تا به حال حس پیاده‌روی در یک جنگل تاریخی را تجربه کرده‌اید؟ جایی که می‌توانید چشمتان را ببندید و به دوران ماقبل تاریخ پرتاب شوید. جنگل‌هایی که همچنان در بکرترین حالت خودشان باقی مانده‌اند و کمترین ردی از انسان و آلودگی‌هایش را می‌توانید آنجا پیدا کنید. تور آغوزحال فرصتی است که می‌توانید با رفتن به آنجا خودتان را در میان دایناسورها و حدود ۱۴۵ میلیون سال پیش تصور کنید! تور چند روزه سفر به دوره ژوراسیک. ییلاق آغوزحال، این تجربه بی‌نظیر را به شما خواهد داد.

شما قدم در منطقه‌ای می‌گذارید که کمتر کسی تا به حال آنجا را دیده و آنقدر غرق در زیبابی‌اش می‌شوید که یادتان می‌رود در چه روز و ماهی هستید! با سفرزون همراه باشید تا بیشتر با تور ییلاقات لمرا و آغوزحال آشنا شوید و مقدمات سفر جذابتان را فراهم کنید:

تور آغوزحال تا لمرا | ۱۸ الی ۱۹ شهریور ۹۸ | ۲ روزه

تاریخ برگزاری:18 الی 19 شهریور ۹۸

ظرفیت: ۳۰ نفر

قیمت استثانی، تمام وعده‌های غذایی به عهده سفرزون است

جاذبه‌ها: آبشار آغوزحال، ییلاقات لمرا، جاده چالوس و آش در گردنه کندوان.

ییلاق آغوزحال در جنگل های دوهزار را بیشتر بشناسیم

این منطقه زیبا در غرب مازندران قرار دارد. برای آنکه به ییلاقات جنگل های دوهزار برسید، باید ابتدا به تنکابن و سپس روستای شیرود بروید و پس از گذشتن از جنگل‌های زیبای دو هزار و سه هزار به ییلاقات و آبشار آغوزحال برسید. یکی از جذابیت‌های این برنامه این است که تنها تا یک مسیر مشخص می‌توانید با ماشین بروید و پس از آن باید با پیاده‌روی و جنگل‌نوردی در این ییلاق بی‌نظیر راه بروید.

در انتهای تابستان پیاده روی در قلب جنگل‌های هیرکانی بهترین گزینه برای یک تور دو روزه است. می‌توانید همراه با دوستانتان با انتخاب این تور، چشمتان را از این همه زیبایی و شگفتی پر کنید. درختان بلند راش، چنار و آزاد و ازگیل و… لذت این سفر به یادماندنی را برایتان چند برابر می‌کند.

چه زمانی به این ییلاق شگفت‌انگیز برویم؟

بهترین زمان سفر به ییلاق آغوزحال فصل تابستان است. این منطقه به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات، در تابستان هوایی خنک و مطبوع دارد و مانند دیگر نقاط شمال، شرجی نیست. اما طرفداران فصل پاییز هم باید بدانند که زیبایی و جلوه این ییلاق در پاییز چندین برابر می‌شود و هوای آن در پاییز بسیار خنک و رویایی است. بنابراین می‌توانید بر اساس سلیقه و زمانی که در اختیار دارید یکی از این دو فصل را برای سفر انتخاب کنید.

برای سفر به ییلاق آغوزحال چه چیزهایی لازم داریم؟

برای سفر به ییلاق آغوزحال مانند هر سفر طبیعت‌گردی دیگری حتما کفش کوهپیمایی مناسب و راحت برای پیاده‌روی، کوله مناسب، کیسه خواب و زیرانداز به همراه داشته‌باشید. وسایلتان را کم‌حجم و سبک انتخاب کنید. حتما لباس مناسب فصل و یک پانجو برای در امان ماندن از باران داشته‌باشید. یادتان باشد ییلاق آغوزحال از شهر دور است و راه ماشین روی کمی دارد. بنابراین پیش از حرکت تور و رفتن به سمت جنگل، مواد غذایی، آب، دارو، وسایل بهداشتی و وسایل کمک‌های اولیه را تهیه کنید.

بهترین مسیر حرکت برای رسیدن به ییلاق آغوزحال چیست؟

برای رفتن به ییلاق آغوزحال، باید ابتدا به تنکابن بروید. سپس از تنکابن به سمت شیرود حرکت کنید و وارد خیابان شیرودی شوید. از خیابان شیرودی خودتان را به سه راه سلیمان آباد برسانید که تنها فرعی به سمت آغوزحال است و اینگونه سفر شگفت‌انگیزتان را به تکه‌ای از تاریخ آغاز کنید.