با گرم‌تر شدن هوا، وقت آن است که با یکی از خنک‌ترین تورهای طبیعت گردی همراه شویم. در این سفر با تور تنگه رغز ، به سوی طبیعتی بی‌نظیر حرکت می‌کنیم. این تور در فهرست تورهای چند روزه قرار دارد. پس خودتان را برای تجربه‌ای متفاوت آماده کنید.

تنگه رغز یکی از دیدنی‌ترین بخش‌های طبیعت استان فارس است. جایی که با شور و هیجان خاص خود از شما پذیرایی می‌کند. این تنگه، هنرمندی طبیعت است که در طی سال‌های طولانی، چنین منظره‌ای را خلق کرده است. پس لازم است ما نیز در این سفر از طبیعت زیبای رغز، مراقبت کنیم.

رغز ، صدای خوش صخره و آب

تنگه رغز، پر است از آبشارها و چشمه‌های زلال که هیجان را در شما زنده می‌کنند. در دل این تنگه حدود ۶۴ آبشار وجود دارد و همین موضوع، بهشتی در این منطقه آفریده است. آبشارها از صخره فرو می‌ریزند و در حوضچه‌هایی رسوبی می‌نشینند. ماهی‌های بسیاری در این آب‌ها زندگی می‌کنند که جان دیگری به حیات رغز داده‌اند. اگر هنوز برای همراهی تور تنگه رغز متقاعد نشده‌اید، باید نکته‌ای هیجان‌انگیز به شما بگوییم: شما برای بازدید از آبشارها باید از دل آن‌ها عبور کنید. فراموش نکنید که برای دیدن همه‌ی آبشارها، ما باید با تور لیدرهای حرفه‌ای سفر کنید تا به سلامت از آبشارها فرود کنید. همین جا است که بیشترین هیجان را حس می‌کنید.

تنگه رغز کجاست؟

این تنگه در استان فارس قرار دارد. شما باید به سمت شهر داراب حرکت کنید و سپس از طریق جاده داراب-شیراز خود را به گردنه دراکویه  برسانید. مسیری خاکی شما را به تنگه می‌رساند. این تنگه در منطقه‌ای بنام حسن آباد، در جنوب شرقی استان فارس قرار دارد.

تور تنگه رغز سفرزون

چه زمانی به تنگه رغز سفر کنیم؟

بهترین زمان برای همراهی با تور تنگه رغز ، از ابتدای تابستان تا اوایل مهر ماه است. خنکای منطقه در این روزها، شما را سر حال می‌آورد.

در سفر به تنگه رغز چه چیزهایی لازم است:

  • کفش مخصوص دره نوردی و فرود
  • تجهیزات فرود
  • کوله پشتی ضدآب ( همه وسایل‌تان را پوشش ضد آب بگذارید)
  • جلیقه نجات
  • خوراکی‌های مقوی و کم حجم
  • لباس اضافه

به هیچ عنوان تنهایی به این منطقه سفر نکنید و حتما با لیدر حرفه‌ای تنگه نوردی به منطقه سفر کنید.