در سال‌های اخیر استقبال از تورهای ترکیه بیشتر شده و افراد زیادی به دنبال تور خارجی ارزان قیمت، تور لحظه آخری و تورهای مسافرتی برای سفر به ترکیه هستند.

این کشور در همسایگی ایران، به دلیل فاصله کمی که از ایران دارد، مورد پسند بسیاری از گردشگران قرار گرفته‌است. کشور ترکیه با جاذبه‌های طبیعی و دیدنی خود که در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری نیز داشته است، یکی از گزینه‌های پرطرفدار در میان تورها است.

ازمیر عروس شهرهای ترکیه است و انقدر زیبا و دلنشین است که بیشتر شبیه به یک خواب رویایی می‌ماند تا یک شهر توریستی.

ازمیر بر بالای یک خلیج بلند و باریک قرار دارد و چشم‌اندازی که به شما می‌دهد، کرانه‌های دریای اژه در ترکیه است. تور ازمیر می‌تواند شما را به تماشای زیباترین چشم‌اندازها و طبیعت متفاوت و منحصر به فرد ازمیر ببرد.

تور ازمیر و مکان‌های گردشگری آن

اگر تور ازمیر را خریداری کرده‌اید یا قصد دارید آن را تهیه کنید باید بدانید زیباترین تصاویر و بهترین تفریحات در انتظار شماست. ازمیر پر است از کرانه‌های قدیمی و باغ‌های زیتون که عطر آن مستتان می‌کند. پرتگاه‌های سنگی و صخره‌ای با چشم‌انداز سبز و زیبای درختان کاج دیدنی است. در تور ازمیر، در هر سنی که باشید، تفریحی متناسب با سن شما وجود دارد. از انواع تفریحات آبی گرفته تا پیست اسکی و پارک‌های متنوع و زیبا.

اگر تور ازمیر را انتخاب می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که بهترین لحظات را پشت سر خواهید گذاشت.

چه زمانی برای سفر به ازمیر مناسب‌تر است؟

آب و هوای ازمیر کمابیش شبیه به ایران است. تابستان‌های این شهر گرم و به خاطر نزدیکی به دریا شرجی است. زمستان‌های ان اندکی سرد است ولی در دو فصل بهار و پاییز هوای ازمیر فوق‌العاده می‌شود و بهترین زمان برای سفر با تور ارزان قیمت به این شهر است. اما بسیاری از مسافران، فصل تابستان را نیز برای سفر با تور ازمیر انتخاب می‌کنند. چرا که بسیاری از جشنواره‌ها و حراجی‌ها در این فصل اتفاق می‌افتد.

در سفر با تور ازمیر چه چیزهایی همراه خودمان برداریم؟

در سفر به هر شهر و یا کشوری، ابتدا باید آب‌ و هوای آن شهر یا کشور و فصلی که به آنجا سفر می‌کنیم را بررسی کنیم. این کار کمک می‌کند تا وسایل، لباس‌ها و حتی کفش مناسب با فصل و هوا را برداریم. حتما یادتان باشد چمدانتان را سبک ببندید تا در فرودگاه معطل پرداخت اضافه بار نشوید. جمدانتان را با یک نشانه مانند رنگ، روکش مشخص و یا برچسبی که خوب دیده شود از سایر چمدان‌ها متمایز کنید تا در هنگام تحویل بار سریع آن را پیدا کنید. این کار در هنگام گم شدن چمدان نیز بسیار کمکتان خواهد کرد چرا که راحت‌تر می‌توانید آدرس چمدانتان را به فرودگاه بدهید!

از تهران تا ازمیر چند ساعت راه است؟

فاصله تهران تا ازمیر در طولانی‌ترین حالت خودش در حدود ۳ ساعت پرواز است. شما می‌توانید بر اساس بودجه، نوع تور ارزان قیمت و لحظه آخری و یا تور معمولی، نوع پروازتان را نیز به شهر ازمیر انتخاب کنید و از سفر جذابتان لذت ببرید.