بدون شک تایلند بهترین و معروف‌ترین سواحل را در جهان دارد. سواحل تایلند این شهرت را مدیون طبیعت زیبای گرمسیری در جنوب کشور، خلیج تایلند و دریا آندامان هستند. همچنین شن‌های درخشان و یک‌دست سفید یا طلائی، دریاهای آرام و تمیز، نسیم خنک دریایی و نخل‌هایی مواج از دیگر جاذبه‌های دل‌انگیز سواحل زیبای تایلند به شمار می‌روند. علاوه بر این‌ها هتل‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های جذابی که با سلیقه‌ی خاص و متمایزی طراحی و ساخته شده‌اند از دیگر جاذبه‌های وسوسه‌برانگیز سفر به تایلند به شمار می‌روند.

سواحل تایلند به قدری متمایز و جذابند که لیست کردن بهترین‌ها واقعا کار سختی به شمار می‌رود. با این‌همه، در تیم تحریریه‌ی سفرزون تلاش کردیم تا بتوانیم این وظیفه‌ی سخت را انجام دهیم. در زیر نام نه تا از بهترین سواحل تایلند که بسیار با دقت و وسواس انتخاب شده‌اند آمده است. آن‌ها را از دست ندهید.

ری‌لی، کرابی: لذت توامان صخره نوردی و حمام آفتاب

ریلی بیچ - سفرزون
ساحل ری‌لی | جای خوب صخره‌نوردها

صخره‌های آهکی که شکاف‌هایی جذاب در آن‌ها ایجاد شده است، هر سال توریست‌ها و علاقمندان به صخره‌نوردی را به طرف خود می‌کشند. سال‌هاست آفتاب تمیز این ساحل و صدای برخورد آب دریا به صخره‌ها از خاص‌ترین ویژگی‌های این ساحل به شمار می‌رود. توریست‌های بسیاری از آن لدت برده‌اند، با این همه، این ساحل یکی از پرطرفدارترین سواحل تایلند به شمار می‌رود و بسیاری چندین و چند بار به آن سفر کرده‌اند.

نمای ۳۶۰ درجه ساحل ری‌لی تایلند روی نقشه گوگل

طلوع آفتاب، در میان بهترین سواحل تایلند

طلوع آفتاب - سفرزون
تماشای طلوع آفتاب در ساحل سان‌رایز

در این ساحل، همانطور که از نامش پیداست، زیباترین طلوع و غروب خورشید را می‌توان مشاهده کرد. در سال‌های اخیر، ساحل طلوع آفتاب، به عنوان یکی از بهترین سواحل تایلند برای مهمانی‌های ساحلی یا روی شناورهای دریایی شناخته شده است. پس اگر اهل مهمانی و بزن و بکوب هستید، حتما این ساحل را در لیست سفرهای خود قرار دهید. آب گرمِ دریای این منطقه هم آن را مناسب برای تمامی فصل‌ها کرده است.

ساحل کُوه کارادان: محل زندگی اژدهای افسانه‌ها

بهترین سواحل تایلند کارادان - سفرزون
کوه کارادان | یک ساحل خلوت

این ساحل خلوت، یکی از بهترین ساحل‌های تایلند برای کسانی‌ست که حوصله‌ همهمه و شلوغی معمول ساحل‌ها را ندارند، مسافرانی که دلشان می‌خواهد وقتی زیر آفتاب لم می‌دهند، فضای بیستری برای قیلوله کردن و غلت زدن روی شن‌های سفید  و داغ ساحلی داشته باشند. در خط نگاه از این ساحل، صخره‌هایی از دل دریاه بیرون زده‌اند. آن‌ها منظره‌ای شبیه اژدهای دنیای افسانه‌ها را به خود گرفته‌اند و همین منظره جزو پرطرفدارترین مناظر ساحلی تایلند به شمار می‌رود.

نمای ۳۶۰ درجه ساحل کارادان تایلند روی نقشه گوگل

ساحل چاوینگ، کُوه ساموی : ورزش و هیجان

کوه ساموی - بهترین جزایر تابلند
چاوینگ | ساحلی برای ورزش‌های آبی

این ساحل جزو بهترین سواحل تایلند برای انجام ورزش‌های آبی و ماجراجویی‌های دریایی است. از حدود بیست سال پیش توریست‌های بسیاری جذب این ساحل می‌شدند و به همین دلیلی یکی از قدیمی‌ترین و مجهزترین سواحل تایلند به شمار می‌رود. اما این اقبال منجر به کاهش کیفیت لذت بردن از این ساحل زیبا نشده است. هنوز شن‌های طلائی این ساحل بی‌نظیر میزبان توریست‌های بسیاری است. پس اگر دنبا هیجان و معاشرت هستید، این ساحل یکی از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود.

نمای ۳۶۰ درجه ساحل چاوینگ تایلند روی نقشه گوگل

مائی نام، کُوه ساموی: فراموش کردن شتاب زندگی

مایی نام - سفرزون
مائی نام و درختان نخل سر به فلک کشیده

مائی نام ساحلی پوشیده شده از درختان نخل سر به فلک کشیده و شن‌های طلائی نرم است. در منتهاالیه این ساحل، کانال کُوه پانگان قرار گرفته و منظره‌ی این کانال زبانزد خاص و عام است. زندگی در جوار این ساحل در کمال آرامش در جریان است. سبک زندگی بومیان مهمان‌نواز و باوقار این منطقه آرامشی عمیق به آن بخشیده است، پس برای کسانی که از زندگی و سرعت زندگی معمول‌شان در عذابند بهترین انتخاب است. پس اگر دنبال جائی هستید تا دمی از فشار و حجم کارهای همیشگی‌تان فاصله بگیرید و آرامش زندگی را تجربه کنید، حتما این ساحل برای شما خواهد بود.

ساحل فی فی دان، کُوه فی فی: یک لوکیشن معروف‌

فی فی دان سواحل تایلند
فی فی دان سواحل تایلند

اگر فیلم «ساحل» با بازی لئونارد دی کاپریو را دیده باشید، با اولین نگاه می‌فهمید در این ساحل فیلم‌برداری شده است. به همین دلیل، این ساحل یکی از مشهورترین سواحل تایلند، و البته جهان، به شمار می‌رود. اگر دنبال ساحل شلوغ و پرهیجان هستید، اگر از صدای موسیقی بلند و پایکوبی مردم در ساحل لذت می‌برید، اگر در جستجوی مناظر زیبا برای عکاسی و سلفی گرفتن هستید و اگر ساحلی را با کافه‌ها و رستوران‌های جذاب می‌خواهید، اولین توصیه سفرزون به شما این ساحل است.

نمای ۳۶۰ درجه ساحل فی‌فی تایلند روی نقشه گوگل

جزیره‌ی بامبو، آرامش در حضور پرندگان

سواحل تایلند |بهشتی به نام بامبو
سواحل تایلند |بهشتی به نام بامبو

برای رسیدن به این جزیره باید قایق سوار شود و در طول دریا برانید تا به بهشتی برسید که هیچ صدائی جز صدای چه چه پرندگان و نسیم میان درختان به گوش‌تان نخواهد خورد. می‌توانید در خلوت و امنیت در این ساحل قدم بزنید و با طبیعت عشق‌بازی کنید. شب‌مانی در این جزیره با هماهنگی با تور لیدرهای محلی و داشتن امکانات مورد نیاز ممکن است.

نمای ۳۶۰ درجه ساحل بامبو روی نقشه گوگل

ساحل پاتونگ، تجربه‌ی زندگی شبانه مهییج در کنار دریا

پاتونگ | سواحل تایلند
پاتونگ | سواحل تایلند

این ساحل از معروف‌ترین و پر ازدحام‌ترین سواحل تایلند به شمار می‌رود. در طول روز، صدای خنده‌ی و موسیقی و قیقاج جت اسکی‌ها روی دریا تمامی ندارد. در شب هم مهمانی‌های جذاب با انواع نوشیدنی‌ها و غذاهای محلی و خاص سنتی در آن در برگزار می‌شوند. این ساحل برای کسانی مناسب است که هوس این را دارند تا کمی از زندگی روتین و بی‌ماجرای معمول‌شان فاصله بگیرند و هیجان و معاشرت را تجربه کنند.

نمای ۳۶۰ درجه ساحل پاتونگ روی نقشه گوگل

ساحل هاآهین، هاآهین: تلفیق ساحل و شهر

ها آهنین ۲ - سفرزون
ساحل ها‌آهین | نزدیک به پایتخت تایلند

اگر در سفرتان به تایلند، می‌خواهید گشت و گذاری هم در شهر بزرگ و خاص بانکوک داشته باشید و برنامه دارید در این شهر اقامت کنید، یا اگر برای کار و بیزینس مسافر تایلند هستید، ساحل هاآهین بهترین گزینه برای شما به شما می‌رود. به دلیل نزدیکی این ساحل به پایتخت تایلند، بین توریست‌های کاری و محلی‌های و ساکنین بانکوک بسیار معروف و پرطرفدار است. در این ساحل همه‌چیز پیدا می‌شود: از رستوران‌های بی‌نظیر بین‌المللی تا ورزش‌های آبی هیجان‌انگیز و حتی زمان گلف با استانداردهای جهانی.

نمای ۳۶۰ درجه ساحل هاآهین روی نقشه گوگل