سفر با تور ابیانه یعنی قدم زدن در کوچه پس کوچه‌هایی با خانه‌های کاهگلی سرخ و در و پنجره‌های ارسی‌مانند زیبا، رد شدن از کنار مردان و زنانی با لباس‌های رنگارنگ محلی که با لبخندهایشان به شما خوش‌آمد می‌گویند، بازدید از بناهای تاریخی گوناگون، نفس کشیدن در آب و هوای لطیف کوهستانی و خریدن صنایع دستی که زنان خوش‌ذوق روستا با دست‌های هنرمند خود ساخته‌اند. سفر با تور ابیانه یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهای زندگی‌تان خواهد بود.

تور ابیانه تا کاشان/ ماجرای اتشکده هارپاک و قتل امیرکبیر | ۳ آبان ۹۸ | یک روزه

تاریخ برگزاری: جمعه 3 آبان

ظرفیت: 28 نفر

روستای زیبای ابیانه، آتشکده هارپاک، مسجد حاجتگاه، باغ و حمام فین

ابیانه کجاست؟

ابیانه، روستایی که قدمت آن را بیش از ۱۵۰۰ سال تخمین زده‌اند، هر ساله، میزبان دست و دل باز گردشگران از سراسر ایران و جهان است. این روستا در دامنه کوه کرکس، با فاصله ۳۵ کیلومتری غربی شهر نطنز، قرار دارد. مردم ابیانه سال‌های سال از آداب و رسوم و سنت‌های بومی خود حفاظت کرده‌اند و این خود باعث دیدنی‌تر شدن روستا شده است. یکی از زیباترین چشم‌اندازهایی که در ابیانه می‌توان دید، تصویر زنان و مردان جوان روستاست که لباس‌های محلی بر تن، در حال رفت و آمد و کار و تلاشند.

دیدنی‌های ابیانه

در تور ابیانه، علاوه بر گشت و گذاری لذتبخش در کوچه باغ‌های روستایی، می‌توانید از مسجد جامع دیدنی این شهر متعلق به قرن پنجم هجری دیدن کنید، به زیارت امامزاده شاهزاده یحیی و شاهزاده عیسی بروید، در آتشکده ابیانه که قدیمی‌ترین بنای روستاست به تماشای باورهای قدیمی ایرانیان بنشینید، به مسجد برزله متعلق به دوران ایلخانی سری بزنید و خلاصه حسابی در تاریخ غرق شوید.

تور ترکیبی ابیانه

تور ابیانه عموما برنامه‌های دیگری هم دارد. ابیانه به کاشان بسیار نزدیک است و می‌توانید از دیدنی‌های کاشان هم مانند باغ و حمام فین دیدن کنید. یا به شهرهای زیبای دیگر کاشان مثل نیاسر با آبشارهای تماشایی‌اش سر بزنید. در تور ترکیبی ابیانه از روزتان مفیدتر استفاده می‌کنید و می‌توانید لذت دیدن از چند تا از زیباترین شهرها و روستاها کشور را یکجا تجربه کنید.

بهترین زمان سفر

بهارها و تابستان‌ها کوچه پس کوچه‌های سرخ ابیانه جان می‌دهد برای گشت و گذار و آب و هوای معتدل و کوهستانی نمی‌گذارد گرما کلافه‌تان کند. سفر با تور ابیانه در پاییز و زمستان هم هر کدام صفای خاص خود را دارد اما به دلیل سرمای هوا زیاد مرسوم نیست.

نکات سفر به ابیانه

  • در سفر با تور یک روزه ابیانه، پیاده‌روی در کوچه پس کوچه‌ها و دیدن از بناهای تاریخی جزئی جدایی‌ناپذیر است پس کفش و کوله‌ای مناسب داشته باشید.
  • کرم ضدآفتاب، عینک آفتابی و کلاه آفتابگیر را فراموش نکنید.
  • دوربین عکاسی حسابی در تور ابیانه به کارتان می‌آید. مردم روستا با کمال میل قبول می‌کنند که با شما عکس بگیرند و شما حتی می‌توانید لباس محلی به تن کنید و از خود عکسی زیبا به یادگار ببرید.
  • حتما در تور ترکیبی ابیانه باغ فین، عرقیات درجه یک کاشان را سوغات ببرید. در ابیانه هم می‌توانید از خانم‌های روستایی که صنایع دستی‌شان را بساط کرده‌اند خریدی اصیل داشته باشید.
  • مردم ابیانه سال‌ها برای نگهداری از میراث فرهنگی‌شان تلاش کرده‌اند پس گردشگران هم باید تلاش کنند که به سنت‌ها، فرهنگ و آداب و رسوم این مردم احترام بگذارند تا این روستا همین قدر زیبا و دیدنی باقی بماند.