در حالی که صنعت هوانوردی توجه خود را شدیدا بر روی امنیت پرواز معطوف کرده، شرکت هواپیمایی امارات با ایجاد اولین مسیر بیومتریک قصد دارد جریان بازی را کاملا تغییر دهد. به گزارش سفرزون، این مسیر بیومتریک تجربه‌ای از یک سفر بی‌نظیر را در فرودگاه دبی به مسافران هدیه می‌دهد.

با استفاده از تکنولوژی‌های بیومتریک مانند قابلیت تشخیص چهره و شناسایی عنبیه، شرکت هواپیمایی امارات به مسافران این امکان را می‌دهد تا مراحل بازرسی پیش از پرواز، تشریفات مهاجرتی، ورود به سالن استراحت شرکت و سوار شدن پرواز را تنها با حرکت از مسیرهای تعیین شده بگذرانند.

این تکنولوژی هم‌اکنون علاوه بر بخش استراحت شرکت امارات در سالن B ترمینال شماره ۳، در بخش بازرسی موردی اولیه و دروازه‌های ترمینال نیز نیز نصب شده است.

تشخیص هویت در فرودگاه دبی

عادل الرخا نماینده شرکت هواپیمایی امارات درباره‌ی این قابلیت جدید می‌گوید: «ما با مساعدت و دوراندیشی ریاست شرکت امارات، شیخ احمد بن سعید المختوم قصد داریم بطور مستمر به نوآوری در فعالیت‌های معمول شرکت امارات بپردازیم و آن‌ها را هر روز بهبود بخشیم. ما تحقیقات گسترده و ارزیابی‎های فراوانی درباره تکنولوژی و رویکردهای نوین بهبوددهنده‌ی سفرهای هوایی انجام داده‌ایم. حال مشغول انجام کارهای اولیه برای راه‌اندازی این تکنولوژی و آماده‌ کردن اولین مسیر بیومتریک دنیا در ترمینال شماره‌ی سه فرودگاه دبی توسط شرکت امارات هستیم.»


در سفرزون بیشتر بخوانید: قیمت غذا در دبی ، یک شکم‌گردی دلپذیر برای توریست‌ها


علاوه بر این مقامات این شرکت هوایی ایجاد تونلی هوشمند را نیز در دستور کار خود دارند که به مسافران این اجازه را می‌دهد بدون نیاز به ارائه‌ی گذرنامه فیزیکی و مهر زدن آن توسط مسئولین اداره‌ی مهاجرت از جایگاه عبور کنند.

پس از گذراندن تمامی آزمایش‌های داخلی شرکت هوایی امارات قصد دارد فرایند بیومتریک را در تمام نقاط کلیدی فرودگاه اجرا کند. مسئولین امیدوارند این روش پیشرفته تجربه‌ی سفر مشتریان شرکت امارات را حین انجام فرایند‌های امنیتی بطور چشمگیری بهبود بخشد.

شرکت امارات از مهم‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان است که اغلب خدمات آن رویکرد نوآورانه دارند و مدرن محسوب می‌شوند.