وان ، شهر زیبای صبحانه ها و تاریخ. با راهنمای سفر به وان سفرزون همراه باشید تا برای شما از بهترین راه‌ها و شگردهای سفر به این شهر بگوییم. وان شهری در شرق ترکیه است، با شگفتی های منحصر به فرد. یکی از این شگفتی‌ها نژاد نادر گربه است که توجه زیادی به خود جلب می‌کند. گربه های وان چشم‌های رنگی کنجکاو دارند و بسیار زیبا هستند. علاوه بر گربه های عجیب و غریب، وان یک شهر کاملا تاریخی است و اگر بخواهیم از هزینه اقامت در وان  ترکیه بگوییم، چندان هم گران تمام نمی‌شود.

عمر این شهر به ۵ هزارسال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. تمدن‌های مختلف و پادشاهی‌های فراوانی تاریخ وان را شکل می‌دهند – اورات‌ها، ارمنی‌ها، امپراتوری بیزانس، سلجوقی‌ها و عثمانی‌ها. هر یک از این دوره ها، سازه‌های زیبا و قابل توجهی از خود باقی گذاشته‌اند. سازه‌هایی از قبیل قلعه‌ی وان (اورارتین) و کلیسای صلیب مقدس (ارمنی) را ترک کردند. دریاچه‌ی وان نیز نگینی است در دل طبیعت این شهر زیبا. برای پی بردن به هزینه اقامت در وان ترکیه همراه ما باشید.

هزینه اقامت در وان چقدر است؟

در هزینه سفر به وان ترکیه بخوانید
بخش عمده‌ی هزینه سفر به وان ترکیه را هزینه اقامت تشکیل می‌دهد

هزینه اقامت، بخش عمده‌ی هزینه‌های سفر را تشکیل می‌دهد، به همین دلیل در این بخش از مطلب هزینه اقامت در وان ترکیه ، مفصل به این موضوع می‌پردازیم. هزینه اقامت در هتل های وان مناسب است و این هتل‌ها کیفیت قابل‌قبولی دارند. در مجموع ۱۱ هتل‌ ستاره‌دار و رده‌بندی شده در شهر وان وجود دارد که خدماتی متناسب با درجه‌شان ارائه می‌دهند، این هتل‌ها شامل ۲ هتل پنج ستاره، ۵ هتل چهار ستاره، ۳ هتل سه ستاره و ۱ هتل دو ستاره است.

هزینه اقامت در هتل های شهر وان

هزینه یک شب اقامت در هتلی پنج ستاره از  ۲۰۰ لیر شروع می‌شود، چهار ستاره‌ها از  ۱۰۰لیر ، سه ستاره‌ها از ۹۰ لیر و دو ستاره‌ها از ۸۰ لیر. صبحانه جزو خدمات تمام این هتل‌ها است و در هتل‌های پنج ستاره ناهار و شام هم با دریافت هزینه سرو می‌شود. البته این قیمت‌های روزهای عادی است و روزهای پرگردشگر قیمت هتل‌ها ۱۰ تا ۲۰ لیره و گاهی بیشتر هم افزایش می‌یابد.

آیا به جز اقامت در هتل گزینه‌های دیگری هم دارم؟

هزینه اقامت در وان
هزینه اقامت در وان

در شهر وان به جز هتل می‌توانید در هاستل یا هتل آپارتمان هم اقامت کنید و این موضوع هزینه اقامت در وان ترکیه را کم می‌کند. تنها هاستل این شهر به نام وان بک‌پکرز در خیابان جمهوریت، محله‌ی باهچیوان قرار دارد. این هاستل هم اتاق‌های تک‌ و دو تخته دارد و هم چند تخته و قیمت اتاق‌ها بین ۳۰ تا ۱۰۰ لیر برای هر شب است. یک هتل آپارتمان به نام New Apartment Hotel هم در این شهر وجود دارد که برای یک سوئیت چهار نفره‌اش برای هر شب باید حدود ۸۰۰ لیر بپردازید.

به جز این‌ها می‌توانید در شهر وان، آپارتمان اجاره کنید، بخصوص اگر قصد دارید بیش‌تر از یک هفته در این شهر اقامت کنید، اجاره‌ی آپارتمان مقرون‌به‌صرفه‌ است. قیمت آپارتمان براساس دوری و نزدیکی به مرکز شهر و تعداد اتاق‌خواب‌ها و البته فصل «های‌سیزن» و غیر از آن، تعیین می‌شود. قیمت یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود ۶۰۰ لیره برای هر شب است و همین آپارتمان خارج از مرکز شهر تا ۲۰۰ لیره ارزان‌تر است. به همین ترتیب، هزینه‌ی آپارتمانی ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ لیره است و خارج از مرکز حدود ۷۰۰ تا ۷۵۰ لیره. توجه به این جزئیات می‌تواند در هزینه اقامت در وان ترکیه موثر باشد.

هزینه‌ رفت‌وآمد در وان چقدر است؟

در هزینه سفر به وان ترکیه بخوانید ۴
برای رفت‌وآمد در شهر وان، بهتر است وسیله‌ی نقلیه‌ی مناسب انتخاب کنید

در این بخش از مطلب هزینه سفر به وان ترکیه ، قرار است به پرسش مهم تمام گردشگران پاسخ دهیم. در شهر وان ترکیه رفت و آمد درون شهری هزینه ناچیزی دارد چون شهر بسیار کوچک است و بیشتر مکان‌های دیدنی داخل شهر مانند مرکز خریدها که در کنار هم قرار گرفته‌اند را می‌توانید با پای پیاده بروید. وسایل حمل و نقل عمومی در این شهر تاکسی، اتوبوس، مینی‌بوس و دلموش است. قیمت مینی‌بوس و اتوبوس ۱٫۵ لیر است و قیمت دلموش‌ها از یک لیر شروع می‌شود و براساس مسافت تغییر می‌کند اما با‌این‌حال قیمت، حتی برای دورترین مسیرها، از ۱۰ لیر بیش‌تر نمی‌شود. برای رفتن به محل‌های دیدنی خارج شهر بهتر است از دلموش استفاده کنید. قیمت تاکسی‌ها هم برای مسیرهای کوتاه ۱۰ لیر است و به ازای هر کیلومتر ۳ لیر به این مبلغ اضافه می‌شود.

خورد و خوراک در هزینه سفر به وان ترکیه

در هزینه سفر به وان ترکیه بخوانید ۴
برای صرف غذا در وان برنامه‌ریزی داشته باشید

این مطلب بدون توصیف صبحانه‌های بی‌نظیر وان که شهرت جهانی دارند، کامل نمی‌شود. صفت غنی‌ترین و معروف‌ترین صبحانه‌های ترکیه متعلق به وان است و اصولا صبحانه خوردن در این شهر یکی از تجربه‌های به‌یادماندنی‌ است که حتما باید در برنامه‌ی سفرتان بگنجانید. روی میز صبحانه‌‌ی به سبک وان ، حتی گاهی تا بیست نوع ظرف خوراکی مختلف شامل پنیرهای متنوع که بازهم وان به داشتن آنها مشهور است، روی میز چیده می‌شود. در این شهر رستوران‌های مخصوص صبحانه هم وجود دارد. اما پیشنهاد ویژه‌ی ما در راهنمای سفر به وان صرف صبحانه در رستوران‌های مخصوص صبحانه‌ی ساحل زیبای ادرمیت است؛ مطمئن باشید خاطره‌ی این صبحانه‌ی دلپذیر را فراموش نخواهید کرد.

رستوران های وان که نباید از دست‌شان داد

در هزینه سفر به وان ترکیه بخوانید ۴
رستوران سوتچو فتزی و یک ناهار معرکه در فضای باز

رستوران‌های وان غذای باکیفیت و با قیمت مناسب عرضه می‌کنند و طعم دلپذیر خوراکی‌های ترکی مانند کوفته، بورک، آدانا کباب، بلغور پلو، کباب تنوری بره، لهماجون و غیره را اینجا هم می‌توانید بچشید. به جز اینها فست‌فودهای بین‌المللی و ترکی هم در وان شعبه دارند. کنار دریاچه هم رستوران‌های زیادی وجود دارند که حتما به آنها سر بزنید و غذا را با چشم‌انداز زیبا و دلنشین در برابرتان میل کنید. باک‌هله‌باک‌یوسف‌کوناک، کروانسارای و هالیل‌ابراهیم‌سوفراسی از بهترین و معروف‌ترین رستوران‌های وان هستند.

هزینه‌های خوردوخوراک در وان مناسب و منطقی است. یک وعده صبحانه ۱۰ تا ۲۰ لیر، ناهار یا شام در رستورانی ارزان ۷ تا ۱۵ لیر و در رستوران‌های متوسط و گران ۲۵ تا ۵۵ لیر قیمت دارد.قیمت فست‌فودها هم ۱۰ تا ۱۵ لیر است.

بگرد، بخند، زندگی کن
تور های سفرزون تور های سفرزون
تور های سفرزون تور های سفرزون
5/5 ( 1 نظر )