برای علاقمندان به سفر و گردشگری کتاب های این حوزه اهمیت بسیاری دارند. گاهی وقتی شرایط سفر مهیا نمی شود، مطالعه کتاب های حوزه گردشگری می تواند بهترین جایگزین سفر باشد. خرید کتاب گردشگری می تواند ایده خوبی برای کسانی باشد که قصد دارند در مورد مناطق دیدنی ایران یا دنیا اطلاعات بیشتری داشته باشند.

محتوای کتاب های گردشگری چیست؟

کتاب های حوزه گردشگری انواع مختلفی دارند که می تواند شامل سفرنامه افراد مشهور و یا اطلاعاتی از جمله جغرافیا، گونه های زیستی، بوم گردی و فرهنگ و مردم یک منطقه گردشگری باشد. در هر دو صورت مطالعه کتاب های گردشگری می تواند بسیار کاربردی و هیجان انگیز باشد به ویژه اگر به سفر و گردشگری علاقمند باشید.

محتوای این کتاب ها به گونه ای تهیه می شوند که خواننده با مطالعه آن هم بتواند تصویرسازی ذهنی مناسبی از مقصد گردشگری داشته باشد و هم اطلاعات مورد نیاز خود از جمله شرایط آب و هوایی، اماکن دیدنی، مناظر طبیعی و … را به دست آورد. بنابراین کتابی که همه این اطلاعات را در اختیار خواننده قرار می دهد یک کتاب گردشگری مناسب است.

لیست کتاب های گردشگری

اگر قصد خرید کتاب گردشگری داشته باشید هیچ چیز به اندازه یک فهرست از کتاب های موثر و کاربردی در این زمینه برای شما کارساز نخواهد بود. در ادامه فهرستی از مشهورترین کتاب های حوزه گردشگری خدمت شما ارائه می شود.

کتاب یکصد و پنجاه کشور در ۴۰ سال

یکی از معروف ترین کتاب های گردشگری در دنیا کتابی است که توسط یک ایرانی به نام مهندس فرهاد کاشانی نگاشته شده است. او اولین سفر خود رادر سال ۱۳۵۴ و در زمان دانشجویی انجام داد. او برای خود یک فهرست شخصی داشت که هر کشوری که به آن مسافرت می کرد را علامت می زد. در این فهرست مهندس کاشانی همه ایالات آمریکا، همه قاره ها، قطب جنوب و شمال و دور کره زمین در یک سفر را علامت زده اند.

کتاب سباستین

یکی از برترین نویسندگان حوزه گردشگری آقای ضابطیان است که کتاب های بسیار متنوع و زیبایی را در این حوزه ارائه کرده است. کتاب سباستین در مورد سفر ایشان به کشور کوبا است که در آن به سه کلمه سیگار برگ، کمونیسم و فیدل کاسترو اشاره های جالبی کرده است. این کتاب در کنار سفرنامه جذاب و دیدنی دارای عکس های بسیاری است که می تواند خواننده را بهتر در فضای کتاب قرار دهد.

کتاب گردشگری پایدار در جزایر مقصد

این کتاب توسط خانم سونیا گراسی Sonya Graci نگاشته شده است و در آن به نکاتی در خصوص گردشگری جزایر اشاره شده است. گردشگری در جزایر مختلف در مناطق متنوع دنیا وابسته به سرمایه گذاری است که در این کتاب به شیوه های موثر سرمایه گذاری در این عرصه اشاره شده است.

کتاب مسئولیت پذیری در صنعت گردشگری

یکی دیگر از کتاب های مشهور حوزه گردشگری که باید به آن اشاره شود، کتاب مسئولیت پذیری در صنعت گردشگری است که توسط شخصی به نام هارولد گودین نگاشته شده است. نویسنده در این کتاب سعی می کند که ضرورت رشته گردشگری و توجه به آن بپردازد. همچنین به گردشگری و تجارت و نقشی که گردشگری در اقتصاد دارد پرداخته شده است.

کتاب ۱۰۰۰ مکانی که قبل از مرگ باید ببینید

اینن کتاب توسط ” پاتریشیا اسکولتز” به رشته تحریر درآمده است. این کتاب یکی از پرفروش ترین کتاب های حوزه گردشگری است. در این کتاب تلاش می شود که خواننده را با گوشه و کنار دنیا و امکان دیدنی در اقصی و نقاط دنیا آشنا کرد. در این کتاب با مطالب زیادی در مورد قاره آفریقا، اروپا، آسیا، آمریکا و اقیانوسیه و… آشنا خواهید شد. بنابراین مطالعه این کتاب به افرادی که قصد دارند در آینده سفرهای زیادی داشته باشند توصیه می شود.

 

لیست کتاب های گردشگری 1

کتاب سفرنامه برادران امیدوار

یکی دیگر از کتاب هایی که مطالعه آن را به علاقمندان به ایران گردی و جهانگردی توصیه می کنیم کتاب سفرنامه برادران امیدوار است. برادران امیدوار در دهه سی شمسی، سفرهای خود به اقصی نقاط ایران و دنیا را آغاز کردند و تمامی تجربیات خود از این سفرها را در این کتاب جمع آوری کرده اند. مطالعه این کتاب اطلاعات بسیاری در مورد کشورهای دنیا و قاره های مختلف در اختیار خواننده قرار می دهد.

کتاب ماجراجویی های بزرگ

این کتاب هیجان انگیز و زیبا را “آلاستیر هومریز” به رشته تحریر درآورده است. او از جمله افرای است که از سوی سازمان نشنال جئوگرافیک نیز با عنوان ماجراجوی برتر شناخته می شود. این کتاب می تواند اطلاعات کاربردی و مفیدی را در اختیار علاقمندان به گردشگری و ماجراجویی قرار دهد. او در این کتاب تلاش می کند تا تجربیات خود از سفرهای مختلفش را در اختیار مخاطب قرار دهد. تجربیات جالب این نویسنده در سفرهای مختلفش به کشورهای گوناگون از جمله دوچرخه سواری در افریقای جنوبی، کایاک سواری در آلاسکا و یا پیاده روی های بین دو کشور از جمله مواردی است که در این کتاب به آنها پرداخته شده است.

کتاب هنر سیر و سفر

یکی دیگر از ارزشمندترین کتاب های حوزه گردشگری کتاب “هنر سیر و سفر” است که توسط آلن دو باتن نگاشته شده است، این نویسنده تلاش می کند تا دیدگاه های مختلفی در زمینه سفر و گردشگری را مورد بررسی قرار دهد و با بیان نکاتی خواننده را متقاعد می کند تا اهمیت سفر و گردشگری را درک کند.

کتاب ببر سفید

اگر به هندوستان علاقه دارید و یکی از مقاصد سفرهای خود را به این کشور تعیین کرده اید، این کتاب می تواند برای شما مفید و کاربردی باشد. نویسنده این کتاب “آراویند آدیگا” است و سعی می کند با این کتاب اقصی و نقاط هندوستان را به خواننده معرفی کند. بنابراین مطالعه این کتاب به علاقمندان سفر به کشور هفتاد و دو ملت توصیه می شود.

کتاب بخورید، عبادت کنید، عشق بورزید

این کتاب داستان مستند زندگی شخصی به نام الیزابت گیلبرت است که بعد از جدایی از همسرش با مسافرت به کشورهای مختلف از جمله ایتالیا، هند و اندونزی تجربیات جدیدی را به دست آورده است. مطالعه این کتاب به افرادی که ریسک پذیر نیستند و هرگز از دایره امن خود خارج نمی شوند توصیه می شود.

سخن پایانی

اگر علاقمند به گردشگری هستید و آرزو دارید روزی کوله پشتی خود را ببندید و راهی دنیای ناشناخته ها شوید، خرید کتاب گردشگری کمک بسیار زیادی به باز شدن افق های پیش روی شما خواهد داشت. ضمن این که می توانید با مطالعه این کتاب ها اطلاعات ارزشمندی به دست آورید و دیدگاه شما نسبت به مقاصدی که قصد سفر به آنها را دارید تغییر خواهد کرد.

 

سئو سایت فروشگاهی