سایدا سفر

اگر بخواهیم درباره‌ی لباس مناسب سفر به روسیه و جام جهانی در فصل تابستان حرف بزنیم، باید بگوییم که چندان به عادت ذهنی خود درباره‌ی فصل تابستان اعتماد نکنید. در این مطلب سفرزون می‌خواهیم به شما بگوییم که چه لباسی مناسب این فصل است.

لباس مناسب سفر به روسیه را در فصل تابستان چگونه انتخاب کنیم؟2
در سفر به روسیه به عادت ذهنی خود درباره‌ی فصل تابستان اعتماد نکنید

روسیه که امسال تابستانی با طعم جام جهانی دارد، میزبان توریست‌های زیادی از سراسر دنیا است. از اواخر خرداد تا اوایل شهریور تابستان مهمان شهرهای روسیه هم می‌شود. اما اجازه بدهید بگوییم اگر‌چه دمای هوا در تابستان مسکو و سن پترزبورگ گاهی به ۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد، بسته به زمان سفرتان، شاید بهتر باشد که برای صبح‌ها لباس گرم بردارید. فراموش نکنید که لباس مناسب سفر به روسیه برای گشت‌زدن‌های شبانه هم باید کمی گرم باشد.

لباس مناسب سفر به روسیه را در فصل تابستان چگونه انتخاب کنیم؟ 3
در سفر به جام جهانی روسیه ، لباس‌های راحت و آزاد انتخاب کنید

اگر خانم‌ها می‌خواهند به کلیساهای ارتدوکس سری بزنند و به تماشای این بناهای باشکوه بنشینند، یک شال یا روسری همراه داشته باشند. اگر حساس باشید این شال یا روسری می‌تواند در برابر خنکی هوا هم شما را کمی گرم‌تر نگه دارد. در برخی از کلیساهای ارتدکس (مانند کلیسای جامع مسیح نجات‌دهنده‌ی مسکو)، مردان هم مجاز نیستند که با شلوارک وارد شوند.

برای سفر تابستانی به روسیه، به ویژه اگر برای جام جهانی باشد و بخواهید حسابی بالا و پایین بپرید، سعی کنید لباس‌هایتان کمی راحت و آزاد باشند.


در سفرزون یشتر بخوانید: هر آن‌چه که باید درباره‌ی روسیه بدانید


لباس مناسب سفر به روسیه در روزهای جام جهانی

لباس مناسب سفر به روسیه را در فصل تابستان چگونه انتخاب کنیم؟ 4
با خودتان دو جفت کفش کتانی ببرید

سفر به روسیه با پیاده‌روی زیادی همراه است، پس سعی کنید چند جفت کفش راحتی هم همراهتان باشد که در گشت و گذارهای روسی خود و در تکاپوی جام جهاین، راحت باشید. کفش‌های کتانی انتخاب‌های مناسبی هستند. می‌توانید یه روز کامل را با کفش‌های کتانی نرم بگذرانید. حتما بیش‌تر از یک جفت کفش همراهتان باشد. برای پیاده‌روی و گشت زدن از جنس جام جهانی ، کفش‌های نرم و راحت حتما باید در میان لباس مناسب سفر به روسیه باشد. اگر دو جفت کفش همراهتان باشد می‌توانید قبل از آن‌که یکی از کفش‌ها غیرقابل‌استفاده شوند، آن‌ها را مدام با هم عوض کنید.

لباس مناسب سفر به روسیه را در فصل تابستان چگونه انتخاب کنیم؟ 5
گاهی باران‌های ناگهانی و تابستانی، شهرهای روسیه را غافل‌گیر می‌کند

برای باران‌های ناگهانی، حتما یک چتر کوچک همراهتان باشد. گاهی باران‌های ناگهانی و تابستانی، شهرهای روسیه را غافل‌گیر می‌کند و می‌تواند برایتان دردسر درست کند. عینک آفتابی و یک کیف پارچه‌ای سبک هم با خودتان ببرید. وسایل لازم و دوربین‌تان را در این کیف سبک حمل کنید و نزدیک به خودتان نگه دارید. کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید چون همان‌قدر که باران می‌تواند شما را غافل‌گیر کند، آفتاب‌های تابستانی روسیه هم می‌تواند آزاردهنده باشد. یک ژاکت سبک هم با خودتان ببرید چون برای خنکی ناگهانی هوا می‌تواند کمک‌تان کند.

تفاوت بین مسکو و سن پترزبورگ

یک نکته‌ی مهم آن است که میانِ مسکو و سن پترزبورگ تفاوت وجود دارد. برای سفر به مسکو یک ژاکت سبک برای سفر تابستانه کافی است. مسکو در تابستان می‌تواند بسیار گرم باشد. اما داستان سن پترزبورگ متفاوت است. این شهر بسیار مرطوب و به فنلاند نزدیک است. بنابراین میانگین دمای هوا در آن در طول روز بین ۱۵ تا ۲۰ درجه است. سعی کنید یک کاپشن سبک در این شهر همراهتان باشد.