اگر از تفریحاتی مانند رفتن به کافه‌ها و رستوران‌های پرطرفدار شهر خسته شده‌اید؛ بد نیست برای این آخر هفته به سراغ یک سرگرمی جدید و جذاب مانند اسکیپ روم یا اتاق فرار بروید و تجربه متفاوتی داشته باشید. اسکیپ روم یک بازی گروهی است و علاوه بر ساختن یک خاطره خوب در کنار عزیزانتان، مزایای دیگری از جمله تقویت روحیه همکاری و همدلی، تقویت قدرت حل مسئله و… هم خواهد داشت. در ادامه بیشتر با ویژگی‌ها و امکانات اتاق فرارهای شهر تهران آشنا خواهید شد.

اتاق فرار چیست؟

اتاق فرار یک بازی دسته جمعی است که در آن گروهی از افراد وارد یک محیط بسته و شبیه سازی شده می‌شوند و باید در مدت محدودی بر اساس یک سناریوی از پیش نوشته شده با چالش‌ها دست و پنجه نرم کنند و در نهایت کلید و راه حل فرار از اتاق را پیدا کنند. دسته بندی اسکیپ روم بر اساس سبک داستان و حال و هوای اتاق و چالش‌ها مشخص می‌شود. ژانرهای اسکیپ روم بیشترین شباهت را به ژانرهای فیلم و سریال‌ها دارند: ترسناک، جنایی، پلیسی، اکشن، دلهره آور و…

در هر سبک اتاق فرار، شما با محیط و معماهای متفاوتی روبرو خواهید شد. به طور مثال در یک اتاق ترسناک، نورپردازی، طراحی صحنه و همه عوامل و اجزا به شکلی چیده شده‌اند که بیشترین میزان ترس و وحشت را تجربه کنید. بازی در این اتاق‌ها معمولا به صورت تعاملی انجام می‌شود و اکتورها یا بازیگران هم وارد اسکیپ روم می‌شوند تا به پیشبرد روند بازی و بیشتر ترساندن شما کمک کنند. اما در یک اتاق جنایی و پلیسی، بیشتر چالش‌ها از نوع حل معماهای ذهنی و پازل است. مثلا باید با جستجو در اتاق، اعدادی را در یکی از پرونده‌های داخل کشو پیدا کرده و سپس از روی سایر نشانه‌ها متوجه شوید که این اعداد مربوط به دقیقه‌ها و ثانیه‌های خاصی از فیلم‌هایی هستند که در لپ تاپ روی میز موجود است و در این لحظات فیلم؛ قرار است یکی از معماها مثل جهت باز شدن قفل یا محل اختفای کلید درب اتاق مشخص شود!

لیست اتاق فرارهای تهران

حتما قبل از انتخاب اتاق فرار، با هم تیمی‌هایتان در مورد ژانر آن به توافق برسید. ممکن است شما به داستان‌های ترسناک و وهم آلود علاقه خاصی داشته باشید؛ اما یک نفر از اعضای گروهتان دارای روحیه حساسی باشد و نتواند تا آخر بازی در اسکیپ روم ترسناک باقی بماند. بنابراین بهترین کار این است که قبل از رزرو اتاق فرار، درباره ژانر؛ درجه سختی و محدودیت‌هایتان با هم صحبت کنید. مردگان، سرایت، موزه تسخیر شده، خانواده کالینز، نفوذ، آخرین تقاص، قصر جن زده، جنگل الفین، پاکسازی، شکنجه‌گاه زامبی و… برخی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین اتاق فرارهای شهر تهران هستند.

بهترین اتاق فرار تهران پارس

شهر تهران در سال‌های اخیر به قدری گسترده و بزرگ شده است که برای رفتن از شرق تا غرب آن به اندازه یک مسافرت کوتاه نیاز به زمان خواهید داشت! همین مسئله باعث می‌شود که اکثر ساکنان پایتخت ترجیح بدهند به جای ماندن در ترافیک و صرف وقت و هزینه رفت و آمد، در محله‌ای که خانه یا محل کارشان در آن واقع شده است به تفریح بپردازند. محله‌های شرق تهران مانند نارمک، تهران پارس، شهید مدنی و… از جمله مناطقی هستند که امکانات فراوانی از جمله اتاق فرارهای متنوع دارند و نیازی نیست برای حضور در اسکیپ روم متحمل صرف هزینه و زمان شوید. از جمله اتاق فرارهای این محله‌ها می‌توان به جزا، خط خون، بنت، نبش قبر، گورستان، راز، هویت و… اشاره کرد.

رزرو اتاق فرار

هزینه رزرو اسکیپ روم

برای ساخت هر اتاق فرار، تیم بزرگی ماه‌ها زمان و هزینه صرف می‌کنند تا سناریویی جذاب و پرچالش طراحی کرده و سپس طراحی صحنه را کاملا مطابق با اتمسفر بازی انجام دهند. توجه به جزئیات در این مرحله بسیار مهم است؛ چرا که جزئیات می‌توانند هر چه بیشتر شما را وارد حال و هوای اتاق فرار کنند. با وجود فرایند طولانی آماده شدن اتاق فرار و تعداد افراد درگیر این پروسه، هزینه  رزرو اسکیپ روم تهران بسیار کم و به اندازه صرف یک وعده غذا در رستوران است. نکته مهم دیگر این است که اتاق فرارهای ژانرهای مختلف معمولا در قیمت تفاوتی با هم ندارند و محیط بازی، متراژ آن و استفاده از اکتورها از عوامل موثر بر هزینه رزرو اسکیپ روم است.

آدرس بهترین اتاق فرارهای تهران کجاست؟

همان طور که اشاره شد؛ تقریبا در هر محله تهران می‌توانید اتاق فرارهایی در ژانرهای متنوع پیدا کنید. اگر قصد دارید یکی از بهترین خاطرات زندگی‌تان را بسازید، بهتر است خیلی به موقعیت جغرافیایی اتاق توجه نکنید و اسکیپ رومی را انتخاب کنید که مسیر دسترسی راحت‌تری برای شما دارد. انتخاب اسکیپ روم نزدیک به شما اجازه می‌دهد سریع‌تر به محل برسید و نگران از دست دادن زمان بازی نباشید.

بهترین اتاق فرار ایران

برای حضور در اتاق فرار رعایت چه نکاتی لازم است؟

بعد از این که اتاق فرار مورد نظرتان را با توجه به ژانر، درجه سختی و موقعیت جغرافیایی انتخاب کردید؛ بهتر است یک برنامه ریزی دقیق برای حضور سروقت در محل انجام دهید. همچنین پوشیدن لباس و کفش سبک و راحت (مخصوصا در اتاق فرارهای ترسناک) هم کمک می‌کند که ساده‌تر با چالش‌ها روبرو شوید. اگر نگران هستید که احساس ترس و وحشت در اتاق فرار ترسناک عملکردتان را دچار مشکل کند؛ بهتر است یک بطری آب یا یک تکه شکلات شیرین یا خرما هم به همراه داشته باشید. تمرین تنفس عمیق و ماندن در کنار سایر دوستان و هم تیمی‌هایتان هم کمک می‌کند راحت‌تر ترستان را کنترل کرده و یک خاطره شیرین و فراموش نشدنی در کنار دوستانتان بسازید.