در سفر به گرجستان یکی از مهم‌ترین شهرهایی که باید ببینید، تفلیس است. شهری باستانی که هر گوشه‌ای از چهره‌‌اش جذابیتی خاص دارد. تفلیس از جهات مختلف، اهمیت بالایی دارد. این شهر قلب تپنده‌ی گردشگری گرجستان است. برای اینکه با این شهر آشنا شوید، تور تفلیس را همراهی کنید. این سفر یک گردش لذت‌بخش در شهری است که در دل کوه‌هایی بلند محصور شده است.

تفلیس آغوش خودش را به‌سوی گردشگران باز کرده است و مردم خونگرمش با مهربانی با مسافران برخورد می‌کند. این شهر که نقطه‌‌ی اتصال قاره‌های آسیا و اروپا است از بهترین پیشنهادهای سفر محسوب می‌شود.

این پایتخت بزرگ و زیبا با کلیساهای جذابش به شما حسی از صمیمیت منتقل می‌کند. کافه‌ها و شب نشینی‌ها را در تفلیس زیبا از دست ندهید. غذاهایی که در این سفر بچشید را هرگز از یاد نمی‌برید. از دیگر جذابیت شهر کلیساها می‌توان به چشمه‌های متعدد آبگرم تفلیس اشاره کرد. به همین دلیل این شهر را ” تْبیلیسی ” – (Tbilisi)، به معنای شهری که آبی گرم دارد، خوانده می‌شود.

بهترین زمان برای تفلیس گردی

شما هر زمانی که به تفلیس سفر کنید با جمعیتی از گردشگران مواجه می‌شوید. هر چهار فصل در این شهر، جذابیت‌های خاص خود را دارد. این جمعیت در زمان فستیوال‌ها به اوج خود می‌رسد. اما بهترین زمان برای سفر به این شهر، بهار است. هوا در این ایام بسیار دلچسب است اما ممکن است به باران‌هایی سبک برخورد کنید. اما اگر در تابستان سفر کنید هم گرمای سختی را تجربه نمی‌کنید. دمای هوا در تابستان، بین ۲۰ تا ۳۰ درجه متغیر است. اما اگر طرفدار هوای سرد و روزهای پر برف و باران هستید در پاییز و زمستان به تفلیس سفر کنید. تور تفلیس برای شما بهترین خاطرات را می‌سازد.

تاریخچه تفلیس

بنای شهر تفلیس با داستانی کهن گره خورده است. روایت می‌کنند که در زمان پادشاهی  واختانگ یکم ، روزی در جنگلی مشغول شکار و خوشگذرانی بود که شاهینش به پروار درآمد. مدتی طولانی، پادشاه و درباریان به دنبال پرنده می‌گشتند و در نهایت آن‌را در کنار چشمه‌ای آبگرم پیدا کردند. در کنار این چشمه چندین چشمه‌ی دیگر دیده می‌شد. پادشاه با دیدن این صحنه، دستور داد، بنای شهر تفلیس را آغاز کنند. این شروعی بود برای ساختن شهر دلربا که باید در تور تفلیس ببینید.