یکی از انواع سفر، سفر دریایی است که طرفداران زیادی دارد. در این مطلب سفرزون با نکاتی آشنا می‌شوید که سفرهای دریایی را برای شما لذت‌بخش‌تر می‌کند. نکات سفر با کشتی را بخوانید تا برای یک سفر دریایی آماده شوید:

 

هنگامی که کشتی تکان‌های شدیدی دارد چیزی نخورید

نکات سفر با کشتی
نکات سفر با کشتی

زمانی که دریا طوفانی است، کشتی تکان‌های شدیدی دارد و با بادی که می‌وزد، روی عرشه ماندن و غذا خوردن کار عاقلانه‌ای نیست. غذا خوردن در این شرایط می‌تواند باعث بروز حالت تهوع شود که بر روی آب بسیار آزار دهنده است.

همچنین به دلیل خطری که دارد بهتر است در هنگام طوفانی شدن دریا داخل کشتی بروید و از عرشه فاصله بگیرید. این یکی از مهم‌ترین نکات سفر با کشتی است.

نکات سفر با کشتی ، داروهای خود را همراه داشته باشید

مراقبت های سفر با کشتی

یکی از نکات سفر با کشتی این است که اگر بیماری یا مشکل پزشکی دارید، به همسفرهای خود اطلاع دهید و اطمینان حاصل کنید که دارو‌های مورد نیاز را همراه خود دارید زیرا به هیچ داروخانه‌ای در طول سفر دریایی دسترسی نخواهید داشت.

همچنین اگر سابقه دریازدگی را دارید، قبل از سوار شدن به کشتی قرص مناسب را تهیه و مصرف کنید. اگر در کشتی‌های تفریحی باشید، این امکان وجود دارد که بتوانید در کشتی تهیه کنید، اما چند برابر قیمت معمول باید هزینه کنید.

لوازم مورد نیاز برای سفر با کشتی

نکات سفر با کشتی
لوازم مورد نیاز برای سفر با کشتی

لوازم کمک‌های اولیه

– لباس گرم

– عینک آفتابی

– یک جفت کفش نرم و راحت

– جلیقه نجات یا حلقه‌های باد شونده

– لوازم سرگرمی گروهی

– چاقو مناسب

– موسیقی

هزینه‌ی پکیج نوشیدنی را حساب کنید

هزینه‌ی پکیج نوشیدنی

تقریباً تمام کشتی‌های تفریحی پکیج‌های نوشیدنی را با هزینه جداگانه ارائه می‌دهند که تنوع زیادی دارد و در طول سفر بسیار لذت بخش است.

اما در بعضی موارد باید روزی هشت عدد نوشیدنی سفارش دهید تا برای شما قیمت پکیج به صرفه شود.

برای اینکه مطمئن شوید به صرفه است یا نه، تعداد دفعاتی را که فکر می‌کنید در طول روز نوشیدنی سفارش می‌دهید، حساب کنید.

وسایل روز اول را همراه خود داشته باشید

وسایل همراه

معمولا چمدان‌ها بعد از چک شدن بلافاصله به داخل کشتی آورده می‌شوند. اما در مواردی پیش می‌آید که تحویل دادن بارها تا شب طول بکشد، بنابراین بهتر است وسایل ضروری خود را مانند داروها در یک کیف‌دستی قرار داده و همراه خود داشته باشید تا زمانی که بارهای اصلی شما را تحویل می‌دهند، با مشکلی روبرو نشوید.

برای فضاهایی که جای کافی ندارند آماده باشید

فضاهایی که جای کافی ندارند

اگر برای اقامت خود در کشتی تفریحی اتاق‌های معمولی را انتخاب کردید، از دیدن حمامی کوچک و تنگ تعجب نکنید. در نظر داشته باشید اتاق‌های معمولی کوچک هستند و حمام آن‌ها یک کابین ۳ در ۳ است.

رستوران‌های خاص را امتحان کنید

رستوران‌های خاص را امتحان کنید

بیشتر خط‌های کشتی‌های تفریحی، رستوران‌هایی دارند که تخصص در غذاهای متفاوت با ملیت‌های مختلف دارند؛ برای مثال رستوران تخصصی غذاهای چینی یا فرانسوی که نفری  $۲۵ تا $۳۵ خرجش می‌شود.

به احتمال زیاد بعد از چند روز خوردن غذاهایی که روی بلیط شما است دلتان کمی تنوع بخواهد، این رستوران‌ها با فضایی چشم‌نواز و ارائه خدمات غذاخوری متفاوت، تجربه جدیدی را به وجود می‌آورند. فقط یادتان باشد معمولاً یک یا دو روز اول شروع سفر، رزرو‌های رستوران را باید انجام دهید.

تقاضای بالا برای صندلی تخت‌شو را بپذیرید

در حالی که کشتی روی آب است، کارهای زیادی نمی‌شود انجام داد و خیلی‌ها دنبال این هستند که در اولین فرصت یک صندلی تخت‌شو که نزدیک استخر است را به خود اختصاص دهند. همچنین به دلیل بالا بودن تقاضا، اگر صندلی بیش از نیم ساعت بدون استفاده بماند، خدمه‌ی کشتی آن را در اختیار یک مسافر دیگر قرار می‌دهند.

از یخچال داخل اتاق استفاده نکنید

در کشتی‌های تفریحی همان قوانینی وجود دارد که در هتل‌ها هم اعمال می‌شود. از مینی بار‌های داخل اتاق استفاده نکنید مگر آخر شب باشد و از تهیه یک میان‌وعده یا نوشیدنی ناامید شده باشید. می‌توانید از سوپر مارکتی که داخل کشتی وجود دارد با قیمت مناسب‌تری از مینی‌ بار داخل اتاق، خرید کنید. در نظر داشته باشید استفاده از مینی بار هزینه‌ی زیادی دارد.

از برنامه‌هایی که برای کودکان و نوجوانان ارائه می‌شود استفاده کنید

کشتی‌ها خدمات و برنامه‌های جالبی را به کودکان و نوجوانان ارائه می‌دهند. برای مثال سرسره‌ی آبی، دیوارهای صخره‌نوردی، آموزش شنا و…

بسیاری از خطوط کروز اکنون فعالیت‌ها و گشت و گذارهای بیشتری را به‌ بچه‌ها ارائه می‌دهند‌، به علاوه خدمات سرگرم کننده‌ای مانند اتاق‌های بازی، مدارس سیرک و برنامه‌های شبانه مخصوص نوجوانان.

امیدواریم از اطلاعات این مطلب سفرزون لذت برده باشید. اگر تجربه‌‌ی سفر با کشتی را دارید با ما به اشتراک بگذارید.