید. این رستوران با پارکینگ اختصاصی‌اش نگرانی جای پارک را هم از مشتری‌هایش گرفته است.

Homsa Banner 2

رستوران محرم رشت

رستوران محرم
رستوران محرم

مگر می‌شود به رشت سفر کنید و سری به پلو کبابی محرم نزنید. رستورانی در مرکز شهر رشت که طرفداران کباب‌های شمال عاشقش هستند. یک رستوران تر و تمیز که زمان‌های پیک مسافرت همیشه شلوغ است. انقدر شلوغ که ممکن است مشتری‌ها مجبور شوند چند دقیقه‌ای را در صف بایستند تا بتوانند به رستوران وارد شوند. اما به محض ورود به رستوران می‌توانید در میز مناسبی با آرامش منتظر بمانید تا خدمه صمیمی رستوران از شما پذیرایی کنند. رستوران محرم که انواع غذاهای محلی گیلان را سرو می‌کند به کباب‌هایش معروف است اما ماهی‌هایش، پیش‌غذاهای خوشمزه‌اش و پلو محلی‌اش زبانزد مشتری‌هاست. رستوران، پارکینگ اختصاصی هم برای راحتی بیشتر مشتری‌ها دارد. برای غذا خوردن در رستوران محرم که یکی از بهترین رستوران های گیلان است به بلوار امام، جنب هتل پردیس بروید.

رستوران حاج مرتضی در بندر انزلی

رستوران حاج مرتضی
رستوران حاج مرتضی

اگر دنبال یک رستوران خوب در بندر انزلی می‌گردید که با وجود کیفیت عالی، قیمت مناسبی هم داشته باشد، رستوران حاج مرتضی انتخاب مناسبی است. رستورانی با انواع غذاهای رسمی ایرانی و غذاهای سنتی گیلانی که طعم غذاهایش برایتان خاطره‌ای زیبا خواهد شد. این رستوران که در بندر انزلی، ما بین میدان معراج و میدان مالا قرار دارد، پارکینگ اختصاصی هم برایتان در نظر گرفته تا همه جوره راحت باشید. رفتار صمیمانه کارکنان هم یکی دیگر از دلایلی است که رستوران حاج مرتضی را به یکی از بهترین رستوران های گیلان بدل می‌کند.

رستوران حاج مرتضی
رستوران حاج مرتضی
در سفرزون بخوانید :
رستوران گیلکی در تهران | معرفی بهترین رستوران‌هایی که می‌توانید در آنها غذای گیلکی پیدا کنید

رستوران نیلوفر آبی بندر انزلی

رستوران نیلوفر آبی
رستوران نیلوفر آبی

یک بندر انزلی هست و یک تالاب انزلی، یک تالاب انزلی هست و یک رستوران دریایی نیلوفر آبی. یک رستوران زیبا وسط تالاب انزلی با منظره‌ای فوق‌العاده از تالاب. برای رسیدن به رستوران باید به خیابان استادیوم روبروی دادگستری بندر انزلی بروید و از آنجا سوار قایق‌های خود رستوران در تالاب بشوید. قایق‌ها شما را به رستورانی زیبا و ساده وسط آب می‌برند که با انواع غذاهای دریایی خاص، کباب‌ها و غذاهای گیلکی از شما پذیرایی می‌کند. رستوران، کافی شاپ و سرویس چای و قلیان هم دارد. در بین رستوران های گیلان، غذا خوردن در نیلوفر آبی حتما برایتان تجربه ای متفاوت خواهد بود. مخصوصا اگر سوار اتوبوس‌های دریایی رستوران هم بشوید و در تالاب انزلی گشتی بزنید.

رستوران نیلوفر آبی | رستوران های گیلان
رستوران نیلوفر آبی

رستوران سرچشمه رودبار

رستوران سرچشمه رودبار
رستوران سرچشمه رودبار

رودبار، که در مسیر بسیاری از مسافران شمال است، باید هم یکی از بهترین رستوران های گیلان را در خود جای داده باشد: رستوران سرچشمه رودبار. رستورانی با ظاهری ساده و تر و تمیز که همیشه خدا به خاطر کیفیت خوب و قیمت مناسبش شلوغ است. این رستوران که انواع کباب‌ها، ماهی‌ها و خورشت‌های محلی را با بهترین کیفیت سرو می‌کند، به شامی رودباری و مرغ و پلوهای خوشمزه‌اش معروف است. در رستوران سرچشمه، معطلی در کار نیست و پرسنل کارکشته رستوران هر چه بخواهید سریع روی میزتان قرار می‌دهند. پارکینگ هم از مزایای رستوران است. یکی از شعبه‌های رستوران سرچشمه در کیلومتر ۴ جاده منجیل به رودبار است و شعبه دیگر در رودبار، خیابان گلدیان، جنب سینما زیتون.

رستوران شیلات کیاشهر

رستوران شیلات کیانشهر | رستوران های گیلان
رستوران شیلات کیانشهر

در بین رستوران های گیلان و به طور کلی شمال کشور، رستوران‌های شیلات که متعلق به اداره شیلات است می‌تواند بهترین  و خوشمزه‌ترین ماهی‌ها را به شما ارائه دهد. رستوران شیلات کیاشهر هم از این قاعده مستثنی نیست. رستورانی با ساختمان و دکوراسیونی قدیمی اما گرم و صمیمی، که فضای سبزی زیبا و پارکی هم برای بازی کودکان دارد. رستوران شیلات علاوه بر انواع ماهی‌های خوشمزه، انواع کباب‌ها، غذاها و پیش‌غذاهای سنتی گیلکی را هم با کیفیت عالی سرو می‌کند و قیمت مناسبی هم دارد.

رستوران شیلات کیانشهر
رستوران شیلات کیانشهر

رستوران برادران روحی ماسوله

برادران روحی ماسوله
برادران روحی ماسوله

در شهر زیبای ماسوله، هیچ غذایی به اندازه غذاهای سنتی گیلان نمی‌چسبد. یکی از بهترین رستوران‌ها برای خوردن غذاهای خوشمزه گیلانی در ماسوله، رستوران برادران روحی است. این رستوران که در بخش پر رفت و آمد و مرکز شهر، کنار مسجد ماسوله قرار دارد، با منظره‌ای رو به زیبایی‌ها و سرسبزی‌های ماسوله، با فضایی سنتی و نیمکت‌های چوبی از شما پذیرایی می‌کند. انواع غذاهای سنتی گیلکی و غذهای رسمی ایرانی را با طعمی ناب در این رستوران زیبا نوش جان کنید.

رستوران نمونه جوجه محلی

رستوران نمونه جوجه محلی | رستوران های گیلان
رستوران نمونه جوجه محلی

در فومن، ابتدای جاده ماسوله، بلوار شهید افتخاری، رستوران نمونه جوجه محلی قرار دارد. از آن رستوران‌های تر و تمیزی که با یک حیاط بزرگ و زیبا واقعا به دلتان می‌نشیند. خدمه صمیمی و کارکشته رستوران، منوی غذاهای اصیل ایرانی و سنتی گیلانی با تنوعی فوق‌العاده را برایتان می‌آورد و هر غذایی هم که انتخاب کنید مطمئن باشید پشیمان نمی‌شوید. در بین رستوران های گیلان، رستوران نمونه جوجه محلی از آن‌هایی است که کیفیتی عالی را با قیمیتی مناسب عرضه می‌کند و دل مشتری‌ها را به دست می‌آورد. رستوران جای پارک خوبی هم دارد که همین نگرانی‌های کوچک را هم از مشتری‌ها می‌گیرد.

رستوران دایی بهروز فومن

رستوران دایی بهروز فومن | رستوران های گیلان
رستوران دایی بهروز فومن

در رستوران های گیلان دنبال یک کته کبابی حسابی می‌گردید؟ از آن کته‌های نرم و خوشمزه با ته دیگ حسابی و کباب‌های آبدار اما کاملا پخته. پس رستوران دایی بهروز فومن، انتخاب درستی است. در ابتدای جاده ماسوله، خیابان آیت‌الله کاشانی، میدان ولایت فقیه، رستورانی ساده با سردری مانند بسیاری از رستوران‌های قدیمی وجود دارد. در این رستوران انواع کباب و غذاهای گیلکی را با دورچین عالی گیلانی مثل زیتون، ترشی، خیار و … با طعمی ناب امتحان کنید و حسابی لذت ببرید. شامی ماسوله‌ای رستوران دایی بهروز را هم از دست ندهید.

رستوران دایی بهروز فومن
رستوران دایی بهروز فومن

رستوران و سفره‌خانه سنتی بامداد

رستوران سنتی بامداد | رستوران های گیلان
رستوران سنتی بامداد

باز هم روستای پلکانی ماسوله که قدم زدن در زیبایی‌هایش حسابی اشتهای آدم را باز می‌کند. چه برسد به اینکه در طبقه سوم بازار، روی نیمکت‌های زیبای تراسی سنتی با منظره‌ای حیرت‌انگیز بنشینی و غذاهای ناب ایرانی و سنتی را برای ناهار یا شام انتخاب کنی. رستوران و سفره‌خانه سنتی بامداد هم در بین رستوران های گیلان یکی از بهترین منظره‌ها را با اتمسفری فوق‌العاده به شما هدیه می‌دهد. طعم خوب غذاها و سرویس چای و قلیان هم نکات مثبت دیگر این رستوران زیباست.

رستوران هزار پله ماسوله

رستوران هزار پله | رستوران های گیلان
رستوران هزار پله | رستوران های گیلان

رستوران هزار پله با چشم‌انداز زیبا و غذاهای فوق‌العاده‌اش دلتان را می‌برد. در این رستوران انواع غذاهای ایرانی را به شما با بهترین کیفیت ارائه می‌دهند. آش‌دوست‌ها هم می‌توانند با آش دوغ‌های درجه یک رستوران هزار پله، دلی از عذا در بیاورند. در فومن، جاده قلعه رودخان بعد از ورودی قلعه رودخان به این رستوران عالی سری بزنید.

رستوران زیتون رودبار

رستوران زیتون رودبار | رستوران های گیلان
رستوران زیتون رودبار

رستوران زیتون رودبار با نمای لوکس و دکوراسیون زیبایش، از همان بدو ورود، حال خوشی را به شما هدیه می‌دهد. حال خوشی که با دیدن غذاهای خوش رنگ و لعابش بیشتر هم می‌شود. منوی رستوران هم با انواع کباب‌ها و غذاهای سنتی گیلان دستتان را برای انتخاب باز می‌گذارد. این رستوران در جاده اصلی رودبار به رشت قرار دارد و جای پارک هم در خیابان جلوی رستوران به اندازه کافی هست.

رستوران ضیافت لنگرود

رستوران ضیافت | رستوران های گیلان
رستوران ضیافت | رستوران های گیلان

وقتی به لنگرود می‌روید از هر کس که سراغ غذای خوب را بگیرید رستوران ضیافت را بهتان معرفی می‌کنند. رستورانی که اگر چه به خاطر کیفیت مناسبش شلوغ است اما فضایی دلنشین و تر و تمیز در دو طبقه دارد. انواع کباب‌های خوشمزه، غذاهای سنتی گیلان و دورچین‌ها و مخلفات خوشمزه گیلکی را می‌توانید سفارش دهید و از طعم عالی‌اش لذت ببرید. رستوران ضیافت در میدان معلم، ابتدای جاده لیلاکوه قرار دارد و می‌توانید ماشینتان را هم همان در خیابان کنار رستوران پارک کنید.

رستوران خاور خانم چابکسر

رستوران خاور خانم | رستوران های گیلان
رستوران خاور خانم

تقریبا همه رستوران های گیلان که معرفی کردیم، غذاهای سنتی درجه یکی تحویل مشتری می‌دهند اما اگر می‌خواهید دستپخت خوشمزه و ناب یک خانم هنرمند گیلانی را بچشید، باید به رستوران خاور خانم در سرولات چابکسر بروید. خاور خانم خوش‌ذوق از مدت‌ها پیش رستورانی در روستای سرولات در ساختمانی ساده با چشم‌اندازی رویایی و فضایی صمیمی تاسیس کرده است و با دستپخت فوق‌العاده‌اش بهترین غذاهای سنتی گیلانی را همراه با پیش‌غذاها و مخلفات درجه یک و خاص خودش به مشتری‌هایش تقدیم می‌کند.

رستوران خاور خانم
رستوران خاور خانم

همین هم باعث شده است که رستوران بسیار معروف باشد و از همه جا برای خوردن دستپخت خاور خانم پشت در رستوران صف بکشند و انتظار طولانی را تحمل کنند. البته نگران نباشید، اگر جایی برای نشستن پیدا کنید خدمه محلی رستوران به بهترین شکل و در سریع‌ترین زمان به شما سرویس می‌دهند. کته‌های ته دیگی رستوران خاور خانم که در دیس بر روی میز‌ها سرو می‌شود، ماست کوزه‌ای، ترشی‌های خانگی و مرغ شکم‌پر اعلای رستوران خاور خانم، متفاوت است و حتما باید امتحانش کنید.

 رستوران دربند لطفی چابکسر

رستوران دربند لطفی چابکسر | رستوران های گیلان
رستوران دربند لطفی چابکسر

درست روبروی رستوران خاور خانم، رستورانی بزرگ‌تر در سه طبقه قرار دارد به نام رستوران دربند عباس لطفی. این رستوران فضایی دلچسب و منظره‌ای عالی دارد که در طبقه سوم آن می‌توان منظره کم‌نظیر کوه و دریا را در کنار هم شاهد بود. رستوران دربند لطفی هم با غذاهای محلی و سنتی خوشمزه، پیش‌غذاهای درجه یک، فضای بزرگ و سنتی و کارکنان وظیفه شناسش مورد توجه مسافران چابکسر قرار گرفته است و در ایام پیک مسافر شلوغ است. در طبقات مختلف رستوران می‌توانید انتخاب کنید که از میز و صندلی استفاده کنید یا با خانواده روی تخت بنشینید و از غذایتان و فضای دلنشین رستوران لذت ببرید.

 

شما در کدامیک از این رستوران‌ها غذا خورده‌اید؟ حتما در بین رستوران های گیلان، رستوران‌هایی بوده‌اند که با وجود کیفیت عالی در این مطلب به آن‌ها نپرداخته‌ایم. اگر شما این رستوران‌ها را می‌شناسید اسم و مشخصات رستوران و خاطره خوش خود را با مخاطبان سفرزون به اشتراک بگذارید. اگر به این رستوران های گیلان رفته‌اید، به هر یک چه امتیازی می‌دهید؟


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های گیلان کلیک کنید.