در سفر به ارمنستان در کنار همه‌ی جذابیت‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی این کشور نباید مراکز خرید آن‌را نادیده گرفت. مراکز خرید ارمنستان می‌توانند مورد پسند سلیقه‌های مختلف باشند و شما سوغات مدرن و سنتی خود را خریداری کنید. برای اینکه در سفر به این کشور زیبا برنامه‌ای دقیق داشته باشید و هنگام خرید و گشت و گذار سر درگم نشوید فهرستی از بهترین مراکز خرید این کشور را در سفرزون آماده کرده‌ایم تا با توجه به سلیقه و نیازتان خریدی راحت را تجربه کنید و لذت ببرید.

۱ . دالما | Dalmaمراکز خرید ارمنستان

دالما اولین مرکز خریدی بود که در ارمنستان افتتاح شد. این مرکز خرید مدرن در مرکز ایراوان قرار دارد و بهترین برندهای بین‌المللی در آن فعال هستند. معماری مدرن و چشمگیر این بنا که در دل خود گالری، سالن سینما، بولینگ و… دارد آن‌را در فهرست برترین مراکز خرید ارمنستان قرار داده است. شما می‌توانید در کنار خریدتان از فست فود و کافه‌های دالما لذت ببرید.

بلیط هواپیما

آدرس مرکز خرید دالما روی نقشه گوگل


در سفرزون بخوانید: مراکز تفریحی ارمنستان ، هیجان‌انگیزترین انتخاب‌های گردشی


۲ . ایروان مال | Yerevan mall

ایروان مال نیز یکی از بهترین مراکز خرید ارمنستان است که در آن می‌توانید بهترین اوقات را داشته باشید. این مرکز خرید بزرگ‌ترین مرکز در ارمنستان است و در طبقات خود بهترین برندهای دنیا را دارد. همچنین سالن سینما و تئاتر ی که در این مجموعه قرار دارند از پرطرفدارترین سالن‌های ایروان هستند. هنگام بازدید از ایروان مال مجموعه سرگرمی و به‌ویژه مجموعه‌ بازی کودکان آن‌را از دست ندهید.


آدرس مرکز خرید ایروان مال روی نقشه گوگل

۳ . روسیا | Rossia

روسیا یکی از مراکز خرید ارمنستان است که معماری مدرنی دارد. این مرکز خرید مهم مزیتی بزرگ دارد و آن دسترسی آسان به ایستگاه مترو است. روسیا در خود سرگرمی‌هایی بسیاری دارد و از دوست‌داشتنی‌ترین آن‌ها می‌توان به سالن تئاتر آن اشاره کرد.
محل بازی و فودکورت این مرکز خرید از دیگر مزیت‌های آن است. روسیا را مرکز جواهرات می‌دانند.

آدرس مرکز خرید روسیا روی نقشه گوگل


در سفرزون بخوانید: جاهای دیدنی ارمنستان ، سفری لذت‌بخش به سرزمین باستانی هایک


۴ . بازار ورنیساژ Vernissage | یک بازار سنتی در مراکز خرید ارمنستان

اگر در مراکز خرید ارمنستان به‌دنبال فضایی سنتی هستید پیشنهاد ما بازار ورنیساژ است. در این بازار می‌توانید یک پیاده‌روی پر انرژی داشته باشید و با مردم محلی بیشتر آشنا شوید. ورنیساژ مکان مناسبی برای خرید سوغاتی‌های محلی است. این بازار روزهای شنبه و یکشنبه به‌صورت خیابانی برپا می‌شود.

آدرس بازار ورنیساژ روی نقشه گوگل

۵ . اسکادا | Escada

اگر از برند بازهای حرفه‌ای هستید پیشنهاد ما در میان مراکز خرید ارمنستان شعبه‌ی اسکادا است. این مرکز خرید بهترین گزینه برای پیدا کردن لباس‌های محبوب این برند است. این شعبه در خیابان ماشتوتس ایروان قرار دارد.

۶ . تشیر | Tashir

تشیر مرکز خریدی است در شمال ایروان است و از انواع خیابانی مراکز خرید ارمنستان محسوب می‌شود. اما هیاهو و انرژی جمعیت و تنوع کالاهای موجود شما را جذب می‌کند.

آدرس مرکز خرید اسکادا روی نقشه گوگل

۷ . بازار گومی شوکا | Gumi Shuka

اگر دنبال خوشمزه‌جات هستید به بازار گومی شوکا سر بزنید. این بازار مخصوص خرید گوشت و سبزیجات، ادویه، میوه، سوسیس کالباس، میوه های خشک، شیرینی جات، و آجیل است.

آدرس بازار گومی شوکا روی نقشه گوگل

۸ . مترونوم | Metronome

مترونوم | از مراکز خرید ارمنستان
مترونوم | از مراکز خرید ارمنستان

این مرکز خرید هم رتبه‌ای بالا در مراکز خرید ارمنستان دارد و بهترین مکان برای پیدا کردن کیف، کفش و لوازم آرایش است. از دیگر امکانات این مکان می‌توان به فود کورت و سینمای آن اشاره کرد.

آدرس مرکز خرید مترونوم روی نقشه گوگل

همچنین شما می‌توانید در میدان جمهوریت ارمنستان فروشگاه‌های متنوع بسیاری را پیدا کنید.

اگر تجربه‌ی بازدید از این مراکز را دارید برا ما از تجربه‌های خود بنویسید و توصیه‌هایتان را برای مسافران بگویید.