در صنعت هتل‌داری، هتل‌ها بر مبنای سرویس‌های غذایی که به مهمان‌ها ارائه می‌دهند به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. هر کدام از این نوع‌ها قیمت‌های خاص خود را دارند. اگر هدف‌ شما از سفر، استراحت چند روزه در یک هتل آرام و استفاده از خدمات رفاهی یک مجموعه باشد بهترین انتخاب برای شما هتل‌های یوآل هستند. تصورش را بکنید! در هتلی اقامت داشته باشید که امکان استفاده از خدمات بار گرم و سرد و رستوران‌هایی که غذاها و نوشیدنی‌های متنوعی ارائه می دهند به صورت ۲۴ ساعته بدون نیاز به همراه داشتن کیف پول در فضایی لوکس وجود داشته باشد. در واقع خدمات ۲۴ ساعته در هتل یوآل وجه تمایز آن با هتل‌های آل است. در این مطلب با سفرزون همراه شوید تا شما را با ویژه‌گی‌های هتل‌های یوآل (Ultra All Inclusive) و آل (All Inclusive) آشنا کنیم.

هتل‌ آل (all) چه ویژگی‌هایی دارد؟

هتل‌ آل
هتل‌ آل

هتل‌های (all inclusive) امکانات تفریحی زیادی دارند که باعث می‌شوند دلتان نخواهد هتل را برای خوشگذرانی ترک کنید، هر آنچه برای لذت بردن مورد نیازتان است را در هتل‌ها می‌توانید پیدا کنید.

هتل‌ آل
هتل‌ آل

-می‌توانید بدون گشت و گذار در شهر، در خود هتل سفر به یاد ماندنی را تجربه کنید.

-امکاناتی مثل استخر، باشگاه، ساحل اختصاصی، پارک آبی و … چنان شما را سرگرم می‌کند که دیگر قید گشت زدن‌های شهری را می‌زنید.

-برای صرف وعده‌های غذایی به رستوران هتل می‌روید و به طور رایگان از غذا‌های متنوع که معمولاً به صورت سلف سرویس است استفاده می‌کنید.

-علاوه بر غذاهای اصلی، انواع نوشیدنی، دسر، میان وعده و … هم رایگان سرو می‌شود.

هتل‌ آل
هتل‌ آل

-اگر اهل شب زنده‌داری هستید و علاقه‌مندید شب را در کنار دوستان خود از خدمات غذا و نوشیدنی استفاده کنید، اقامت در هتل یوآل مناسب شما است. زیرا در هتل‌های آل خدمات رستوران تا ساعت ۱۲ شب به صورت رایگان ارائه می شود و بعد از ساعت ۱۲ شب بابت نوشیدنی و یا غذا هزینه جداگانه باید بپردازید.

هتل یوآل (uall) چه ویژگی‌هایی دارد؟

تمام امکاناتی که در هتل‌های آل وجود دارد در هتل‌های یوآل هم هست با این تفاوت که در هتل‌های یوآل تمامی خدمات غذا و نوشیدنی به صورت ۲۴ ساعته در دسترس مهمان‌های هتل قرار دارد.

هتل Uall
هتل Uall

در واقع زمانی که هتل خود را رزرو می‌کنید تمام هزینه‌هایی که مربوط به خورد و خوراک هستند را هم پرداخت می‌کنید و دیگر لازم نیست برای آن‌ها مبلغی جداگانه بپردازید.

هتل یوآل
هتل یوآل

این نوع هتل حداکثر مهمان‌نوازی و خدمات را به مسافران خود ارائه می‌دهد و هر زمان که دلتان بخواهد از خوراکی‌های خوشمزه می‌توانید استفاده کنید.

تفاوت هتل‌های آل و یوآل آن است که معمولا برای خوردن برخی از نوشیدنی‌ها در هتل‌های آل محدودیت وجود دارد و اگر انتخاب گرانی داشته باشید باید آن را جداگانه بخرید یا برخی از بخش‌های ویژه هتل پولی هستند و باید جداگانه هزینه آن‌ها پرداخت شود، اما در هتل‌های یوآل چنین محدودیتی نخواهید داشت.

هتل Uall
هتل Uall

همچنین نوشیدنی‌های وارداتی در هتل آل نسبت به یوآل تنوع کمتری دارد و امکان استفاده از بیشتر نوشیدنی‌های وارداتی بدون پرداخت هزینه وجود ندارد در حالی که در هتل یوآل بدون پرداخت هزینه از نوشیدنی‌های وارداتی متنوعی می‌توانید استفاده کنید.

رستوران‌های هتل‌های آل و یوآل

رستوران‌های هتل‌های آل و یوآل
رستوران‌های هتل‌های آل و یوآل

همانطور که در بخش‌های قبلی گفته شد، هزینه‌های مربوط به غذا در این دو نوع هتل رایگان است. در هتل‌های بزرگ چندین نوع رستوران به صورت سلف سرویس، فست فود و غرفه‌هایی در کنار ساحل به مهمان‌ها سرویس می‌دهند.

رستوران‌های هتل‌های آل و یوآل
رستوران‌های هتل‌های آل و یوآل

فراموش نکنید برای رفتن به این رستوران‌ها در هتل‌های آل محدودیت‌هایی وجود دارد، در حالی که در هتل Uall با هیچ یک از این محدودیت‌ها روبرو نمی‌شوید و می‌توانید از غذاهای رستوران‌های چینی، ایتالیایی، خانه استیک و … به انتخاب خود استفاده و غذایی لذیذ نوش‌جان کنید.

سفرزونی عزیز اگر تجربه‌ای از اقامت در هتل‌های آل و یو‌آل داری، با علاقه‌مندان به سفر و گردشگری زیر این مطلب به اشتراک بگذار.