اگر می‌خواهید وارد جاده بهشت شوید، باید مسیر اسالم به خلخال را طی کنید. جاده‌ای که با منظره‌های رویایی و شگفت‌انگیز شبیه به جاده‌ای بهشتی است که قدم در آن گذاشته‌اید.
ترکیب جنگل و دشت، گلزار و آبشار و دریاچه، همه آن چیزیست که طبیعت اسالم به خلخال با سخاوتمندی بی‌نظیری در اختیار گردشگران قرار داده‌است. شاید بتوان گفت که تور اسالم به خلخال بهترین هدیه‌ای است که می‌توانید به خانواده یا عزیزانتان پیشکش کنید. تجربه یک تور چند روزه و قدم زدن در میان انبوه درختان بلند و سبز، پرسه در دشت‌های سرسبز و پرگل، صدای آبشار و زیبایی دریاچه تمام زیبایی‌های طبیعی را در نقطه، اسالم به خلخال، جمع کرده‌است.
مسیر اسالم به خلخال به عنوان رویایی‌ترین جاده جنگلی شمال کشور شهرت دارد. رویایی می‌توانید از نزدیک آن را لمس کنید.

اسالم به خلخال، جایی برای نفس کشیدن روح

اگر با تور اسالم به خلخال به این منطقه می‌روید و سفرتان را از سمت اسالم شروع می‌کنید، در ابتدای راه جاده‌ای جنگلی و پر درخت را می‌بینید که به جاده‌ای پر پیچ و خم و بسیار زیبا می‌رسد.  اگر حدود یک ساعت جاده اسالم را طی کنید، پس از آن جنگل‌ها تبدیل به دشت می‌شوند و منظره پیش رویتان تغییر می‌کند!

در میانه راه و چشم‌اندازهای زیبا، می‌توانید عشایر را ببینید که در دشت‌ها ساکن شده‌اند و زیبایی آنجا را چندین برابر کرده‌اند.

تور اسالم به خلخال سفرزون

جاده اسالم به خلخال کجاست؟

این جاده که طول آن ۷۰ کیلومتر است، از جاده اسالم در استان گیلان شروع می‌شود و به به شهر خلخال در جنوب استان اردبیل و بین استان آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می‌شود.

چه زمانی برای سفر با تور اسالم به خلخال مناسب‌تر است؟

بهترین زمان سفر به جاده اسالم به خلخال، فصل بهار و تابستان است. البته بیشتر تورها، فصل بهار و دو ماه اردیبهشت و خرداد را برای سفر به این منطقه انتخاب می‌کنند. چرا که در این دو ماه در مسیر اسالم به خلخال، می‌توانید انبوهی از گل‌های شقایق را ببینید و ترکیب آن با مه، زیبایی این منطقه را دوچندان می‌کند.

می‌توانید با تورهای ارزان قیمت سفری دو روزه به این منطقه داشته‌باشید و با یک برنامه‌ریزی خوب، تمام این منطقه را به خوبی بگردید.

یادتان باشد اگر به صورت شخصی سفر می‌کنید و می‌خواهید در فصل زمستان به جاده زیبای اسالم به خلخال پا بگذارید، پیش از سفر آب‌و‌هوا و وضعیت جاده را بررسی کنید. چرا که گاهی به علت بارش برف سنگین در این منطقه، جاده بسته می‌شود.

در سفر با تور اسالم به خلخال، چه چیزهایی به همراه داشته‌باشیم؟

ممکن است در سفر با تور اسالم به خلخال نیاز باشد تا مقداری از مسیر را کوهنوردی کنید. مسیر کوهنوردی، مسیری مال‌رو است کهددر کنار جاده آسفالته قرار دارد و مورد استفاده مردم محلی این منطقه قرار می‌گیرد.

در سفر با تور اسالم به خلخال، وسایلتان را سبک کنید. برای طبیعت‌گردی و تورهای طبیعت، حتما کوله مناسب سفر تهیه کنید، کفش مناسب با محیط گردشگری بپوشید و از برداشتن وسایل پر حجم و سنگین خودداری کنید. لباس‌هایتان را مناسب با محیط و فصل انتخاب کنید و حتما همراه با تور حرکت کنید.

بهترین مسیر اسالم به خلخال کجاست؟

اگر مسیرتان را از تهران به سمت این منطقه انتخاب می‌کنید، چیزی در حدود ۴۵۰ کیلومتر راه در پیش دارید تا به خلخال برسید. اگر مسیر را بدون توقف بروید، ۸ سال زمان می‌برد تا به خلخال برسید. اگر می‌خواهید مسیرتان را از اسالم آغاز کنید، باید به ترتیب از قزوین، رشت و پلیس راه سراوان عبور کنید و از پل دوربرگردان فومت به رضوان شهر و چوکار بروید تا به اسالم برسید.