خب این روزها همه جا صحبت از مسابقات جام‌جهانی است. در دوره قبلی، به خاطر شیوع ویروس مرگبار کرونا، عملاً جام‌جهانی توکیو کنسل شد. این رویداد تاریخی بسیار به‌ندرت پیش می‌آید. حال در سال ۲۰۲۲، کشور قطر میزبان مسابقات فوتبال قطر است. با توجه به اینکه قطر جزو کشورهای حاشیه خلیج فارس است، به همین خاطر  همه ما ایرانیان می‌توانیم به راحتی خودمان را به برای تماشای زنده مسابقات، به قطر برسانیم. البته تمام سفر شما قطعاً به تماشای مسابقات فوتبال نخواهد بود. بلکه می‌توانید از مراکز تفریحی قطر دیدن کنید. در این مقاله قصد داریم تا تمامی جاهای تفریحی قطر را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بین حین تماشای مسابقات، از تفریح و وقت‌گذرانی در قطر نیز لذت ببرید. با ما همراه باشید تا سفری بسیار عالی را تجربه کنید.

۱. پارک انگری برد

مراکز تفریحی قطر

پارک انگری برد از جمله مراکز تفریحی قطر است که حتماً باید از آن دیدن کنید. آیا چند سال پیش را به یاد می‌آورید که برای اولین بار بازی سرگرم‌کننده و باحال انگری برد در موبایل عرضه شد؟ در آن دوران این بازی توانست شهرت بسیاری پیدا کند.

پیر و جوان، کوچک و بزرگ این بازی را دوست داشتند و از آن لذت می‌بردند. پارک انگری برد نیز در سال ۲۰۱۷ افتتاح شده است و از طرح بازی انگری برد در طراحی فضای پارک استفاده کرده‌ است. این پارک محیط بسیار خاص و دوست‌داشتنی دارد. همین طراحی خاص باعث شده تا توجه اکثر گردشگران به آن جذب شود. پارک انگری برد دارای آیتم‌های تفریحی مختلف است. در این پارک می‌توانید انواع بازی‌های سرگرم‌کننده مختلف و البته خاص و متنوع را تجربه کنید. این پارک آیتم‌هایی بسیار جدید و جذاب دارد که قطعاً مشابه آن را در سایر شهرهای بازی ندیده‌اید.

آدرس: شهر جشنواره دوحه، الدائین

هزینه ورودی: ۲۵۰ ریال قطر

ساعت بازدید: شنبه تا  چهارشنبه ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۰:۰۰ شب | پنج‌شنبه ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۲:۰۰ صبح | جمعه ۱۳:۰۰ – ۱۲:۰۰ صبح

۲. مرکز شهر مشیرب دوحه

اگر به دنبال یک جای تفریحی هستید که وقت بگذارید و مبلغی را هم پرداخت نکنید، می‌توانید سری به مرکز شهر مشیرب دوحه بزنید. در حقیقت این مرکز تفریحی، همان سیتی سنتر مشیرب دوحه است. دوحه به یکی از شهرهای هوشمند در تمام دنیا تبدیل شده است. در گذشته دور، مشیرب بخش سنتی و تاریخی قطر بوده است. در حال حاضر همین منطقه تاریخی به سیتی سنتر شهر هوشمند دوحه تبدیل شده است. در این منطقه می‌توانید شاهد ساختمان‌های لوکس، آسمان‌خراش‌های بزرگ و مراکز خرید عظیم باشید.

حتی قدم‌زدن و حضور در این بخش شهر می‌تواند شما را سرگرم کند. اگر بین دو بازی به دنبال جایی برای گشت‌و‌گذار هستید، سری به مرکز شهر مشیرب دوحه بزنید. لازم به ذکر است بسیاری از هتل های قطر نیز در همین محدوده قرار دارند. پس اگر هتل شما در این منطقه قرار دارد، می‌توانید هر بار برای وقت‌گذرانی سری به مرکز شهر مشیرب دوحه بزنید. نگران نباشید، هر بار این منطقه یک جاذبه خاص و تماشایی برای شما دارد تا سرتان را گرم کند! از انواع مساجد قدیمی تا مراکز خرید لوکس و گالری‌های هنری در این منطقه حضور دارند.

آدرس: مرکز شهر مشیرب دوحه

۳. شهر لوسیل

مراکز تفریحی قطر

شهر لوسیل را می‌توان یکی از بزرگترین و مهم‌ترین مراکز تفریحی قطر دانست. شاید از خودتان بپرسید که چطور یک شهر کامل می‌تواند مرکز تفریحی باشد!؟ خب ابتدا بهتر است با یک سؤال شروع کنیم. آیا دهکده جمیرا دبی را می‌شناسید؟ بخشی از شهر که روی آب ساخته شده است و همانند یک جزیره زیبا است. شهر لوسیل نیز همانند جمیرا روی آب ساخته شده است.

این بخش قطر به یکی از مناطق تفریحی بزرگ آن شهرت دارد. در آینده نزدیک شهر لوسیل شلوغ‌ترین بخش قطر خواهد بود. در این شهر می‌توانید حتی با قدم زدن در خیابان نیز وقت‌گذرانی کنید و از سفرتان لذت ببرید. انواع کافه، انواع رستوران، بافت شهری بسیار زیبا، ساحل دوست‌داشتنی ، مراکز تفریحی مختلف، کلاب و …، هرچه انتظار دارید در شهر لوسیل پیدا می‌شود. البته در نظر بگیرید که استادویم لوسیل نیز محل برگزاری بسیاری از بازی‌های جام‌جهانی هست. پس چه بخواهید چه نخواهید، از این شهر دیدن خواهید کرد!

در شهر لوسیل هتل‌های لوکس بسیاری حضور دارند. این هتل‌ها در تمامی ایام برگزاری جام‌جهانی، تکمیل ظرفیت هستند. پس یافتن جای خالی در این هتل‌ها کار دشواری خواهد بود. البته اگر در ایام دیگری به جز جام‌جهانی به شهر لوسیل بیایید، می‌توانید فقط با اقامت در هتل از تفریحات داخل هتل لذت ببرید و حسابی سرگرم شوید.

آدرس: قطر، شهر لوسیل

۴. تور کویرگردی

قطر نیز همانند بسیاری از کشورهای حاشیه کویر، دارای بافت بیابانی است. به همین خاطر کویرهای بسیار زیبایی دارد. انواع تورهای کویرگردی در قطر برگزار می‌شود. این تورها انواع مختلفی دارند. برخی انواع تورهای کویرگردی به صورت آفرود هستند. در این نوع تور، همراه با لندکروز و سایر خودروهای آفرود، به دل کویر می‌زنید. البته باید بدانید با توجه به سختی رانندگی در مناطق کویری و نیاز به تجربه بالا، شما نمی‌توانید خودتان پشت فرمان بنشینید. یک راننده حرفه‌ای کویر پشت فرمان است و حسابی شما را سرگرم می‌کند. این روش تور کویرگردی برای خانواده‌ها نیز مناسب خواهد بود.

روش دیگر تور کویرگردی همراه با کمپ شبانه خواهد بود. انواع کمپ‌های کویری مختلف در قطر وجود دارند. این کمپ‌های کویری دارای ظاهر سنتی هستند. اگر به دنبال ماجراجویی بیشتر هستید، می‌توانید در این کمپ‌های کویری اقامت کنید. کمپ‌های کویری قطعاً جزو بهترین مراکز تفریحی قطر به حساب می‌آیند. مدیریت این کمپ‌ها، انواع برنامه سرگرم‌کننده برای مسافران در نظر می‌گیرند. برای مثال دور آتش جمع می‌شوید، به موسیقی سنتی قطری گوش می‌دهید و از غذاهای سنتی این کشور می‌چشید. همچنین انواع برنامه‌های خاص همانند رقص و پایکوبی، آتش‌بازی و … نیز برای مسافران در نظر گرفته می‌شود.

کویرگردی یکی از بهترین تفریحاتی است که می‌توانید در قطر تجربه کنید. هر نوع کویرگردی در قطر می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. چه در تورهای آفرود شرکت کنید و چه داخل اقامتگاه‌های کویری اقامت داشته باشید، قطعاً از سفرتان به قطر لذت خواهید برد.

۵. دریا

قطر در حاشیه خلیج فارس قرار دارد. به همین خاطر دارای دریا و البته تفریحات آبی مختلف است. اگر از آب‌تنی و تفریحات آبی لذت می‌برید، می‌توانید به دریا سری بزنید. با وجود آنکه دریای قطر همان خلیج فارس خودمان است؛ اما ظاهری بسیار متفاوت دارد. آب زلال، ساحل آرام و هر آنچه که از تفریح انتظار دارید برای شما فراهم خواهد بود. خور العدید یکی از زیباترین مناطق آبی قطر به حساب می‌آید. در این منطقه می‌توانید شاهد اکوسیستم بسیار خاص و دوست‌داشتنی باشید. اگر به غواصی علاقه‌مند هستید، می‌توانید از این اکوسیستم خاص و دوست‌داشتنی دیدن کنید. در خور العدید می‌توانید شاهد انواع گونه‌های کمیاب لاک‌پشت و همچنین فیل‌های دریایی باشید.

کلوب ورزش‌های آبی از دیگر مراکز تفریحی قطر هستند. در این کلوب‌ها انواع تفریحات آبی وجود دارند. برای مثال می‌توانید از جت‌اسکی، قایق موتوری و … استفاده کنید. همچنین انواع تورهای کروز کوتاه چند ساعته نیز در این کلوب‌های ورزش‌های آبی برگزار می‌شوند. خلاصه که می‌توانید حسابی در این کلوب‌ها خوش‌گذرانی کنید و از سفرتان لذت ببرید.

۶. سواحل قطر

مراکز تفریحی قطر

در بخش‌های مختلف قطر می‌توانید شاهد سواحل مختلفی باشید. ساحل شهر لوسیل از جمله زیباترین سواحل قطر به حساب می‌آید. البته باید بدانید که در بخش‌های دیگر قطر و شهرهای مختلف نیز سواحلی زیبا انتظارتان را می‌کشند. سواحل قطر جزو بهترین مراکز تفریحی قطر به حساب می‌آیند. استفاده از این سواحل رایگان است و می‌توانید ساعت‌ها روی صندلی‌های مخصوص کنار سواحل دراز بکشید، آفتاب بگیرید و از آرامش دریا لذت ببرید. سواحل قطر با وجود آنکه در کنار خلیج فارس خودمان قرار دارند؛ اما بسیار متفاوت با سواحل جنوب کشور هستند. در سواحل قطر امکانات رفاهی، خدماتی و تفریحی مختلف در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

ساحل سیلین هم یکی از بهترین و معروف‌ترین سواحل قطر به حساب می‌آید. در این ساحل می‌توانید از کایت سواری به بهترین شکل ممکن لذت ببرید. ساحل سیلین ساحلی با شن‌های طلایی است. البته باید بدانید که برای ورود به این ساحل باید مبلغ ۷۰۰ ریال به ازای هر نفر ورودی پرداخت کنید. اگر به تجربه موج‌سواری علاقه‌مند هستید، بهتر است حتماً سری به ساحل سیلین بزنید. ساحل کاتارا از طرفی بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال تجربه پاراسل هستند. پاراسل یک تفریح بسیار هیجان‌انگیز است که می‌تواند آدرنالین خون شما را به حداکثر مقدار خود برساند.

۷. مروارید قطر

مروارید قطر از جمله جاهای دیدنی قطر به حساب می‌آید. این مجموعه شامل ۴کیلومتر مربع مساحت می‌شود. در برخی بخش‌های این مجموعه لوکس و تماشایی، کافه و رستوران‌های بسیار شیک و لوکسی وجود دارند. این جزیره اولین بخش قطر است اتباع خارجی می‌توانند در آن دارایی‌های آزاد داشته باشند. به همین خاطر می‌توانید شاهد حضور افراد خارجی بسیاری در مروارید قطر باشید. از جمله گران‌قیمت‌ترین برندهای لوکس جهانی همانند گوچی و ورساچی در این مجموعه شعبه دارند. حتی اگر قصد خرید از این برندها را هم ندارید، حضور در این مجموعه و تماشای اجناس لاکچری آن‌ها می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. در نتیجه مروارید قطر از جمله بهترین مراکز تفریحی قطر به حساب می‌آید.

۸. پاساژگردی در قطر

پاساژگردی از جمله تفریحاتی است که می‌توانید در قطر تجربه کنید. در قطر مراکز خرید بسیار لوکس و بزرگ با طراحی شیک و امروزی حضور دارند. مرکز خرید ویلاجیو یکی از بهترین مراکز خریدی است که می‌توانید از آن دیدن کنید. مرکز خرید الخور در شهر الخور قطر از دیگر مراکز خرید معروف قطر به حساب می‌آید. همچنین می‌توانید سری به مرکز خرید سیتی سنتر دوحه بزنید. خلاصه که در هر گوشه از قطر، یک مرکز خرید بسیار لوکس و امروزی وجود دارد. در این مراکز خرید فقط فروشگاه‌های پرزرق‌وبرق حضور ندارند. بلکه می‌توانید از بخش فودکورت، شهربازی سرپوشیده، سالن بیلیارد و بخش‌های تفریحی و خدماتی دیگر آن‌ها استفاده کنید. به همین خاطر مراکز خرید را هم می‌توان به لیست مراکز تفریحی قطر اضافه کرد.

۹. جزیره بنانا

بنانا به انگلیسی به معنای موز است. جزیره بنانا نیز جزیره‌ای مصنوعی است که به شکل موز آن را طراحی کرده‌اند. این جزیره مصنوعی در سواحل پایتخت قطر، یعنی دوحه قرار دارد. در این جزیره انواع امکانات رفاهی، خدماتی، تفریحی و اقامتی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. فضای جزیره کاملاً خانوادگی است و امنیت کامل را در آن برقرار کرده‌اند. این جزیره کلوب ورزش‌های آبی مختلفی دارد. پس می‌توانید از قایق‌سواری، پاراسل، موج‌سواری، قایق موتوری، غواصی و … در این جزیره لذت ببرید. جزیره بنانا جزو جزایر لوکس و گران‌قیمت دوحه به حساب می‌آید. پس برای اقامت در هتل‌های لاکچری باید هزینه بسیاری را بپردازید.

۱۰. ال تاکیرا

۱۱

ال تاکیرا یک ذخیره‌گاه طبیعی بسیار مهم و زیباست. حتماً نام جنگل‌های حرا در جنوب ایران به گوشتان خورده است. ال تاکیرا نیز جنگل‌های حرا هستند که در نزدیکی قطر قرار دارند. این ذخیره‌گاه، بزرگترین ذخیره‌گاه جنگل‌های حرا در دنیا به حساب می‌آید. برای آنکه بتوانید از بافت داخل این جنگل‌های زیبا دیدن کنید و شاهد حضور پرندگان مختلف باشید، می‌توانید از قایق‌های کایاک استفاده کنید. در ال تاکیرا انواع قایق کایاک در اختیار مسافران قرار می‌گیرد تا بتوانند به داخل این ذخیره‌گاه طبیعی بروند. همچنین خانواده‌‌ها می‌توانند از امکانات مختلفی از قبیل رستوران، باربکیو، ورزش‌های آبی و … نیز استفاده کنند.

۱۱. دوحه کورنیش

مراکز تفریحی قطر

دوحه کورنیش در امتداد خلیج فارس قرار دارد. دوحه کورنیش حدود ۷کیلومتر طول دارد و یکی از مهم‌ترین مراکز تفریحی قطر به حساب می‌آید. دوحه کورنیش در حقیقت یک تفرجگاه ساحلی است. در تمام طول سال و تمام ساعات روز، همیشه دوحه کورنیش شلوغ است و از بازدیدکنندگان پذیرایی می‌کند. در دوحه کورنیش انواع تورهای کروز ارائه می‌شوند. همچنین می‌توانید از تماشای زیباترین منظره غروب آفتاب در دوحه کورنیش لذت ببرید. در ضمن به یاد داشته باشید که اگر عاشق تجربه جت اسکی هستید، می‌توانید در دوحه کورنیش جت‌اسکی‌های بسیار پرسرعت و زیبا را کرایه کنید.

خب دوستان عزیز سفرزون، به صورت کامل با تمام مراکز تفریحی قطر آشنا شدید. به نظرتان بهترین روش برای تفریح و خوش‌گذرانی در قطر کدام است؟ نظرات خود را با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید.