کیش با آب‌وهوای گرم و مرطوب، جزیره‌های مرجانی و دریای زلالش هر سال تعداد بسیاری گردشگر را جذب می‌کند. جاهای دیدنی و تفریحی کیش فراوان است، برای گشت‌وگذار و دیدن این جزیره، باید روزها وقت بگذارید. بیش‌تر ما زمان چندانی نداریم و سفرهای طولانی هزینه‌ی بیش‌تری هم دارند، به همین خاطر بیش‌تر تورهای کیش ۳ یا ۴ روزه هستند. در این مطلب، برنامه‌ی ۳‌ روزه‌ای را برای لذت بردن از لحظه‌های سفر به کیش برای‌تان آماده کرده‌ایم. این برنامه را بر اساس «لذت از سفر» ریخته‌ایم و مطمئنیم حسابی از آن لذت می‌برید.

روز اول سفر به کیش

در روز اول سفر به کیش، هیجان‌انگیزترین دیدنی‌ها را تجربه‌ کنید. مهیج‌ترین و شیرین‌ترین قسمت سفر به کیش در یک چیز خلاصه می‌شود؛ سافاری. سافاری کیش حسابی شما را خسته می‌کند، اما آخر همه‌ی هیجان‌هاست.

سافاری کیش

سافاری کیش| بهترین قسمت برنامه‌ی سفر 3 روزه به جزیره‌ی کیش
سافاری کیش| بهترین قسمت برنامه‌ی سفر ۳ روزه به جزیره‌ی کیش

روز اول سراغ سافاری «پارس» بروید تا کمی آدرنالین در رگ‌های‌تان به جریان بیفتد. در این مجموعه می‌توانید از سواری خودروهای دودیفرانسیل، ATV، باگی، موتور Trail و موتور Cross در محیطی ایمن لذت ببرید. سافاری در ۲ کلمه خلاصه می‌شود؛ گاز و ویراژ! از روی تپه‌ها شیرجه بزنید و هر کاری که نمی‌توانید در خیابان‌های شهر انجام دهید، این‌جا انجام دهید. سافاری کیش مخصوص راننده‌های خانم و آقایی است که لذت سرعت را با هیچ چیز

دیگری عوض نمی‌کنند. اگر از سافاری کیش خوش‌تان بیایید، حتماً از تجربه‌ی «کارتینگ» هم لذت خواهید برد. این خودروهای کوچک و سبک‌وزن، فنربندی‌های معمولی ندارند و راندن آن‌ها در پیست پرپیچ‌و‌خم مجموعه بسیار هیجان‌انگیز است.

بعد از سافاری‌سواری‌تان حتماً حسابی گرسنه خواهید شد. برای خوردن ناهارتان به هتل‌ برگردید یا سری به اسکله‌ی تفریحی بزنید. بعد از این‌که حسابی در رستوران‌ها و کافه‌های اطرافش شکم‌گردی کردید، بلافاصله به سراغ ورزش‌های آبی بروید. شاید هم دوست داشته باشید کمی استراحت کنید و در پلاژ آقایان یا بانوان آفتاب بگیرید. به هر حال توصیه می‌کنیم غروب روز اول را روی اسکله‌ی تفریحی بگذرانید.

بازی‌های آبی کیش

در سفر به کیش بازی‌های آبی این جزیره را نباید از دست دهید. اگر فکر کرده‌اید که بازی‌های آبی کیش تنها برای یکی از ذائقه‌های هیجان یا آرامش طراحی شده، سخت در اشتباه‌اید. بازی‌های آبی کیش گوناگون است و برای همه‌‌نوع سن‌ و سالی پیشنهادهای خوب در آستین دارد. فقط کافی‌ست کمی بگردید و اهل خطر کردن باشید تا یه تفریح عالی گیرتان بیایید.

 کشتی تفریحی

بازی‌های آبی کیش | کشتی تفریحی در کیش
بازی‌های آبی کیش | کشتی تفریحی در کیش

اگر اهل آرامش هستید و دوست دارید از سفرتان روی صندلی راحتی لذت ببرید. حتماً غواصی و کشتی تفریحی کیش را امتحان کنید. کشتی تفریحی کیش از ساعت ۹ شب تا یک بامداد شما را به گشت‌زنی روی خلیج‌فارس می‌برد و فضایی دل‌انگیز را برای‌تان را رقم می‌زند؛ موزیک، برنامه‌های شاد، کنسرت و خلاصه هرچیزی که از یک کشتی‌سواری لوکس روی خلیج‌فارس انتظار دارید. همین‌طور که روی آب هستید از زیر پای‌تان هم غافل نشوید. به لطف نورافکن‌های قوی و کف شیشه‌ای کشتی، زیر پای‌تان در شب روشن است و می‌توانید همه‌ی موجوادت خاص خلیج‌ فارس را ببینید؛ مرجان‌های و ماهی‌های تزئینی، ستاره‌های دریایی، توتیاها و انواع آبزیانی همگی از موجوداتی هستند که می‌توانید این‌جا یا چشم‌ها و دوربین‌تان صیدشان کنید.

غواصی

سفر به کیش| غواصی در عمق
سفر به کیش| غواصی در عمق

اگر دوست دارید نزدیک‌تر بشوید و موجودات آبزی خلیج فارس را لمس کنید؛ پس وقتش رسیده که غواصی را در این آب‌های گرم تجربه کنید. غواصی در خلیج فارس آن‌قدرها که فکر می‌کنید گران نیست و قیمتش از یک ناهار دو نفره‌ی متوسط کم‌تر از آب در می‌آید. البته به شرطی که نخواهید عکس‌هاش را هم داشته باشید؛ چون این‌طوری قیمت کمی بالاتر می‌رود. لمس ماهی‌های تزئینی از فاصله‌ی نزدیک و غوطه‌ور شدن در میان مرجان‌های هزار رنگ خلیج فارس در سایت‌های بیگ کورال و پارک ژوراسیک فرصتی نیست که همیشه به‌دست‌تان بیایید.

پاراسل

پاراسل کیش| هیجان پرواز روی دریا
پاراسل کیش| هیجان پرواز روی دریا

قرار است ۱۵ دقیقه شیرجه زدن روی خلیج فارس را تجربه کنید. پاراسل چتر نجاتی‌ست که شما را به کمک بادهای گرم روی آب و قایق‌های تندرو به پرواز درآورد و برای‌تان تجربه‌ای تکرارنشدنی را بسازد. هیجان پاراسل کم‌تر از پرش از ارتفاع نیست با این تفاوت که نرم‌تر و ایمن‌تر از آن است و در آخر قرار است با جلیقه‌ی نجات روی آبی گرم خلیج فارس فرود بیایید.

فلای‌برد

سفر به کیش| فلای‌برد، هیجان‌انگیزترین بازی آبی خلیج فارس
سفر به کیش| فلای‌برد، هیجان‌انگیزترین بازی آبی خلیج فارس

فلای‌برد از جمله بازی‌های آبی‌ست که به تازگی و با ادغام جت اسکی و قایق‌های تندرو حامل موتور یدکی به‌وجود آمده است. در این بازی خروجی آب موتور آبی که روی قایق‌های تندور سوار شده را به‌وسیله‌ی یک لوله‌ی قدرتمند به پای گردشگر متصل می‌کنند و عملاً شما را تبدیل به یک پرنده‌ می‌کنند! کار با فلای‌برد اصلاً سخت نیست و به‌راحتی می‌توانید در زمانی کوتاه آن را یاد بگیرید. اگر اهل هیجان‌‌ید به هیچ‌وجه این فرصت را از دست ندهید.

جایروکوپتر

یک هلکوپتر کوچک ۲ نفره که شما و خلبان با آن روی آبی خلیج فارس پرواز می‌کنید و گاه و بی‌گاه شیرجه هم می‌زنید! البته هیجان این پرواز به حال خودتان و صلاح‌دید خلبان‌تان هم بستگی دارد. قیمت جایروکوپتر برای هر نفر نزدیک به ۱۷۰ هزار تومان است.

روز دوم

روز دوم بدن‌تان حسابی کوفته شده و به جاهای آرامش‌بخش نیاز دارید. کیش خوراک توریست‌های جویای آرامش است. رفتن به کنار دریا یا زیر زمین، در مسیر باد خنک حسابی می‌چسبد. بهترین جایی‌که این حس‌وحال را به‌ شما می‌دهد، کشتی یونانی و شهر زیرزمینی کاریز است که نباید در سفر به کیش از دست‌شان بدهید.

کاریز

سفر به کیش | کاریز یا قنات کیش یکی از معروف‌ترین بناهای باستانی این جزیره است.
سفر به کیش | کاریز یا قنات کیش یکی از معروف‌ترین بناهای باستانی این جزیره است.

روز دوم را با شهر زیرزمینی «کاریز» آغاز کنید. این شهر ۲ هزار ۵۰۰ ساله، قنات‌هایی به عمق ۱۶ متر دارد. این قنات‌ها زمانی آب شیرین اهالی جزیره را تأمین می‌کردند. پس از دیدن کاریز سراغ شهر باستانی «حریره» بروید. این شهر ۸۰۰ سال عمر و ۱۲۰ هکتار وسعت دارد. چند ساعتی برای دیدن قسمت‌های مختلفش مانند خانه‌ی «اعیانی» یا مسجد وقت بگذارید. کاریز و حریره به‌تان فرصت می‌دهند، باخیال راحت از سفر به کیش لذت ببرید.

بعد از دیدن مهم‌ترین جاهای تاریخی جزیره، برای نهار و لذت‌ بردن از طبیعت زیبای خلیج فارس به کلبه «هور» بروید. این دماغه‌ در سمت غربی جزیره قرار دارد و مجموعه‌ی تفریحی‌اش، آلاچیق‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های مختلفی دارد.

کشتی یونانی

برای روز دوم پیشنهاد می‌کنیم غروب آفتاب را در کنار «کشتی یونانی» و دوربین عکاسی‌تان بگذرانید. برای خوردن شام و کمی استراحت هم به پارک و فروشگاه «مرجان» با رستوران‌های فراوانش که در سمت دیگر جزیره است بروید. کشتی یونانی در سال‌ها پیش در کنار جزیره‌ی کیش به گل‌ نشست و از همان زمان منظره‌ی زیبایی را برای گردشگران رقم زده تا در کنارش عکس بگیرند و لذت ببرند.

روز سوم

روز سوم سفر به کیش، روز لذت بردن از طبیعت است، پس کرم ضدآفتاب و کلاه آفتاب‌گیرتان را فراموش نکنید. امروز می‌خواهیم دیدنی‌های طبیعت را از نزدیک ببینیم که کم‌تر جایی در ایران می‌توانید آن را پیدا کنید.

پارک دلفین‌ها

روز سوم، خوراک حیوان‌دوست‌هاست. پارک دلفین‌ها مجموعه‌ای با وسعت ۱۰۰ هکتار است که داخلش آکواریوم و باغ پرندگان هم قرار دارد. این مجموعه برای همه‌ی سن‌ها جذاب و دوست‌داشتنی‌ست. برخی از هتل‌ها بلیط پارک دلفین را جزو خدمات‌شان قرار داده‌‌اند و آن را به گردشگران مجانی می‌دهند. اگر این اتفاق نیافتاد شما حتماً به این پارک سر بزنید، کلی بخندید، لذت ببرید و کمی خیس شوید. توصیه می‌کنیم برای خوردن ناهار و کمی استراحت به فروشگاه‌های «پردیس ۱ و ۲» بروید.

پارک آهوان

پارک آهوان| از جاذبه‌های طبیعی کیش
پارک آهوان| از جاذبه‌های طبیعی کیش

بعد از ناهار به باغ‌ وحش و پارک «آهوان» بروید. رفت‌وآمد آهوها و گوزن‌های آزاد دیدن دارد. این نوع پارک‌ها در تمامی جهان از محبوبیت فراوانی برخوردارند. نمونه‌های معروف آن‌ها را در سراسر جهان و به‌خصوص در آفریقا می‌توان یافت. پارک آهوان محدوده‌ی وسیعی‌ست که حصارکشی شده است و در آن آهو‌ها با خیالی راحت و آسوده به چرا مشغول‌اند. آهوها و دیگر حیوانات درون پارک وحشی‌اند و انسان نمی‌تواند به آن‌ها نزدیک شودف اما گاهی دیده شده که به بعضی از توریست‌ها دل‌خوش نشان داده‌اند و فرار نکرده‌اند.