تفریحات آبی از پر‌طرفدارترین تفریحات در سرتاسر جهان به‌ویژه کشور‌های گرمسیری است. طبیعی‌ترین حالت این تفریح شنا یا آب‌تنی در آب دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و سواحل کنار دریاست؛ به شرطی که دارای عمق مناسب و آبی سالم و پاکیزه باشند. اما برای اینکه خیال‌مان از این مشکلات هم راحت باشد، پارک‌های آبی را به‌وجود آورده‌اند. پارک‌های آبی نوعی شبیه‌سازی جالب از شنا در آب‌های آرام یا خروشان است. این پارک‌ها، دارای انواع استخر‌ها و سرسره‌های هیجان‌انگیزند که لذت آب‌تنی را در فضایی امن و سالم دوچندان می‌کنند. یکی از بزرگترین پارک‌های آبی خاور‌میانه در شهر مشهد واقع شده و نام آن سرزمین موج‌ های آبی است. این پارک آبی با فراهم کردن امنیت آبی مناسب در فضایی پر از هیجان و تفریح، مقصد بسیاری از گردشگران در سفر به مشهد مقدس شده است. با مراجعه به سرزمین موج‌ های آبی مشهد می‌توان از امکانات، خدمات و تفریحات لذت‌بخش آن بهره‌مند شد و خاطرات خوبی رقم زد. امروز قصد داریم تا این پارک آبی را به شما سفرزونی‌های عزیز معرفی کنیم. پس مثل همیشه، همراه سفرزون باشید.

saadatrent

معرفی سرزمین موج های آبی مشهد

سرزمین موج‌های آبی مشهد
سرزمین موج‌ های آبی مشهد

مجموعه سرزمین موج‌ های آبی که در بلوار اندیشه‌ شهر مشهد واقع شده در زمینی به مساحت ۸ هزار و۴۶۰ متر مربع و  با زیر بنایی ۲۳ هزار متری در سال ۱۳۸۶ افتتاح شد. این پارک آبی اولین و بزرگترین مجموعه‌ آبی سرپوشیده در کشور است و از نظر تجهیزات و تنوع و امکانات آبی در رده بهترین پارک‌های آبی خاور‌میانه و حتی آسیا قرار می‌گیرد. این پارک تا قبل از تبدیل مجموعه آبی المپیک ۲۰۰۸ پکن به پارک آبی در سال ۲۰۱۰‌، بزرگترین پارک آبی قاره آسیا شناخته می‌شد. مجموعه سرزمین موج‌ های آبی از تمامی استاندارد‌های جهانی لازم برای بهترین بودن برخوردار است و به همین دلیل انتخاب اول گردشگران و زائران مشهد مقدس است. در ادامه به امکانات و تفریحات این پارک آبی مشهور می‌پردازیم.

تفریحات و جاذبههای سرزمین موج های آبی مشهد

سرزمین موج‌های آبی مشهد
سرزمین موج‌ های آبی مشهد

در سرزمین موج‌ های آبی مشهد شما با دنیایی از وسایل بازی و سرسره‌های آبی سرگرم خواهید شد و نهایت لذت را خواهید برد. اگر دلتان سرسره‌هایی آهسته بخواهد، یا عاشق سرعت باشید؛ اگر بخواهید از ارتفاع سیصد متری سر بخورید، رودخانه خروشان دوست داشته باشید یا دلتان چاله فضایی بخواهد، همه را در سرزمین موج‌ های آبی خواهید یافت. این مجموعه دارای بیش از ۲۰ سرسره شامل سرسره‌های موج، سرسره‌های سرعتی و آهسته، سرسره تویستر و چرخشی، سرسره‌های مخصوص کودکان و نوجوانان ، سرسره جدید چهار نفره تیوپی تورنادو، سرسره جدید سوپر لوپ، چاله فضائی، رودخانه های آرام و خروشان، استخر موج با قابلیت تولید ۲۴ نوع موج، سونای خشک و سونای بخار، جکوزی، حوضچه آب سرد، حمام ترکی و سایر وسایل و امکانات تفریحی است. در ادامه چند مورد از این وسایل تفریحی را معرفی می‌کنیم.

Flytoday
سرزمین موج‌های آبی مشهد
سرزمین موج‌ های آبی مشهد

استخر موج سرزمین موج‌ های آبی مشهد

سرزمین موج‌های آبی مشهد
سرزمین موج‌ های آبی مشهد

کمتر کسی است که خاطره آرامش ساحل دریا، صدای امواج، احساس نشاط حاصل از موج‌سواری و همنوایی با امواج را به خاطر نداشته باشد. آنچه در ابتدای ورود به پارک توجه‌تان را جلب خواهد کرد امواج خروشان در ساحلی به طول ۴۰ متر است که شما را به خود می‌خواند. استخر موج شبیه‌سازی کاملی از ساحل دریاست با این تفاوت که دیگر طوفان خشمگین و موج‌ های سهمگین دریا سلامت شما را تهدید نمی‌کند. غریق نجات‌های مجرب در هر لحظه مراقب شما و فرزندانتان هستند تا در صورت بروز حادثه به سرعت اقدام کنند. تیوبتان را بردارید و بر امواج خروشان این استخر لحظات به یادماندنی را تجربه کنید. استخر موج قابلیت تولید ۲۴ نوع موج تا ارتفاع ۱/۵ متر را دارد. از دیدن منظره آبشارهای زیبای این استخر که تلفیقی از هنر معماری و نورپردازی مدرن است نمی توان به سادگی گذشت.

سرسره موج های آبی

سرسره موج های آبی
سرسره موج های آبی

دیگر مورد جالب توجه در سرزمین موج های آبی ، غول زرد و قرمز رنگی به نام سرسره موج است که با اقتدار در شمالی‌ترین نقطه پارک و بالای استخر موج قرار دارد. سرسره ای با ارتفاعی معادل ۸/۵ متر با شباهت به کشتی‌های دزدان دریایی. در هنگام استفاده از این سرسره می‌توانید حالتی شبیه به حرکت آونگ را تجربه کنید.

سرسره تاپسی تروی

سرسره تاپسی تروی
سرسره تاپسی تروی

سرسره تاپسی تروی، سرسره‌ای منحصر به فرد بوده که تجربه استفاده از آن را هیچ‌گاه فراموش نخواهید کرد. این سرسره متشکل از دو بخش تونل و قیف بوده که هماهنگی بین این اجزا لذت استفاده از آن را دوچندان می‌کند. قیف‌های این سرسره به گونه‌ای طراحی شده‌اند که پیش از ورود تیوپ به دهانه تونل و ادامه مسیر با تکان‌هایی ناگهانی و غیر‌قابل پیش‌بینی هیجان و لذتی خاص را برای استفاده کنندگان به همراه دارد. جالب است بدانید که سرسره تاپسی تروی برنده بهترین سرسره آبی سال ۲۰۱۰ از طرف انجمن پارک های آبی جهان است.

سرسره تورنادو

سرسره تورنادو
سرسره تورنادو

آنچه همواره به عنوان حلقه گمشده در پارک‌های آبی وجود داشته، تجربه سواری بر یک سرسره به صورت گروهی بوده است. پارک سرزمین موج‌ های آبی مشهد هم با توجه به این نیاز‌سنجی اقدام به خرید، نصب و راه‌اندازی سرسره تورنادو از کشور کانادا کرده است. شروع سرسره از ارتفاع ۱۲ متری بر روی تیوپی چهار نفره آغاز و پس از طی مسیر در تونلی تاریک و پر پیچ و خم به قیفی عظیم منتهی می‌شود. پس از عبور تیوپ از میان تلاطم آب‌های درون قیف به حوضچه ای پر از آب در منتهی الیه سرسره ختم می شود و هیجانی زاید الوصف را به همراه دارد.

چاله فضایی

چاله فضایی
چاله فضایی

 

در داستان‌های فضایی آمده که چاله فضایی جایی است که اجرام به داخل آن کشیده شده و توسط چاله بلعیده می شوند! چاله فضایی یکی از جذاب‌ترین سرسره‌ها در سرزمین موج‌ های آبی است که طرفداران فراوانی دارد. شما می توانید سرعت گردش و چرخش در فضا را تجربه کنید. از ارتفاع ۱۰ متری وارد مسیر ۳۱ متری چاله فضایی که لوله‌ای به قطر داخلی یک متر است می‌شوید. بیشتر از پنج ثانیه طول نمی‌کشد که به داخل فضایی مخروطی به قطر حد‌اکثری ۱۰ متر هدایت می‌شوید. بعد از چند دور چرخیدن در این چاله به یکباره از قسمت انتهایی مخروط به داخل استخر سقوط می‌کنید. تمام این مراحل در مدت زمانی در حدود ۱۵ ثانیه طول خواهد کشید. این بخش جذاب در قسمت شمال غربی مجموعه پارک آبی سرزمین موج‌ های آبی مشهد قرار دارد.

 رودخانه آرام و خروشان

 رودخانه آرام و خروشان
رودخانه آرام و خروشان

اگر از کنار ورودی رودخانه سرزمین موج‌ های آبی عبور کنید، بی اختیار تیوب را به آب انداخته و خود را به دست امواج خواهید سپرد. رودخانه آرام با طول ۲۲۰ متر و عرض ۳/۵ متر و عمق ۱/۱ متر یادآور آرامش رودخانه‌های آرام و لذت سفر روی آب است. اما در انتهای این سفر ناگهان همه چیز تغییر می‌کند؛ سرعت آب به یک‌باره به بیش از سه برابر افزایش می‌یابد و خروش آب صحنه رودخانه‌های خروشان را تداعی می‌کند. صحنه ریزش آب از آبشار‌های تعبیه شده در مسیر رودخانه به داخل آن و گذر تیوب‌ها به همراه سواران‌شان از زیر آن‌ها فراموش نشدنی است.

امکانات سرزمین موج‌ های آبی مشهد

سرزمین موج‌های آبی
سرزمین موج‌ های آبی

پس از شنا و بازی می‌توانید به رستوران و کافی شاپ پارک سر بزنید و خوراکی‌های خوشمزه میل کنید. سینما پنج بعدی و فروشگاه لوازم ورزشی از دیگر قسمت‌های سرزمین موج‌ های آبی هستند. همچنین ویژگی بسیار مثبت این پارک این است که گردشگران می‌توانند به صورت همزمان از دو بخش بانوان و آقایان استفاده کنند. به تازگی یک کلینیک دندانپزشکیهم در مجموعه مشغول به کار شده و همه کار‌های دندانپزشکی از جمله ایمپلنت، لمینت، کامپوزیت و ارتودنسی را انجام می‌دهد.

جاذبههای اطراف سرزمین موج‌ های آبی مشهد

پارک وکیل آباد
پارک وکیل آباد

نزدیک‌ترین جاذبه به سرزمین موج‌ های آبی، پارک نیلوفر آبی است که درست رو‌به‌روی هم قرار گرفته‌اند. همچنین بوستان خانواده نیز پارک کوچکی است که در کنار مجموعه واقع شده و در طرف دیگرش سرزمین موج‌ های آبی ۲ در حال ساخت است. شهربازی ملت، بولینگ پروما، پارک وکیل آباد و موزه علوم و تاریخ طبیعی خراسان نیز از دیگر جاذبه‌های اطراف این پارک آبی‌اند. این مجموعه از حرم امام رضا (ع) حدود ۱۵ کیلومتر فاصله دارد.

اطلاعات بازدید از سرزمین موج‌ های آبی –

ساعت بازدید :

شنبه تا سه شنبه (شیفت تمام وقت) :  ۱۰ صبح الی ۲۱

چهارشنبه تا جمعه (شیفت تمام وقت) : ۹ صبح الی ۲۱

تمامی روزها (شیفت پاره وقت): ۱۶ عصر الی ۲۱

قیمت بلیط سرزمین موج‌ های آبی مشهد :

برای شیفت تمام وقت: بیست هزار تومان

برای شیفت پاره وقت: سیزده هزار تومان

تذکر : قیمت‌ها و ساعت‌های کاری برای فصل پاییز است و در فصول مختلف ممکن است تغییر کند.

آدرس سرزمین موج‌ های آبی : مشهد، بزرگراه آسیایی، شهرک غرب (قاسم آباد)، بلوار اندیشه، نبش اندیشه ۸۳، سرزمین موج‌ های آبی

مسیر دسترسی به سرزمین موج‌ های آبی مشهد 

برای دسترسی به این مجموعه، باید از بزرگراه امام علی وارد بلوار اندیشه شوید و مسیرتان را تا نزدیکی‌های انتهای بلوار ادامه دهید. اگر ماشین در اختیار ندارید، می‌توانید از مترو مشهد استفاده کنید و در ایستگاه پارک ملت در ابتدای بلوار امامت از قطار پیاده شوید. از آنجا هم می‌توانید با ون یا اتوبوس‌‍‌های قاسم‌آباد به مجموعه سرزمین موج‌ های آبی برسید. فاصله‌ی سرزمین موج‌ های آبی از حرم امام رضا (ع)، حدوداً ۱۵ کیلومتر و نزدیک به چهل دقیقه است.

شماره تماس : ۰۵۱۳۶۲۲۹۰۱۵

آدرس سرزمین موج های آبی مشهد روی نقشه گوگل

سرزمین موج‌های آبی مشهد
سرزمین موج‌ های آبی مشهد

بهترین زمان بازدید از سرزمین موج‌ های آبی

سرزمین موج‌های آبی مشهد
سرزمین موج‌ های آبی مشهد

به طور کلی، فصل تابستان با وجود گرمای طاقت‌فرسایش، بهترین فصل برای تفریحات آبی است. در مورد سرزمین موج‌ های آبی هم تابستان‌ها شلوغ‌ترین و پر‌بازدید‌ترین فصل است؛ تا حدی که ساعت کاری را تا ۱۲ شب افزایش می‌دهند. ولی از طرف دیگر قیمت بلیط‌ها نیز بالاتر است. به هر‌حال اگر خلوتی و ارزانی را ترجیح می‌دهید بهتر است در نیمه‌ دوم سال به این پارک آبی سر بزنید. ولی اگر به دنبال هیاهو و هیجان هستید، تابستان بهترین فصل برای آب‌تنی است.

سرزمین موج‌های آبی مشهد
سرزمین موج‌ های آبی مشهد

توصیههای بازدید

اگر قصد دارید فرزندان خردسال‌تان را همراه ببرید، باید قد آن‌ها بیشتر از ۹۰ سانتی‌متر باشد، در غیر این صورت اجازه‌ی ورود به آن‌ها نمی‌دهند. در صورتی هم که قد آن‌ها بیش از ۱۲۰ سانتی‌متر باشد، قیمت بلیط آن‌ها مطابق با تعرفه‌ بزرگسال حساب می‌شود.

از آنجایی که زمان حضور در سرزمین موج های آبی در هر شیفت آزاد است، بسته به مدتی که می‌خواهید بمانید، وسایل لازم را به همراه داشته باشید. اگر نمی‌خواهید از رستوران و کافه تریای مجموعه استفاده کنید حتماً خوراکی‌های مورد علاقه‌تان را به همراه داشته باشید.

سرزمین موج‌های آبی مشهد
سرزمین موج‌ های آبی مشهد

آیا تا‌به‌حال به سرزمین موج‌ های آبی مشهد رفته‌اید؟ کدام یک از سرسره‌ها یا استخر‌ها برایتان جالب‌تر بوده و شما را سر کیف آورده؟ از خاطرات بازدیدتان از این مجموعه برای سفرزون بنویسید.


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های مشهد کلیک کنید.