فرانسه رویای سفر بسیاری از ما است. اما شاید جالب باشد که بدانیم مردم این کشور که مقصد محبوب بسیاری از مردم از سراسر دنیاست، خودشان چه جایی را برای سفر انتخاب می‌کنند. ایالات متحده‌ی آمریکا، اصلی‌ترین مقصد مسافران فرانسوی در میان ۱۰ مقصد برای سفر طولانی مدت است. دو مقصد دیگر آمریکای شمالی (کانادا و مکزیک) نیز در صدر جدول قرار دارند. به گزارش سفرزون، گردشگری در فرانسه اهمیت زیادی دارد و بخشی از بودجه‌ی شهروندان فرانسوی همیشه به این موضوع اختصاص پیدا می‌کند. شاید برای ما ایرانیان جالب باشد که بدانیم فرانسوی‌ها کجا را برای گشت‌وگذار انتخاب می‌کنند.

برای مسافران فرانسوی هنوز جنوب شرقی آسیا (تایلند، ویتنام و اندونزی) در صدر ۵ مقصد برتر برای سفر قرار دارد. ژاپن هم بدلیل پروازهای ارزان‌تر در این لیست قرار می‌گیرد.

تایلند
تایلند
ویتنام
ویتنام
اندونزی
اندونزی

در بین ۱۰ کشور برتر اروپایی برای سفر، اسپانیا با یک رتبه بالاتر نسبت به ایتالیا اولین مقصد مسافران فرانسوی برای تعطیلات است. همچنین مقصدهایی مثل ترکیه، تونس و مراکش در بین مهم‌ترین مکان‌های مسافران فرانسوی قرار دارند. بلژیک هم در میان ۱۰ کشور برتر اروپایی برای فرانسویان است. بروکسل با فاصله‌ی ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه از فرانسه با قطار بین شهری می‌تواند یک مقصد بسیار ایده‌آل برای اقامت کوتاه یا تعطیلات آخر هفته باشد. بروکسل، مرکز جامعهٔ فرانسویان بلژیک و فلاندرز است.

جزایر محبوب فرانسویان و گردشگری در فرانسه

مقصدهای محبوب فرانسویان کجاست؟
مقصدهای محبوب فرانسویان کجاست؟

در بین ۱۰ جزیره‌ی برتر برای گردشگری مسافران فرانسوی، کوبا در صدر فهرست قرار دارد و مهم‌ترین دلیل سفر فرانسوی‌ها به این جزیره، آب و هوای گرم آن است. پس از آن در مکان دوم فهرست، جزیره‌ی بالی قرار دارد. قلمرو دیگر فرانسویان برای تعطیلات، گوادالوپ و جزیره ریونیون است که یک جزیره‌ی بسیار مطمئن برای تعطیلات به شمار می‌رود.

مراکش
مراکش
تونس
تونس

این جزیره زمانی با فوران سنگ‌های مذاب زیر سطح زمین از یک آتش‌فشان اصلی و در حدود سه میلیون سال قبل تشکیل شده است، به سرسبزی شهرت دارد و به‌ وسیله‌ی دیوارهای صخره‌ای، کوه‌های بزرگ و جنگل‌های انبـوه گرمسیری به قسمت‌های مختلفی تقسیم شده است. تنها راه برای ورود و خروج، دره‌ای به شکل آمفی‌تئاتر است که به این جزیره ختم می‌شود و فقط با پای پیاده یا در جاهای باریک به صورت هوایی می‌توان وارد آن شد. هر چه هست، صنعت گردشگری از منابع مهم کسب درآمد در کشورهاست و می‌تواند برای هر کشوری سودمند باشد.

راستی شما دوست دارید کدام نقطه‌ی توریستی در جهان را ببینید؟