اگر به دنبال سفری آرام و لذت‌بخش هستید ما به شما تور باکو را پیشنهاد می‌کنیم. سفر به این شهر که در آذربایجان است، گردشی خاطره ساز است. باکو شهری قدیمی است و با تناسباتی فرهنگی که با ایران دارد، حسی آشنا را در طول سفر شما را همراهی می‌کند.

این شهر با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی فراوانی که در دل خود دارد، لحظاتی فوق‌العاده برای شما می‌سازد. اگر برای دیدن یکی از قدیمی‌ترین شهرها آماده‌اید، بار سفر را ببندید و تور ارزان باکو را رزرو کنید. در این سفر به بازدید از بخش باستانی و مدرن باکو می‌روید و از همسایگی آن‌ها لذت می‌برید.

بهترین زمان سفر به باکو

بهترین زمانی که می‌توانید در آن تور باکو را همراهی کنید، بهار و اوایل پاییز است. اما ایامی که جشنواره‌ها و فستیوال‌های متعددی در شهر برگزار می‌شوند هم ، زمانی خوبی برای سفر به باکو است. به باکو سفر کنید و از معماری مدرن و اروپایی آن لذت ببرید.

تاریخچه باکو

باکو نیز مانند بسیاری دیگر از شهرهای منطقه، تاریخی طولانی پشت سر گذاشته است. این شهر مدتی هم بخشی از خاک ایران محسوب می‌شد. همین موضوع باعث شده که اشتراکات بسیاری داشته باشیم. این موضوع را در طی سفر با تور باکو، بهتر درک می‌کنید. در فراز و فرودهای زمان، این خاک، حاکمان بسیاری را به خود دیده است.

نشانه‌های حیات در باکو را به قرن ششم میلادی نسبت می‌دهند. پس از گردش‌های مختلف تاریخ و حکومت‌ها، در نهایت بر اساس عهد نامه‌ی گلستان و ترکمنچای، این بخش از ایران جدا شد و به روس‌ها تعلق گرفت. با این‌حال این سرزمین رشد بسیاری کرد و در اواخر قرن نوزدهم و دههٔ اول قرن بیستم از بزرگ‌ترین مناطق تولید نفت جهان بود.

نام باکو که بین محلی‌ها بکی خوانده می‌شود به احتمال بسیار زیاد از بک یا بغ در زبان ایرانی گرفته شده است. از قدیمی‌ترین بخش‌های باکو که باید ببینید شهر قدیمی ایچری شهر است که حسی شگفت‌انگیز به شما منتقل می‌کند.