سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب با شعار” خواندن ، توانستن است” در مصلای امام خمینی تهران آماده بازدید علاقه مندان است. در این دوره، چین مهمان ویژه‌ی نمایشگاه کتاب است. به گزارش سفرزون در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران ۳ هزار و ۲۰۰ ناشر داخلی و خارجی حضور دارند. فعالان حدود ۴۰۰ هزار عنوان کتاب عرضه کرده اند.

در این دوره‌ی نمایشگاه در کنار امور مربوط به فروش کتاب، برنامه‌های دیگری در نظر گرفته شده است. برنامه‌هایی مانند رونمایی از کتاب‌های تازه و برگزاری نشست‌هایی برای علاقمندان. مهمان ویژه‌ی نمایشگاه امسال، کشور چین است. ۷۸ ناشر از این کشور در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارند. این ناشران عنوان‌های متنوعی ارائه می‌دهند.

حذف بن در نمایشگاه کتاب امسال

در این دوره برخلاف گذشته بن کاغذی کتاب حذف شده است. تمامی خدمات از طریق کارت‌های ملی هوشمند و اپلیکیشن‌ها ارائه می‌شوند. یکی دیگر از اتفاقات ویژه‌ی این نمایشگاه، افتتاح رادیو کتاب است. این رادیو به‌صورت ۲۴ ساعته اخبار مربوط به نمایشگاه را پوشش می‌دهد. شما می‌توانید از طریق موج اف ام – ردیف ۸۹ و نیم مگاهرتز، تا تاریخ ۱۴ اردیبهشت به این رادیو دسترسی داشته باشید.

نمایشگاه بین المللی کتاب تا تاریخ ۱۴ اردیبهشت میزبان شما علاقمندان به کتاب است. می‌توانید از تخفیف‌های ویژه بهره‌مند شوید. این نمایشگاه هر ساله مسافران بسیاری را به تهران دعوت می‌کند و بخشی از صنعت گردشگری در این شهر به همین واسطه رونق پیدا می‌کند. این مسافران در گروه‌های مختلفی از دانش‌آموزان، دانشجویان و… در این گردهمایی بین‌المللی حضور پیدا می‌کنند.

مسیرهای دسترسی به نمایشگاه کتاب

آدرس: تهران: خیابان شهید بهشتی، روبروی خیابان میرعماد، مصلای بزرگ امام خمینی (ره)

 خودروی شخصی

از سمت جنوب:

از طریق یکی از اتوبان های شهید تندگویان یا شهید چراغی، وارد اتوبان نواب شده و تا رسیدن به بزرگراه حکیم، آن را ادامه دهید. سپس وارد اتوبان حکیم شرق شده و پس از گذر از تونل رسالت به مصلی می رسید.

از سمت غرب:

از میدان آزادی وارد اتوبان جناح شده و پس از رسیدن به بزرگراه حکیم، به سمت حکیم شرق حرکت کنید. پس از طی بزرگ‌راه حکیم و گذر از تونل رسالت به مصلی تهران می رسید.
از سمت شرق:

چنان چه از هر یک از مناطق مختلف شرق تهران، خود را به بزرگراه رسالت برسانید، با پیمودن طول این بزرگ‌راه و در انتهای غربی آن، به مصلی خواهید رسید.
ذکراین نکته ضروری است که مصلی بزرگ تهران در محدوده طرح زوج و فرد قرار دارد. در ایام تعطیل، طرح وجود ندارد و در ایام غیر تعطیل، از ساعت ١٩ به بعد طرح زوج و فرد برداشته می‌شود. البته کسانی که از سمت جنوب یا غرب به نمایشگاه می آیند تا تقاطع اتوبان نواب به حکیم، در خارج از طرح قرار دارند.

مترو
در نزدیکی مصلی تهران دو ایستگاه متروی شهید بهشتی و مصلی وجود دارد. ایستگاه مصلی بر روی خط یک(قرمز) و ایستگاه بهشتی در محل تقاطع دو خط یک و سه(آبی کم رنگ) قرار دارد.  در صورت سوار شدن از سایر خطوط، می بایست با تعویض خط، به یکی از این دو خط یک یا سه وارد شده و سپس به سمت یکی از این دو ایستگاه حرکت کنید. البته تعداد قطارهای خط یک، بیشتر و مدت زمان انتظار تا رسیدن قطار بعدی در آن کمتر از خط سه است. ضمن این که برخی از ایستگاه های خط سه هنوز راه اندازی نشده اند.

اتوبوس

اتوبوس‌های مستقیم به مصلی از ایستگاه های: ایستگاه میدان آزادی، ایستگاه صادقیه، ایستگاه تجریش، ایستگاه قیطریه، ایستگاه میدان امام حسین(ع)، ایستگاه خراسان، ایستگاه میدان انقلاب، ایستگاه میدان صنعت، ایستگاه میدان رسالت، ایستگاه هفت تیر، ایستگاه ونک، ایستگاه خاوران و بالعکس شامل خطوط زیر:

خط پایانه آزادی- سید خندان، خط میدان امام حسین-پایانه شهید بهشتی، خط بیمارستان امام خمینی-پایانه شهید بهشتی، خط انتهای بلوار ارتش- پایانه شهید بهشتی، خط میدان انقلاب-پایانه بیهقی، خط چهارراه خاقانی-پایانه شهید بهشتی، خط میدان رسالت-میدان ونک، خط میدان رسالت-میدان صنعت، خط رسالت-مطهری، خط فلکه سوم تهرانپارس-خیابان شهید مطهری و سامانه تندرو خط پنج BRT (پایانه علم وصنعت-پایانه بیهقی)

 تاکسی

برای رسیدن به نمایشگاه کتاب می‌توانید از تاکسی‌ها یا ون‌هایی که در میدان تجریش، میدان نوبنیاد، میدان صنعت، پایانه بیهقی، میدان رسالت، پایانه تهران‌پارس، ترمینال آزادی، ترمینال جنوب، میدان راه‌آهن، پایانه خاوران، پایانه نعمت‌آباد و پایانه شاهد به نمایشگاه کتاب  می‌روند، استفاده کنید.