برای طرفداران طبیعت‌گردی پیدا کردن مقاصدی بکر یک آرزوی دائمی است. آبشار ترز یکی از همین مقصدها است. برای بازدید از این جاذبه‌ی فوق‌العاده، می‌توانید با تور آبشار ترز همسفر شوید. این آبشار زیبا در منطقه‌ی شیرگاه قرار دارد.

ترز یکی از پرطرفدارترین مقاصد طبیعت‌گردی و جنگل پیمایی در شمال ایران است. برای رسیدن به این راز جنگل باید مسیری خیال انگیز را بپیمایید. این مسیر مانند خوابی سبک شما را به‌سوی آبشار هدایت می‌کند. خنکای هوای شمالی که با نسیمی خوش، عطر طبیعت را جابه جا می‌کند، در طی مسیر همراه شما است. رنگ‌هایی که در سراسر جنگل خودنمایی می‌کنند، قابی فراموش نشدنی می‌سازند.

از سایه سار درختان که عبور می‌کنید، صدای پرندگان سکوت عجیب جنگل را در هم می‌شکنند.در تور آبشار ترز، شما مهمان یک بزم طبیعی با رقص شاخ و برگ‌های درختان  راش، ممرز، لیلکی، انجیلی، ازگیل و… هستید. پس این سفر را از دست ندهید و قدم به روی خاک جنگلی بگذارید که میراث دوره سوم زمین شناسی است.

تور آبشار ترز | ۲۱ مرداد ۹۸ | یک روزه

تاریخ برگزاری: 21 مرداد ۹۸

ظرفیت: ۳۰ نفر

پیمایش جنگلهای هیرکانی، دورنمای قله دماوند، دورنمای پل ورسک، عبور از گردنه گدوک

آبشار ترز ، صدای خوش بارش آب

پس از یک پیاده روی طولانی و عبور از پل چوبی به آبشار ترز می‌رسید. این آبشار آهکی با صدای طوفنده‌ی آب از شما استقبال می‌کند.  این آبشار ۱۸ متر ارتفاع دارد. رسوب‌گذاری آهک بستر این آبشار را به وجود آورده و غار آهکی کوچکی هم در پایین آن شکل داده است. این آبشار از ارتفاعات سرازیر می‌شود و به رودخانه بابل‌رود می‌پیوندد. در این منطقه می‌توانید تنی به آب بزنید.

آبشار ترز کجاست؟

آبشار ترز در استان مازندران منطقه سواد کوه، حوالی روستای قرآن تالار قرار دارد. برای گشت و گذار در این منطقه با تور آبشار ترز همراه شوید تا مسیر برای‌تان آسان‌تر شود

چه زمانی به آبشار ترز سفر کنیم؟

بهترین بازه‌ی زمانی برای سفربه آبشار ترز اردبیهشت تا اواسط تابستان است. این منطقه یکی از زیباترین گزینه‌ها برای طبیعت گردی است. البته به یاد داشته باشید در فصل تابستان هوای منطقه شرجی است. پاییز نیز منظره‌ای شگفت انگیز در این منطقه دیده می‌شود، اما موقعیت آب وهوایی را به درستی بسنجید که گرفتار باران و سرمای جنگل نشوید.

نکاتی درباره‌ی تور آبشار ترز

  • کفش‌های مخصوص طبیعت‌گردی و صندل رودخانه نوردی به‌همراه داشته باشید.
  • خودتان را برای مسیری طولانی آماده کنید و خوراکی‌های مقوی و کم حجم به همراه داشته باشید.
  • لباس‌های مناسب فصل را فراموش نکنید.
  • این گردش محدودیت سنی ندارد.
  • کلاه آفتابی، باتوم، کرم ضدآفتاب، بطری آب و زیرانداز را فراموش نکنید.
  • اگر قصد آب تنی دارید، لباس اضافه به همراه داشته باشید.